CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kakitangan Awam akan dikurangkan sekiranya.......

beku lg lah

adik aku pun dah byk kali apply
7 kali panggil interview
4 kali sangkut calon ...
fish Post at 2-11-2011 15:28

wahahaha....sblm ni adik aku apply pun xpenahnye dpt yg dia minat...lom rezeki lg kot...yg dia xminat dpt interview akhir lak..terus dia jwb xminat...mmg la xdpt...dia xmo jd cikgu...membazir boto...baik xyah isi borg awal2...sengal...

mungkin kurangkan bhgn pekerja yg above 55 tuh..xyah la kerja dah
kasik can la kt graduan yg menga ...
chaintea Post at 2-11-2011 13:56

sokong sgt2!!! ada yg wlwpn nk pencen lg 6 bln tp dh dok relax jer...just bt keje yg simple2 yg lain suma pas kt org lain...

kutuk2 kerajaan..alih2 mak bapak,adik beradik,sepupu2 sedara mara kerja kerajaan..tak dapat dapat kerja kerajaan salahkan kroni pulak..semua salah..siapa yg betul..diri sendiri betul kah??

dun wurrylah,

tak lama lagi bungkus la umnok yang amat dikagumi DAP tu

kakitangan awam mela ...
d'zeck Post at 2-11-2011 15:37

hidup dap

kalau tak tukar kerajaan pun staf gomen tetap ada risiko untuk dikurangkan. tengok SBPA yang bakal digunapakai untuk staf gomen, kalau tak perform, boleh kena buang kerja juga..tu pun kupex punya idea juga kan..dulu kata sistem tu tak telus, kaki bodek bos selalu dpt markah tinggi, lepas ni, tinggal kaki bodek la yg kerja gomen kot...

aku rasa yang dikurangkan tu pembantu am rendah (PAR)........sebab2 kerja tuh kerani yg selalu buat kat pejabat.........

Follow Us
ntah.. kat IPG sara ni ada kakitangan kontrak nmpknya
agaknya utk jawatan2 kritikal kot
...
mysara Post at 2-11-2011 15:22

aritu dh konfem....sbb kesian kat mereka nih...byk yg mereka x dpt seperti cikgu2 biasa

Reply 9# epal10

mmg betul baiklah sokong bn or pas

kutuk2 kerajaan..alih2 mak bapak,adik beradik,sepupu2 sedara mara kerja kerajaan..tak dapat dapat ke ...
mawarmatahari Post at 2-11-2011 16:01

itu la pasal,

ko tak caya tgk la esok, kalo sakit nak mampus, ke, eksiden separuh nyawa ke,  diroang taknak org mati dlm sepital diroang uol pergi la kerjaan terus, mati sana....tp smpai sana, takde la dioarng biarkan korang mampus, cuba la selamatkan nyawa dulu...

abis yg keja swasta dll mcm koranyg dlm forum  ni pun apa kurang nye......keja 8-9 jam..7 jam setengah main forum - kutuk kakitangan kerajaan.. /kerajaan...

kaki tangan dpt bonus, dpt rezeki lebih mula la dengki...

bg wa itu rezeki masing2 la...

dulu 80 an, org keja gomen gaji sikit, bonus takde..org swasta / bank eksyen je dpt bonus + gaji byk...

patut syukur la, gomen bg peluang kerja sama rata, kalo diroang tak keja gomen, mau diorang rebut keja dgn korang...silap2 korang rebut keja dgn bangla / indon /china nepal plak...

kalau tak tukar kerajaan pun staf gomen tetap ada risiko untuk dikurangkan. tengok SBPA yang bakal d ...
plum_candy Post at 2-11-2011 16:02

err,,betul ke, jd apa kata kalo mcm tu, tak payah la bg pakcik2/ makcik2 keja smpai 60 , 55 -57 dah la..bg la peluang kat org2 muda, grad2 baru...

kiranye ni dah tak adil ni, yg keja akn teruskan bekerja, yg baru grad,takde keja,  kena la tambah2 kan sijil tunggu pakcik makcik ni pencen...

