CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 15577|Reply: 78

Ape yang korang buat bila kena gangguan seksual?

Post Last Edit by DayangKirana at 16-12-2011 11:40

Sekarang ni mcm walaupun dah ade undang2 utk kes2 gangguan seksual, tp rasenye benda ni masih lg berlaku especially to us,women.Tak kira lah kat public place..or especially kat office, uni or skool..

So,nak tanye, ade tak antara you all yang pernah kena gangguan seksual?
Kalau pernah, apa tindakan korang yer?

Lets vote..
p/s : Mod, kalau dh ader silalah solek..saye redha..
Multiple Polls: ( Max 6 choices ), Total 60 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

awatla eja skool gitu....

Post Last Edit by DayangKirana at 16-12-2011 15:13

Reply 2# lizaliza

Anyway, just nak share sumthing.. 'own experience' ..yg buatkan i bukak benang nih..

1st -

Kes ni jadi kat my opis.. Rasenye majoriti paham,kalau sesama opismate, gurau2 bab dlm kain ni mcm takde mende.. Tp,mungkin ade yg tak paham,to some ppl, mende ni sensitip..

Mcm ade sorang mamat neh..suke benor wat aksi 'drooling'.. paham? kunun2 air lioq meleleh tgk pompuan gitu.. Siap buat2 bunyik sapu air lioq n kenyit2 mate lg.. Harus lah mek rase seram..

2nd - My ex-boss.. MAse tu tgh depressed. Out of sudden bos ni dtg kat blkg mek and urut2 bahu mek.. Both thumb kat tali bra mek (kat bahu).. Kunun2 nk cool down kan mek..

Ape mek buat?

Kes 1st : Mase tu I junior kat situ. Baru 2 bulan. Citer kat my boss kecik,dia ckp "allaaaa..dia mmg camtu. Gurau jer tuh. just forget it"

Kes 2nd: Jumper boss besar sket..dia ckp "dont take it too serious..chill ok? "..

Both case,yg tersepit pompuan jugak.. Yg terkedu pun pompuan.. Nk bwk ketengah? Alih2..org tuduh kiter ni suke wat kecoh.. Hangin! :@
p/s: ni nk berforum yer..bukan nak wat grammar test. tq.

Rate

1

huhu... tp kalu sesapa pun kene gangguan seksual xkira opis, sekolah atau dimana sajok,
wajib la kene laporkan pada pihak atasan or polis..... xkira yg kene tu lelaki ker pompuan...
mungkin 1st time secara gegurau.... next agak keterlauan.. next-next baru secara terang, nyata, ganas, time tu kalu naik court pun ko tetap kalah... coz ko xpenah lapor ketika pertama kali diganggu....

kalu ko rasa ade berani ko jerit je kuat2 xkira kat mana pun....  
untuk lebih berani ko ganggu dia balik....

Rate

1

emm penah diganggu tapi tula citer kat kawan2 jee
dolu2 la

Post Last Edit by housequeen at 16-12-2011 17:56

Dulu pernah gak kena kat office. That guy actually mmg suka bergurau...tapi kot gurau2 pun ada lah limit kan. ini manjang asik nak bercakap 'double' meaning je, sekali aku sound je...eh kau cakap2 mcm ni kat aku, can be considered as sexual harassment tau..kot aku report kang....sesia je. Terus mintak2 mahap bagai, and since then tak brani lagi nak 'ngada'2 ngan aku. tapi ada gak dia sindir2 konon nya aku ni tak tahan gurau...selamba je aku balas...'aku tahan...kau tu yg tak tahan...tu yg 24 jam asik nak melucah je tak kira tempat..tak kira org'.....senyap terus...

Rate

1

Follow Us
masa kecil2 dulu aku lari, tapi masa dewasa aku tukar no telefon...asyik dapat panggilan lucah....:@

Salam.

Pd suatu ketika, pd masa tok kaduk dulu.

Auntie di dlm lift bersama 3 org lelaki. Auntie berdiri di depan & 3 lelaki di bhgian belakang. Auntie mengelamun sbb tunggu lift ke tingkat office auntie.

Tiba2x terasa buntut kena cubit. Terkejut ya amat dan tersentak drp lamunan. Tindakan pantulan - menoleh ke belakang dgn muka cemberut. Tapi tengok ketiga2x mamat tu muka selamba -  fyi, semua muka skema innocent bapak2x org okay, takder sorang pun yg muka miang/gatal/gila seks...

Dlm hati, "Am I dreaming abt this or is this for real". Terpaksa diam sbb tak der bukti tetapi sumpah seranah dah cukup haul (dlm hati ler).

Few years later, one of the guys who was in the lift with me was dismissed due to indecent acts committed by him to one of the cleaners. Dia rupanya dah mmg ada history sedemikian dgn staff lain. I tell you - muka skema habis - dahlah muka tak handsome, perangai mcm chimpanzee.... Sorry, mungkin chimpanzee rasa terhina sbb diaorg baik sikit. Hihihi....

Note: Sbg pengajaran saja.....

