CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: reyust

Gaji SBPA 2012. Pekeliling Baru Bulan Disember Ini!!

buang aja pekerja yg malas2...

bila nak kuar pekeliling nie...jenuh menunggu

klu cmni...

mampuih la aku...

sbb aku bkn kaki ekon...

aku kaki kondem ke arah kebaekan...

Selamat kembali ke zaman kesultanan melayu melaka buat semua staf2 gomen...berbaktilah sepenuh jiwa raga kepada ketua opis kalian...

bukan 17 tuh memang kerani ker....
cmf_rambutan Post at 1-12-2011 21:04

a'ah

klo bab naik ikut pencapaian,aku sgt2 tak stuju sbb aku jenis bukan pandai ngampu...cm ada cikgu kat ...
elnor_81 Post at 1-12-2011 17:26

btl tu ..klu nk ikt sape pndai ngampu mati la yg jenis xpndai & xsuka ngampu

Follow Us
klu cmni...

mampuih la aku...

sbb aku bkn kaki ekon...

aku kaki kondem ke arah kebae ...
surwanis Post at 2-12-2011 13:51

ko akan dinasihatkan berenti awal la

xpe ar janji keje and dapat gaji he

ko akan dinasihatkan berenti awal la
evolutionary Post at 1-12-2011 19:40

adehh.....

Tu la bezanya swasta dan kerajaan...ada satu bank yang selalu bagi bonus belas-belas bulan ni...diaorang punya prosedur menjak dua tahun ni mana staff yang ada kes tak kiralah bab duit ker teknikal ker mmg masaklah staff terus kena dibuang kerja kalo yang kurang berat sikit siaplah kenaikan gaji kena tahan , bonus langsung x dpt...tp yang zolim sikit pasal pengurusan bank ni... staff yang kena buang keje terus kena blacklist so harapan nak bekerja tempat lain mmg kena sekat...so sesapa yang kerja kerajaan ni bersyukurlah buatlah kerja dengan rasa tanggungjawab dan amanah...kerja swasta tenaga kena perah cukup-cukup tapi imbuhannya mmg lumayan dan risikonya jugak tinggi..
cikilala Post at 2-12-2011 11:32

zalim ke tu..diorg kena blacklist dr bekrja dalam line sector banking saja kan...

klu cmni...

mampuih la aku...

sbb aku bkn kaki ekon...

aku kaki kondem ke arah kebaekan...
surwanis Post at 2-12-2011 13:51

tak semestinya ko kena stopkan kondem kalau ko pikir benda tu ke arah kebaikan.....kena pandai beb
kalau nak kondem pun mesti ada cara dia...bukan scr beremosi dan sebagainya....bak kata pepatah seperti menarik rambut dari tepung...rambut tidak putus, tepung tidak berselerak....

aku rasa bos2 nih pun kalau kena dgn cara dia akan terima cadangan/kondem ko tuh...tp kalau kondem scr beremosi siap dgn riak muka mmglar bos2 akan berdendam

perghhhhh...berfalsafah lak aku ari nih

Assalamualaikum w.b.t selamat petang..maaf lambat..byk tugasan diluar hari ni..ini adalah berdasarkan pemahaman saya apabila JPA (TKKPPA,Pembangunan) dan (Ketua Bahagian Saraan JPA) memberikan ucapan..maaf kerana salinan slaid tidak diberikan Pegawai JPA. Jadi kiranya maaf sekiranya info diberikan mungkin lain (base on pemahaman saya sahaja n note yg dicatat).JPA menyatakn Kementerian Pelajaran adalah next stop mereka. Saya dari Jabatan PDRM. So, skop taklimat banyak berlegar kepada PDRM..amat kurang isu penjawat awam lain..dan PGT juga tidak dihuraikan dengan jelas.

1. Opsyen ditawarkan dalam tempoh 15 hari (16 Disember - 31 Disember 2011).

2. Berkuatkuasa pada 1 Januari 2012.

3.3. Penilaian Markah Penjawat Awam
markah penilaian akan menentukan kenaikan gaji penjawat awam, secara kasar akan di nilai seperti berikut
a. Markah 95% keatas - kenaikan gaji adalah 15 %
b. Markah 85%-95% - kenaikan gaji adalah 8%
c. Markah 75 % - tiada kenaikan
d. Markah 70 % - di syorkan tamat perkhidmatan - tidak dijelaskan oleh Pegawai JPA.

4.Pengurangan pengambilan jawatan baru.

5. Dasar baru bagi Penjawat Awam yang memiliki kemahiran tetapi tidak dapat berkembang di jawatan asal. Contoh jabatan saya: (Pegawai Pangkat ASP ada kemahiran mengendalikan kapal terbang.akan diberikan gaji setaraf DSP) - Bagus untuk mereka yang mempunyai kemahiran or skills.

