CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olivegal

Buku yang anda baca semasa zaman kanak-kanak

bila baca thread ni sgt mengimbau kenangan lalu...

tidurlah intan tu sgt bagus untuk memupuk minat mambaca kanak2. ia juga bagus sbb mengingatkan kita ttg kisah2 lagenda melayu. sekarang yang bersepah legend barat sedangkan legend asia tak de sapa nak ingat. cerita2 mcm ni lah yg kita blh ceritakan pd anak2. nilai2 murni dan keagamaan yg boleh kita terapkan.

enid blyton...kenangan mengusik jiwa.
bel bersedia mengadap SRP bersama buku2 enid blyton. sehari blh habis 2-3 buku dia. kat library sekolah sgt byk buku2nya, cikgu tu tahu kami suka baca buku2 dia. bel dah habis st.claire, malory tower n naughty girl plus yg lain2 juga. cuma AF je kurang layan.

sekarang ni bel cuba usaha mempraktikkan minat membaca pd anak2.
setiap malam bacakan buku. pastu rajin beli buku untuk mereka walau ada yg belum tau baca.

Rate

1

wahhh... mak sya jual sume buku2 ni kawan2 dier bile kami nk pindah dulu.. time tu pun kami dh skolah menengah, buku tu dh berapa kali ulang baca.. abah dulu akan bawak kami ke pameran buku, n beli terus satu set, senang.. huhu.. antara yg sya baca masa sekolah rendah

siri salma
tujuh penyiasat
sekolah tengku asyikin
aesop's fable yg dh diterjemahkan..
ada koleksi cerita2 dongeng gak, mcm mengapa pungguk rindukan bulan, si tenggang, n byk lagi tapi tak ingat dh,.
lima sekawan sya tak baca buku, tp tak miss tgk kat tv2 rasenye masa tu dier akan tayang setiap kali time cuti sekolah..

masuk sekolah menengah, kenal harry potter, pastu terus tersangkut, at the same time, baca buku yg seram jugak mcm RL Stine, Fear Street series tu..

Rate

1

salam,
ya allah betul2 mengimbau kenangan zaman berhingus..hehehe...semua buku2 yg dimentionkan di atas ummi baca..dulu masa harijadi ayah akan hadiahkan set2 buku berkenaan...masa tu mana ada birthday party kat A&W ke McD ke kan..dapat hadiah buku melompat2.

percaya tak dari sekolah rendah lagi ummi dah baca siri Tamar Jalis...hahaha...mami tak bg baca sbb tulisan dia kecik sgt tp bila mami n ayah tido je ummi akan menyusup keluar bilik baca siri Tamar Jalis tu bertemankan lampu toilet yg merah tu...warhahahha...kesannya ummi pakai cermin mata seawal 12 tahun...

sekolah rendah lagi ummi dh start baca novel tp pinjam kat library la kan...dn skrg tgh usahakan agar si ammar turut minat membaca..

dh masuk uni ummi mula suka detective conan n dragon ball...ada semua siri..tap skrg adik2 sepupu semua dh ambik..wargghhhh..

Rate

1

sapa tau penulis ZAKARIA HITAM

wow, thread ni betul2 mengimbau zaman kanak2 dulu la. masa kanak2 suka baca tidurlah intan dan siri ceritalah lagi. banyak sangat kisah2 dongeng yang menarik dan boleh bagi pengajaran. masa zaman sekolah suka baca nancy drew, lima penyiasat, hardy boys, alfred hitchcock, sekolah tengku asikin, seri melur. dulu masa sekolah pun langgan majalah dewan pelajar. masa tu paling suka bhgn cerpen dan suka tengok keputusan pertandingan mewarna kat page belakang sekali.

Rate

1

wow, thread ni betul2 mengimbau zaman kanak2 dulu la. masa kanak2 suka baca tidurlah intan dan siri ceritalah lagi. banyak sangat kisah2 dongeng yang menarik dan boleh bagi pengajaran. masa zaman sekolah suka baca nancy drew, lima penyiasat, hardy boys, alfred hitchcock, sekolah tengku asikin, seri melur. dulu masa sekolah pun langgan majalah dewan pelajar. masa tu paling suka bhgn cerpen dan suka tengok keputusan pertandingan mewarna kat page belakang sekali.

