CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Senarai Perawat Islam & Testimoni.......

aku nk tye soklan cepugangsa...klu nak ctc perawat2 ni klu sekadar msg je dorang xlayan eh?..sbb aku ...
surwanis Post at 4-11-2011 19:30

dalam benang hk, dia dah pesan banyak kali, call dia terus supaya senang untuk kedua belah pihak, nak juga dia tanya sakit mcm mane kan..

lepas baca ni, call terus ya..

call je terus hk..tapi suara dia garau dan agak serius..kalo jenis yang hati tissue tu kena tanya ngan HK kang terus kecut perut..hahahha nasib baik aku dah biasa call dia..

jumpa pun dah beberapa kali..

Reply 115# matdue77

erm...tak pa...clah tggu insyallah
    cuma setiap kali clah ingat...
    hati dan jantung rasa mcm dihiris ngn pisau tajam...

semoga Allah memberi sinar dlm hidup kita...amiin

Post Last Edit by ciklahcute at 5-11-2011 12:34
zaaa!!!!i nak rawatan jugak!!

sejak akhir2 nie i malas sholat..kadang2 sampai tertinggal dgn seng ...
leylapple Post at 29-10-2011 14:08

aku malas gak solat sampai tertinggal ngn sengaja..masa aku period la...

leyla...gangguan x semesti nya sihir je...kan tugas setan dan jin kafir ganggu kita...
(tak da keja lain depa nih...)
tambah2 kita org Islam..naik pangkat depa tu(ada tacang gak kot)
kalau kita kalah ngn depa...

apa yg kita makan dan minum(yg haram atau syubhah..)
atau yang kotor pada zatnya(menyebabkan kita cinta dunia
walaupun ustaz dh bc ayat Qu'an atau zikir pdnya..sb ia tanjja balik(bahasa kelate nih))
errr...ter-reject.. ni ada clah tulis dlm blog clah..dr pengalaman clah rawat pok su clah..
menjarakkan kita ngn Allah..
apa yg kita pikir, apa yg kita ckp...
semua tu beri kesan samada positif atau negatif pada hubungan ngn Allah..

Reply 140# hearts

lain org, lain cara rawatannya, lain pesakit dan penyakit,
lain plk deskripsi ubatnya walau mungkin penyakit sama tapi kena
tau lama masa atau teruk mana sb mgkn perlu ditambah kat mana2,
atau dikurangkan kat mana2. ini cara clah le..cara org lain, mgkn lain plk...

ada kemusykilan nk tnya...perawat gunakan lada hitam,yg biji2 tu..kemudian diguling2 kn kat bwh jari2 kaki, kemudian yg empunya kaki tu menjerit2 sakit...knape ek? padahal tu cuma biji lada hitam, tak berduri, tp terasa mcm mencucuk2..,ada trick atau sekadar ilusi? huhu..antara percaya atau tidak..~

Follow Us
Reply 166# akazukin_ryu

ha..ha...yang ni pun akak nak highlight  jugak tpi tak tau masa yang sesuai.....
Ni dah ryu ceritakan ni, akak pun nak cerita gak pengalaman akak.....

Pernah dulu akak ikut babysister balik kg dia kat N9....akak masa tu tak berapa sihat...so duduk diam je lah kat tepi dinding...tetiba pak cik dia tegur tanya kenapa muka monyok mcm ayam kena sampar?...akak kata lah sakit kepala...dia kata tu bukan sakit biasa tu..dia pun ambik lada hitam 2 biji  & "letak" kat ibu jari ke atau jari kedua kaki akak tak ingat.....masa tu melolong akak sakit, tapi tak menjerit lah sbb malu kan depan 3-4 orang, walaupun semuanya pompuan kecuali pak cik tu....mengelupor menahan sakit....

Dia kata kat baby sister akak-" budak ni dah lama sakit ni....tu ha....tengok..pakcik bukan tekan pun, pak cik letak je lada hitam tu...tengok mcmana sakit dia tu. kalau tak ada gangguan, takkan sakit mcm tu sekali "...

akak dah tak tahan akak mintak stop.....sakit ya amat....
akak masa tu naive....memang tak tau apa lah...bila orang kata mcm tu, diam je lah....

Kali ke dua pulak pergi rumah baby sister...masa tu kakak dia dtg dari kg....dia kata kakak dia pandai merawat orang...akak iya kan aje lah...pastu dia kata, akak ni ada gangguan, tengok muka pun tau dah....dia suruh akak baring & dia ambik lada hitam jugak dua bijik...dia tekan kat jari kaki akak...sampai skrg pun akak blh bayangkan mcmana pedih nya rasa....dia cakap dia tak tekan, tapi akak tengok mulut dia sampai ketap-ketap bibir bila pegang jari kaki akak tu....Rasa nak terajang je dia.....:@ Rasa mcm nak terkoyak kulit kaki....Akak buat sekejap je...dia nak sambung lagi, tanak dah...

Pastu akak pikir, memang le sakit...kalau kita sendiri pun letak lada hitam kat jari pastu tekan kuat-kuat...tak mengelupor menahan sakit?....
Sejak hari tu, bila orang kata letak lada hitam kat jari kaki untuk cara rawatan, akak senyum je.....rasalah kesakitannya!!!!!!

