CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan Awam akan dikurangkan sekiranya.......

hati keras bagus lo... lu melayu mesti mau

balas dendam... negara cina boleh tolong jaga... baik baik punya...

lu boleh kasi hantam sama BN la

Cmner der org china sesat dlm topik ni??
aku cakap china sebab org cina yg lahir dan blajar sini takde la seteruk tu bahasa melayunya.
kcuali la dari tanah besar sana

Reply 278# cmf_raudah

hahahhahhahaha itu saje lu boleh cakap ka?
pegi belajar lagi la... kumpul duit banyak2 la....

hahahahhaha

hati keras bagus lo... lu melayu mesti mau

balas dendam... negara cina boleh tolong jaga... baik ...
akughi Post at 3-11-2011 16:53

ada butut la apa lu cakap..

lagi kelas itu melayu punya hati lagi bagut ohh..
kasi lawan sampai habit sama sendili balu
puas hati ma..

cina tumpang tengok saja sambil
cali luit manyak2 ohh..

Post Last Edit by MANSTIR at 3-11-2011 17:43
aku penjawat awam jugek tapi benci sangat2 dengan kakitangan gomen yang pemalas

aku smp ...
perembes Post at 2-11-2011 19:02

penjawat awam jugek yek, harap2 kau pon tak pemalas mcm diaorg tu ye.

pada aku la, kau gi mana2 kt malaysia ni or even kat luar negara pon kau akan jumpa org pemalas sbbnya itu lumrah manusia. manusia mmg dilahirkan begitu cuma cara nak ubah kene ada ketegasan.

kau keje kementerian mana? bleh kitaorg dtg serbu lak. nak tgk performance kau, ye la ckp mcm bagus sgt sbb ade........blah..blahh..blahh...blah

nisbah jumlah penduduk & kakitangan awam kat malaya antara yg tertinggi dlm dunia!

Follow Us
aku keje sendiri dan selalu berurusan dgn agensi kerajaan. mmg sakit hati bila tgk service tak effisien, dah la tu tanpa segan silu dok layan sembang pasal gaji naik la apa la depan kita sdgkan kita dok je tunggu kat kaunter, patutnya diorg ni segan2 la sikit nak buang masa depan client (rakyat). Kalau kita lewat sikit laju je nak denda tu penalti ni. harap2 diorg ni insaf2 la, dan tak semua perangai camtu kot.

Post Last Edit by perembes at 3-11-2011 18:34
penjawat awam jugek yek, harap2 kau pon tak pemalas mcm diaorg tu ye.

pada aku la, kau gi  ...
MANSTIR Post at 3-11-2011 17:23

kenapa kau terasa sangat aku tulis mcm tu?adekah ko sorang pekerja yg pemalas?
aku bukan mereka reka cerita sampai ko mrh sangat dan nak g serbu aku
itu adalah realiti bila berurusan di pejabat2 kerajaan dlu2
tak taula sekarang nih mcm mn... maybe ada perubahan kot... setelah  byk laporan

aku penah lihat sendrik... telpon tu tak diangkat walopun pekerja ada disitu, menyembang.... malahhhh telpon di kecilkan volumenya... mmg sakit hati aku tgk...

pemalas mmg sikap yg ada dalam diri setiap manusia... tinggal lagi mcm sejauh mn individu itu kuat melawan  rasa malasnya..
kalo di syarikat swasta... even kedai runcit pon akan buang kerja dia yang pemalas... takde performance akan ditegur/gaji potong /fire terus... cobalah kalo di gomen... ngulor pon dapat gaji setiap bulan...

aku tulis bukan sebab aku rasa aku hebat ... smua yang aku tulis tu adalah pengalaman aku...
aku tak rasa aku meninggi diri kalau aku kata aku bukan pkeja gomen yg pemalas
aku buat smua tugas hakiki aku sebab tu aku tak rasa bersalah tulis spt tu... sapa mkn cili, dia yg terasa pedas..
dan kalo aku sorang yang ada pengalaman mcm tu... maybe aku yg bernasib malang tapi tgk la..rata2 porumer pun ada pengalaman.....

maybe ko sorang yg penah tinggalkan kaunter tmpat ko bertugas.. sampai org tpaksa tunggu
atau ko pegawai yang tak angkat telipon
atau ko pegawai yg muka kelat bila org dtng berurusan
atau ko macik2 yang dok gayut telpon walopun ada org tunggu nak berurusan
atau ko pegawai yg kuar minum jam seploh
atau ko pegawai yang dikutuk sebab tak buat keja

kalau tak masakan ko terasa

dan 1 lagi aku nak bg tau.... aku jarang tak puas hati pd servis syarikat swasta... kalau ada pon hanya perkara kecil sahaja

Cmner der org china sesat dlm topik ni??
aku cakap china sebab org cina yg lahir dan blajar sini ...
mawarputih2612 Post at 3-11-2011 17:01

SRJKC dan SMKJC

Yang patut di kurangkan adalah PTD

Ini yang wat negara lingkup. Mereka nih dilantik jd ketua jabatan dan setiausaha kementerian padahal mereka takder kepakaran dalam jabatan atau kementerian berkenaan. Itu sbb benlanjawan asyik burst jer sbb dok approve beli barang yang tak patut beli ataupon beli barang dengan harga yang tak masuk akal. Tp mana2 yang mmg ada keperluan dlm jabatan langsung tak diluluskan atau dilambatkan kelulusan.

