CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Senarai Perawat Islam & Testimoni.......

usaha yang baik....

nak cari perawat utk masalah tercekik tulang dari jarak jauh........asyik tercekik tulang jer teman ni......hu3........hari tu pernah baca tapi tak tahu tang mana......leh tolong dari jarak jauh.

nak cari perawat utk masalah tercekik tulang dari jarak jauh........asyik tercekik tulang jer teman  ...
mata_bulat Post at 30-10-2011 12:01

Saya pernah bersembang dengan sorang yang blh tahan jugak ilmunya....
Beliau memceritakan ada kawan dia tercekik tulang, dia baca surah At-taubah ayat 128-129 di tiupkan ke air & di beri minum....sedikit air di sapu di kerongkong....

Apa kata mata_bulat suruh kawan mata_bulat cuba petua ni....berdoa kepada Allah....
InsyaAllah....

p/s:  kalau berubat dengan saya, saya pulas2 leher dia....
        kenapa gelojoh sgt masa mkn tu.....

Post Last Edit by ciklahcute at 30-10-2011 15:29
nak cari perawat utk masalah tercekik tulang dari jarak jauh........asyik tercekik tulang jer teman  ...
mata_bulat Post at 30-10-2011 12:01

ko tercekik tulang apa mata?

nak cite pengalaman aku merawat kucen yang tercekik tulang...
    suatu hari yang indah dlm tahun 2002, arwah abg ipar aku buat kenduri nasi dagang sblom
    berpindah dari besut trg ke tempat mengajar dan rumah baru di BMS.
    so, aku le yang paling sibuk, sb aku tau akak aku lambat sikit(slow motion)
    semua bekas2 yang nak diguna aku basuh..senang kalau ada org nak tapau..
    dah selesai sediakan bahan2(aku jd pembantu dapur), akak aku masak...sedap gak la..
    ramai gak kenkwan abg dan jiran2 yang datang..dan mmg benarlah jangkaan aku..ada yg tapau..
    kira senanglah sb aku dah letak semua bekas kat satu tempat je..(aku tau abg aku ucap timakasih kat aku..
    dari pandangan matanya...)

masa semua orang dok kat depan, ada le sekor kucen yg selalu masuk ke dapur akak aku..
    cium sana cium sini...pulak tulang2 ikan aya akak aku letak kat dalam satu bekas untuk dibuang..
    (tulang aya kan besau2) aku dah agak dlm hati aku..eii kucen ni..
    sat agi makan sisa ikan termakan tulang ikan tu..tercekik ko...

mmg pun tak lama lepas tu dia benar2 menyelongkar bekas tu dan makan sisa ikan dan tulang ikan...
    plk tulang ikan bgian rahang...dah terlekat kat rahang dia..alamak..dia try macam2 cara nak kuarkan..
    nak kuarkan x leh, nak telan tak g kata org kelate.. ada la dalam 10-15 minit(lama gak la..)
    masa tu aku lom pernah try ilmu merawat tercekik tulang nih

kesian la plk..hanya aku dan dia aje kat dapur tu...
    (biasanya dia nih, nak dekatpun lari..tapi sb dah terpaksa kot, biarkan jgk aku dekati)..try gak la...
    aku g dekat dia..aku letak hujung jejari aku kat ubun2 kepalanya kemudian
    aku baca surah al-Fatihah sekali dan tiup kat ubun2nya...
    alhamdulillah dlm bbrp minit je...
tulang tu kuar...
    kucen tu ..terus datang kat aku gesel2kan kepalanya(nak ucap timakasih le tu)..
    aku yg geli ngn kucen2 yang suka gesel2 terus menjerit...aku g sana, dia ikut, aku g sini dia ikut...
    p/s...owh tidak..tidak...selamatkan aku dari buruannya...

Rate

1

eazzad takder eh dalam list? ke dia dah x merawat lagi?

p/s : sori aku lama x jenguk MPS

Post Last Edit by jazaa at 30-10-2011 20:57

Reply 16# kismis

cuma yg nak bagi testi tu jgn buat cerita, cerita sejujurnyaaa...

Ai nak cerita pengalaman berubat dengan salah sorang di atas tu boleh kismis?.....

Kebelakangan ni bukan waktu tidur je. tapi waktu sedar pun di ganggu....
Tengah duduk elok-elok, terasa macm ada "benda" melintas....terkejut le jugak....tengah mandi, terasa mcm ada benda bergerak kat sebelah, ter "oppocot" le sekejap, tapi tak adalah melatah.....letih lah mcm tu, tiap-tiap hari....datang nya tak kira masa.... pagi petang, siang malam.....  Lelama boleh sakit jantung tau sbb selalu sgt terkujat & terkejut.....

pastu bila tidur lak....ada je gangguan- orang berdehem la kat sebelah kepala.....tengah mamai2, tetiba mcm orang sergah lah kat sebelah....rasa geram le pulak...bila dah mcm tu, ambik kain, tutup mata....malas nak layan, dah lah mengantuk, dia nak kacau2 le pulak.....Ada sekali tu lagi bengang....tetiba bunyi handphone kat sebelah kepala....kalau bunyi handphone canggih tu tak apa le jugak...ni bunyi handphone yang  cap ayam tu....dah tentu handphone ai tak bunyi mcm tu, sbb handphone ai "canggih"...ada torchlight lagi....  Ai kata dalam hati-"ada lagi phone mcm tu ek?"...pastu sambung tido.....(tu handphone versi 3310 tu...)

