CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sauffie

Pawagam yang anda suka?

Reply 19# ryo_takahashi1

buleh aje nak cite psl cinema dedolu time brchenta.. cinema catchay kt kl tuh??

LFS pun ada gk org vote? Hahahah... Tp area umah aku mmg paling dkt LFS la, tp sedihnye penah skali aku nk gi tgk wyg dgn member dkt situ tp xle pulak sbb xcukup 5 org. So, cite tu terpaksa kansel.. Huhuhu...Sedey...

cineplex & tgv

dah lama tak tgk wayang..{:4_191:}

Reply  ryo_takahashi1

buleh aje nak cite psl cinema dedolu time brchenta.. cinema catchay  ...
genchi Post at 30-11-2011 08:32

dulu layan kat Rex... jalan petaling nak ke puduraya tu... skrg ni tak tahu le ujud lagi ke tak...
tgk citer adik manja kat PJ... jenis dalam pawagam lipas pun ada.. tiket tak silap RM3 kot...

gsc best..
selalu gi gsc aeon bandaraya melaka,dgn gsc dataran palawan..tgv seat kecik takleh sandar..mbo lak sempit..

Follow Us
skrg ni aku selalu g MBO yg kt subang parade atau yg kt klang.... dah la x ramai org.. kerusi sedap lak tuh....

kl GSC selalu g midvalley sbb dekat ngan opis... audiens pon jarang sakitkan ati aku..

..... aku tak tau la nape audiens GSC Sunway mcm haremmm... selalu menyakitkan ati aku....

kalo cite besh suka tgk kat gsc golden class...mahai tp amat selesa..leh baring2 sambil dok kelubung lam blanket
kalo kat the curve tu kalo amek golden punya nak blanket kena bayo asing.. seat bg aku selesa gsc lg

sambediii tell me LFS tu ape?

Reply 29# bulanpurple

Lotus Five Star Cinema.

Kalau GSC Dataran Pahlawan, saya pernah cuba. Kaunter tiket banyak, senang tak perlu beratur panjang.

saya kat JB..
masa Jusco Tebrau belum bukak, saya selalu pegi tgk wayang dekat City Square, time tu MBO... rasanya skrg dah tukar...
bila Jusco Tebrau bukak, dah ada TGV so bye bye City Square, malas nak jalan jauh2 nak tgk wayang...
then dalam lps, ada panggung baru bukak dekat Today Mall, Ulu Tiram.. Super Star Cinema.. memandangkan lokasi lebih dekat dgn rumah so saya selalu prefer tgk wayang dekat situ...
Perbandingan yg saya boleh buat utk ketiga-tiga panggung ni:-

MBO - time dulu xde pilihan lain kalu nak tgk wayang dgn selesa tanpa gangguan lipas mmg kena pergi sini, ada couple seat, harga dulu ok, tapi popcorn x sedap, al-tawar...

TGV, jusco tebrau - seat antara ruang kaki dgn seat dpn sempit, tiket sekarang dah mahal, kalau mlm minggu harga tiket jejak RM14, hari biasa RM12, popcorn ok ok je...

Superstar Cinema, Today Mall - seat selesa, ruang antara kaki dgn seat dpn besar sket je dr seat kat TGV, tiket murah lagi, RM10 for weekdays, RM12 for weekend, popcorn sangat sedap..

So, skrg ni mmg saya prefer tgk wayang dkt Superstar Cinema je lah...
murah dan popcorn sedap

Rate

1

dulu layan kat Rex... jalan petaling nak ke puduraya tu... skrg ni tak tahu le ujud lagi ke tak. ...
ryo_takahashi1 Post at 1-12-2011 16:29

ooo takde dah kot bung royo... hahha lipas ke?? mmg sedih hokeh... ade lagik panggung skunk yg ade lipas..
tak buat pest control gamaknya.. lipas mmg suke tmpt gelap dan pop corn yg bersepah ye??

dulu gen kekecit prnh tgk wayang kt kl tp lupa kt mana time tu tgk cite the lion king... wayang tu tgkt 2 tak clp gen

siyes mmg lupa sgt catchay kah?? atau len?

