CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aina_shaira

Eyebrow Embroidery

jika amy tahu so kenapa amy yg memberi info berkaitan dengan tattoo terlebih dahulu...dan tak sa ...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:19

Pembuka thread bertanyakan tentang eyebrow embroidery, sakit ke tak, cost , dimana nak buat and pengalaman. Ai cuma sharingkan pengalaman saya kerana saya sudah membuatnya. Benang ini bukan utk discus topic tattoo or embroidery secara umumnya atau secara specific. Akan tetapi sudah ada forumer yg bertanyakan seperti anda tentang perbezaan embroidery n tattoo, i am doingnyou a favour to share with you  SECARA RINGKASNYA DAN BUKAN SCIENTIFIC perbezaan antara embroidery dengan tattoo...kalau you nak secara scientific details, boleh carik kan dgn google ye...saya pun tak paksa you terima pendapat saya   . Sekian wassalam dari saya kepada anda...

adakah anda praktikkan kan juga amy??just nak ingat amy juga...........tapi saya setuju ti ...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:37

Of course lah I praktikkan ....I also had embroidery done..that's why I CAN ABLE TO SHARE MY EXPERIENCE and bukan cakap kosong ye... Btw, I did my embroidery at EMPRO IKANO outlet and I can say I'm satisfied with the workmanship. As for Muslim to wash off during solat, it's not my place to say because iam a Chinese but maybe it's better to get a Ustaz opinion Itupun kenalah pergi thread agama utk bertanya.

Pembuka thread bertanyakan tentang eyebrow embroidery, sakit ke tak, cost , dimana nak buat and pengalaman. Ai cuma sharingkan pengalaman saya kerana saya sudah membuatnya. Benang ini bukan utk discus topic tattoo or embroidery secara umumnya atau secara specific. Akan tetapi sudah ada forumer yg bertanyakan seperti anda tentang perbezaan embroidery n tattoo, i am doingnyou a favour to share with you  SECARA RINGKASNYA DAN BUKAN SCIENTIFIC perbezaan antara embroidery dengan tattoo...kalau you nak secara scientific details, boleh carik kan dgn google ye...saya pun tak paksa you terima pendapat saya   . Sekian wassalam dari saya kepada anda...
Amaryscloset Post at 26-12-2011 23:45

saya tak respond pada TT, sejak bila nak berforum hanya berforum dengan TT.kita juga boleh menjawab  antara forumer lain kan.....yup benang ni bukan pasal tattoo tetapi ada penerangan anda pasal tattoo yg katanya kekal..so perbezaan itu tak tepat bagi saya...dan untuk menerangkan tattoo ada juga yg tak kekal tak perlukan penerangan scientifik, simple sangatlah..cos contohnya tattoo henna akan hilang bila kerap kali kena air..dan saya  pon tak minta penjelaasan scintific details dari anda......

saya tak respond pada TT, sejak bila nak berforum hanya berforum dengan TT.kita juga boleh men ...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:57

Mungkin you sudah lupa cik sayang oi!!! You yg cakap tattoo secara specific dan bukan henna tattoo... So, Jika you nak tanya, lebih baik specific. Org dah TOLONGLAH explain, baru nak berdalih cakap pasal henna tattoo.... In case you forgot, this is what you wrote!! DUH!!

Beza antara embroidery dengan tattoo ialah embroidery tak kekal, boleh tahan lebih kurang 2-3 tahu ...
Amaryscloset Post at 22-12-2011 23:26

tattoo pon ada yg tak kekal...jika x salah saya

cadangan saya kaji dulu baik n buruk sebelum melakukannya dan as muslim saya tak yakin ia sesuai..ini pendapat peribadi saya...
my^fluffy Post at 26-12-2011 23:19

saya hanya katakan saya muslim amy....bukan bermakna msg yg saya sampaikan ada menyentuh aspek agama saja..contoh baik n buruknya  dan tak yakin sesuai boleh dilihat dari pelbagai perspektif dan saya tak huraikan dari segi hukum agama..so berdasarkan apa amy berkata demikian bahawa saya menyentuh soal agama..jika nak dibandingkan dengan posting amy di page satu.....sekian wassalam juga...

Post Last Edit by my^fluffy at 27-12-2011 03:11
ungkin you sudah lupa cik sayang oi!!! You yg cakap tattoo secara specific dan bukan henna tattoo... So, Jika you nak tanya, lebih baik specific. Org dah TOLONGLAH explain, baru nak berdalih cakap pasal henna tattoo.... In case you forgot, this is what you wrote!! DUH!!

Beza antara embroidery dengan tattoo ialah embroidery tak kekal, boleh tahan lebih kurang 2-3 tahu ...
Amaryscloset Post at 22-12-2011 23:26
Amaryscloset Post at 27-12-2011 00:03

tattoo umumnya ada pelbagai jenis..dan jenis2 tattoo ikut nama yg "spesifik" yg tak kekal lama  ialah brush n henna tattoo..dan  mungkin ada jenis2 yg lain yg terkini......dan henna tattoo itu adalah contoh ia bukan lah kekal..point saya ialah bukan semua tattoo adalah kekal..dan saya support dengan menyatakan contoh jenis tattoo..btw....ia adalah dalam kumpulan tattoo juga...

i wonder jika tahu tattoo  henna tak kekal lama kenapa kata tattoo adalah kekal kan..btw...merujuk posting saya yg amy quote n paste di atas itu bukanlah soalan........hope u read carefully next time...n jujurnya pernah kah anda juga off-topic di thread lain???..n off-topic mana2 thread biasa berlaku..even mod juga ..........

