CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aina_shaira

Eyebrow Embroidery

Wah....shantekkkkk nyer... Gebus n nampak glossy... Lepas ni nak try ler..... Itupon, biar Amy k ...
Amaryscloset Post at 23-12-2011 21:37

bestnye thread ni...hepi nk tanya pakcik gugel jap...nk usha2 gambar...

bestnye thread ni...hepi nk tanya pakcik gugel jap...nk usha2 gambar...
hepimoon Post at 23-12-2011 21:43

Yelah moon.... Sepanjang hari Amy duk pikirkan lip embroidery ni.... Sakit ke tak?? Balik2 dari sopping, terus belek gambar thread ni.... Teruja sangat tengok gambar lips embroidery ni. Nampak glossy kan? Boleh usha2 kat YouTube jugak

wah cam best je buat eyebrow embroidery ni tambah lagi eyebrow i tak berapa sempurna.agak2 berapa kos nak buat n sakit tak?

wah cam best je buat eyebrow embroidery ni tambah lagi eyebrow i tak berapa sempurna.agak2 berapa ko ...
Eliadaisy83 Post at 25-12-2011 20:37

Eyebrow embroidery yg Amy tanya kat EMPRO sekitar RM800++ ... Kalau eyebrow kita rambutnya jarang ke tak lebat ke, buat embroidery memang nampak cantik n natural bukan seperti tattoo yg nampak fake...

ikut pengalaman aku la kan...aku penah buat eyebrow embroidery kt the curve...nama kedai tu ultimate kalo xsilap aku...dia cas aku dlm 400 la...aku buat taun awal 2009...mmg waktu buat tu mcm pedih2 sket..rasa mcm cabut bulu kening skali byk...ekekeke...lps buat tu bdarah2 kt kening aku huhuhu...menitik air mata aku...dlm sminggu kening tu pekat mcm opera cina...dia kasi ubat sapu slalu...bila da kering ok jah...

byk cina opis aku ckp tmpat yg famous buat embroidery ni kt jln ipoh...kedai dia dekat dgn petronas depan the store...rege dia pon bole tahan...

kalo korg da penah buat, kena touch up dlm masa setahun...kalo lebih dari setahun nk kena wat baru...harga pon cas mcm buat baru...kalo touch up je dlm sratus gitu...

wow.. interesting lah lips embroidery tu... tapi leceh kan sebab kena tahan sakit

Follow Us
my chinese fren buat eyebrow, mg cun n tak yah lukis2 da...

wow.. interesting lah lips embroidery tu... tapi leceh kan sebab kena tahan sakit
masnina Post at 26-12-2011 18:53

Yalah mas, Amy dah survey banyak tempat. Semua pun kata sakit bengkak  1 minggu

my chinese fren buat eyebrow, mg cun n tak yah lukis2 da...
tightcherry Post at 26-12-2011 20:42

Bangun dari tidur terus lawa kan nak makeup pun jimat masa.

Beza antara embroidery dengan tattoo ialah embroidery tak kekal, boleh tahan lebih kurang 2-3 tahu ...
Amaryscloset Post at 22-12-2011 23:26

tattoo pon ada yg tak kekal...jika x salah saya

tengok dalam youtube......... menakutkan juga macam toreh-toreh dengan pisau, tapi tak nampak darah........ tak berparut ke nanti?

tattoo pon ada yg tak kekal...jika x salah saya
my^fluffy Post at 26-12-2011 21:58

This is a brief description of tattoo and embroidery.
Tattooing involves injecting ink into the dermis layer of the skin. This causes reaction between your cells and the ink, and the pigments will migrate deeper into your skin over time, hence the effect is permanent.
Embroidery however, involves penetration of colour into just the top layer of the skin, which is the epidermal layer (tak silap kalau lah).
For more detail explanation or scientific explanation can always carik kat uncle gugle..

Reply 32# Amaryscloset

brush tattoo not permanent n samalah henna tattoo

This is a brief description of tattoo and embroidery.
Tattooing involves injecting ink into th ...
Amaryscloset Post at 26-12-2011 22:04

well, maybe ada tattoo yg canggih seiiring dengan perkembangan inovaasi n kreativiti...so definasi juga patut berubah.......

Reply 33# my^fluffy

Suitable ke brush tattoo Dan henna tattoo sebagai lips and eye lid embroidery?

