CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan Awam akan dikurangkan sekiranya.......

Reply 338# maizana

tepat sekali......{:4_182:}

Beliaulah juga yang membuatkan kakitangan awam rasa apa erti 'BONUS'..
maizana Post at 4-11-2011 14:51

Betul tu.. tapi generasi baru yang start keje tahun 2000 ke atas tak tahu semua tu... Diorang duk puji kata che det.. Padadahal chedet sebelum tu dah berapa kali tukar timbalan... muntri kewangan pong dah berapa kali tukar tapi masa anwar baru dapat kenal erti bonus ni... so.. fikir lah sendiri....

Reply 303# perembes

aku bleh gelak aje ape kau katakan tu..... hahahahahahahhahahahahaha.... bak kata pepatah melayu... "paku dulang paku serpih............ huhuhuhhehehehehhehahahahha

Reply 301# MANSTIR

ingatkan yg kt putrajaya tu....

kakitgn gomen mula rasa bonus tahun 2002. sekian, terima kasih.

ada gaduh2 lagi ke wei. relax lah.....

Follow Us
tak payah tunggu DAP menang wei....
sekarang ni pun aku rasa bawah BN diorang dah start nak kecikka ...
azharfcsit Post at 4-11-2011 12:16

aku sokong sgt2...xyah tggu DAP, kerajaan a.k.a BN yg ada skang nie pn dh mula nk kurangkan staff terutama staff kontrak indirectly dgn cr pengurangan peruntukan kpd jabatan & kementerian pastu skang nie utk tgh proses restructre jawatan & mana jawatan yg kosong sblm nie dh dicancelkan pengambilannya... kerajaan br nmpk mereka telah salah urus tadbir dlm urusan pengambilan kakitangan dr dlu spai skang so bl tgk belanja kewangan kerajaan byk pd gaji & pencen br nk dibetulkan semula...

bos aku memang kena terima sbb apa yg aku buat tu betul

kalo dia tak buat keje, dia akan ke ...
ruffleen Post at 4-11-2011 11:12

untung la dpt bos yg ok camtu nk bt keje pn senang...myb different level pangkat tue x jauh sgt kot tp klu yg jauh skit mcm gred 17 nk tegur atau bincang dgn gred 41/44 pening jgk beb...hehe...

Reply 345# rozza

SAMA-SAMA...

untung la dpt bos yg ok camtu nk bt keje pn senang...myb different level pangkat tue x jauh sgt kot tp klu yg jauh skit mcm gred 17 nk tegur atau bincang dgn gred 41/44 pening jgk beb...hehe...
lostnfaun Post at 4-11-2011 16:13

nyahhh....aku gred 17, pegawai aku tu gred 52...............................

Reply 350# ruffleen

wahhh...bestla dpt bos camtu...hehe.. nie mst federal gov kn?

Reply  ruffleen
wahhh...bestla dpt bos camtu...hehe.. nie mst federal gov kn?
lostnfaun Post at 4-11-2011 16:21

a'ah......aku keje kat KL.

department IT...so bos2 dan pegawai2 atas aku terdiri daripada gred F54 -> F52/48 -> F44/41 -> F32/29

biasanya yg F54 tu tukang sign letter je......yg paling penting aku kena 'ketuk' ialah F52/48 tu

nasiblah....aku ni menerima arahan je....tak disuruh buat, takkan aku nak memandai2 kan? hujung tahun kena isi sasaran keje tahunan kat HRMIS....kalo tak tele kang camno? hahahahaha

jadi bos=gaji byk= beban byk??
    hehe.aku rasa aku ialah level gaji cukup makan= beban  ...
half Post at 4-11-2011 12:52

Kerani pandai kantau lebih kut.