Follow Us
sory.. double post

enid blyton, nancy drew, alfred hitchcock... sampai kan kat skolah kitaorg 4 org, 2 lelaki, 2 pompuan, tubuhkan satu group ala2 penyiasat gitu... dasyat kan.... aku ingat lagi nama group tu... siap ada logo  nokkksss.....

pastu aku baca Korban Keretapi Maut & Tragedi 4 Disember... dua-dua ni true story, tebiat ni berlanjutan sampai la ni, movie2 pun aku prefer base on true story..

masa tu jugak aku dah start baca biografi Dr mahathir... aku asyik dok tgk gambar time dia muda2 tu... wakakakaka....
time rehat aku makan cepat2 pastu dok library...

Rate

1

Reply 7# silkywhite

aku pun giler baca tidurlah intan.. pasal aku ni suka citer2 dongeng.. kira sezaman la kita ni ek...

masa kecik dulu memang suka membaca.. selain tidurlan intan, suka jugak baca buku siri penyiasatan dan lain2 lagi.. nak listkan kat sini pun aku dah tak ingat tajuknye.. boleh kata semua genre buku pun aku baca lah.. komik aku suka baca doraemon.. kalau majalah baca dewan pelajar...

majalah2 mak aku pun aku hentam baca.. nona, wanita, keluarga etc etc majalah remaja, majalah hiburan..  novel omputih makcik aku yg ade adegan xxx pun aku bantai baca.. majalah gusti abang aku je yg aku tak baca.. hadehhh

Rate

1

buku yang saya ingat selalu baca ialah edisi penyiasatan 5 sekawan, tidurlah intan dan paling  sangat ingat ialah buku Hansel n Gretel, ini lah buku pertama yang saya dapat hadiah daripada kakak.....sayang sangat kat buku tu....

Rate

1

rasa nyer bdk2 lahir sezaman awal 80-an ni mmg byk baca buku2 lama cam kat dlm list tu.. mmg bagus buku2 camtu, boleh memupuk kanak2 mmbaca, improve BM, dpat jugak tahu hikayat2 cerita2 lama...nilai2 moral  byk diselit dlm bacaan macam ni..

tapi budak2 zaman skrg, aku xnmpak dorg thrill sgt dgn buku2 bacaan mcm zaman kita2 dulu.. ada la yg minat baca buku2 cerita tu, tpi yg banyak nya spent baca komik..kartun..main game..even nak baca komik pon, donload komik dari internet...duduk depan laptop berjam2. feeling mmegang sebuah buku utk mmbaca dah tak mcm kita..

Rate

1

Reply 29# manganini

kat skolah dulu, buku tidurlah intan tu hot stuff...smpai lunyai2 buku tu budak2 pnjam...

batch yg baca buku ni mmg sezaman lah kan...

buku yg aku igt tajuk die smpai sekarang tentera semut di pantai morib..seram giler buku tu..ngan permata yang hilang...

fly dari kecik memang suka membaca..yang fly ingat skali buku first yang fly beli buku yang pasal sekolah tengku asyikin&sekolah seri melur tu..start beli masa darjah 1/2 klu xsalah..gigih tau kumpul duit sekolah semata-mata nak beli buku tu..menggigil nak bayar rm2.90..hahahaha..kenangan..so sampai sekarang fly ada lagi buku-buku tu, satu set..lepas habis siri tu fly kumpul siri salma pulak..rasanya sempat kumpul sampai buku no 20 kot..pastu masa darjah 4/5 mula gedik baca novel chenta..keh4 time ni lagilah menggigil nak kuar duit..klu dulu rm2.90 aje, skg dh dekat rm20

lain dr tu fly baca jugak Asuh, Kuntum, Mastika, Wanita, Mutiara Naga..pendek kata asal namanya bahan bacaan memang fly akan baca la

Rate

1

sapa penah baca malaysian post?
tu teenage paper yg paling best to me..
siap hantar poems lagik!

Rate

1

ingatkan olive sorang je yg suka baca buku hikayat2....

lg satu, dlu olive memang suka sgt baca kisah asal usul, cerita2 dongeng ....tu semua byk membantu penguasaan bahasa tu, kisah melayu dahulu kala mcm batu belah batu bertangkup, si tanggang... dll.....

Rate

1

Reply 31# dhania_arif

olive pon peminat cerita Hansel n Gretel tu...selalu berangan nak masuk hutan pastu jumpa rumah tu...tp takutka plak tang nenek jahat tu...hehhehe...

ingat kat siri salma jek..n ade la 2-3 buku hikayat yg aku suke baca..yg lain tak hingat apa aku baca...byk mkn semut kot

pastu naik taraf skit baca R.L Stine, Christoper Pike