CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 14004|Reply: 23

otot tepi mata berdenyut2 - fakta vs auta.. hehe

Post Last Edit by talapia at 19-12-2011 11:29

salam...

dah dua minggu ni mata kiri aku rasa berdenyut2 aje... bila tgk kt cermin tak nampak pulak gerak2... tapi rasa annoying betul la... rasa nak picit2 aje... kalau tanye orang... mula la kata ada perkara tak baik nak jadi la... aku bakal menangis la.. macam2..

tapi aku percaya sure ada penjelasan scientific pasal situasi ni... aku search around... jumpala... Benign fasciculation syndrome ... sama ke?

adakah sebab stress?? rasanye aku ok2 aje skrg.. takdela stress tahap melampau... kurang air?

apa kaitan dengan kepercayaan orang tua2 dolu2 kata kalau mata kiri gerak2 nak dapat berita buruk... mata kanan lak nak tgk org jauh. sejauh mane kebenarannya?

Yeke, tu la pasal, nenek ku pon ada cakap mcm ni, xkisah la mata kanan ke kiri ke kan, kalau kat hujung mata maknanya nak nangis, kalau atas mata maknanya kena timpa ujan panas n kalau kat tepi mata yg tmpt kumpul taik mata tu maknanya nk jumpa org jauh.
Tapi aku pon kadang2 rasa mcm btoi gak n kadang2 x caya gak, tapi kebanyakkan rasa mcm btoi ja, bila aku kedip2 kt ujung mata tu mula la nk nangis n kalau atas mata kedip tu mula la nk kena timpa ujan panas. Tapi ini pada aku la, pada u olss tatau la~ Mungkin pakar kesihatan lebih arif.

act aku punye mate mmg slalu berdenyut2...bl aku ckp kat kawan yg mate aku denyut2..derang akan kate.."bkn mate ko mmg slalu ke denyut?!"

so aku cam tamo lah caye sgt.

tp pacik aku cite. dl dia dok mane ntah. tak igt. luar negara. mate kiri dia denyut2. pas tu dia call wife dia n tnye. wife dia kate ade bende tak elok kot nk jd. pas tu hr tu ade gempa bumi yg kuat. pacik aku rase la gegaran dia n takot gile. tp dia tak pape..

Reply 2# Munnalicious

mak ai... siap ada spesifik lagi bahagian mane maksudnye apa ye... dasat... hehe... tapi tu la kepercayaan orang tua2... sejauh mana kebenarannye... entah... mungkin ada kebenarannye... mungkin semata2 kebetulan...

macam aku ni... dah nak masuk 2 minggu berdenyut2 mata kiri. asal rasa berdenyut2 je... aku gosok2 sket mata.. kejap ilang... kejap ada lg... huhu... geram je...

pasni nk try minum air bnyk2... adakah akan hilang? sebab klau kata faktor stress... aku sangat rilex... stress tengok tentang dhia je. hehe...  klau faktor kurang minum air... mungkin... lately bnyk mkn doyan... hehe..

n klau kata ada mende sedih nak jadi ke.. mudah2an Allah lindungi aku dan keluarga dari segala malapetaka... amin

benda ni kebetulan je jadi to myself..
if mata kiri berdenyut tu bersiap sedia la.. mayb ada sumting yg akan buat kite sedih mcm sumting happen dgn keje ke, kena kritik ke, prob dgn family ke, dgn bf ke, result exam x ok ke.. hah benda2 mcm tu la...
n mata kanan pulak mmg benda yg happy je nak jadi mcm nak tgk org jauh, jmp kwn2, org puji kite, dpt tgk org yg kite rindu,..lebih kurang mcm tu la

Reply 1# talapia

aku plak..pernah mata kanan denyut dkt 2 minggu..pastu dpt tau aku ngandung.. kembar pulak tu..

then lepas bersalin..mata kiri aku berdenyut2 perlahan dkt sebulan..rupanya2 jodoh aku x panjang..

dan aku rasa byk lagi la..smpaikan bila mata kiri berdenyut2..aku dh cuak

Follow Us
Eyelid twitching can be triggered by :
-stress
-tiredness
-eye strain
-caffeine
-alcohol
-dry eyes
-nutritional imbalances
-allergies

oo ramai jugak yang terjadi kebetulannye ek.... no wonder la cerita2 pasal ni semua turun temurun...

semalam... masih ada denyut2 kt mata kiri masa meeting. sampaikan aku rasa mcm segan kot org terperasan. haha...  pastu... ada bos komplen sket pasal dept aku... berdebar2 gile rasa... sebabnye aku kene menjawab bg pihak dept.. sebab team lain cuti. sorang2 kene backup team. cuak ayamla... pastu arini... tak sure masih ada berdenyut ke tak. tak perasan lak... nnti klau ada.. aku citer lg.. hehe

and at da same time aku juga amalkan minum air yg banyak. cuma petang semalam aku tetiba terasa pening kejap... hmmm... apsal.. darah ka... kurang air ka... kolestrol kah.. stress ka.. banyaknye kemungkinan... huhuh

kelopak atas mata kiri aku ni asik berdenyut2 je .. dah 2 weeks rasanya. rasa tak selesa je.
aku ada gtau ngan sorang kwn ni .. chinese guy. dia ckp akn dpt kebaikan. ntahla..
tp kat sini pulak kata alamat tak baik..
betul kot akn menangis. aku baru smlm gaduh besar ngan hb selepas lebih 7thn bersabar..
rasa puas ht aku..