BTW, aku paham situasi ko. Sedeyyy wehhh...

a'ah......aku keje kat KL.

department IT...so bos2 dan pegawai2 atas aku terdiri daripada gred  ...
ruffleen Post at 4-11-2011 16:26

ooo...federal gov mmg beza skit dgn state gov, mereka lbh friendly dgn anak buah even different level yg jauh & protokol yg kurang compare dgn state gov...
department IT tue bt apa yer? dev. sistem & maintenance pc atau dh di sub kn kt vendor so just monitor je...

Reply  perembes

aku bleh gelak aje ape kau katakan tu..... hahahahahahahhahahahahaha.... b ...
MANSTIR Post at 4-11-2011 15:48

bodoh sombong....
takleh terima kenyataan hua hua hua....

kalau dah pemalas... mmg sentap leee

sepatutnya umur pencen sampai 50 tahun sudah..... time tu laa boleh rileks2 buat part time bisnes/consultation....... buhsan2 blh layan china dolls......

bodoh sombong....
takleh terima kenyataan hua hua hua....

kalau dah pemalas... mm ...
perembes Post at 4-11-2011 18:17

kata org ye, tak kisah pun sbb aku tahu setiap perkataan akan dibalas jua nanti. nantikan ajela. hehehehehehehe

kata org ye, tak kisah pun sbb aku tahu setiap perkataan akan dibalas jua nanti. nantikan ajela. ...MANSTIR Post at 5-11-2011 06:34

aku heran sebab ko sentap sangat
padahal apa yang aku cakap itu realiti...
bukan aku je yg alami... malah ramai org...
tapi aku btl2 heran sebab ko sentap apabila aku menceritakan pengalaman aku.. ko kata aku mcm bagus sgt mengata org...
kalau aku sorang yg kata...maybe aku perasan bagus... tapi rasa2 bukan aku je ada pengalaman mcm nih.....
aku pon gomen jugak... tapi aku tak suka org keja gomen yang menyusah kan dan merumitkan kerja org lain
kalau ko tak penah rasa diri ko tak penah tinggalkan kaunter yg ko jaga ... atau melambatkan urusan org lain..
tak perlu la terasa sangat k..

aku tau jugak sume org ada rasa mlas... tapi kalau balik kepada nawaitu kerja.. adilkah utk rasa malas dan menyusahkan org lain..?
ini terutama utk kerja yang perlu berhadapan dengan pelanggan.. klu ko kerja sendrik tu lain kisah la......

kalau benda ini tak benar ... kenapa dlumase PM Tun Abdullah... dia menyeru suma kakitangan awam supaya bekerja ..
sampai ada lagu... antara lirik lagu tu... 'jangan biarkan telepon tak berjawab'
aku usaha cari lagu tu malangnya aku tak jumpa kat youtube.. slalu siar kat radio klasik nasional pepagi dlu...
maybe ko tak bukak la radio klasik tu......

asal keje gomen je org ingt mesti kat kaunter, angkat telepon dan mcm2 keja bodo2 yg org x sekolah pun blh buat.

walhal org x nmpk kat backside yg kejenya mmg low profile tp impaknya besar kalo org tu x de.

tp x dpt dinafikan ada certain staff yg rs diri mereka lebih pndi dr ketua mereka.so semua keje nak pakai idea mereka walhal mereka x nmpk apa yg org di atas nmpk.apa yg mereka nmpk keje tu senang dibuat, salah betul lain cerita.

so wujud la mcm2 mazhab dlm gomen ni

Kakitangan Awam Malaysia Perlu Bersedia Dibuang Kerja Beramai-ramai

KUALA LUMPUR – Kakitangan awam di negara ini perlu bersedia dengan kemungkinan hilang pekerjaan sekiranya Pakatan Rakyat berjaya menewaskan Barisan Nasional pada Pilihan Raya Umum (PRU) ke-13 yang akan datang.

Ini berikutan kenyataan Setiausaha Publisiti DAP Kebangsaan, Tony Pua Kiam Wee yang menyatakan bahawa separuh daripada jumlah kakitangan sektor awam akan dikurangkan bagi membantu mengurangkan kos perbelanjaan membayar gaji kakitangan awam setiap tahun.

