CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan Awam akan dikurangkan sekiranya.......

hahahahahahahahaha melayu bodoh

Rate

1

kalu terus undi BN, lagi suka laa pemberi rasuah cam ko nie...........
Acong Post at 4-11-2011 01:58

hahahahahhahahahaha ape ni....????? hahahahahhahaha
adik... lu duduk diam2 makan kacang, nnt sudah besar

lu baru boleh campur org dewasa... lu sekolah pandai2 dulu

Reply 319# Acong

hahahahhahahaaha ko mcm budak2 la...
ayat ko tak leh blaaaaaaaaaaa..... mangkuk

hahahahahhaha

Reply 293# half

mula2 dulu pun aku tkejut dgn budaya keje ni..lama2 baru faham.
kita sbg ketua mmg kena buat jugak kalau dorg malas...kalau tak mmg kita la kena..
aku siap balik lewat sampai pukul 10 mlm pun pernah.
takpe la,ketua ni gaji lebih besar so kena la keje lebih (mntaliti org gomen)
fb tu mmg dorg suka update pun......
aku dh warning sorg ni, fb bukan main update tp keje tak update2

pd aku sama je servis swasta atau kerajaan. kalo sistem tak cekap, mmg problemlah. pegilah bank ka, imegresen ka, company insurans ka, syrikat telco lah, semua ada birokrasi yg menyukarkan pelanggan.tp yg paling hazab, private2 company mcm tu tau caj duit org je walaupun bukan salah pelanggan. efisien ka tu? prrffgh
epal10 Post at 3-11-2011 21:58

aku cukup sakit hati kalo pegi bank, ada 6 kaunter, yg bukak/ada petugas cuma 3 :@

Reply  half
takpe la,ketua ni gaji lebih besar so kena la keje lebih (mntaliti org gomen)
mawarputih2612 Post at 4-11-2011 10:11

errr...kenapa? kat swasta situasinya 'terbalik' ke? bukan ke kalo ikut logik, ketua gaji beso sbb beban tugas pun beso?

Follow Us
Reply 326# ruffleen

bukanlah aku kisah sgt pun, tapi sah2 tu keje dorg tp dorg tak buat...
tgk2 der org nak check, mmg la aku kalut... ingatkan dorg buat...
ye, silap aku jugak tak mantau, percaya sgt kononnya.
tp kalau keje superb dan rajin, mmg disayangi la

Reply 327# mawarputih2612

ko kena sentiasa pantau la...mcm aku ni ha, aku staf bawahan, tapi aku yg kena ingatkan pegawai2 aku ttg keje diorang.

asyik gi meeting sana meeting sini, lepas tu ada la benda yg diorang terlupa buat.....aku terpaksa 'ketuk' bos aku sbb kalo dia tak buat part dia, aku tak dapat le buat tugas aku sbb keje kitorg ada flow....kalo dia lambat, aku lak terpaksa kelam-kabut....so aku yg kena push bos aku.

terbalik khen?

Reply  mawarputih2612

ko kena sentiasa pantau la...mcm aku ni ha, aku staf bawahan, tapi aku yg  ...
ruffleen Post at 4-11-2011 10:39

klu bos bleh trima takpe tp klu dpt bos yg jenis xbleh kne 'ketuk' ssh jgk...silap ari bln trus kne tukar nun kt ujung2 dunia...

klu bos bleh trima takpe tp klu dpt bos yg jenis xbleh kne 'ketuk' ssh jgk...silap ari bln trus kne tukar nun kt ujung2 dunia...
lostnfaun Post at 4-11-2011 11:06
bos aku memang kena terima sbb apa yg aku buat tu betul

kalo dia tak buat keje, dia akan kena marah, aku pun akan kena marah dgn bos paling beso.

so, daripada aku pun kena marah, baik aku 'ketuk' dia. kalo dia tak jalan jugak, dia punya pasal la.

lepas tu kalo bos paling beso nak marah dia, lantak le.aku peduli apa. yg penting aku selamatkan diri aku sendiri dulukkkk

tapi aku cakap baik2 la......"puan, program kita sebulan je lagi, on ke tak? saya nak bukak fail ni"

bila aku dah cakap camtu, bos aku paham la yg dia perlu buat dokumen2 tertentu utk aku masukkan dlm file sekiranya program yg dijadualkan on.

kalo dibatalkan atau ditunda......takyah le aku bukak file. heheh.

Yang macam ni patut di-PENCENKAN... Boleh  save bajet daripada bayor gaji mahal-mahal.... DAP patut tarik balik perlanjutan umor persaraan 60 tahun... Bukan kurangkan jumlah staf gomen.. Kalu cakap pemikiran pencacai DAP ni tahap "mangkuk jamban" kang marah.. tapi takleh pikir jalan yang lebih baik.. win-win situation...