Reply 27# True-X

Dha boleh agak bangsa apa yang menyakitkan hati itu, suka pentingkan diri sendiri, dah tahu pintu masuk pawagam kecik, nak juga serbu serentak, guna telefon dalam pawagam, tak pam tandas dalam pawagam.

ooo takde dah kot bung royo... hahha lipas ke?? mmg sedih hokeh... ade lagik panggung skun ...
genchi Post at 13-12-2011 08:45

kalo tingkat atas kat pertama kompleks dulu mmg ada wayang... skrg ni ntah la.. ada lagi ke?
kat simpang jalan raja laut / chow kit tu panggung apa ek... dah tak ingat la...

skrg ni aku selalu g MBO yg kt subang parade atau yg kt klang.... dah la x ramai org.. kerusi sedap  ...
True-X Post at 8-12-2011 23:19

Tapi kad keahliannya tidak sama kan?, selama ini aku ada kad MBO yang lama jenis masukkan ke dalam kiosknya. Tapi kemudian aku baru hendak membeli tiket di MBO Subang Parade tapi kad keahilian itu tidak valid, bila aku bertanyakan kepada perkejanya di bahagian customer service mereka mengatakan pada aku ianya tidak sama dan perlu menjadi ahli mereka lagi. Sangat mengelirukan bila mereka mengatakan hal demikian, seakan MBO Subang Parade ini di bawah pengurusan lain pula kan. Tapi disebabkan ianya percuma untuk menjadi ahli pada saat itu, aku terus saja mengisi borang dan topup sebanyak rm50 untuk menonton wayang. Murah juga hanya rm9 sahaja untuk 1 filem walaupun weekend dan public holiday, kalau weekday harga boleh dapat semurah rm6 begitu.

Kekurangannya bila ada 2 kad keahlian MBO ini sebab perlu pegang 2 kad memang menebalkan wallet kita, kemudian tidak boleh digunakan di semua MBO yang ada contoh kad MBO lama hanya boleh di gunakan untuk MBO yang lama dibuat selepas MBO Klang. Kad MBO baru pula hanya boleh di gunakan untuk cinema MBO baru yang dibina selepas MBO Subang Parade ini seperti di MBO Shah Alam. Kelebihan yang kita dapat, bila aku ada 2 kad ini seronoknya bulan Disember adalah bulan kelahiran aku dan setiap pemegang kad boleh mendapatkan 2 tiket percuma. Makanya aku memperolehi 4 tiket percuma iaitu 2 tiket di cinema MBO dengan kad lama dan selebihnya di cinema MBO dengan kad baru di outlet baru mereka.

Aku suka ke MBO tu? boleh la juga sebabnya memudahkan aku sebab mempunyai kiosk sendiri dan menyenangkan aku tidak perlu beratur panjang untuk membeli tiket, selain itu seatnya sangat selesa dn besar dan aku suka konsep seat mereka iaitu kosong di ruang tengah untuk tangga nampak kelainan. Terbaru untuk di MBO outlet baru yang menggunakan kad keahlian baru, telah di tambah 1 lagi kelebihan kad iaitu boleh menggunakan kad untuk membeli snack, junk food di cafe mereka. Kelebihan lain ialah diskaun rm1 untuk setiap 1 tiket filem dibeli, sekiranya harga rm10 maka ia akan jadi rm9 pertiket tetapi harga minimum tetap rm6 maka sekiranya hari rabu harga ditawarkan ialah rm6 maka beli di kaunter atau di kiosk sama saja iaitu rm6 untuk selected movie tiada diskaun rm1 itu.

TGV masih tetap aku kunjungi juga sebab banyak filem baru ditayangkan di sini berbanding gi MBO, kadang kala MBO hanya pasang 4 filem baru saja setiap minggu berbanding TGV sampai 5-8 filem baru. Pada yang kaki tengok wayang memang melecehkan bila MBO ini sedikit, jujur aku akan tengok 2-3 filem sekaligus dalam sehari jadi bila hanya ada 4 filem baru jadi dalam seminggu aku hanya luangkan masa sekali saja ke sana. Kemudian MBO banyak sangat tayangan filem cina dan sampaikan di Klang ada khas untuk My China Cinema? tidak pasti namanya tapi memang ada, dalam sehari itu ada 4++ filem cina di tayangkan jadi menutup peluang filem lain disiarkan. Kelebihan TGV juga ianya memainkan filem sama untuk 3D dan biasa, tapi di MBO pula sangat sengal mungkin memaksa orang ramai untuk melihat filem 3D mereka sebab kadang kala filem dimainkan untuk 3D tidak di mainkan untuk tayangan biasa. Contohnya cerita Happy Feet 2 itu, apa pun aku senang saja ke sini kalau seminggu sekali tengok wayang terus 2-3 filem sekaligus tapi kalau kamu jenis kaki wayang macam aku dulu-dulu pergi cinema 3-4 kali seminggu MBO bukanlah tempatnya.