Tindakan itu kata beliau boleh menjimatkan perbelanjaan bajet tahunan kerajaan dan dianggarkan sekitar 42 peratus kakitangan awam perlu diberhentikan.

Menjelaskan lanjut mengenai perkara berkenaan, Ahli Parlimen Petaling Jaya Utara itu berkata, ‘Projek Khas Mengurangkan Kakitangan Awam’ itu akan mengurangkan kakitangan awam secara berperingkat setiap tahun mengikut beberapa keutamaan yang ditetapkan.

Menurut kenyataan yang dibuat pada 1 November lalu di sebuah seminar anjuran DAP Johor itu, Tony menegaskan bahawa kakitangan awam yang sudah tua akan dinasihat dan dibiarkan berhenti kerja lebih awal dari sepatutnya.

Manakala bagi kakitangan awam lain yang dilihat sebagai tidak berprestasi tinggi akan diberhentikan dan hanya diberikan pampasan setengah bulan gaji.

Tony berkata, dasar mengurangkan kakitangan awam tersebut ditiru dari amalan di negara China.

Ahli Parlimen DAP itu berkata demikian ketika mempersoalkan imbuhan dan kelebihan yang diberikan oleh Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Tun Razak kepada kakitangan awam pada pembentangan Bajet 2012 baru-baru ini.

Sementara itu, Ahli Parlimen Johor Bahru, Datuk Shahrir Abdul Samad menyifatkan rancangan dan kenyataan Tony itu sebagai bersifat rasis memandangkan majoriti kakitangan awam adalah dari kalangan orang Melayu.

“Apa yang saya dapat lihat kenyataan tersebut seolah-olah berasaskan ekonomi tetapi apa yang tersirat adalah mereka hanya mahu menaikkan sentimen rasis di kalangan rakyat. Sebab itulah kenyataan tersebut hanya diucapkan di akhbar berbahasa Cina dan bukan di hadapan Cuepacs ataupun kakitangan kerajaan sendiri.

“Saya tidak rasa rakan sekutu mereka Pas akan bersetuju dengan cadangan ini. Tapi seperti kita sedia maklum, Pas hanya akan mengikut segala telunjuk DAP dan tidak akan membantah walaupun tidak bersetuju.

“Motif mereka hanyalah mahu menaikkan sentiment rasis dan bukannya berasaskan ekonomi. Sekiranya mereka benar-benar mahu melaksanakan apa yang mereka katakan ini, laksanakanlah di negeri pemerintahan mereka dan kita lihat apa yang akan terjadi selepas itu”, ujarnya.

Mengulas mengenai kenyataan Tony itu, Timbalan Presiden Kongres Kesatuan Pekerja-Pekerja Di Dalam Perkhimatan Awam (CUEPECS), Azih Muda meluahkan kebimbangannya mengenai masa depan kakitangan awam negara ini sekiranya Pakatan Rakyat memerintah Malaysia.

“Jika itulah penilaian pembangkang kepada kakitangan awam, ia memberi gambaran tidak baik kepada kita pada masa depan,” katanya kepada media.

Menurut Azih, pendirian yang ditunjukkan oleh Pakatan Rakyat itu bakal menyaksikan ramai kakitangan awam kehilangan mata pencarian dan membebankan mereka ekoran kenaikan kos sara hidup yang semakin tinggi di negara ini.

Jumlah terkini kakitangan awam adalah berjumlah 1.3 juta orang yang menyaksikan profesion guru sebagai kakitangan awam paling ramai iaitu 400,000 orang, diikuti oleh tentera seramai 200,000 orang, dan polis pula berjumlah 150,000 orang.

Baki dari jumlah tersebut adalah mewakili kelompok jururawat, bomba, penguatkuasa, pegawai-pegawai dan kakitangan berjawatan rendah yang lain