CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: guanegamok

isteri merajuk dan keras hati terlalu lama

Reply  ajinomotonosuga

kalau diikutkan ego saye dulu ni mmglah lebih tinggi...tapi sekarang ...
guanegamok Post at 24-12-2011 10:50

janji depa bahagia?  lojik mende ni?

kalo janji depa bahagia pasai hang mai ngadu sini?

btui ka depa bahagia? kalo hang tak happy macam mana koge hang nak happy dalam ertikata sebeno? hang tu ketua

yang duk ada ni EGO hang la..dok cover tapi kantoi gak

ada masa kene tegas, ada masa kene lembut..pelbagaian but most of the time tentunya firm but loving

tegas tapi pengasih gitu esp pada anak2

isteri tu dok guna kekdah fitrah dia to bend u going her way

macam mana buleh mertua mai, anak pompuan dia takdok, rupe rupe nya dah 3 hari merajuk tak balik2

hang tau dak ramai bini buat perangai cengini semata2 nak minta cerai...ramai k? ni jenis bijak dengan stail kewanitaan dia, tak payah panjat2 mahkamah bertaun2..tu seme jenis stok lemau

apa u ada ni pada aku jenis yang mencabar..bukan stok2 cam bling bling tuh or lelain sini yang patuh takyah cakap..naik kenin cam zana jeng jek..bini dah tangkap maksud

jenis pompuan ko ada ni jenis highly ambitious, modernist, very independent, senang cakap memang macam pompuan omputeh ler..ko cakap sekali dia balas 100 kali..ko suh buatkan air..dia maki ko suh buat sendiri

maksud aku MENTALITI dia lah ok? jenis yang salu cakap 'saya bukan maid, kalo nak maid kawin indon, saya perempuan merdeka!'

pada aku ZAMAN yang jadikan pompuan melayu cengitu

baik or buruk , itu tenguk keadaan lah

ada jantan suke pompuan or isteri depa cengitu, controlling, suami jadi cam khadam or budakan, di perhambakan..adaaa ,ni mentaliti or psyche gak

yang susahnya pompuan cengini salu beri beri the seksi maaaaa subliminal, ko tak nampak mana mai tapi tarikan tu kuat, tu  yang sayang nya pasal suami last2 dayus..dibiorrrrrrrr kan aje bini cengitu naik lemak..tak di pandu or di bimbing ke arah yang sepatutnya

lojik la power dah cengitu feeling i can do anything nak salu cara dia, demanding, try to control her spouse, lojik je seme power struggle nih

power struggle bukan antara negara saja, dalam rumahhhhhhhhhh, antara laki bini, adik bradik, pun adaaaaa okkkkk?

ko kene jawap banyak persoalan pada diri ko sampai ko btui2 jelassssssss apa objektif ko berkoge dan hidup kendian ko kene geget objektif tu ,yakin sungguh2 dan buat sampai tadak nyawa

cuba jawap, WHO IS THE BOSS? kita atau aku ?

aku dah tak merajuk lagi tapi hati bertambah keras laks

Reply  batmana

beza lima tahun..saye lebih berusia lh dari isteri
guanegamok Post at 24-12-2011 10:33

ini bermakne bini tu ngade2 benor..
cube bagi penampo 18 x..

abis cite..

ppuan ni kekadang memg tak hingat, gaduh jek mintak cerai. pehtu biler betui2 di ceraikan menangis terduduk plak.. pening sungguh.

i nak bg nasihat, tak la pandai sgt..tp sekadar nak share dgn u olls aje ye..ni pandangan seorg isteri la ye..

i dulu pun spesies kuat majuk gak..degil pun blh tahan.tp en somi pesen wat dek aje.takdenya dia nak mujuk lebih2 kalau dia rasa i majuk tu tah hapehape...yelahkan pompuan sesikit nak majuk..sesikit nak mintak cerai..mmg kena byk bersabarlah ye wahai para somi..so bila i majuk, i terpikir plak,wat letih aje majuk tak de org nak pujuk..so trs tak jd nak majuk...

kwn2 i kata...dlm tempoh 5thn, umah tangga kita akan sikit sebyk dilanda masalah.kalau dpt handle,insyaAllah panjang lglah jangka hayatnya..10 thn pertama perkahwinan mmg byk dugaan..so sabar byk2 ye..

yg penting, en somi kena bertrs trg kat isteri.bgtau apa yg u tak suka eg sikap dia yg suka majuk tak kena tmpt atau apa2 jgkla..sama gak dgn para isteri,bertrs trglah dlm apa jgk.ni tak,kaum isterini suka memendam perasaan,kunun biarkan en somi paham sendiri..bila en somi tak phm,mulalah slhkan en somi plak..

so dipendekkan citer...

1. en somi kena lbh bertegas..bertrs trg dlm segala hal.

2. pn isteri kenalah bertlak ansur..jgn bersikap childish..cubalah matangkan diri anda..jgn dituruti perangai keanak2an kita..blm kawin blhla..dah kawin,harus matang dlm segala hal

3. bykkan berdoa...amalkan membaca surah Tahaa....masa baca tu,niatkan dlm hati bacaan kita tu utk melembutkan hati suami/isteri yg degil/keras hatinya.insyAllah dgn izin Allah akan lembutkan hatinya..