6. Bagi kerani macam saya; JPA hanya menunjukkan sedikit info mengenai perubahan gaji..jadi sy cuma dapat tumpukan perhatian kepada gred N17.

7. Gaji permulaan N17 SSM RM870.38, dan apabila menerima opsyen SBPA kelak akan mendapat P1 RM 955 dan jadual gaji sebaris adalah sehingga T18. Bermakna pelarasan gaji sebanyak RM135.

8. Bagi mereka yang menolak SBPA, mereka akan dikekalkan dibawah SSM, menerima gaji SSM dan dasar kenaikan pangkat (N17 perlu 15 tahun untuk ke Gred N22) adalah digunapakai seperti mana biasa.

9. Yang saya nampak, PDRM banyak mendapat pelarasan,,contoh:bayangkan KONST dari gaji basic 8++ akan mendapat sehingga 1+++ untuk T1.

10. JPA akan meneruskan pada tahun 2013 dengan menyemak kadar imbuhan dan elaun sedia ada. Samada elaun akan dimansuhkan, ditambah baik, wallahualam..kita selesaikan satu persatu. Bajet untuk SBPA adalah melibatkan sebanyak RM 3 bilion.

11. Tempoh pengesahan dalam perkhidmatan lebih singkat @ 6 bulan. Persoalan (sekiranya dah sah..laporan penilaian markah @ LNPT macamana nk kira..kejam oo kalo mula2 masuk xperform..dpt bos mcm haram.)

12. Pergerakan Gaji Tahunan macam biasa (bln 1,4,8,12) tetapi dalam sistem gaji sebaris..akan ada sistem "bracketting" - xjelas sangat.
reyust Post at 1-12-2011 18:52

perghhh ......orang PDRM ada kat forum.cari gak ker.....bahaya nie...

Yeke statement ni?Kerajaaan Qatar sudah pun menaikan gaji kakitangan awam kepada 60% (basic sala ...
zkhairul Post at 2-12-2011 10:47

Yang tu bukan statement aku...tu statement Dr Zul nih yg dpt anugerah felo 2011...Kalau tgk background dia..mmg bukan calang2 oran lar...tp maybe dia tak update information pasal gaji kakitangan awam kat negara lain kot..brsangka baik..

Dr Zulkurnain, 61, yang merupakan bekas Pengarah Intan (1999), Ketua Setiausaha Kementerian Wilayah Persekutuan (2004-2006) dan Ketua Setiausaha Kementerian Pelajaran (2006-2010) berkata, tanpa biasiswa kerajaan, beliau tidak mungkin melepasi sekolah menengah dan seterusnya melanjutkan pelajaran sehingga memperoleh ijazah Doktor falsafah (PHd) dalam bidang Sains Politik (Pembangunan) dari Leeds University, England pada 1989.

jangan sampai tergadai body nak markah lebih sudah la yeeee

Yeke statement ni?Kerajaaan Qatar sudah pun menaikan gaji kakitangan awam kepada 60% (basic sala ...
zkhairul Post at 2-12-2011 10:47

Pemahaman aku, jutaan ringgit tu utk seorang penjawat awam yg berkelayakan utk sambung belajar, maka gomen akan bagi biasiswa dan segala kos tersebut...

jangan sampai tergadai body nak markah lebih sudah la yeeee
mawarmatahari Post at 2-12-2011 16:48

untungla bos camni...huhuhu

Selamat kembali ke zaman kesultanan melayu melaka buat semua staf2 gomen...berbaktilah sepenuh jiwa  ...
TypeER Post at 2-12-2011 14:51

hehehehehe........zaman dahulukala akan menjelma kembali.....

tak semestinya ko kena stopkan kondem kalau ko pikir benda tu ke arah kebaikan.....kena pandai beb ...
wirazam Post at 1-12-2011 20:19

mmg la secara berhemah...
siap wat2 muke inesen lagi aku ni....tp masalahnye,..ble abes meting...aku kne sound dgn senior..

jgn ckp camtu camni...kekdahnye die je yg leh ckp...

padahal benda yg jadi sekeliling aku kat opis nih byk yg xbetul..sbb penyokong kuat yg xbetul nih...senior...

yg tiap2 tahun dapat cemerlang terbilang ...

bos pulak hanya dengar ckp dari org2 cmnih...yg mementingkan diri sendiri,...bukan kitaorg yg nak kan kebaikan...

spikan skg nih,..berdiam diri lagi elok dr kondem...sbb bos nak dgr kepalsuan dari kebenaran....

DAN..dgn skim baru nih...hanya org2 kesukaan bos yg akan dapat hidup mewah bak raja...

org mcm aku??...dipandang  hina...sedih ioollss.......

tp aku hanya berpegang pada...

rejeki,Allah yang tentukan.....

ai org pertengahan, tak mengondem dan tak terkondem...kira kedudukan layak dinaik gaji la ni

tapi bukan bermakna i mengipas bos..

LANGSUNG TAK PERCAYA