CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21182|Reply: 9

Kad Perkahwinan Org Kristian

Aku tak tau nak post benda nie kat mana, jadi aku rasa sini mgkin sesuai. Kisahnya mcm nie, ada kawan aku nak kahwin. Dia beragama Kristian RC. So, dia mintak aku design dia punya wedding card. Aku biasa buat kad kahwin org Islam jer, so aku sahut cabaran dia nie utk buat kad kahwin dia memandangkan aku kawan rapat dia, FOC. Masalahnya, aku tak tau apa kandungan nak letak dlm tu selain daripada nama pengantin, venue, date, masa dan pakaian. Maksud aku, camner nak letak pengenalan.. contohnya ada petikan Bible ker, atau apa. Aku dah cari benda nie kat internet, tapi mostly diorang style org putih dan pakai English, jadi tak berapa suit dgn org Bumiputera Sarawak yg pakai BM.

Harap2 ada yg sudi membantu yer. Lagipun aku tak tolong benda lain, aku anggap buat kad kahwin dia nie sbg satu bentuk pertolongan lah. Utk pengetahuan, pasangan nie berbangsa Iban, beragama Kristian RC. Harap korang yg sealiran dgn nya boleh membantu. Terima kasih.

Post Last Edit by louiektc at 25-11-2011 10:23
Aku tak tau nak post benda nie kat mana, jadi aku rasa sini mgkin sesuai. Kisahnya mcm nie, ada kawa ...
Muntz Post at 24-11-2011 13:59

Salam,Biasanya kad jemputan bangsa iban RC bersaiz kad jemputan lipat dua tertulis dengan bahasa ingeris ditambah dengan kata-kata ucapan selamat bahasa iban.

Muka depan adanya foto kawen, ukiran corak iban tradisi atau pakei fasyen-fasyen moden macam kad kawen bangsa lain juga.

Sebelah atas mukasurat kiri isinya, tertulis skrip macam ini. Antara yang paling biasa adalah ucapan kesucian kesatuan dalam perkahwinan Tuhan.

Bahasa Iban:
Tang kenyau ari penumbuh dunya, ‘Allah Taala ngaga mensia lelaki enggau indu.’ Ketegal nya, lelaki deka ninggalka apai indai iya, lalu begulai enggau bini iya, lalu seduai iya deka nyadi setubuh.’ Nya alai, seduai iya ukai dua iku agi, tang siku. Nya alai, nadai orang tau nyeraraka utai ti udah ditampilka Allah Taala.” Mark 10:6-10

English:
"But at the beginning of creation God 'made them male and female.'' For this reason a man will leave his father and mother and be united to his wife, and the two will become one flesh.' So they are no longer two, but one. Therefore what God has joined together, let man not separate."

Skrip-skrip di bawah juga sesuai digunakan supaya kad itu bermakna. Sila rujuk.
Roman 12:9-21..kasih sayang agape. agak panjang sikit.
Ephesus 5:1-2..
Collosian 2:6-10..dan banyak lagi.

Bahagian bawah muka yang sama, boleh ikut kad-kad jemputan biasa, tarikh upcara di gereja dan meja duduk kalau ada kenduri di restoren...

Bahagian kanan isi pula, boleh memberi kesemua info suami isteri, apai-inai, alamat rumah, gereja, tempat refreshment... dan lain-lain yang saudara rasa penting.

Harap ini boleh bantu saudara...

Rate

1

Salam,Biasanya kad jemputan bangsa iban RC bersaiz kad jemputan lipat dua tertulis dengan bahasa i ...
louiektc Post at 25-11-2011 10:22

Thanx a lot! Aku mmg ada jumpa ayat Bible tu sblm nie tapi dlm English. Ingat nak translate pegi BM.. tapi since that ko dah bagi yg Iban punya, lagi elok. Btw, kalau majlis resepsi pun sama jugak ker? Biasanya majlis resepsi nie lebih general, jadi adakah applied jugak apa yg ko cakap tu? Sorry kalau byk tanya, coz kawan aku nie kawin dgn org yg sangat penting.. ala2 VIP gituh, so diorang bukan jenis yg sebarang. Kalau boleh aku nak perfect result. Thanx a lot again.

Biasanya majlis resepsi nie lebih general, jadi adakah applied jugak apa yg ko cakap tu? Sorry kalau byk tanya, coz kawan aku nie kawin dgn org yg sangat penting.. ala2 VIP gituh, so diorang bukan jenis yg sebarang. Kalau boleh aku nak perfect result. Thanx a lot again.
Muntz Post at 27-11-2011 13:00

nadai hal. Biasanya majlis resepsi bagi menyambut pelbagai kaum, boleh pakai bahasa ingeris/m'sia saja. BTW..suasana majlis resepsi bukanlah serious sangat dan kebanyakan majlis tu diadakan di kampung asal atau halaman kediaman (tidak blok jalan, tapi ada pasukan rela). Pada masa tu, upacara-upacara keagamaan tak terhidu sangat, tapi lebih cenderung kepada adat resam tradisi, iaitu penggunaan bahasa-bahasa beriirama, berbalas pantun...bagai pinang belah dua.....ada teasing sikit ni..mungkin kena consult orang tuai.

kalau boleh, buatlah suasana macam ni.
-upacara perkawenan geraja : Suci dan panjang memori.
-majlis resepsi : meriah, light and easy
-majlis makan : jangan mabuk..haha

Buatlah apa2 yang patut asalkan bahagiya

nadai hal. Biasanya majlis resepsi bagi menyambut pelbagai kaum, boleh pakai bahasa ingeris/m'si ...
louiektc Post at 30-11-2011 10:27

Thanx a lot wai. Aku udah ngaga card nya baka ka dijaku nuan sebedau tu. Mayu sidak muji card ka digaga aku, termasuk paderi sida mpu. Majlis resepsi + majlis makai pan berjaya dgn gemilangnya sari nya.

Follow Us
terimakasih.., agi selaaaaamat taun baru ..
manah nuan jako iban didik nuan menuai? nemu mimik aja akou.

Bershyukurlah hasil rekaan saudara diterima. Setahu aku, pemikiran bangsa Iban sekarang sudah maju, majlis kawen juga diringkaskan dan lebih bermakna sempena proses urbanisasi. Semoga saudara juga terus berjaya dalam pengaturcaraan baka ni pada masa depan.

terimakasih.., agi selaaaaamat taun baru ..
manah nuan jako iban  didik nuan menuai? nemu mimik a ...
louiektc Post at 3-1-2012 10:54

Oh.. nuan ukai iban kah? Bangsa nama lah nuan?

Oh.. nuan ukai iban kah? Bangsa nama lah nuan?
Muntz Post at 18-3-2012 12:27

nama berita nuan? nadai akou darah iban. meretika jako ni..jengulong mokanngien.

Ada contoh kad tak..baru tadi member cik pon mintak tolong....
Dia orang kadazan Dusun....Camne nk buat nie???