Reply  my^fluffy

Suitable ke brush tattoo Dan henna tattoo sebagai lips and eye lid embroidery?
Amaryscloset Post at 26-12-2011 22:52

tattoo umumnya bukan semuanya kekal ada yg tidak....seperti brush tattoo.....so dengan menyatakan tattoo adalah kekal silap....dear.......just nak bagi info ......pada perbandingan yg amy buat.....

tattoo umumnya bukan semuanya kekal ada yg tidak....seperti brush tattoo.....so dengan menyatak ...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:01

Icic, tapi topic perbincangan adalah mengenai lips and eyebrow embroidery bukannya universal tattoo discussion. Lepas baca reply anda, saya berpendapat kamu memang banyak pengalaman dan kepintaran dalam banyak topic. Boleh anda beri cadangan dimana kita boleh mendapat service Lips dan eyebrow embroidery yang bagus. Saya pasti banyak nak dengar cadangan anda dan bukan hanya selalu memperbetulkan orang sahaja.

Post Last Edit by my^fluffy at 26-12-2011 23:25
Icic, tapi topic perbincangan adalah mengenai lips and eyebrow embroidery bukannya universal tattoo discussion. Lepas baca reply anda, saya berpendapat kamu memang banyak pengalaman dan kepintaran dalam banyak topic. Boleh anda beri cadangan dimana kita boleh mendapat service Lips dan eyebrow embroidery yang bagus. Saya pasti banyak nak dengar cadangan anda dan bukan hanya selalu memperbetulkan orang sahaja.
Amaryscloset Post at 26-12-2011 23:10

jika amy tahu so kenapa amy yg memberi info berkaitan dengan tattoo terlebih dahulu...dan tak salah juga ada forumer yg bertanya...btw, saya bukan memperbetulkan orang saya berkongsi info seperti amy juga..so inilah forumkan, tak semestinya pendapat kita diterima 100% btw jika ada orang betulkan kenyataan saya n bagi input saya happy cos saya menerima ilmu yg baru......cadangan saya kaji dulu baik n buruk sebelum melakukannya dan as muslim saya tak yakin ia sesuai..ini pendapat peribadi saya.....

jika amy tahu so kenapa amy yg memberi info berkaitan dengan tattoo terlebih dahulu...dan tak sa ...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:19

Kalau nak tulis pendapat yang berunsurkan kepercayaan agama anda, bolehlah ke thread lain ye, bukan saya yang cakap tetapi pembuka thread, saya copy and paste untuk kamu ye, Jika kamu terlepas baca atau tidak perasankan ayat itu. Sila baca di bawah ye. Btw sudah highlight red untuk kamu.

DESCPrintSize: tT
Eyebrow Embroidery

assalamualaikum

ada tak sesapa kat sini penah buat eyebrow embroidery? korang buat kat mana dan berapa harga?
aku ada plan nak buat eyebrow embroidery. nak ada kening macam artis. contoh mcm megan fox,
demi moore. hehe. boleh tak korang cite cost,buat kat mana,dan sakit ke tak? tahan berapa lama
buat tue? sebab aku nak buat ni.

p/s: kalau nak ckp soal agama, sila ke thread agama. ni thread kecantikan.

Share On:
0
FavorShare

Post Last Edit by my^fluffy at 26-12-2011 23:38
Kalau nak tulis pendapat yang berunsurkan kepercayaan agama anda, bolehlah ke thread lain ye, bukan saya yang cakap tetapi pembuka thread, saya copy and paste untuk kamu ye, Jika kamu terlepas baca atau tidak perasankan ayat itu. Sila baca di bawah ye. Btw sudah highlight red untuk kamu.

DESCPrintSize: tT
Eyebrow Embroidery

assalamualaikum

ada tak sesapa kat sini penah buat eyebrow embroidery? korang buat kat mana dan berapa harga?
aku ada plan nak buat eyebrow embroidery. nak ada kening macam artis. contoh mcm megan fox,
demi moore. hehe. boleh tak korang cite cost,buat kat mana,dan sakit ke tak? tahan berapa lama
buat tue? sebab aku nak buat ni.

p/s: kalau nak ckp soal agama, sila ke thread agama. ni thread kecantikan.
Amaryscloset Post at 26-12-2011 23:28

pada pendapat Amylah, walaupon amy ni orang cina, setahu amy time solat tu kena cuci bersih bersih semua pemakaian makeup termasuk skincare, bb cream ke atau foundation... ini dulu makcik melayu ada kongsi2 cite dgn amy ni.. so amy just sharing dengan dida le.... mungkin amy silap, harap maaf yea... kalau ade yg arif agama, amy pun nak kongsi tumpang ambik ilmu

adakah anda praktikkan kan juga amy??just nak ingat amy juga...........tapi saya setuju time solat kena cuci bersih etc etc ect