So kurangkan PTD atau just lantik PTD untuk urusan Diplomatik jer. Utk urus tadbir jabatan bagi mereka yang ada kepakaran dan kebolehan. Diorg nih yang rajin kuar pekeliling untuk naik pangkat sendiri tapi bukan utk org lain.

My 2 cents

aku keje sendiri dan selalu berurusan dgn agensi kerajaan. mmg sakit hati bila tgk service tak effis ...
mnahis Post at 3-11-2011 17:47

aku sokong sangat dengan ko..dulu aku kerja sendiri , cari makan anak bini dengan supply/kontrak most 99% dari gomen. Mostly 80% staff yang terlibat dengan kerja aku cuba/akan ambik kesempatan ( rasuah ) secara langsung atau tak langsung .

aku dah naik muak dengan sikap diorg ni...lastly aku quite , sambung belaja ...aku harap rezeki yang aku bagi kat family parent aku dulu tu  halal walaupun mungkin tak berkat sebab aku sendiri pun bukan laaa alim sangat..walluhallam.

Yang patut di kurangkan adalah PTD

Ini yang wat negara lingkup. Mereka nih dilantik jd ketua jaba ...
eddy1577 Post at 3-11-2011 20:18

Ni kes jeles kat ptd la ni, kesian aku tengok dari dulu dok meroyan tak abis abis

aku pon keje gomen,mmg bebulu btol ble aku tgk staf asik menyembang, padahal keje aku dh bg dgn dateline nk sekian sekian x siap2 lagi, kang ble aku marah kecik ati pulak,pakat boikot ramai2.

ngompat tak abes2, aku pon bukanla baik tahap dewa, tp pape pon tolongggggggggggg le siap kan keje dulu, baru ler senang aku nk bagi markah skt .kang aku bg skt bawah 80 kang x puas hati plak derang ni.aku ni bukanle bos yg berkira sgt cuma harapkan diaorg siap je keje on time je..itupon dh syukur nikmat.

kekadang aku yg heran ngan diri aku sendiri,patut staf yg stress ngan aku sbb nk cepat siapkan keje,ni aku plak stress ngan staff x siap2 keje..aduyaiiiii

yg collegue aku satu hal plak,hapdet status kt fesbuk tiap 5 mnt,anak berak la, makan kari bekpes tadi la,buh gambar scan baby la,buh gamba lauk telur mata la..bile aku emel mintak status pasal keje ke senyap mcm tunggul.smpai kena anta reminder berkali kali pon xdak respond.ehh derang ni time kje asik fb jer ke x check emel opis ke hape???

kekadang lipat kain pon nk citer kt fb..ishh mongokkknyer,tp education sampai menara gading ??

Reply 291# mikasa

rasuah2 nih la buat negara lingkup.. hangin betol haku.. bg la sape2 jd pm pon.. kalo org2 bawah2 ni ha kuat rasuah.. mmg x kemane la negare haaa..

Post Last Edit by MANSTIR at 3-11-2011 22:01
kenapa kau terasa sangat aku tulis mcm tu?adekah ko sorang pekerja yg pemalas?
aku bukan mere ...
perembes Post at 3-11-2011 18:22

i
- ok, aku cuba jawab satu ye utk kau yg terasa mcm bagus.

kenapa kau terasa sangat aku tulis mcm tu?
- terasa gak sbb sebagai manusia biasa ada sifat malas aku dtg time keje atau dimana2 sahaja aku berada, kau ada? klu takde aku anggap kau manusia luar biasa atau bak omputeh kata "alien"/makhluk asing.

adekah ko sorang pekerja yg pemalas?
-jawapan spt diatas.

aku bukan mereka reka cerita sampai ko mrh sangat dan nak g serbu aku itu adalah realiti bila berurusan di pejabat2 kerajaan dlu2 tak taula sekarang nih mcm mn... maybe ada perubahan kot... setelah byk laporan
-ade aku tuduh kau reka citer? ade aku marah? nak dtg tmpt kau keje pon takleh ke, kutuk org lain (walaupon bukan aku) sampai berjela2. dtg nak tgk je, bagus sgt ke kau buat keje sampai boleh kutuk2 org lain. itu je.

aku penah lihat sendrik...
-brape kali kau tgk? ade dua atau empat kali atau beribu2 lemon.