MBO Harbour Place - Klang        

3D-HAPPY FEET 2 (U) - ENG

12:00PM 2:00PM 4:00PM 6:00PM 8:00PM 10:00PM

EAST MEETS WEST (PG13) - CAN
2:30PM 6:30PM 10:30PM

IMMORTALS (18) - ENG
12:15PM 2:15PM 4:15PM 6:15PM 8:15PM 10:15PM

MAGIC TO WIN (PG13) - CAN
12:45PM 2:45PM 4:45PM 6:45PM 8:45PM 10:45PM

MISTERI JALAN LAMA (PG13) - MLY
1:30PM 3:30PM 5:30PM

MY OWN SWORDSMAN (PG13) - MAN
12:30PM 4:30PM 8:30PM

OMBAK RINDU (PG13) - MLY
12:00PM 2:30PM 5:00PM 7:30PM 10:00PM

PETALING STREET WARRIORS (PG13) - MAN
12:15PM 2:15PM 4:15PM 6:15PM 8:15PM 10:15PM

PUSS IN BOOTS (U) - ENG
12:30PM 2:30PM 4:30PM 6:30PM 8:30PM 10:30PM

THE ADVENTURE OF TIN TIN (U) - ENG
12:00PM 2:00PM 4:00PM 6:00PM 8:00PM 10:00PM

THE TWILIGHT SAGA: BREAKING DAWN PT (PG13) - ENG
12:45PM 2:45PM 4:45PM 6:45PM 8:45PM 10:45PM

WHITE VENGEANCE (18) - CAN
12:15PM 2:45PM 5:15PM 7:45PM 10:15PM

Rate

1

To me, kalau nk tgk wayang nie satu aktiviti yg aku amat2 appreciate sgt sbb tetiap hari bz keje sampai mlm..and disebabkan aku tensen sbb driving,aku amat menitik beratkan kemudahan parking supaya aku tak myusahkan hidup pusing2 cari parking spot..

Selain kemudahan parking kete,kesedapan pop corn, seat kat wayang n keselesaan pun penting gak..and as long as aku takyah beratur panjang2 beli tiket sbb pakai online or kiosk...memasing nyer taste kan?

Cathay e@Curve : My favorite! Sume best..takde msalah sgt nk parking sbb byk mall dekat2..

GSC 1U : Parking kat 4th floor..senang nk g wayang..shopping tu sambil2 jer.. suke g midnite..best (as long bukan waktu cuti sekolah..huhu)

TGV Sunway : Pegi kalau aku nk shopping skali..kalau setakat nk tgk wayang jer..amat la mustahil utk berlaku sbb parking nyer susah nak dpt unless aku dh terpacak kat sane since 10am.

MBO subang Parade : Ok la..since baru lagi kan? Dekat n senang gak nak parking..

GSC Summit : Seriously? Inilah wayang yang terakhir skali dlm list yg aku akan pegi..environment kat luar wayang sgt 'semak' mata memandang and penuh bau asap rokok n budak2 skool main snuker or melepak.. Dia nyer seat pun macam agak sempit n kecik..

sekian saje .tq.

Rate

1

Kalau GSC Pavilion pun selesa. Kaunter tiket pun tak sibuk.

Craver posted on 30-11-2011 02:41 PM
LFS pun ada gk org vote? Hahahah... Tp area umah aku mmg paling dkt LFS la, tp sedihnye penah skali  ...

Bila citer tu kena kansel,duit tiket diorang refund tak?

jkkkj posted on 7-11-2013 04:13 PM
Bila citer tu kena kansel,duit tiket diorang refund tak?

Kes aku dulu x beli tiket pun lagi sebab time nak beli tu ktorg berdua orang pertama yg nak beli. So, dia suruh tunggu dulu and datang balik lagi half hour before the movie should start. Pastu datang balik time tu lagi 15 minit movie tu patut start tp memang xde org yg nak tengok cite tu selain ktorg berdua. Maka, movie tu pun dibatalkan tayangannye... Bengang gak la sebab tunggu dekat sejam gak la...

2nd time jadi macam kejadian di atas, tapi time tu nasib baik akhirnya adalah dalam 7 orang yg beli tiket termasuk ktorg...

3rd time, half way tgh tengok movie (rasanya time tu cite GI Joe), tetiba screen blank. Igt mmg scene tu gelap sebab suara ade. Rupanye mmg ada problem screen tu. Ni mmg dapat refund balik. Best partnye dapat extra RM2 together with harga tiket (harga tiket time tu RM10). Huhu..

Since then xpenah tgk dkt LFS lg...