CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guanegamok

isteri merajuk dan keras hati terlalu lama

tt kan tau wife tu sangat sayangkan anak...so apekata gunakan anak utk memujuk isteri..memandangkan skang ni kewangan ko tak mengizinkan apakata gunakan cara menjimatkan kos...

wat video call utk contact anak kat kg...takpun leh guna skype...bual2 dgn anak tu sambil bagi isteri dengar...kira pukul anak sindir menantu. cakaplah 'ayah bukan tak sayang kat anak2 ayah...tapi ayah kena kerja rajin2...kumpul duit untuk anak2 ayah shopping kan"...

huhuhuhu tulah ayat husband aku memujuk kami anak beranak kalau time tu die banyak keje dan takleh luangkan masa dgn kami...pompuan dengo perkataan 'shopping' tu jadi ubat segala penyakit tau walaupun die sedar suami sebenarnya tak mampu mana...

cume harapnya jgn mcm my doter la...'ayah keje kuat 5 hari...2 hari utk kakak shopping duit ayah sampai habis'...sambil tangan kiri kanan menjinjit barang2 yg die berkenan...kalau isterimu begini sila abaikan saranan aku ni ok...ehehheh

saye dah kawin hampir enam tahu dikurniakan 2 orang anak. kehidupan kami memanglah bahagia ditambah  ...
guanegamok Post at 23-12-2011 15:46

Ayah aku mmg pantang kalo bini-bini dia merajuk/melawan, mmg kena penampar la jawabnya... Aku pernah tengok sendiri bini 1st ayah aku, mak aku (bini 2nd) & bini no 3 dia kena penampar ( kejadian berasingan )...ada hikmahnya jugak... kini semua bini-bini amat taat & patuh pd ayah aku...kitorang hidup aman-damai je.... ayah aku cakap dgn bini mmg kena tegas sikit, kalo tak mereka naik lemak, terutamanya bagi yg berpoligami... ayah aku tampar sket2 je, juz nk bagi pengajaran, bukannya sampai cedera pun...

Ayah aku mmg pantang kalo bini-bini dia merajuk/melawan, mmg kena penampar la jawabnya... A ...
din88 Post at 24-12-2011 01:08

abis la aku...

berkobar2 aku nk jawab benang ni
aku pun isteri yg kuah marah, mengamuk... merajuk taklah<--- baik ngamok dari merajuk
kiranya aku ni vocal lah

husband plak penyabarrr sungguh.. mcm TT
diam ajer tak balas pun

tapi kan.. kalo aku ngamok2/memarah... kejap ajer
sepas 2-3 jam dah baik plak

so aku tanya laki.... ape rahsianya aku cepat sejuk ni?
rupanya laki cakap... tiap kali aku ngamok teruk2... dai buat solat hajat agar aku lembut hati

aku rasa mcm menjadik ajer
so TT... cuba ko guna kaedah ni... moga2 bini ko kurang ngamok

ps: tapi aku mmg senang ngamok. kalo lapar dan penat.... laki mintak kiss + peluk pun aku bole ngamok tau

ishhhh tak kuasa tiap kali ngamok nk mintak cerai
igt senang ke nak carik laki????

ishhhh tak kuasa tiap kali ngamok nk mintak cerai
igt senang ke nak carik laki????
penmerah Post at 24-12-2011 02:12

Tambah-tambah laki yg buat dek jah w/pun angin taufan sedang bertiup kencang.....habis semua angin tu boleh pula tanya, berapa hari bulan hah? aku pun blurr jap...napa tanya? dia jawab, hhmmm, patutlah dah dekat hari.....kdg2 aku terfikir emosi premenstrual synd tersgtlah pelik...payahlah kalau laki tak faham

Follow Us
abis la aku...
lavapanas Post at 24-12-2011 01:26
napa? kau pun teringin nak nikah 3? ke kau pun suka tampar2 ni?

