CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 27497|Reply: 127

isteri merajuk dan keras hati terlalu lama

Post Last Edit by ParinAmat at 23-12-2011 16:57

saye dah kawin hampir enam tahu dikurniakan 2 orang anak. kehidupan kami memanglah bahagia ditambah pula adanya penyeri 2 orng puteri ini.

Apa yang memeningkan kepala sikap isteri jikalau merajuk hampir seminggu tak nak bercakap. puas dipujuk kadang2 naik boring lak mane taknye..nak balik keje duk pikir isteri dengan muka masam. sekali tegur dengar tak dengar je menjawab....kadang2 duk pikir besar sangat kesalahan aku ni..nak kate ade perempuan lain tak juga...pantang disekat keinginan mesti terjadi hal ni...ditegur pun takut2 terasa hati..kalau merajuk..mesti die hantar sms mintak CERAI...adoilah.mmg xtahan.tapi saya xreply ape2 pun.orang cakap kasi sejuk dlu.bende remeh temeh pun macam terjadi pergaduhan besar je...

bab kewangan mungkin jadi masalah kot tapi lah lepas bayar hutang yang keliling pinggan ni dengan perbelanjaan harian..nak lebih2 kene tunggu bonuslah...kadang2 duk pikir ke masalah duit ke yang banyak menyekat keinginan die.....mmg diakui....kewangan keluage mmg xlepaslah kalau nak bermewah2 bagai tpi cukup perbelanjaan anak,rumah, kereta dan pelbagai lagi...tapi time die ok...ooo alhamdulillah..tpi sebaliknye...adoiii pening...puas dipujuk makin keras lak hati die...

lagi pun saye memang selalu memberatkan keluarga mertua daripada keluarga sendiri..kerana dekat..satu lagi mak mertua mengasuh anak saya...soo saya xkisah...keluarge saya pun xkisah...

tapi jikalau saye menolak hendak balik rumah mertua...memang merajuk jawabnya...kadang duk nasihat pun buat2 xdengar..saya pun ade jgak kekurangan..tapi tulah saya sayangkan family saya tambahan anak2 ni...

ade jugak pasangkan ceramah kt rumah pasal perihal rumah tanga...tpi dikatakan mnyindir die pulak....die cakap xpelah..kalau nak yang bagus lagi cari yang lain...

aduhaiiii isteriku....

skrg ni dia majuk gak ke TT
dia majuk psl apa lak kali nih

perempuan sememangnya memeningkan kepala...

napa buat MN??? pakai ajalah nick yg biasa, tak ada salahnya

cmf_blingblings Post at 23-12-2011 15:59

MN sapo lak nih kaka blings

mm sekarang pun merajuk dh 4 hari...pasal ajak balik kampung atok die...saya kene keje..bieselah keje swasta..keje gove best gak cuti lame krismas ni.....coz anak2 ade sane dgn mak mertua...mnggu lepas dh balik..kos lagi..cuti lagi..adoii penig kapale...pasal ni pun leh mintak cerai...cakap xbertimbang raselh..xnak jumpe anaklh...tapi al hamdulillah saya sabar coz saya sayangkn die dgn anak2...tapi tulah kan..serabut kapala..nak keje pun xsenang..cuba xnak pikirkn...tapi xleh lah..hati xsenang...camane ek nak pujuk...xreti sangat berbahase...saya siap masak lagi nak pujuk..mmmm xjalan..adehhhh

Follow Us
MN lagik--- dia ade FB tak? cuba check FB. manala tau dia ada update status tak puas hati dia dalam tu ke.. atau dia chat ngan kawan kawan pasal awak ke....
kalau rapat ngan mertua, ipar duai, tanya la....

cmf_blingblings Post at 23-12-2011 15:59

MN sapo lak nih kaka blings
chaintea Post at 23-12-2011 16:14

jom speku

Kesiankan, ada lelaki baik n penyabar tapi dapat isteri yg jahanamunlazi, ada isteri yang baik tp dapat lelaki yg hazabedongsz sangat.

Haishhh...entahla, kenapa la lelaki yg baik2 ni x jumpa pompuan yg baik2 tu supaya mereka ini mnjadi sekufu dan bahagia. Aku bosan seyh kalau org merajuk2 ni, mcm ape tah. Sepatutnya isteri kamu patut bersyukurla dapat suami macam kamu ni yg xcepat melenting dan xcepat baran n kaki tangan naik. Cuba tgk lelaki2 zaman skang ni, kebanyakkannya xberkualiti, salah sikit piap!!  salah sikit gedebush!! tp tu la, isteri pulak spoilt.

Tah le TT, xtau nk cakap mcm mana, tgu sajalah org yg lebih arif komen

Reply 1# guanegamok

nak jadik batu api ni....

apa kata...dalam tempoh dia merajuk tu...cari calon bini baru...

larrrikkkk... {:4_245:}

lelaki kene bijak...jgn layan sangat kalau perangai bini mengada2..

lelaki kene bijak...jgn layan sangat kalau perangai bini mengada2..

merajuk pujuk le..

masa bercinta dulu diana danielle pun boleh cair kau ayat...

sorry ye... you dah try bincang dgn die? kalau die xnak bincang tu, ada hal tu..

bagi chancelah kengkawan yg tak nak ngaku ada masalah, bagilah nasihat, pahalapun dapat.