4. teringat Ustaz Badrol Amin dulu pnh kata, time nak tido, masa tu adalah masa yg plg bagus utk suami isteri berbincang.luahkan segala yg tak puas hati/masalah/apa jgkla...n gosoklah ubun2 isteri/suami smbl baca nama Allah Ya Latiff...ulang byk kali..insyaAllah akan diberikan kelembutan hatinya...wallahualam..

alaaaaaaaaaa fomfuannnnnn... keras mana pun hati depa..curah aisbatu sikit2 lama2 lemut

saya kasik 3 tips je sudah sebagai ILMU PENUNDUK ISTERI hahahahaha okehh?

nomo wahid -  neber eber argue with ur wife

nomo duo - ur wife is always right

nomo telu - always listen to ur wife

saya kasik bonus tips sebab hari natal hahahaha

-  woman always speak with TWO meanings

so pandai2 lah elusi apa disebalik tips tu seme hokeh?

Follow Us
Reply 6# guanegamok

ko tak pyh layan la TT. ompompuan ni lagi dipujuk lagi ngada2.

hurm aku pn in d middle of fight..aku pn mcm wife tt jgk cuma not to then extend aku mntk cerai..pmpuan ni sng je, ko bg la perhatian sama dia....ntahla..aku pn dh berair2 mata dh ni

per kata ko pulak yg merajuk!...buat dono jer bleh...

Reply  guanegamok

Sori la TT, komen aku ni keras sket.

Isteri ko perangai macam budak2. S ...
KarTell Post at 24-12-2011 12:08

like

Post Last Edit by KarTell at 26-12-2011 19:40

Masalah ni takkan selesai selagi TT tunduk kepada isteri sendiri.

Wahai TT, please get balls of steel.

bincangla leklok..kalau dia tak dgr jgk,n nak trskan perangai cenggitu,wat tak layan aje.kekdg en somi kena gak bertegas.tgk klu TT wat gitu apa tindakan dia plak..

apapun,saya doakan semoga masalah TT akan cepat selesai....amin...

bersyukurlah ada suami mcm TT ni yang penyabar.....

mm sekarang pun merajuk dh 4 hari...pasal ajak balik kampung atok die...saya kene keje..bieselah kej ...
guanegamok Post at 23-12-2011 16:19

salah ko la tt...jgn ajar pujuk...dia kan sentiasa mengharapkan ko pujuk dia tiap kali..
    dia kan sentiasa mahu ko saja yg phm dia..!!
    kalu dia merajuk biar brp hari pun..biarkan dia...jgn tegur...ko buat dia tak wujud dah...

sori kalau aku kata..cara dia nih cara yg salah(dan tt salah sb selalu pujuk dia)
    wanita @ isteri yg bijaksana(bkn bijaksini je..) boleh dibawa berbincang..bkn nya merajuk..
    teruskan ngn kj tt...jgn susah hati...ko suami...ko mesti tegas..
    jgn tunduk kpd kehendak dia yg tak betul tu...dia sebenarnya dah jadi mua atau besar kepala...
    bkn itu sahaja...dia dah masuk ke tahap isteri yg derhaka...sori kalu aku terpaksa kata bgitu....
    ko bykkan lah berdoa, buat solat, ngaji Qur'an...kalu hati dia tak lembut jgk...
    ertinya mmg tak ada harapan dh dia tu... ko teruskan je hidup ko...{:4_181:}

ermmmm memang keras pun bini awak ni..jangan nanti kemudian hari atas sikap dia sndri,dia sndri yang rugi..

awak ajak la dia keluar jalan2.kalau kawan suami saya bile bini dia masam muke macam ni tahu tak ape kate dia?

dia kate awak ni kan saya tengok muke tu da lebih pada b***...teruk kan,langsung isteri tu tak merajuk lama2..

Lipat baju nie buang masa jer. Aku either sangkut dlm almari atau biarkan ajer dlm bakul. Esok lusa nak pakai ambik balik. Kat rumah aku ada 4 bakul laundry.

Nak mudah sangkut baju - pasangkan L shelf kat dinding (lubang kena tebuk dgn power drill, install wall plug dan skru). Palangnya boleh guna rail langsir or besi yg memang khas utk utk sangkut (bulat dan berkilat). Kat rumah aku tetiap2 bilik ada benda nie.

Reply 82# deejavu

LELAKI MERAJUK BURUK YANG HAMAT!!!! buat malu kauM Adam ajer...CHESSSS!!!!!

TT, ko ajak bini ko tu jumpa pakar jiwa (psychiatrist). Pakar jiwa memang ada ubatnya.

ko sama mcm aku lah TT.. wife aku jarang merajuk tapi bila ada perkara dia tak puas hati mesti ckp nak bercerai. Pening kepala otak aku. Lagi lah sejak dah ada anak ni.. siap suruh aku kawin lain.. katanya dia dah ada anak so tak heran aku ada ke tak... tensen aku dibuatnya. Kadang2 bukan pasal hal besar pun... hal remeh temeh je.. dia kata badan dia dah naik sejak bersalin ni.. aku ckp ok je.. aku tak kisah pun dia gemuk ke kurus ke.. aku tetap sayang.. my 1st love and insyallah will be my last.. tapi dia pulak tak puas hati aku ckp gitu.. disuruhnya aku cari pompuan kurus.. ada ka patut? pompuan ni mmg buat lelaki sakit jantung la..

alamak...bini dah mintak cerai 88 kali lagi mau simpan ka..

hidung x mancung pipi tersorong2
pinggang x retak nasi x dingin