CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Senarai Perawat Islam & Testimoni.......

Tanyer jer lah ... habis kuat kalau diorang geram , diorang akan gigit tikus kat depan diorang tu ...

salam...

boleh ke kalau saya tanye perawat2 kat sini tentang masalah mak saya..ramai bebenor..tak tao nk tanye yang mane satu..

macam ni cerita nya..

mak saya sakit kaki di belah kiri..da puas pegi klinik tapi sakit tu xbaik2 jugak..inject sudah (dh 2 kali inject), mkn ubat sudah, homopati sudah, urut sudah..y akhir sekali saya bawak mak saya pergi berbekam hari sabtu lepas 6/10/12..y cucuk2 untuk keluarkan darah kotor tu...

kemudian kakak y berbekam tu tanye mak saya.."akak ade saka ke?"
mak saya pun jawab "takde" sebab setau mak saya atok saya takde bela2 ni..
lepas tu akak tu bagitau ade jin menumpang dlm badan mak saya..

sebelum2 ni pun mak saya ade cerita dia ade mimpi pelik2..

mimpi pertama
-mak saya pernah mimpi susu kan baby

mimpi kedua
-mak saya mimpi ikan puyu xsilap..ikan tu berenang2 tapi takde kaki..maksud nye ekor tu takde..senang kate kudung la..

mimpi ketiga (mase saya balik kampung 5/10/12 ni baru mak saya cerita)
-mak saya mimpi ade kucing putih himpit mak saya masa mak saya tengah tido..makin mak saya tolak kucing tu..makin kuat kucing tu himpit..masa tu mak saya tido mengiring..dalam mimpi tu pun mak saya tido mengiring..mak saya kata kalau dia tido telentang mesti da lemas..

lepas tu mak saya ade cerita, lepas kali ketiga mak saya berurut dengan sorang makcik ni, adik saya terjumpa jarum peniti kepala putih tercacak di sofa yang selalu mak saya duduk..saya tak tao la ade kene mengena atau tidak..tapi di rumah saya memang takde sesiapa pun yang pakai jarum peniti kepala putih..

saya kesian dengan mak saya..sedih pun ade..jalan terhincut2..da banyak klinik pergi pun tak baik2 jugak...

kalau ade perawat2 yang boleh tolong..saya amat berterima kasih..huhuhuhuhuhu

Saya respon je... dengan boleh percaya jgn.. hee...

Saka tu kemungkinan yg paling biasa. Mungkin juga ditambah dgn gangguan mcm terlanggar benda..atau sihir/jin  yg bermaustatin kt kaki makcik tu. Terutama dalam urt kaki yg bermasalah tu. Cuba lah ikhtiar utk hapuskan apa yg menyekat / meunmpang kt kaki tu.

Sorry...hanya berkongsi pendapat. Wallahualam...

As salam saudara dan saudari muslim sekalian....

Atuk saya berumur 92-93. Semenjak bulan puasa hari tu dia terlantar sakit. tak boleh bangun, demam, masalah buah pinggang etc. sampai hari ni dia masih terlantar kt rumah makcik saya. Baru2 ni sy bru dpt berita dpd makcik sy ni yg atuk saya ni ada masalah saka dan mlm minggu ni akan ada perawat yg akan dtg merawat atuk sy.

family belah emak saya terdiri dpd 6 org (2 lelaki, 4 perempuan). fyi, pakcik sy yg pertama tu ada masalah mental semenjak dr beliau muda (dlm 20an).

Sy dpt tahu yg perawat tu meminta RM200 dpd setiap adik beradik mak sy utk beli peralatan spt buluh dll kerana nk buang saka tu kt laut etc. syaratnya RM200 tu mestilah menggunakan duit anak2 atuk sy sendiri bukan pinjam or guna duit org lain. selain tu setiap adik beradik pun mestilah sepakat dan setuju utk mengubatkan atuk sy ni.

oleh sebab salah seorg makcik sy ni jenis yg x berapa "faham" and susah nk berunding (lebih2 lg berkaitan duit), adik beradik mak yg lain belum bgtau dia pasal perancangan utk mengubatkan atuk ni. so, terpaksalah tangguh sesi merawat atuk sy minggu ni. keluarga mak saya tgh tggu waktu yg sesuai utk explain btul2 kt makcik sy yg sorg tu. makcik sy yg sorg ni memg jenis yg x educated, kuno sket and lurus bendul. jd memg susah nk deal dgn dia.

Saya cuma nak tahulah pendapat dpd yg pakar tentang masalah keluarga kami ni.

1- Atuk saya memg jenis yg kurg pengetahuan agama, jrg beribadah etc.
2- Kebanyak anak2 dan cucu dia mengalami penyakit gatal2 dan allergic
3- Makcik dpt tahu tentang saka atuk waktu dia pg urut sebab sakit kaki yg teruk
4- Perawat yg akan merawat atuk saya tu ada mintak nama anak2 utk buat solat hajat pd mlm jumaat.
5- Actually x berapa pasti bape amount yg perawat tu mintak setiap adik beradik mak sy sediakan. Yg sy terdengar RM200 seorg la.
tak tau la kalo sy silap dgr.
6- So far, xde kejadian2 aneh berlaku dlm family mak saya. cuma sakit2 sendi, demam, letih yg di alami oleh adik beradik mak.

soalan sy,

1) Apakah relevant nya RM200 dpd setiap anak2 atuk saya dgn syarat duit sendiri bukan pinjam
2) Adakah masalah gatal2 yg di alami oleh almost anak cucu atuk sy ada kaitan dgn saka atuk? or hanya kebetulan/gentic
3) Sejauh mana bahayanya saka atuk saya?