Ginilah TT,
Aku tak reti sgt dengan hal-hal yg macam ni sebab aku ni jenis tak bergantung pada Somi, dalam sebulan aku cuma ada 3 hari dengan suami. Masa itulah aku akan tulis hal-hal yg perlu untuk suami aku buat, tukar curtain, tukar kepala paip, service keta dll. Pasal anak semuanya tanggungjawab aku, tp oklah aku anak sorang ja. Laki aku kerjanya minta duit ja sebab duit dia semua aku yg pegang...  

Dalam macam itupun ada juga aku demand dia buat sesuatu benda yg aku tak mampu buat. Kalau dia kata tak boleh mmg aku hangit!! Sebab aku jarang minta tolong. Contohnya bawa anak balik ke kg mak aku atau jemput anak balik dr kampung. Sekarang ni hal-hal yg macam tu selalunya aku bincang awal-awal supaya tak ganggu kerja suami aku. Meaning aku kena plan supaya anak aku balik pada hari yg suami aku bercuti.

Kalau pasal ekonomi ni sejujurnya banyak mana duitpun yg kita ada masih tak cukup-cukup sebab kita ni manusia yg diciptakan dengan nafsu. Nafsu membeli, nafsu tak boleh tengok orang lain ada. Selalunya kalau isteri kau boleh overcome nafsu nafsi ni insyaallah masalah ko mungkin dapat dikurangkan. Misalnya kau ajak isteri kau buat belanjawan sama-sama. Tulis apa yg penting dan wajib bayar dulu, pastu yg lebihnya simpan. Hujung tahun kau keluarkan certain percentage pi holiday murah-murah punya, naik Air Asia special fare pergi Langkawi ke, drive ke Pangkor ke, tak pun Pg. Isteri ni kekadang bila dia tertekan dia perlu rehat-rehat yg macam ni.

Sesekali w/pun dia tak minta kau pergilah jalan TAR, belilah kain sepasang yg mahal sikit, esp masa birthday dia.

Aku ada gak hangin sampai ketaq badan kalau aku minta apa-apa tp laki tak kasi. Sedih wohhh, sebab aku rasa aku dah 100% untuk family, sumbangan suami aku hanya 20% + duit, tp tetap tak sama. Aku akan rasa laki tu hopeless bila masa aku perlukan dia, dia tak ada atau dia tak mampu nak buat apa-apa. Merajuk tu tetaplah, tak angkat tepon dalam seminggu ke, sms aku tak balas. Bukan apa, saja nak tujuk protes.  Aku rasa aku berhak..suami ada ke tak de aku hidup juga, walaupun tak sama. gitu..TAPI pasal tu semua nak minta cerai macam tak berbaloi.

Satu ja kau kena ingat, pompuan ni ada pemikiran dan perasaan yg tak sama macam lelaki. Hari ni gaduh, hari ni minta cerai minggu depan boleh jadi lain pula, layan laki baik punya. Ada circle setiap bulan, nasiblah kalau sesekali kena jerkah ke baling kasut
Suami yg faham, dia tak layan pun, sebab dia tahu ada sesetengah tindakan tak masuk akal tu bukan dari hati dan fikiran yg waras, refleksi akibat tekanan dan emosi yg tak menentu.

korang ni... suke jadi fire stone. patutnye kite nasihatkan untuk kekalkan rumahtangga die.

Kesiankan, ada lelaki baik n penyabar tapi dapat isteri yg jahanamunlazi, ada isteri yang baik tp dapat lelaki yg hazabedongsz sangat.

Munnalicious Post at 23-12-2011 16:23

currlasttt vocab

TT ni mesti jenis manjang lemah lembut ngn bini kot...TT pernah tak sentap ngn bini? kalau dia sentap..pujuk sikit2..kalau dia tak layan jugak..TT lak merajuk dengan dia? ke TT jenis pujuk pujuk sampai bini cair?

kesiannya kat TT

aik beginner jd supporter?

orang kata sayang anak...tangan2kan
sayang bini tinggal2kan....hu,hu,hu...
jangan dilayan sangat perangai bini tu...
makin kau pujuk makin gada2....
kalau salah sikit sampai 2,3 minggu nak gaduh ....buang masa gu..
buat tak tau jea...pastu berlakon sikit2 wat macam kau ada perempuan lain...
biarlah dia gelabah....

Reply 1# guanegamok

alahai, setakat bini buat muka masam pun ko dah lemah apa barang bro
cuba ko keras dan tegas sket, tegur ajerlaa muka bini tuh
macam lawa sangat awak buat muka macam tuh
senyum sket, kalau dia mengamuk ko pun apa lagi keraskan suara sket
ko tuh yg tak berwibawa sebagai lelaki dan suami tuh sebab bini ko boleh jer buat perangai macam tuh