CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

BERKONGSI belanja hantaran.

As Salam semua..Baru-baru ini Zad sempat bersembang dengan seorang rakan yang akan  melangsungkan pe ...
zadzamusa Post at 30-10-2011 10:12

Pada pendapat aku....ni satu bukti pasangan saling bantu membantu...sbb skrg ni semua brg mahal2...so..apa salahnya berkongsi dalam bab nie...sbb mende ni bukan rukun nikah pun...lain la..kalau mas kawin pun kena pinjam duit bakal bini...kalau ini berlaku..baik tinggalkan je mamat cam nie...sbb mas kawin la yg dituntut yg mmg 100% bakal somi kena bayar...yg lain2 tuh..tuang2 le....itu semua nafsu yg nak menunjuk2 kat org jek.....

Spt kata TT "
Tapi bagi  Zad masa  inilah nak menguji kesanggupan orang yang kita sayang... sejauh mana dia sanggup berkorban untuk kita.."

so kalau sanggup berkongsi kos hantaran sure pasti nanti sanggup berkongsi susah payah hidup berkeluarga bersama...sanggup kah pihak pompuan berkorban utk lelaki dan ..lelaki berkorban untuk pompuan....kalau dua2 sanggup...baru la sehati sejiwa.....

Apa yang penting...KERJASAMAAAAAA....apa yg penting....KERJASAMA......kannnnnnnnnnnnnn..InsyaAllah hidup akan bahagia...

Rate

1

my 2 cent is kahwin melayu pun banyak tangkap muat, macam u selalu
baca kat fd.. jalan terbaik, ...
faraway1 Post at 31-10-2011 22:47

yup...single tu lebih baek dari kawen tangkap muat..
tapi refer pade tajuk thread ni,kalau diri sendiri rase redha nak berkongsi duet hantaran,tu terpulang la kan...cume esok2 jangan sampai mengungkit balik pasal duet hantaran tu...bukan senang nak redha hal2 camni kalau tak pasang niat yg btol...

sape yang taknak share duet hantaran tapi asek ditakdirkan dapat bf sengkek,ikot my suggestion supaya jadi andartu...spend duet utk travel,shopping designers'handbag,shoes etc cam my cousin buat...so heaven!

Rate

1

kalau xmampu!...bersederhana saja bagi aku lebih afdal...xder mengungkit dikemudian hari...bab2 kongsi nie...belakang hari ader yg berkira pulak

Post Last Edit by faraway1 at 31-10-2011 09:33
yup...single tu lebih baek dari kawen tangkap muat..
tapi refer pade tajuk thread ni,kalau d ...
shalin2011 Post at 31-10-2011 08:59 AM

selama u melepak kat FD, berapa kali u baca part bini tak puas hati sebab kena kongsi kewangan
so kalau boleh sila jangan kongsi atleast duit hantaran..
sebab macam me yang ortodok ni, melayu kampung atau kat CI
dipanggil felda pprt, hantaran its lelaki nya keja tuk menunjukkan kemampuan
jadi suami..

bile da share..mcm takde maruah je pompuan..nt lepas kawen tgk la laki korg lyn mcm hanjeng,kikis duit korg sb korg telah menjatuhkan harga diri sendiri...

Pada pendapat aku....ni satu bukti pasangan saling bantu membantu...sbb skrg ni semua brg maha ...
akula203 Post at 31-10-2011 22:54

Ko blum kawen ni sbb tak jumpa lagi awek nak share wang hantaran ke??