berkobar2 aku nk jawab benang ni
aku pun isteri yg kuah marah, mengamuk... merajuk taklah
penmerah Post at 24-12-2011 02:10

kenapa laki kau tak solat hajat mintak kau x ngamuk langsung?

napa? kau pun teringin nak nikah 3? ke kau pun suka tampar2 ni?
cmf_blingblings Post at 24-12-2011 02:22

sebab aku x tampar2 la..takut bini bini aku x patuh aku lak

sebab aku x tampar2 la..takut bini bini aku x patuh aku lak
lavapanas Post at 24-12-2011 02:32
tak yah le tampar pipi, tampar je peha, pastu usap-usap sikit confirm sejuk ja selalu bini kau, patuh tu wallah waalam, tapi istilah patuh ni boleh disalahertikan kalau tak kena gaya.....bagi aku patuh dengan undang-undang r/tangga yg kita sendiri persetujui, mungkin tak sama macam orang lain punya undang2 r/tangga. So jgn ikut orang, guna kewajaran sendiri untuk membentuk r/tangga. Refer pada kitab2, aku suka betul kalau dengar atau baca sejarah Nabi Muhammad, rasa mudah benar baginda mendidik isteri2..

Sebaliknya baginda sangat marah tatkala melihat seorang suami sedang memukul isterinya. Rasulullah menegur, ‘Mengapa engkau memukul isterimu?’ Lantas dijawab dengan agak gementar, ‘Isteriku sangat keras kepala! Sudah diberi nasihat dia tetap begitu juga, jadi aku pukul lah dia.’ ‘Aku tidak menanyakan alasanmu,’ sahut Nabi s. a.. w. ‘Aku menanyakan mengapa engkau memukul teman tidurmu dan ibu kepada anak-anakmu?’

adab Rasulullah...

Tambah-tambah laki yg buat dek jah w/pun angin taufan sedang bertiup kencang.....habis semua angin ...
cmf_blingblings Post at 24-12-2011 02:21

betullah kak bling,
kenkadang saje bebuat lawak kata kt hubby 'ai rasa ai peknen la bulan ni'
hubby jawab... takde lah... bukan ker awak dah ngamok2 arituh. nk period dahhhh

kenapa laki kau tak solat hajat mintak kau x ngamuk langsung?
lavapanas Post at 24-12-2011 02:31

jgn tak tau.. lakiku suka jugek kene marah kene bebel nih
kalo outstation ajer... cepat2 dia nk balik... pastu nk carik bahan kene marah...
katanya ngamok/bebelan ku ubat penawar
seminggu tak kene bebel/ngamok... rasa tak kene katanya
ni aku ckp betul yek... laki yg bilang camtuh

pasdl nilah banyak yang kansel nak kawin

jgn tak tau.. lakiku suka jugek kene marah kene bebel nih
kalo outstation ajer... cepa ...
penmerah Post at 24-12-2011 03:05
Wah!!! kita serupa, kalu aku diam sejam laki aku susah hati. Mulalah ngekor ke dapur, ke dalam bilik, you ok? What's wrong? Hari ni makan tak?

pasdl nilah banyak yang kansel nak kawin
boyagombak Post at 24-12-2011 03:05

ko laki ke pompuan?
kalo laki... dan kalo ko ada masa nk berjemaah dgn isteri.. buat lah (bagus juga kalo jemaah kt surau)
suami imam, isteri anak = makmum. time tu dah tau suami tu kepala kuarga, wajib dihormati
tolong isteri buat keje umah. kalo bini bebel, diam lah.. malam kang nak projek ko pujuk2 bini dgn suara lembut.. tegur mana yg patut
hargai isteri.. kalo tade duit.. hargai dgn kata2 dan kasih sayang

kalo ko pompuan lak
walo mcm mana ko banyak duit/ego/suka marah/suka bebel iangatlah suami tu ketua.... wajib dihormati
kalo laki ko tuh spesis baik tapi kurang sana sini (tapi masih bole diterima pakai) ... wajib lah hormat (mana ada manusia yg perfek kecuali para nabi dan rasul)
sayang lah suami anda... mintak restu dgn harapan senang lah kita masuk syurga nanti