Follow Us
Pembuka thread bertanyakan tentang eyebrow embroidery, sakit ke tak, cost , dimana nak buat and  ...
Amaryscloset Post at 26-12-2011 23:45

kan? apa kejadah la nak siap nak bagi penjelasan saintifik bagai... bukan orang nak tahu pon, pembaca2 thread ni sumernya nak discuss kat mana/kos/sakit ke tak/dll boleh buat embroidery ni.... buat apalah pening2 nak letak benda yg tak ditanya. teknik yg betul menjawab soalan adalah menjawab apa yg ditanya bukannya apa yg anda tahu

kan? apa kejadah la nak siap nak bagi penjelasan saintifik bagai... bukan orang nak tahu po ...
masnina Post at 27-12-2011 09:31

Totally agreed lalink

Post Last Edit by my^fluffy at 27-12-2011 09:56
kan? apa kejadah la nak siap nak bagi penjelasan saintifik bagai... bukan orang nak tahu pon, pembaca2 thread ni sumernya nak discuss kat mana/kos/sakit ke tak/dll boleh buat embroidery ni.... buat apalah pening2 nak letak benda yg tak ditanya. teknik yg betul menjawab soalan adalah menjawab apa yg ditanya bukannya apa yg anda tahu
masnina Post at 27-12-2011 09:31

salam, lama tak nampak avatar u....itu teknik menjawab soalan tapi berforum..saya rasa tekniknya lain sikit....boleh tulis apa saja berkaitan dengan topik dan itu adalah hak forumer....seperti mas juga boleh menulis pendapat mas..yg saya rasa off-topic juga..

btw, ingin saya kongsikan jenis  eyebrow  tattoo ialah kekal  saya setuju tapi ia boleh dihilangkan dengan laser setahu saya but untuk katakan  tattoo adalah kekal ialah saya. tak setuju....cos ada yg jenis yg tak kekal......,..jika ini dikakatakan penerangan saintifik..atau hujah saintifik..saya gembira menerima pujaan ini  ..kira satu penghormatan buat saya hahahahahahahahahaa..thanks

dah dah tak payah nak berbahas sangat. actually i dapat info baru since apa yang i tanya tak dijawab, its okey.

even apa yang i tanya tak dijawab sangat tapi i dapat benda baru dalam embroidery nie, tak tahu pula pasal tatoo tue sume,,, setahu i embroidery nie tak kekal hanya dalam 2 tahun macam tue...lepas setahun buat kena touch balik... lips embroidery pun tak kekal sebab benda nie dari pada bahan2 natural (cina tue ckp kt aku), masa tue ada jugak keinginan nak buat lips tue tapi sebab kewangan tak mengizinkan.,..hehe

Post Last Edit by didactic at 29-12-2011 10:09

Anyway, nanti kalau ada sesiapa yang pg wat Lips Embroidery tu share la experience ya? Even i tak boleh buat, nak gak tau apa rasanya, and does it look good? (seriously kalau halal mmg confirm i nak wat...tapi...takpelah...huhuhuhuhu). Or maybe ada alternatif lain yang halal to make our lips naturally pinkish...? ...huhu

macam best je... teringin nak buat bila tgk kening2 amoi yg cun2 ni... tapi terbantut bila org cakap haram... so simpan je la hasrat... conteng jela nampaknya hari2...{:4_181:}

ok, aku nak update thread nie. semalam aku baru lepas buat eyebrow embroidery kat Bluunis Midvalley. harga Rm598. sekali dgn 2 kali touch up dlm masa 3 bulan, pakej free facial dan repair bulu mata. facial dan repair bulu mata tue kena buat dalam masa setahun. honestly,aku puas hati setakat nie dgn service eyebrow amoi tue buat kat aku. kalau tidak
aku nak bagi terang, tapi jadi buruk lah kening aku. buat kejap je,dan tak sakit pun compare dgn eyeliner embroidery. 45 minit je.

kalau buat dekat Empro Midvalley,harga paling around 400-800 lebih. nak lagik cantik kena lagik mahal. tp aku tak suggest korang buat dekat empro sbb harga mahal. result sama je..hehe

Bagi aku, kalau kening yang jenis x cukup bulu ni sesuai la buat embroidery.. aku dulu pun penah gak terlintas nak try. tapi sebab kening aku jenis lebat, makanya tak jadi le plan aku tu.. Kalau kening tu aku rasa boleh tahan lagi, tapi kalau kat mata tu..ouch!

Teringin nak buat..

xde side efect ke?

Teringin nak buat. Tapi karang solat tak sah dua tahun sia2 je.

Tu la buat mcm nora danish nyer kening pun cun gak..tp kang xsah solat.... kena la rajin2 touch up kening kasi tebal guna eyebrow pencil.

Hi dear!! I dah try n baru hari ke 3 so far ok i dpt murah sbb my chinese fren yg dah lama knal yg buat utk i

Amaryscloset replied at 25-12-2011 09:11 PM
Eyebrow embroidery yg Amy tanya kat EMPRO sekitar RM800++ ... Kalau eyebrow kita rambutnya jarang  ...

hi amy.. saya ade beli treatment lips embordery dari gropun.. tapi groupon telah buat kesilapan .. tgok2 saya dapt 3 voucer lips embordery yg berharga rm118.. habis duit saya.. rm118x3=rm  354 gropun tolak dr bank saya.. awak nak x? valid sampai hujung bulan 12, saya tolak rm100 kalau betul2 jadi saya leh bagi kirah lgi sikit.. serius.. pliss..