Post Last Edit by akazukin_ryu at 7-11-2011 14:32
Reply  akazukin_ryu

ha..ha...yang ni pun akak nak highlight  jugak tpi tak tau masa yang sesuai. ...
jazaa Post at 7-11-2011 14:23

sy antara percaya atau tidak msa kne tu..sama mcm akak, sy menjerit sakit..tp pakcik yg ubat sy tu xnk bgtau sbb apa atau knape..x perlu ditanya katanya klu nk baik..
kali kedua pegi masih sakit tp dh berkurang..pegi situ pn sbb ada kwn yg bwk sbb ckp sy len mcm..niat dihati nk jumpa pakcik tu lg.nk tau sbb punca dn semua2 la..tp dgr kata dh arwah dh..al fatihah..punca dia meninggal.. kne sia2 santau time dia ubatkn org dan ada yg hntr direct kt dia sbb marah..waallahualam...

salam tt n semua sekali...
nk tumpang tanya ni..
kalau nk kesan org yg hilang, nk refer kat sape?
sori ye kalau tanya salah tempat

Wanis kena paham...
HK tu mata pun tak berapa nak nampak...nak baca sms tu, satu masalah besor  ...
jazaa Post at 4-11-2011 00:23

yeke jazaa...penat aku tunggu balasan die spi la ni ko tau...hehe...nti le aku topup byk2 nak tepon die...aku ni segan skit nak borak dgn org yg bru kenal nih...
ala2,..borak dgn pakwe bru le nti kekdahnye aku nih...malu2 tucing giteww

yeke jazaa...penat aku tunggu balasan die spi la ni ko tau...hehe...nti le aku topup b ...
surwanis Post at 8-11-2011 10:56

yup better call..mudah berbual mesra..klu sms ni nk kena balas..dibalas..membalas.. kan leceh..
dail nombor..tekan butang ijau terus berborak..cerita laa dari A-sampai Z.. tak yakin leh tanya..tak pasti leh tanya..
kan senang...

yup better call..mudah berbual mesra..klu sms ni nk kena balas..dibalas..membalas.. kan lec ...
safamm Post at 7-11-2011 15:20

tenkiu ye jazaa...anda sgt2 membantu sy...

lala pon share la dekat sini...baru je wak@HK yg tolong zastkann dr kejauhan.. hihih.. alhamdulillah dgn izin Allah...lala rase ok je skarang ni..tp mmg dah niat nk turun umah wak bulan 12 ni.da siap bgtau wak lagi

macam best je nk dengar ilmu2 Allah yg lala mmg harem xtau ni kan... nnt bole la wak tolong clearkan skali kot2 ade sarang /sawang2 jin dlm badan ni

Jgn marah ye wak. time kaseh sekali lagi

salam tt n semua sekali...
nk tumpang tanya ni..
kalau nk kesan org yg hilang, nk refer kat sape?
...
s@s@ Post at 7-11-2011 22:26

sape yang hilang??

jazaa..baguih la buka info centre kat sini..senang nk buat rujukan...ni kang kalu ummi gi pm mn2 yg dlm senarai tu...kira2 boleh tolong tak? ummi ada kemusykilan sikit mengenai saka yg perlu dibuang kononnya..tp ummi x berminat nk join the gang..sbb syaratnya pelik...

salam,
ok just nak tanye, anak saya berumur 6 tahun, kuat melalak, kelemeh bebenau, dan semua kehendak mesti dipenuhi kalo tak dia punye mengamuk tahap gaban, dan dia juga tak nak dengar cakap langsung, cakap dia jer yang nak didengar, ermmmm aper nak buat nie yek

salam,
ok just nak tanye, anak saya berumur 6 tahun, kuat melalak, kelemeh bebenau, dan semua kehen ...
queenflower Post at 8-11-2011 16:06

Boleh guna doa pelembut hati .... atau sentiasa mengucap dua kalimah syahadah dan ucap ALLAHHHHH HUUUUU.... masa HUUUU tiupkan di telinga kiri.... ulang semula pada telinga kanan.... buat semasa anak sedang tidur... try dulu... banyak cara tuhh...

Reply 169# s@s@

repot polis le bang..nak2 pulak kalau dah lepas 24 hour... tapi kalau orang tu yang melarikan diri, lagi susah nak kesan rasanya...diri sendiri tak mau ditemui..tak dapek den nak nolong..

aku malas gak solat sampai tertinggal ngn sengaja..masa aku period la...

leyla...gangguan x ...
ciklahcute Post at 5-11-2011 12:33

blog clah di mana?

blog clah di mana?
abas8888 Post at 9-11-2011 14:05

abas...gugel je disebalik tabir misteri atau http://www.dzilah11.blogspot.com..

ingat nak rasuah anak sdra yg kecik2 tu tolong menaip untuk clah
    (anak sedara clah jg yg tolong taipkn dulu tu..mak sedara malas...
       bg rasuah: tolong urut mrk..insyallah berdesupp semua nak tolong...)

tapi diorg x balik plk cuti ni...