Tu ada betulnya .. mmg kakitangan kerajaan suka mengular. Setengah jam sebelum lunch dah s ...
DARSITA Post at 2-11-2011 13:50

aku g alamanda..kul 12.30 dah penuh kakitangan komen kat sana..kalau hari gaji lagi laa..kul 10am/3pm dah usung troli penuh dengan beg plastik carefour...bukan susah nak bezakan gomen atau prebet kat alamanda teutamanya kalau hari khamis...

aku sokong. ramai2 dorg pn buat apa? duk berniaga je kat dlm ofis aku nengok. klu xniaga ngumpat. ke ...
seb_baik Post at 2-11-2011 13:17

uiiitttt..uiiittt...
hang ni kktgn awam or swasta..? dah dok tgk dorang wat kejer camne kaa?

mmg ada hal2 mcm tu.. tpi sma jer kan.. baik kat gomen or swasta.. benda tu tetap ada... sama jaaa.. jgn dok kata org gomen shj yg dok ngumpat2 takder kojer..

maybe yg ko nmpk tu satu2 bhgan kecil pej.awam cenggitu..tpi kat bhgn lain2, dok wat kejaaa dr mula punch hingga time blik pun tak settle gak.. rehat time lunch n time solat jaaa.. lelebih drpd tu mmg wat kejer.. bkn paaa... aku ni..pernah dok wat kejer kat swasta n sekrg ni dah masuk kejer gomen..aduii yaiii... nak komen bebyk dosa lak aku... coz gaji yg aku dpt aku rasa cam tak berbaloi dgn beban kerja setiap hari mmg byk... kita org gomen ni kat berkhidmat utk org ramai.. org kejer swasta pun cenggitu gak kan.. utk org ramai tpi beza sikit jaa.. tang pmbayarangaji n benefit2 yg lain...

tang perkara yg mngjngkelkan tu.. adalah 'sikap' ATAU bahasa yg biasa "ATTITUDE" buat insan yg bergelar manusia... sikap tu kalu tak leh ubah.. dok merata kejaa pun.. kat swasta baik kat gomen.. sama jaaa.. xtvt mcm tu mmg takkan lari..so.. nak nilai biar dok pi tgk keseluruhan jabatan..then dah siap terokai sumer jabatan n camner cara kerja..bru nilai... saper yg ptt di nilai... manusia tu sndrik ka.. atau jabatan tu sendri... kau pikir la sndri... my 2 cents only ;)

Betul tu 3 tahun aku kat university baru dapat gaji 4 angka keja gomen SPM ja dah dapat 4 a ...
ketum Post at 2-11-2011 13:27

ni kes hati busuk bau bangkai lah ni... hang belajar universiti result cukup makan je kot

uiiitttt..uiiittt...
hang ni kktgn awam or swasta..? dah dok tgk dorang wat kejer camne k ...
zaliza Post at 2-11-2011 16:26

setuju...

aku g alamanda..kul 12.30 dah penuh kakitangan komen kat sana..kalau hari gaji lagi laa..k ...
mikasa Post at 2-11-2011 16:25

kat kawasan rumah aku ni banyak syarikat2 swasta yang besar2 gak.. kalo time cuti aku gi minum kat satu warung tu, melambak staf2 private ni minum berjam2..siap mengumpat-ngumpat lagi.. bukan susah nak bezakan kakitangan awam dgn swasta kan.. staff private ni biasa pakaian macam xde panduan, tetek selambak tunjuk kat orang.. janganlah korang yang x dapat kerja gomen ni nak busuk hati lak dengan orang yang ekrja gomen tuhhh.. ramai yang isi borang kerja gomen, kalau satu jawatan je kosong, tapi yang apply beribu-ribu orang.. bila x dapat, sebahagian yang beribu orang nilah akan kutuk macam-macam..

komen yg paling bangang dalam ni adalah komen

"UMNO saja je tambah bilangan kakitangan awam yg melayu untuk menongkat langit"

apa punya bodo komen ni, dia ingt semua kakitangan awam tu sokong UMNGOK ka??? memember aku yg kerja kerajaan ramai je dok sokong parti sarban busuk ....bodoh betul porumer tu....{:4_185:}

fuhh untung aku keje kerajaan,duk ngular je tgk korang semua

brape banyak sangat state civil service berbanding federal civil service...kalau buang separuh d ...
tweeter Post at 2-11-2011 01:54 PM

askar dan cikgu tak patut buang, yang lain boleh consider.. soal keselamatan negara perlu diambil kira sebab kita tak tahu apa akan berlaku yang akan mengancam negara, jadi askar boleh remain current figure utk bilangannya, cikgu pun rasanya tak patut sebab pertambahan penduduk selaras dengan pertambahan kanak-kanak/remaja yang akan menyebabkan pertambahan pelajar,.

komen yg paling bangang dalam ni adalah komen

"UMNO saja je tambah bilangan kakitangan awam yg me ...
lkick2113 Post at 2-11-2011 16:37

tulah pasal...pokcik tak tahu nak nagis ke nak gelak guling2.

Yg sokong pembangkang kutuk kerajaan tapi kerja kerajaan tu lagi best...bonus lum keluar lagi..dah tanya bila nak keluar..bila dah keluar..dia la yg awal2 sebelum subuh beratur kat mesin duit tu..