So...ai pun call HK bagitau permasalahan tu.....HK "gelak" le jugak & kitorang sama2 gelak....dah tau punca kan......
Pastu HK zassss dari kejauhan....Alhamdulillah....malam tu ternanti-nanti gak, senario apa lak yang timbul,..tapi tak ada, tidur pun nyenyak je sbb tak terkejut2 mcm sebelumnya...dan malam2 seterusnya pun mcm tu gak....skrg ni tak adalah lagi lintasan2 yang nak lalu kat depan ke, kiri ke, kanan ke....dah tak de lah....mungkin dia lalu cara bersopan kot......

ALHAMDULILLAH....

TQ HK atas pertolongan tersebut.....

p/s:  Pengakuan ikhlas dari pesakit...tiada yang benar selain dari yang benar....

Rate

1

Follow Us
nanti ai cerita pengalaman di rawat TB pula ek.....

Post Last Edit by sofiera at 30-10-2011 21:59

terbaik...........

eazzad takder eh dalam list? ke dia dah x merawat lagi?

p/s : sori aku lama x jenguk MPS
setankuning Post at 30-10-2011 19:41

errr....SK aku no komen....tanya TT

Reply  kismis

Ai nak cerita pengalaman berubat dengan salah sorang di atas tu boleh kismis?. ...
jazaa Post at 30-10-2011 20:56

time kaseh atas testimoni. bayarannye mcm mane? kena bank in dulu ke sebelum HK berubat. , iyelah, kos kos die mcm mane, risiko kena serang balik mcm mane? ade tak die post atau email bil teperinci?

Reply  kismis

Ai nak cerita pengalaman berubat dengan salah sorang di atas tu boleh kismis?. ...

terbaik lah wak

ko tercekik tulang apa mata?  

nak cite pengalaman aku merawat kucen yang  ...
ciklahcute Post at 30-10-2011 15:25

terima kasihlah yang sudi bagi petua tu.........teman kekadang heran juga dah dua kali teman minta bantuan kat
sini bagi masalah cekik tulang......tapi tak lama hilang pulak tulang tu........punya ler sakit tekak teman dua tulang tersekat
kiri dan kanan pi klinik pun dr tak nampak....semalam tiba2 hilang pulak........lega sesangat tak sempat nak ikut petua
kakawan kat sini   terima kasih banyak2 lain kali boleh cuba petua kat  ni kalau tercekik lagi.

bagus thread nih...senang nak rujuk...mod takde bg kredit ke?

terima kasihlah yang sudi bagi petua tu.........teman kekadang heran juga dah dua kali teman ...
mata_bulat Post at 31-10-2011 10:13

mata..ingat ni..petua:
isi makanan kita, tulang makanan jin,
aku tak moh makan tulang sb makanan jin..insyaallah tak tercekik..
tulang akan melekat kat gigi atau kita akan terasa(tersentuh tulang ngn lidah sblum sempat telan)
ada tulang dlm mulot..walaupun kita makan ikan yg byk tulang.

p/s..clah suka mkn ikan parang, ikan tambang beluru..(kropok lekorpun) semua tu byk tulang...  

heheh waktom tak ngaku perawat islam (tp die beragama islam)..die ngaku die hantu jer..
sori off to ...
JulietTheOrange Post at 28-10-2011 18:47

No. 1 plak tu...

Reply  kismis

EH, INI PUN KO CERITA KAT SINI? JANGAN LAH YE.... MALU I

Tentang kaedah rawatan tu, jangan kongsi kat sini atau mana mana ye.... banyak tak bagusnya

time kaseh atas testimoni. bayarannye mcm mane? kena bank in dulu ke sebelum HK berubat. , iyelah, kos kos die mcm mane, risiko kena serang balik mcm mane? ade tak die post atau email bil teperinci?
hearts Post at 30-10-2011 23:04
Hehee

Risiko kene serang balik? tu biasa, sihir tak sengaja atau sihir sengaja pasti terdedah kene serang balik si pesakit.... jin kan berkawan hehe, kalau anaknye mati kene bunuh, mak bapaknya tentu nak balas dendam kan, macam kita manusia ni juga kan... lagi kalau peluang nak menyerang balas tu terbuka luas(hehe).... kalu jin jin punya bahasa, ELEH KOSONG, TAK DE NUR... hehe

No. 1 plak tu...
schu Post at 31-10-2011 11:37
Entah, tak layak langsung! hehe

bagus thread nih...senang nak rujuk...mod takde bg kredit ke?
rose_liz Post at 31-10-2011 10:20

Tak ada Rose.....
Mentang2 akak yang bukak thread ni....Mod buat derk je.......
Kalau orang lain, mesti berbakul-bakul dapat kredit....{:1_270:} (muka ketat)

Reply 31# hearts

bayarannye mcm mane? kena bank in dulu ke sebelum HK berubat. , iyelah, kos kos die mcm mane, risiko kena serang balik mcm mane? ade tak die post atau email bil teperinci?

Bayarannya Hearts?.....
Dah baca dalam thread Sifu HK tak kena kan bayaran...terus ai buat muka sardin cap ayam tak tanya apa2 pasal bayaran....
Mana le tau bila ai tanya nanti HK kata kena bayar le pulak....
Lebih baik buat tak tau je....iya tak?......  pastu cepat2 letak telefon.....