Terima kasih krn sudi membaca. Nasihat dan pertolongan amat dialu-alukan.

sorry kalau ayat saya x teratur. dah lama x taip pjg. Saya cuma berharap yg terbaik utk Atuk dan ahli keluarga. Semoga Allah sentiasa melindungi kami.

Lepas solat buatlah berdoa lah untuk ibu bapa ...

ThousandSwords posted on 8-10-2012 03:58 PM
Saya respon je... dengan boleh percaya jgn.. hee...

Saka tu kemungkinan yg paling biasa. Mungkin  ...

thanx ThousandSwords..tu la..sekarang ni tgh try berubat dgn ustaz sharhan shafie..huhu

Follow Us
perawat yang lain seorang ustad...guna ayat al-quran dan bacaannya sedap sangat...saya suka
ustad ni agak funny, gila-gila juga, n suka kritik saya tapi saya suka cara dia, kadang-kadang dia cakap seperti dari hati ke hati...n saya open minded kot sebab itu boleh cakap ikut suka dia,  tapi dalam saya sakit saya menjawab jugak .....so agaknya dah kecil hati dengan saya ke?? ...u nasihatkan saya think positif...so saya harapkan ustad juga dapat positif n jangan kecil hati....
Last edited by little_hana on 23-10-2012 10:29 AM

little_hana posted on 23-10-2012 09:54 AM
hi,

saya agak ramai berjumpa dengan perawat...tetapi seorang perawat ini saya tak boleh lupakan c ...

wow.......  i pun pandai gak mengurut, i cadangkan u cuba berurut dgn i... i caj murah je, 50sen....

dah lama tak dengar berita pasal ciklahcute. rindulah. apa khabar dia agaknya.

putra_mark posted on 11-10-2012 10:17 PM
As salam saudara dan saudari muslim sekalian....

Atuk saya berumur 92-93. Semenjak bulan puasa ha ...

tentang 200 setiap orang tu aku tak tau nak jawab, mungkin perawat nak bagi bagi sesama dia kot, kalau yg berubat ada 6 orang, 1200 jugak tuh... dia bagi pembantunya 200, dia dapat 1000 dlm satu malam.... hehe

tapi dah pilih dia merawat, ikutlah syarat yg ditetapkannya.... kalau gi sepital pakar pun, beribu ringgit gak, baik nya pun tak pasti juga kan......

kalau tak sembuh jugak, anggap jek duit tu sebagai sedekah, tapi sedekah pada orang kaya la

Aku rasa, nama aku dari senarai ni kene buang la, sebab aku tak layak daftar dibawah perawat islam

hantukiller posted on 31-10-2012 05:22 PM
Aku rasa, nama aku dari senarai ni kene buang la, sebab aku tak layak daftar dibawah perawat islam:l ...

Dah tu? Wak tmsuk dlm senarai perawat apa?

Alternatif?
Hantamsaja?
Sasukajiwa?
Pilih wak.. kih kihk ihk iih!

ThousandSwords posted on 31-10-2012 05:27 PM
Dah tu? Wak tmsuk dlm senarai perawat apa?

Alternatif?

hehe, perawat bukan islam kot

hantukiller posted on 31-10-2012 05:31 PM
hehe, perawat bukan islam kot

hush..better put in english la wak..kontroversi kalo org malayu tgk.

Bahasa Melayu : Perawat bukan Islam
kalo english: [Non Islamic treatment group] - [Non muslim treatment group]
Yg first tu mukin boleh terima di kalangan org Melayu...
kalo yg second tu mcm anti org islam je rupa category tuh

Maaf.,.kurg makan cheese.. tu x reti speaking.. heeee

ThousandSwords posted on 31-10-2012 05:40 PM
hush..better put in english la wak..kontroversi kalo org malayu tgk.

pedulilah, kontroversi ke, control versi ke.... hehe

hantukiller posted on 31-10-2012 05:43 PM
pedulilah, kontroversi ke, control versi ke.... hehe

Ha ha ha.. abah pembunuh hantu dh hangin.. heeeeee

hantukiller posted on 31-10-2012 05:22 PM
Aku rasa, nama aku dari senarai ni kene buang la, sebab aku tak layak daftar dibawah perawat islam:l ...

Dalam senarai tu.....nama Wak yang teratas sekali....
Tak de sapa yang boleh buang, kecuali TT & Mod je wak....

kenesep posted on 23-10-2012 10:56 AM
wow.......  i pun pandai gak mengurut, i cadangkan u cuba berurut dgn i... i caj murah je, 50sen.. ...

50 sen?.....

Haiipp.....ni bukan rumah urut iya......

jazaa posted on 11-11-2012 08:39 PM
Dalam senarai tu.....nama Wak yang teratas sekali....
Tak de sapa yang boleh buang, kecuali TT &  ...

Kementrian kesihatan dah reply surat aku, depa tak benarkan aku daftar sebagai perawat islam selagi aku tak de kursus dengan mana mana pusat rawatan islam, dan kalau dak daftarpun dibawah darulsyifa"

ye lah.... dah darulsyifa' je yg islam kan... hehe

hantukiller posted on 12-11-2012 10:46 AM
Kementrian kesihatan dah reply surat aku, depa tak benarkan aku daftar sebagai perawat islam selag ...

Ooo....tu ceritanya....

Daftar bawah LHDN boleh?.....