telpon tu tak diangkat walopun pekerja ada disitu, menyembang.... malahhhh telpon di kecilkan volumenya... mmg sakit hati aku tgk...
-tak tahulah aku kat tmpt kau pon ada mcm tu, tu yg nak dtg tgk

pemalas mmg sikap yg ada dalam diri setiap manusia... tinggal lagi mcm sejauh mn individu itu kuat melawan rasa malasnya.. kalo di syarikat swasta... even kedai runcit pon akan buang kerja dia yang pemalas... takde performance akan ditegur/gaji potong /fire terus... cobalah kalo di gomen... ngulor pon dapat gaji setiap bulan...
- sape kata gular bleh dpt gaji, cuba baca perintah am bahagian tatatertib. ade kau nampak dia ngular? klu kau nampak.pon barangkali mereka sedang menjalankan tugas secara official atau off duty or else. mana kita tahu, tapi aku tahu kebanyakan mereka mmg buat keje official. cthnya kaji selidik, operasi dan lain2 lagi. lagi satu aku nasihatkan kau jgn bersangka buruk, takelok.
kadang2 kita kene pikir juga, keje org lain tu susah ke senang ke. then baru kita boleh nilai dari pelbagai sudut. aku rasa kau beruntung sbb dpt keje gomeb dan aku rasa ramai lagi yg layak berbanding kau . cuba kau pikir2kan kata2 aku ni.

aku taen yg  tak rasa bersalah tulis spt tu... sapa mkn cili, dia yg terasa pedas.. dan kalo aku sorang yang ada pengalaman mcm tu... maybe aku yg nasib malang tapi tgk la..rata2 porumer pun ada pengalaman.....
- mmg kau malang, hahahaha

maybe ko sorang yg penah tinggalkan kaunter tmpat ko bertugas.. sampai org tpaksa tunggu atau ko pegawai yang tak angkat telipon atau ko pegawai yg muka kelat bila org dtng berurusan atau ko macik2 yang dok gayut telpon walopun ada org tunggu nak berurusan atau ko pegawai yg kuar minum jam seploh atau ko pegawai yang dikutuk sebab tak buat keja
- aku tidak bekerja dikaunter, dan tuduhan kau ni aku angap mcm sampah. sbb ditulis mcm org tidak perpelajaran. noted.

kalau tak masakan ko terasa
- rasa apa? pedas, ye aku terasa gak sbb aku cari keje halal dalam gomen dan sebagai penjawat awam yg terbaik.

dan 1 lagi aku nak bg tau.... aku jarang tak puas hati pd servis syarikat swasta... kalau ada pon hanya perkara kecil sahajah
- pergi satu dua tmpt aje, takde la byk mana pun. kau keje swastalaa baru kau tahu teruk tak teruk diaorg buat keje. aku pon pernah keje swasta dan pengalaman tetap ada.

aku pon keje gomen,mmg bebulu btol ble aku tgk staf asik menyembang, padahal keje aku dh bg dgn date ...
half Post at 3-11-2011 21:24

kat gomen sume staff boleh masuk fb ke? patutnya access internet tu cuma boleh diberi utk yg memerlukan je cthnya pegawai yg kena buat research. and, IT sepatutnya block access ke website utk lepak2 ni mcm facebook dan blog. barulah diorg ni buat kerja lebih sikit.  lagi satu, bos xde power ke utk sound staff? kuar surat warning ke?

dulu aku pernah pergi bahagian perumahan hantar dokumen , kebetulan masa tu lagi dua minggu nak raya ,

sampai kat kauter pertanyaan , takda orang kat situ . dekat 15 minit aku terpaksa tunggu , ada 2-3 org keluar masuk tapi pandang aku tak nampak je..last last kebetulan staff atasan ( mungkin kot sebab cara dressing pakai suit tu takkan peon kan) lalu kat situ  dan tanya aku nak apa..pastu dia masuk dalam sekejap , ,terus ada staff yg jaga kaunter datang ke meja pertanyaan

Reply 7# Anak_Nogori

mmg btul AN ...Tun Dr M sebagai PM zaman tu......tapi kementerian kewangan masa tu di bawah TPM..... nakkata TPM masa tu x dak jasa langsung pon x ble gak kan....

semasa peristiwa membawa balik 2 Com gergasi guthrie dan sime darby pun masa Tun Dr M .....tapi nak kata Tengku Razaleigh Hamzah x dak jasa langsung pon x ble gak kan........

pd aku sama je servis swasta atau kerajaan. kalo sistem tak cekap, mmg problemlah. pegilah bank ka, imegresen ka, company insurans ka, syrikat telco lah, semua ada birokrasi yg menyukarkan pelanggan.tp yg paling hazab, private2 company mcm tu tau caj duit org je walaupun bukan salah pelanggan. efisien ka tu? prrffgh

Reply 284# d'zeck

waaaa lu mesti org kuat anuar... bagus2..anuar byk baik..
mau tolong cina naik..dulu DAP susah mau naik... anuar byk tolong ma...

nnt itu PM punya jawatan anuar kasi angkat la...pendidikan n pertahanan kasi sama cina la..

sekalang anak cina pandai tapi susah mau masuk U, bdk melayu bodo2 pun boleh masuk U..itu yuran lagi

kerajaan support bg diskaun, separuh bayaran kerajaan tanggung.. cina mana ada...nnt cina dapat

itu menteri pendidikan...semua melayu mau kasi buang...anak cina boleh masuk U ramai2 itu time

bdk melayu pulak kene byr... ok ka? hahhaahhahhaha