Follow Us
bile da share..mcm takde maruah je pompuan..nt lepas kawen tgk la laki korg lyn mcm hanjeng,kikis duit korg sb korg telah menjatuhkan harga diri sendiri...
tightcherry Post at 1-11-2011 02:19

betul jugak kata ko ni...nampak mcm desperet sangat nak kawen

Reply 76# faraway1

takde hal

aku cume nak bg pendapat. mungkin laen org laen cara mereka berfikir.

pada pendapat aku, aku kura ...
md_nana Post at 30-10-2011 11:39

agree 150%

Reply 89# paola

Sepupu i da kawen.dia nye hantaran rm8k jek. Tp dia pesan kat aku, klu laki tu ajak share jgn setuju. Biar lah dia belajar berusaha...

bile da share..mcm takde maruah je pompuan..nt lepas kawen tgk la laki korg lyn mcm hanjeng,kikis du ...
tightcherry Post at 1-11-2011 02:19

Uihh..pendapat ko tak manahan betul.

think..anak laki u nk kawen dlm 15-20 thn lg...hantaran org pompuan masa tu tinggi ya amat. ...
kurmasafia Post at 31-10-2011 11:41

Kalau anak aku, either,
1) kewangannya blum stabil tapi gatal nak berbini - tak sedor diri. Or,
2) ppuan tu biasa aje, tapi berlagak diva - mmg sah jadi menantu bkn pilihan kalau kawen jgk. Hahaha.

Aku akan suruh anak aku usaha jugak. Jgn share hantaran dgn ppuan.  Tak malu ke? Gatal nak kawen tapi duit kawen pun tak mampu.
Aku tanak anak lelaki aku termasuk gol lelaki yang asyik nak bini bantu.
Aku nak, anak lelaki aku tu, keje kuat dan cari duit lagi kalau nak sesuatu. Bukan harapkan perempuan tolong aje.
Manusia ni, kalau asyik ditolong, nanti jadi pemalas dan take for granted.  

Nape ko tak galakkan anak lelaki ko berusaha cari keje dan gaji yang lebih tinggi kalau dah tahu dia keje biasa biasa aje?  
Nak tunggu rezeki slps kawen ke??
Sblum kawen, takleh buat apa apa lah ekk... Sbb takda ayat - rezeki sblum kawen.

Rate

1

Kalau anak aku, either,
1) kewangannya blum stabil tapi gatal nak berbini - tak sedor di ...
Hana Post at 1-11-2011 08:36

sedap betoi nasi tambah ni.......

ikut cik/pn hana la....kongsi duit hantaran bkn bermakna laki tu bla bla bla......baca x apa yg sy post sblm ni...duit hantaran xyah la letak tinggi2....kang aku carik menantu lain....lgpun hantaran bkn wajib yg nk letak tinggi2 melantun.....sy cuma ckp bersyukur kalu dpt bakal menantu yg sanggup kongsi hantaran.....bg sy org yg ckp cmni sbb dpt dapat laki berduit n then suma laki tu tanggung..pompuan xdak kuar belanja satu sen pun...mmg bertuahla pompuan mcm tu....kalu mcm ni senario dia..alamatnya org miskin xleh kawen la...maklumla skrg ni hantaran kawen pun dh melambung2 tinggi....

bak kata sorng forumer tu...dr berhutang dgn bank rakyat pasl nk bg hantaran tinggi kat bakal binik, baik kongsi je..kurang2 lepas kawen xla terbeban dgn masalah hutang......

sy kawen dulu pun tunang xminta kongsi...dia siap bg extra 1k lg w'pon sy tau dia mmg ikat perut nk kawen....

p/s: insyaAllah sy akan didik anak sy jd insan bertanggung jawab mcm somi sy....xperlu nk kongsi duit hantaran dgn bakal isteri..tp kalu dh bakal isteri nk tolong..mmg Allhamdullillah....bertuah aku dpt menantu mcm tu....

Rate

1

Reply  paola

Sepupu i da kawen.dia nye hantaran rm8k jek. Tp dia pesan kat aku, klu laki tu a ...
md_nana Post at 1-11-2011 08:17

btol tu nana...bia dia berusaha sungguh2.. moral nye supaya lelaki tau betapa ssh nye nk usaha dpt kn seorang pompuan utk d jd kn isteri so that nnt dh kawen akn berpkir 2300 kali utk tambh cwgn lain..
i pon bkl berkahwin next yer..n i di takdir kn dpt jodoh yg kurang dri segi kewangan berbanding i..so i ltk hantaran yg berpada2..n we agreed the amount n he said dia mampu tp i nk dia yg usaha utk dpt sejumlah wang tu...so no arguement on that...