lagi satu.. jgn senang2 mintak cerai utj alasan yg bodoh

sekian tazkirah petangini
dari bakal stajah pilihan

Wah!!! kita serupa, kalu aku diam sejam laki aku susah hati. Mulalah ngekor ke dapur, ke da ...
cmf_blingblings Post at 24-12-2011 03:28

betullah kak bling
hubbyku pun cenggituh
suka benor kalo bini berkicau mcm burung
tanya soklan bodoh pun dia suka (contoh soklan bodoh... nape sebut present and presence mcm sama, singapore tu east ke south dari msia?)
kalo diam sejam sbb tgk tv or buat keje skolah... musti laki panggil2 manja...'yu buat ape tu? busy ker?'
aku lak jawab... 'yu jgn bising arrr.. ai nk konsentret ni'

sedap agaknya suara bini2 pada suami di luar sana. mcm musik agaknya hahahahahha

Reply  True-X

ntahsaye xleh buat camtu..rase bersalah sangat2...tapi isteri leh pulak...xkesian  ...
guanegamok Post at 23-12-2011 18:35

kalo minta maap salu , makna nya maaf ko tu terlalu murah...

rule of thumb jek..common sense, buat apa kalo ko suke oang buat kat ko

pompuan semulajadi senang terasa, beri2 the sensetep..tambahan kalo 'awek belacan(melayu)' lagi sentimentol so berkali ganda sensetep

ko kene jadi apa generally pompuan suke dan ko kene tambah lagi apa khususnya BINI ko suke i.e attracted

rule sebenar dalam hidup ni, u GOT ONLY TO GIVE..never worry about taking or receiving, kalo ianya THE TRUTH it must come to ur way someday sometime in future..kompem punye

u give love u got love laaa.... u give shit u got shit.. beri the sempel one maaaa...tak btui ka?

kenapa ada kes 'kasik bunga di balas tuba' ? aha..u got to think maaa

itu ujian namanya, to raise u standard...above average and rising

nothing more satisfying than to realise the full potential of a human being, begin with oneself kendian pasangan ko tu, kendian ur kids

woman needs closeness and intimacy to feel secure yang pasangan or spouse dia btui2 sayang dia

the FEELING attached with EVERYTHING u do for her..mesti kene ada, kalo tak dia akan query 'where is the love'

even u cakap..intonasi tu , choice of words , mata ko tgk apa seme ni di amik kira, bawahsedar (body language), hok ni yang pengaruh sentimen or emosi dia, kalo dia feeeeeeeeeeeel good..senang lah ko, kalo dia feel semacammmmmm jek tak besh, mula laaa dia songeh

lelaki kalo dia nak hadap pompuan dia 24 jam jek..SEUMUR HIDUP dia..takkan ada keje2 lain dia bleh buat, tak termampu nak korek abis seme misteri pompuan dia tuh, pasal tu dulu ada ulama2 tak kawin2 sebab kalo kawin memang takkan tertulis kitab2 agung depa..abis masa nak layan kerenah misteri soang isteri (pompuan)

kalo ko leh jawap soalan aku yang SATU je ni.. ko akan paham maksud aku

kenapa pompuan, kalo suka dia menangisssssssssss dan kalo duka pun dia menangissssssss?

nak tau

brapa jarak umo TT ngn isteri?

tt lebih tua atau isteri lebih tua

Post Last Edit by zaiha at 24-12-2011 08:44

emm sebagai ketua rumahtangga tt perlu tegas dan nyatakan pendirian tt kenapa bertindak demikian kebanyakan isteri ni jika dapat suami yang lemau je memang sang isteri leh naik minyak dan sebagai isteri kena la faham jika si suami tidak mampu kena give n take la
janganlah jadi isteri yang derhaka kadang2 ada isteri itu sudah cukup bertuah dapat suami yang bole bertolak ansur kan tapi suka ambil kesempatan.....