CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 87970|Reply: 127

Luka Jahitan Bersalin

Post Last Edit by darkness at 2-11-2011 13:42

Assalamualaikum..

huhu saya dah 21 hari lepas bersalin..Aritu saya bersalin vacuum. Jahitan bersalin tu sudah bercantum..
Cuma masalahnya, ada sedikit tumbuh daging dekat situ. Pedih sikit sebab bangun duduk, bangun duduk kan..daging tu masih
merah lagik..ada org ckp, nanti  lama2 ok la tu. tapi sy ni jenis yang risau jer memanjang..huhu panjang lebihan daging tu ade lah dalam 1 cm kot..
Sebelum saya nak jmp gynea, nak tanyala dekat korang semua..ape cara ek nak sembuhkann/ kecutkan lebihan daging tu?

Ada petua tak? krim ker..
Tolong ekk..huihuhu

huhu takder sape yang pernah kena ke?

Assalamualaikum..

huhu saya dah 21 hari lepas bersalin..Aritu saya bersalin vacuum. Jahitan bersa ...
darkness Post at 2-11-2011 13:41
Selalu bila cuci, cuci dengan air suam + garam, untuk cegah jangkitan kuman dan keringkan luka. Dulu2 I letak iodin jah tp lambat baik, pastu letak minyak buah manjakani ke apa yg diasah pada batu. Rasanya yang lebih baik sentiasa keringkan luka tu, makan makanan berkhasiat sebab dalaman tu baik dengan sendirinya bahagian tu akan baik juga tapi I lambat baik sebab banyak jalan. 60 hari baru kering luka tu, sebab tu I pantang 100 hari

Maybe tak lebihan daging dari dubur?  Bukan dari laluan baby.

Reply 4# Hana

daging tumbuh tu bukan dr dubur. Dekat jahitan tu..huhuh

Reply 3# cmf_blingblings

ohhh...ermm dekat jahitan bersalin di kulit luar tu ada tak tumbuh daging? huhu

Follow Us
Reply  cmf_blingblings

ohhh...ermm dekat jahitan bersalin di kulit luar tu ada tak tumbuh dagi ...
darkness Post at 3-11-2011 08:12
dia actually bukan daging yg ketara tp kalau rasa dengan jari mmg ada bonggolan dalam 2 cm tp lama-lama tak rasa sangat. Masalahnya bila dah mula activity ML ...meranalah aku

Reply 7# cmf_blingblings

huhuhu sama kot bonggolan tu..sampai sekarang sakit tak masa ML? takut pulak..warna bonggolan akan makin lama makin sama tak dengan warna kulit kita? Sy dok risau sgt2 pasal ni..sb sy google, ada yang kata makin membesar la..kena toreh balik la (kalau jmp gynea)..kena jahit balik la..huhuh

Reply  cmf_blingblings

huhuhu sama kot bonggolan tu..sampai sekarang sakit tak masa ML? ta ...
darkness Post at 3-11-2011 09:36
Tak adalah nak berlainan sgt warnanya, macam tangan kita terpotong dengan pisau, ada parut, mcm itulah. tak adalah dia membesar, mcm itu juga cuma bila pakai seluar yg ketat sesekali rasa tak selesa, mmg ML tu ada gangguan sikit, kena elakkan bergesel di bahagian tu...dah 13 tahun tp kalau silap teknik mmg ada gak rasa nak terkoyak balik...maybe imiginasi kot sbb kita tahu tempat tu bekas jahitan

Reply 9# cmf_blingblings

rasa takut pula ..awak dulu brapa lama baru pulih sepenuhnya parut tu? huhu ada letak apa2 krim tak?

Reply  cmf_blingblings

rasa takut pula  ..awak dulu brapa lama baru pulih sepenuhnya par ...
darkness Post at 3-11-2011 10:10
dah lama, tak ingat dah ubat apa yg letak.....pulih tu ambik masa lama juga...couple months sbb kulit luar tu jadi sensitif

Reply 11# cmf_blingblings

thanks sb bg info ..hemm..sedih lak..

Reply  cmf_blingblings

thanks sb bg info  ..hemm..sedih lak..
darkness Post at 3-11-2011 10:28
kisah aku ni berlainan, mengandung 9 bulan yg hamat siksa sbb alahan sampai nak bersalin...susu tak boleh minum. Lega bila dapat tengok anak keluar dgn sihat, segala sakit yg suffer lepa stu tolak ke tepi. Suamipun tak desak apa-apa tapi banyak benda yg kena adjust balik utk keselesaan. Surelah ada kalanya down sbb kita nak buat tapi tak mampu nak buat...dah sakit ...suami mana nak tengok isteri sakit..ada org kata kalau ada next anak, masa nak bersalin kat situ paling sakit...aku tak ada rezeki, yg ke 2 gugur, pastu terus tak ada

Reply 13# cmf_blingblings

simpati jugak dekat awk ..
saya pula, ini anak yg ketiga..masa anak first tu, kena potong(episiotomi) juga.. tapi takder la perut bonggolan yg mcm ni ..
nak jln pun tak selesa sb sakit..sb bergesel dengan peha sebelah kaki ..kdg2 kesian anak2, bila sakit..saya mood takder ..rasa down sgt2..huhuh

Reply  cmf_blingblings

simpati jugak dekat awk  ..
saya pula, ini anak yg ketiga..masa  ...
darkness Post at 3-11-2011 11:02

don't worry, benda ni boleh recover...cheers...yg penting ada kemahuan

ML tu per?

Reply 16# nad014

make love/bersetubuh

sama kes dgn saya lah.. doktor suggest potong lebihan daging tp saya xnak.. takut punya pasal.. lepas buang tu kena jahit sikit jek ikut keperluan..trauma lah saya.. last2 saya x buat pun.. sekarang dah 3 tahun..lebihan daging tu pun dah kecut.. tp ambil masa lama lepas pantang utk ML sbb x selesa dan silap2 sakit sikit.. saya rasa baik awak buat sbb saya dah rasa betape seksanye ada benda tu..nasib Hubby ok..

skeri la baca kes2 camni...seriau..ngilu..pedih..suma ada

memang akan ade bengkak sket...mcm mengelembung...benang jahit tu mcm berkeritu dlm isi...but jgn isau...akak dlu pon gitu but lama2 dia balik asal...lega

kalau nk cuci...g farmasi beli gel aromaterapi...dia sabun tapi gel...bila kita mandi...kita jgn pakai sabun biasa...pakai sabun gel ni...mmg x sakit lgsg..x pedih n x kering....wangi je...bagus tuk ibu2 bersalin...luka jahit nk kucil pon x terasa....

kalau yg baru bersalin tu kalau takut jahitan terbukak kena amik pad kering letak atas tapak tangan lekap atas jahitan setiap kali nk buang air besar...

okeis selamat mencubaaaaaaaaaa