Rate

1

pengalaman masa kecik dulu time sk0lah menengah diam je x berani. bila dah besar ni, aku marah 0rg tu walaupun dlm hati sgt takut. aku tertanya2 kenapa 0rg suka ganggu aku mcm ni......b0dy + muka aku bukannya cun p0n

aku penah kene gak..mcm gampang je

ade experience jgk

kena raba dgn pendatang mase nak naik bas rapid ( x salah - bangla)
dia raba dari belakang, pegang kat dada turun ke perut..dua2 tgn hoccay!!
time tu org tgh ramai, berpusu2 berebut naik bas..

iols mcm terkedu, terdiam, x bleh buat pape

Reply 7# cmf_blingblings

Btull...tang panggilan lucah tu rase seriau sgt2.. kunun2 bleh merembes la kot dgr suara2 ala2 horny tuh? cam sengal jer.. Tp,since dh pakai softwarwe utk block call..sume tu hanya tinggal kenangan..

Reply 8# auntieagony

Kena cobit bontot? Uisshh.. sib baik opis aku neh lift punye wall mcm cermin..at least xde yg brani nk merayap....

ade experience jgk

kena raba dgn pendatang mase nak naik bas rapid ( x salah - bangla)
d ...
miss_jay Post at 17-12-2011 14:00

Siannyer... haa..kat dlm bas/komuter pon slalu sgt kene.. last time,I nampak bangla ni pura2 jatuh / langgar dada sorang gurl nie.. Lepas tu gelak2 kunun2 tak salah.. hisshh..rase cam nak lempang jer seko2.. :@

Reply 13# DayangKirana

@#$%^&* punya org kan? Kok yer pun geram, pegilah cobit montot bini dia tu sampai lebam.... Auntie sumpah jari dia bengkak sampai tak boleh korek hidung.... Hehehe.... dosa ker?

Tulah cerita zaman era dinosaur....

tak penah laaa kene direct...

cume penah teserempak ngan flasher....

Mod Hang,

Thank you yam leaf, next time give again.

Translation : Terima kasih daun keladi, lain kali beri lagi....

Aku kira sejak aku dah paham ape tu sexual harassment banyak kali gak la kena.

1) Masa aku study - Masa tu ramai-ramai tunggu bas depan rumah sewa. Ade la dalam 3 4 orang housemate aku. Sekali aku terperasan kat kereta yang parking depan bus stand tu. Lelaki melayu tengah men dia punya tu sambil sengih-sengih kat kitorang. Kitorang masing-masing blur, tengok sesama sendiri. Tetiba mamat tu blah terus.

2) Masa study gak. Bulan puasa. Baru balik dari McD aku dengan kawan-kawan yang kes pertama gak. Jalan kaki je masa tu. Diorang 2 orang jalan depan, aku sorang kat belakang. Sekali ade kereta slow slow jalan tepi aku, aku tengok la. Dia bukak tingkap. Aku tengok dia tak pakai seluar pon, aku nampak jelas kot dia punya tu. Ada la dalam 4 5 saat aku terdiam camtu. Lepas tu aku lari terus ke kawan aku dan kereta tu terus pecut laju. (Comfirm yang ni Chinese guy)

3. Dalam bas waktu ni aku study jugak. Indon bangang. Waktu tu aku sorang-sorang naik bas. Diorang leh macam duduk mengeliling aku dalam bas. Maksudnya, belakang aku diorang duduk, tepi kanan aku diorang duduk dengan depan pon ada. Lepas tu, tetiba aku rasa ada tangan menjolok-jolok bahagian bontot aku. (kerusi bas tu macam ada ruangan antara tempat sandar dengan tempat duduk) Aku tengok belakang, aku tengok diorang tengah senyum2. Bahbi betul.

4. Dalam bas jugak. Bas Rapid. Aku baru balik dari pergi JKR waktu tu nak buat assignment. Aku duduk bahagian tepi dekat tingkap. Kawan aku dok sebelah. Tetiba aku rasa kat tepi breast aku macam geli-geli macam kena pegang tapi sikit-sikit je. Aku pon pegang la kat area tu (tanpa tengok) sekali kau aku terpegang jari orang. Bangla. Bahbi jugak. Aku terus cakap kat member aku lepas tu bangla tu macam perasan aku dah sedar dia terus tekan loceng turun terus turun kat situ gak.

Rate

1

Tu kira pengalaman orang tak kenal la. Ni pengalaman dari yang kenal.

Sekarang aku dah kerja. Office aku department aku ni semua lelaki, aku sorang je pempuan. Tak kawin lagi pulak tu. Macam korang cakap la, dah kalau macam tu cakap memang melucah semedang. Diaorang memang salu jadi kan aku point la, tapi aku paham diorang melawak so aku tak amik pot pon.

Sampai satu hari tu, di hari yang sangat sejuk. Sekali ade lah sorang mamat ni, buat bunyi "syyyhhhhhhhhh syyyyyyyyyyyyh sejuknye lah haaaiiiii. Sambil tengok-tengok aku atas bawah. *Siti, siti. Nasib la kau bukan bini aku. Kalau takkkkkkkkkkk...."

Aku macam eh, kau nak bergurau pon agak-agak la. Aku rasa macam tak kelakar kot. Sampai colleague aku lelaki yang lain pon macam terkejut kan macam tak caya apa dia cakap tu. Respon aku, aku cakap bongok kat dia.

(*Siti bukan nama sebenar. Hahahaha)

Rate

1

hmm..xingat la penah kena ke tak..
tapi rasanya mungkin akan jerit kuat2 xpon nangis hiba