CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kupu2siang

AKASIA : TENTANG DHIA

Close [Copy link]
tak semangat nak tengok Tentang Dhia ni sebab ada Nora. adakah dia bawa watak gadis desa? dia muka urban... rasa tak berapa sesuai.. tapi bagi chance la kan... try la tengok nanti, kalau jalan cerita menarik, bolehlah layan.. adaptasi novel ke? (tak baca lagi novel tu).

off topic : hehe, kupu2siang, sama la kita.. aku pun kadang suka perati mulut si johan tu.

tak semangat nak tengok Tentang Dhia ni sebab ada Nora. adakah dia bawa watak gadis desa? dia muka u ...
bianglala Post at 2-11-2011 20:04

kan??over gitu

Reply 22# kupu2siang

pergh. avvy ko tu... lama dah aku tak nmpk pic tu. comey la.

kalau drama ni diadaptasikan dr novel tentang...dhiya harus aku tgk...
novel ni best sgt...
nanti leh komen kaw2 mcm citer nora elena

Suara ady putra kan nyanyi lagu ni

watak nora danish ni sebenarnye tok fasha....tp fasha tpakse tolak sbb bz sgt dgn cite laen...ganti  ...
rimau_belang Post at 2-11-2011 08:40

yaa kaaa?? alaaaa aku nak FS and Ady. masa tgk iklan tadi, aku ckp dlm hati; hmm kan bagus kalo heroinnya FS. teringat Chinta Chandury

Follow Us
peminat Syud..novelnya pn dh baca..kalau betul adaptasi dari novel
mcm Nora Elena, harus tengok ni...

sesape yg dah bce novel tentang..Dhiya 2 sinop la ckit kisah die...coz drama nie x pon sinopsis die...aku pon suke ady putra nie...tp bab heroin 2 x berkenan ckit...klu tgk pon sebab ady jerk...

sama laa...
da teruja tengok hero nye..
tapi tang nora danish.... hmmmmmm jela aku mampu..
tengokkan jela nanti.....

sesape yg dah bce novel tentang..Dhiya 2 sinop la ckit kisah die...coz drama nie x pon sinopsis die. ...
sue87 Post at 3-11-2011 10:03

Dhiya Nurlisa dan Azril Mustaufi 'terpaksa' kenal waktu menyiapkan kerja kursus berkumpulan. Aril tak pernah faham kenapa Dhiya membencinya habis-habisan. Padahal alasannya sudah jelas, kan?

Lepas graduate, masing-masing bawa diri.

Namun takdir telah menemukan lagi mereka, kali ini dalam suasana yang tak sama. Seperti biasa, Azril masih lagi masalah kepada Dhiya. Lalu apa langkah seterusnya, Dhiya?

Ini sinopsis belakang buku yang inang ambil dari website Jemari Seni, kalau nak lagi detail, nak kena jenguk
rak novel la..hehe dh agak lama baca,kena tgk balik

Dhiya Nurlisa dan Azril Mustaufi 'terpaksa' kenal waktu menyiapkan kerja kursus berkumpulan. Ari ...
InangPutri Post at 3-11-2011 10:56

thanks inang...ok la 2...tau gak la cam mne dierang kenal...satu group...cinte pasal kat kampus la nie...not bad gak...

Dhiya Nurlisa dan Azril Mustaufi 'terpaksa' kenal waktu menyiapkan kerja kursus berkumpulan. Ari ...
InangPutri Post at 3-11-2011 10:56 AM

inang...care dia jumpe lps bertahun terpisah...takdir yg terindah buat dhiya & azril kan???
    x sangka mak azril bekas cikgu dia slama ni....

pehhh....rasanya mmg kena bongkar balik gobok buku ni....

okey ni sikit sinop dri novel Tentang Dhiya yg aku dpt Kat Sini

Kisah seorang gadis Dhiya yang berusaha menghadapi hidup yang penuh dengan kesedihan setelah kematian kedua ibu-bapa dalam kemalangan. Boleh dikatakan Dhiya Nurlisa mempunyai emosi yang kucar-kacir dan penuh dengan aura negatif, 'protective'. Takut dengan perasaan sendiri dan sentiasa merasakan dia boleh berdikari sedangkan hidup ini penuh warna warni dan perlu bertolak ansur.

Mula dari berkongsi kertas projek yang terpaksa dilakukan atas arahan Dr Noraini, dia akur dengan situasi yang menyebabkan dia harus berkongsi dengan seorang bernama Tau Fu Fa. Nama yang pelik dipanggil Tau Fu Fa kerana Azril Mustaufi bunyinya seperti Tau Fu Fa.... Bibit-bibit rasa sudah mula terjalin namun atas ke egoan dirinya menyebabkan semuanya
terlepas begitu sahaja. Kehadiran Faiz dan Azwan menyebabkan dia merasa tertekan.

Lelaki yang berada di hadapannya terlalu memaksa, Faiz baik Azwan punya perangai yang sama, walaupun mereka sentiasa menjadi pendengar yang setia, namun tiada 'chemistry' di situ.

Lalu, Dhiya Nurlisa membawa diri ke Swiss dan berkelana mengejar segulung Master selama 3 tahun. Akhirnya pulang jua ke tanah air, dengan segulung ijazah, dan dengan tidak disangka-sangka bibit-bibit dulunya mula berputik apabila adegan-adegan tidak sengaja yang ditakdirkan untuk bersama berulang-kali berlaku.

Info yang saya dapat dari penulis novel TENTANG DHIYA (Syud) melalui twitternya smlm... Syud kata bukan adaptasi Tentang Dhiya.

Mungkin nama je kot sama.

Nnt kalo rajin screencaps tweet Syud.

laa..bukan ek...bru nak berangan2 ni...

heronya best...heroinya tak berapelah
tp tengok ajelah ep1 dulu kalo berkenan ngan jalan citenya

pendapat aku, aku pon rasa cinta elysa tu boring.. memula aku lyn gak sbb teruja nak tgk si ...
kupu2siang Post at 2-11-2011 18:11

yer le kot mmg jln cter dia boring tuh psl aku pon x rs teruja tgk fasha yg kata nyer makin improve...
aku rs bior la kot bg chance kt nora plak...cam ne nk improve kalu x d bg chance...

aku minat kt arron aziz tp skang kt TV balik2 muka dia..aku pon naik muak...cam tuh gak fasha..sudah2 la tuh kot buat masa nih...bg chance hero nih ngan nora plak...tgk dlu cam ne..klu nk satu2 pelakon jek belakon..abis la mmg x berkembang laa pelakon2 kt msia nih...huhuhu

Pengarah/Penulis Skrip kat M'sia mmg ketandusan idea nak beri tajuk drama ke..

BALIK-BALIK GUNA NAMA PEREMPUAN...NORA ELENA, CINTA CANDURI,CINTA ELISYA,SOFFIA.skrg pula DHIA

Info yang saya dapat dari penulis novel TENTANG DHIYA (Syud) melalui twitternya smlm... Syud kata bu ...
fa_stellar Post at 3/11/2011 12:03

alaaaaaaaaa...bukan ke...

siyes berkobar2 menyengih semalam bila keluar iklan cite nie.
siap keluarkan balik novel wat fast reading utk refresh cite tu pasal ape..

kijammmnyaaaaa...patut laa ejaan nama Dhia tu tak sama...

patutler aku tgk sinopsis novel dengan trailer drama nih cam tak kena jer...baguslah soffiya tuh nak habis dahh....busan aku ngan citer tuhh