takder apa la. Selalu gak dengar org2 tua ckp. Tapi mata aku selalu jer twitching, kiri kanan... kadang lama... terjadi bila kurang tido, keletihan atau tgh stress. Tu yg jadi pada aku la...

benda ni kebetulan je jadi to myself..
if mata kiri berdenyut tu bersiap sedia la.. mayb ada sumtin ...
shazm85 Post at 20-12-2011 21:53

aku pun sama.. tak nak percaya benda gini, tapi dah selalu sangat terjadi.. kalau denyut2 belah kanan, selalunya ada benda happy nak jadi.. kalau belah kiri, selalunya benda tak best nak jadi contohnya kena marah ke, tayar pancit ke, duit hilang ke etc etc.. alhamdulillah setakat ni takde benda yg betul2 buruk berlaku, setakat yg gitu2 je.. tapi cuak betul la.. kalau belah kiri berdenyut je, mesti hari tu jadi my bad day.. fuhh
sekarang ni pun ada berdenyut2, nasib baik belah kanan.. belah kiri sekali je tadi.. apapun semua ni mungkin kebetulan, berlaku pun dengan kehendak Allah.. jangan sampai syirik sudah..

aku plak kalu atas mata kiri berdenyut slalu dpt benda baik..kalu kanan plak sebaliknya...

cmner ni..tp xla asik berdenyut ja..denyut kejap ja pon...

Huhuhu, aku pun ada pengalaman gak pasal mata berdenyut nih... Tapi aku rasa semua terjadi secara kebetulan je kot... Dari segi saintifik, mayb ko kurang minum air kot?

aku pn baru2 ni mata gerak2 sblah knan xhenti2...mmg rimas sgt.xpnh jd lme cmni mata bgerak2.bhari2 jgk.tp lm shari tu bkn la spnjg mse bgerak.tp ade time2 la.tp bnd ni blarutan tuk 3,4 ari.tp lpas tu xde ape2 la plak yg tjadi.baik n xbaik xjd pape pn.mgkin aku xkne kot kbetulan tu..hukhuk

selalu je mata gerak2 ni.. tapi xpasan lak kalu terjadi apa2 yg very significant..

pnah jadi kat aku... yang aku prasan bile keadaan diri aku yng sangat risau mata kiri mesti bergerak/ berdenyut.. agak rimas bile jadi mcm tu... tgk kt cermin mmg nampak kat mata tu berdnyut... lpas dari 1 hari tu aku msti nangis n bnde yang gerak kat mata ni pon ilang...
maybe tu kebetulan je kot... hehehehe

kebetulan yang menakjubkan. hehe.. bole tak kata camtu. ok... lepas semalam aku berdebar2 menjawab untuk pihak team aku bersorangan di depan bos... arini... smpai setakat petang ni.. aku tak rasa lagi mata aku denyut2... oh sungguh kebetulan..

atau..

semalam jugak aku ada rasa pening sekali imbas. tengak sikat2 rambut anak.. tetiba rasa pening dalam tak smpai seminit kot... then ok. aku bnykkn minum air masak.. tp takdela beza sangat kuantitinye dengan hari2 lain.. hehe

stress level.. masih sama.

so kesimpulannya... adakah kebetulan  - denyut2 sebab aku nk kene berdepan dengan big bos.. (ala2 bad day la)
atau ada kaitan dengan maybe tekanan darah.. or kolestrol ... klau kata stress.. aku memang tak stress.

biasanya aku kalo berdenyut sebelah kiri mmg betul2 aku dapat berita sedih ataupun aku nangis... ntah la pelik aku nape asyk betul je..tp kalo kanan xde ape berlaku pun...
aku fobia btl la sebelah kiri nie....

kebetulan yang menakjubkan. hehe.. bole tak kata camtu. ok... lepas semalam aku berdebar2 menjawab u ...
talapia Post at 21-12-2011 16:21

ku tarik balik kata2 ku kt posting atas ni. sebab? barusan bentar tadi mataku denyut2 lagi... adehh.... mau ku tenyeh2 rasanye

bagi aku semua tu fakta..not auta..coz benda ni sllu terjadi kat aku..

aku paling tkt kalo yg belah kanan tu denyut2 startlah aku nangis

dulu masa msh dgn ex hubby asal belah kanan tu berdenyut mesti berlaku perang bsr dgn hubby...sampai ari ni even dah brpsh dgn hubby pon aku msh fobia kalo mata aku berdenyut

12Next
Return to list New