CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Kisah Tragis Kehilangan Pelajar Tajaan Petronas (Edisi CSI CARI)

risau.. takot mara menuntot rm setengah jota

matilaaaaa

dekat sejuta jadinya .......... banyaknyaaaaaa

...Petroknas nitak tau nak guna budibacara ke, atau takde hati perut atau pegawainya bahloul, dah ta ...
pyropura Post at 13-12-2011 15:04

dgr citer petronas memang sombong
huhu

ye,setiap kali Menteri Luar ke UK pergi pujuk kerajaan UK. Sebab? Kesian mak ayah budak2 M ...
jalakpura Post at 13-12-2011 13:03

so belum dilaksanakan lgi lah? hangin tul aku org yg suka buat problem kat negara2 maju nih..nak masuk mintak keje buat secara legal lah..kan menyusahkan org lain

Jadi guru lagi bagus. Kebajikan terjamin. Ada usul kena kerja lebih masa sikit, Persatuan Guru Guru akan mula bantah, dan Gomen dengar .  Jadi doktor spital Gomen, jangan harap ada badan yang berani nak bantah terang terangan, setakat di level hantar surat kat paper/online aja lah ..Lepas tu Gomen masih berlakon suci kehairanan, kenapa bilangan doktor masih tak cukup cukup?
RedDevils Post at 13-12-2011 12:37

he he lawak la kaka red..tp betul pun...jd cikgu lar yg paling seronok...ada kawan tun asyik cuti sekolah je dia gi melancong...asyik cuti je melancong...bab gomen berlakon suci kehairanan pun terbaik...

Reply 11# awangbok

awang, buleh explain sikit control camner tuh...tak paham...

Follow Us
sayang... otak bergeliga...tapi tak berjaya menghabiskan study
aku speku dia dah start enjoy ngan gaya hidup kat Ireland...
biler dah enjoy sakan... study pun hanyut...
biler dah gagal nak meneruskan pengajian... teruih menghilangkan diri dan continue life kat tanah asing

peyno selalu pergi obersea!

selalu nya student yang kantoi kat u,kuwa akan jadik seorang yg berjaya!sebab mereka ligat befikir cm ne nak teruskan idup dan cari wang!..

aku br tnya kwn aku yg blajaq medic sana.
dia kata cter pasal budak tu lama dah.budak tu senior 3-4 ...
adaakukesah Post at 13-12-2011 07:37

ha kan. biasa kes sebegini berlaku sebab fail ka hapa then kena dismiss pehtu malu balik kampung last2 cari keja kat tempat stadi. ada 3 orang kawan aku gini.

Ariff Alfian Rosli

Muka anak dia cam nyah sket
Kening cam brcukur jahh
Mungkin ayah dia p ...
solstice Post at 13-12-2011 11:46
ntah2 da jd mcm fatine young abdullah tu atau mcm sufiah yusoff yg..

Ariff Alfian Rosli

Muka anak dia cam nyah sket
Kening cam brcukur jahh
Mungkin ayah dia p ...

solstice Post at 13-12-2011 11:46

Kalau nak drag kat Dublin mesti la nama drag pon org putih. Arianna ke, Arienne ke,

mentaliti melayu ni, kalau belajar oversea je dah kira mcm space cop gaban la...terer habis...padaha ...
ifanonline Post at 13-12-2011 16:59

ye...semuanya agenda yahudi dan nasroni...

isle shall prevail!!!!

Post Last Edit by LuLu^Lost at 13-12-2011 22:06

Tokoh pelajar & cemerlang dalam Sijil Pelajaran Malaysia (SPM)
- bdk dah biase berjaya, of coz nak balik ngan kejayaan. mungkin sbb tu dia menolak permintaan bapa utk balik smbg kat malaysia. dah lame kot kat sn..xkan nak balik gitu je.huhu...

Dapat tajaan pinjaman boleh ubah daripada Petronas. Ariff tidak dapat menamatkan pengajiannya pada waktu ditetapkan & perlu menyambung beberapa semester  
- selalunye yg boleh ubah ni, diorg ada tetapkan syarat..pointer kena cun la seperti yg petronas nak. bile xdpt menamatkan seperti yg ditetapkan ade 2 kemungkinan, pointer xbest, extend sbb nak repair atau amik subjek sikit2 dlm satu2 semester (xpasti la medic nye course mcm mn..)
- bile boleh ubah..apo lg.. mmg bungkus la 1 family.

pendapat aku, kalu dah awal2 tau bkn full scholarship, simpan aje la niat korg tu nak blajar luar negara. sbb mcm2 boleh jd weh...baik blajar sini je. sbb dah asal mmg otak korg genius, gen bijak2 belaka. study local,(negara jiran ke- berkualiti & mampu) korg pukul kaw2 pointer. 4 flat every sem. smpi abis sem pun xpe...dpt keje bagus, jd doktor kat private hospital, kumpul byk2 duit, pi bercuti kat UK berminggu. ha..ronda smpi muntah.