Rate

1

Reply 94# paola

Ni ade kes cousin lelaki i. Dia nak kawen. Ni bln doblas baru nak masok meminang. Tp yg aku rase pelik n tatau lah ape perasaan aku...pihak pompan x letak hantaran n siap bg kat family lelaki sekor lembu. mak aku dgr mcm bengang jek. Mak pak sepupu aku tu mcm suke lah. rase maruah di injak2...

Reply 94# paola

Ni ade kes cousin lelaki i. Dia nak kawen. Ni bln doblas baru nak masok meminang. Tp yg aku rase pelik n tatau lah ape perasaan aku...pihak pompan x letak hantaran n siap bg kat family lelaki sekor lembu. mak aku dgr mcm bengang jek. Mak pak sepupu aku tu mcm suke lah. rase maruah di injak2...

ler...pasal kongsi duit hantaran pun nak betekak bagai..hehe rilek2 ler kakak2 semua..
senang cite,tu masing2 punye pendapat la..masing2 punye kehendak..
tak semestinye kalo pompuan bkongsi tu dah dianggap gatal nak nikah la ape sume..
takde maruah la or watsoever..lantak pi kat depa la nak kongsi ke ape...kalau dah pompuan tu nak kongsi die punye suka la..bukan kita punye duit pun kan.. dan yg pompuan pun,agak2 dah tau laki tu tak bape nak vass,jgn la ko menggedik letak hantaran mengalahkan anak dato,anak tan sri..hantaran tu biar berpada la..sesuai dgn kemampuan bakal husband tu nanti..ni tidak,hantaran mak aii..ngalahkan anak raja..pastu lepas setahun kawen da masalah,bcerai..haa..pastu pekak kan jela telinga bila lelaki tu ckp "buang duit aku je bayar mahal2..kalo aku tau dulu aku tak kawen dgn ko pun takpe arr "

Rate

1

Reply 96# md_nana

aikk pelikk...famili pompuan yg mcm bg blanje..perli ke apa?

Reply 98# paola

Pelik kan???aku siap pesan kat mak aku..jgn pegi mase meminang nnt...ish malu tau...tp mcm pelik nape xde hantaran...cume aku rase kalau cousin aku ni ade kesedaran n maruah, dia akan bg hantaran...

Post Last Edit by wanigoku at 1-11-2011 12:33

bagi aku..tak kesah pon kalo nak berkongsi...
tapi jangan sampai bakal husband amek kesempatan lak..
die malas keje..sepenuhnya kita kene tanggung die lak...
jadi kene pandai2 laa...

kalo nak tunggu bakal husband sepenuhnya kumpul duit..
tetau la umo bape baru leh kawen...
dengan kos hidup dah le tinggi...nafsu pon tinggi...
so..nak elakkan menambah dosa...ade baiknya sama2 bantu-membantu...
sbb nak tunggu lame2 takut lak buat maksiat dan berzina...hati kadang2 tak kuat pon..
kalo dah berzina seblom kawen kan lagi terok...

so...nak percepatkan kawen...bantu jugak bakal husband...
benda yg baik perlu dipercepatkan...lagipun tak salah pon kan..
lagipun sebelum kawen pon bakal husband pon dah banyak berkorban..
ulang alik balik umah pegi mane2 die tolong...
selalu blanja..bagi adiah itu ini...tak pernah berkira...
kdg2 takde duit pinjam die gak! (tp tak penah bayar)  takkan nak share pon kite berkira gak kan...
pas kawen nnti pon kene kongsi hidup jugak...
kalo kongsi hantaran tak bermakna kite ni perempuan murahan...
lagi murah perempuan tu kalo sanggup berzina..sanggup gadai body tapi tak kawen lagi...
tapi cuma balas balik ape pengorbanan die...ape die dah buat sepanjang hubungan ni...
tapi jangan sesekali ungkit2 pasal hantaran dah...

Rate

1