Post Last Edit by mei_chehe at 4-11-2011 12:10

Pengalaman aku

dulu aku orang biasa, orang kutuk kaw2 org2 gmen.aku terasa juga byk pengurusan lembab dan macam2 alasan dan buat tak tu jer sebab pernah juga berusan dengan gov.

aku dapt tawaran kje gomen...waktu nak masuk tu, staff gomen tak berapa nak membantu...ko punya hal sdr lah pandai2 ko lah...

dah masuk gomen....hehe...aku dah tak suprise...macam-macam orang jumpa kat sini...then aku tak tau aku nak jadi orang macamana sebab aku tau orang luar akan kutuk aku biar bukan aku yang buat karenah...macam nila susu lah...

jadi, aku ikut wave....and follow the wind blow....sebab aku tak boleh nak tutup mulut tempayan dan...bersihkan persepsi...sebab orang2 gomen pun tau persepsi ni tidak akan pupus sampai bila2...nak cegah macamana pon kawal macamana pun...pekeliling dan tindakan tatatertib macamana pun...tetap tak boleh ubah persepsi...

Sekian...dan terima kasih

tak payah tunggu DAP menang wei....
sekarang ni pun aku rasa bawah BN diorang dah start nak kecikkan organisasi...
kat tempat aku ni sekarang tgh ada isu..dulu menteri suruh hire ramai utk jaga kt negeri2..
sekarang ni organisasi ni sibuk plak nak kecikkan organisasi utk jimat duit...staf kontrak yg bagus2 keje sume akn stuck takleh renew atau takleh naik tetap wlupun ada post kosong..yg dah tetap tu keje main2 je...keje tak siap...EL selalu....kt organisasi bini aku pun sama gak ada isu ni..tp dept bini aku guna pendekatan baru...dept  die ramai 41 je..tp keje macam private sector la..engkau la wat keputusan engkau la jadi kerani engkau la wat tu wat ni...pembantu tadbir pun dh tak ramai..diorang amik pegawai yg leh wat keje all in one je bukan keje tau nak mengarah org je...

isu die mudah je sekarang ni..PRU nak dekat...pancing undi gomen camni je la...tp bagi aku..rezeki bukan di tangan umno barisan nasional....So aku tetap tak undi umno barisan nasional...

kat gomen sume staff boleh masuk fb ke? patutnya access internet tu cuma boleh diberi utk yg m ...
cmf_adoi Post at 3-11-2011 21:47

sebenornya fb kt opis aku nie cuma time lunch jer boleh bukak, tp disbbkan ketereran staf2 ni nk akses fb aku tgk time kje pon derang boley akses. yela, ndok seribu daya le katakan..klu suh wat kje cam kna ketuk ngan penukul.

aku nipon hanya bos tahap pertengahan je, tp yg jd mangsa aku le time meting nk bg report bagai kelam kabut.yelah klu keje derang x siap, keje aku pon tergendala la. aku bukn x penah jd kerani,alhamdulillah rezeki Allah bg dpt naik pangkat.tp time aku jd kerani dulu aku mmg sgt respect bos2 aku dan kje klu urgent insyallah aku usahakan siap cepat. nk bukak intenet time kje mmg x brani la,takut gler kena kantoi.

sbb tu bila aku jd bos,aku xdela nk garang2 ngan staf,tp aku x suka la plak klu derang amek kesempatn. kekadang aku rasa ada staf2 gomen ni yg x bersyukur dpt kje kerajaan ,x abes2 mengutuk bos,kengkawan itu tak kena ini tak kena. blame sana sini..huh,ntahla..

Reply  half

mula2 dulu pun aku tkejut dgn budaya keje ni..lama2 baru faham.
kita sbg ketua mm ...
mawarputih2612 Post at 4-11-2011 10:11

jadi bos=gaji byk= beban byk??
    hehe.aku rasa aku ialah level gaji cukup makan= beban kje melampau2.
    life aku simple je g kje pon naik public transport, kerani opis aku bawak keta g kje.
    yg kena stayback wat kje aku gakkkk
    kerani kol 5 dah cabut balik
    henpon aku nokia cikai
    kerani aku samsung/iphonggg aper cerrrr

Hehehe... aku plak gi keje bwk kucil jer.. kerani bwk Honda City... (mungkin laki dia punyer kot)....

kalu PR amik teraju kerajaan pon...kakitangan sedia ada tetap sama punyao....malah tambah lagi pekejee dlm sektor awam........

betul ker statement ni .......kawan rasa masa zaman anwar jd TPM dulu.....baru la kakitangan awam mu ...
moon2002 Post at 2-11-2011 13:08

Beliaulah juga yang membuatkan kakitangan awam rasa apa erti 'BONUS'..

sokong! selalu hari khamis berlambak je tengok yg pakai baju batik dok kedai kupi/makan.

buang jek makcik2 tua yang jaga kaunter yang tak cun, nurse yang mulut bau longkang, polis & askar yang perut boroi, drebar yang aku nampak lagi banyak makan gaji buta, cikgu yang datang keje sebab nk dpt gaji bukan nk mengajar & staff yang kerja bertahun tapi tak pandai2 juga. Ribu riban aku bayar tax tiap tahun nak bayar gaji dorang ni.