peace V(^_^)

kepada si anak, balik la...bkn sbb kes saman tu, tp lebihkan la berfikir ttg mak ayah. bt nye diorg tetiba xde kat dunia ni haa..camne. dah la ko dok sn dah lama. nyesal xsudah nnt.

uisshhh hebat ooo sape yg dpt g obersea......mmg kaki x jejak tanah kembang x sudah....last nyusahkan org....belagak sampai ke mati....

depa yg fail/tak tamat pengajian takdak org bantukah dan nasihatkah, mungkin beliau tiada wang utk balik malaysia dan bekerja di sana utk menyara hidup. mak bapak pun satu hanya melepaskan buta2 tanggunggjawab budak itu belajar sendirian, x ambil bahagian dalam pembelajaran anak2. budak itu x makan ka duit takda ka x ada kemudahan langsung x dipedulikan. kalau mak bapak rapat dgn anak2 dan mengambil bahagian dalam pempelajaran anak2 dan mak bapak berilmu tahu penyelesaian, perkara ini x terjadi dan mudah diselesaikan. mak bapak harus terima budak itu fail ka hapa ka dan plan cari option lain, rugi tau budak pandai dicantas potensi mereka

pendapat aku, kalu dah awal2 tau bkn full scholarship, simpan aje la niat korg tu nak blajar luar negara. sbb mcm2 boleh jd weh...baik blajar sini je. sbb dah asal mmg otak korg genius, gen bijak2 belaka. study local,(negara jiran ke- berkualiti & mampu) korg pukul kaw2 pointer. 4 flat every sem. smpi abis sem pun xpe...dpt keje bagus, jd doktor kat private hospital, kumpul byk2 duit, pi bercuti kat UK berminggu. ha..ronda smpi muntah.
LuLu^Lost Post at 13-12-2011 21:57

bro. part ni aku sependapat sgt dg bro. dlm family aku ada kes mcm ni (pinjaman boleh ubah & bukannya full scholarship). benda ni berlaku kat cousin aku sendirik. bersungguh2 nak belajor obersea, tapi cuma berjaya dpt pinjaman boleh ubah jer. sbb dah beriya2 sgt, pakcik makcik aku pun usahakan la antor jugak2 gi belajor obersea (UK). amik course business study. bila grad pointer tak cukup nak ubah pinjaman jd scholarship. sudahnya hingga ari ni pakcik aku yg kena bayor pinjaman dia. dah bertahun2 bayor tak abis2, rupanya ratus ribu tu nak kena bayor. cousin aku tu buat bodo jer tak mo bayor. tapi parents dia malu kat penjamin tpaksa la tolong bayorkan. zalim sungguh si anak.

dulu2 terkilan gak wa tak dpt further study UK, lebih2 lg bila tgk cousin wa dpt gi UK. but now takat nak merasa gi obersea tu wa dah tak heran dah. klu europe/UK/australia/nz tu tiap2 tahun wa gi holiday bawak family & parents. yg penting ada fulus lebih, ada rezeki lebih. kena tau mcmn nak buat duit wlpn study local U jer dulu. mcm bro kata la, ada duit boleh holiday europe sampai muntah.  

kesian aku kat budak2 skrg yg beriya nak study oversea tapi CGPA tak boleh nak maintain, lepas tu kena bayor balik loan ratus ribu. sudahnya org lain kaya, depa kayap.

dulu aku dengki giler tengok member2 yang study kat oversea ni. aku yang bongok ni juga yang study uni local.
tapi sekarang, semua2 yang study kat oversea tu kena balik mesia and terikat dengan gomen while aku ni lak keje dekat oversea... and now dorang dengki dengan aku sebab gaji besar and bebas lompat2 keje.

Reply 174# LuLu^Lost

org bijak mmg mcm ni. takleh terima hakikat. bila fail, terus lost-hilang kawalan. baik idup merempat dari tanggung malu.
dia bukan kira dah makpak tanggung hutang ke apa. janji dia tak jumpa dah dgn org2 yg kenal dia dan tau psl study dia fail.

kalau nak dia balik, kena upah PI, cari smpi dpt. dah jumpa tu antar mak dia pegi sana pujuk dia balik msia.

ye...semuanya agenda yahudi dan nasroni...

isle shall prevail!!!!
lkick2113 Post at 13-12-2011 21:49

yahudi dan nasroni shall NOT prevail...cikgu-cikgi jgn buat laporan polis plak statement aku ni...