CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

Tolong! Aku Ketagihan Melampau...!

Reply 6# MeeSai

bahan buangan uols mesti gelap gelita

tak adalah.

Sebab Sha amalkan detox.
Every day ambil Kinohimitsu KilosCut, pastu 2-3x sehari Minum Apple Cider Vinegar, ambil Biogreen Phyto Colon Cleanser daily. & Kenjul Bijirin G30. Dia neutralkan bahan buangan dr warna & bau.

sure kerap kencing.

btw, tak cuba merokok?

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 24-12-2011 09:30

Reply 11# kiwibenz

tak. normal.

wooooo.takotnye dengar cite.air masak slalu minum tak?
strawbenna Post at 23-12-2011 23:48

Minum selalu..sehari 3-4 botol 2500ml.

ketagih gak minum kopi tp x lah smpi makan cam tu jah.stp kali bangun mesti wat kopi luk dlm  bekas  ...lau lmbat sikit minum kopi lps bangun tu memang sakit kepala la..air putih jarang sekali minum..hampir stp masa minum kopi
AereszEzra Post at 24-12-2011 00:11

dulu aku macam ni la.
Kat opis ada Mesin Nescafe, White Coffee, Mocha, Cappucino, Esspresso free jah.
Sehari 9-10 cawan minum.
Sejam tu adalah 2 kali gi buat air esspresso (1 mug ... nak penuhkan kena 3x tekan button esspresso tu sebab esspresso pekat gemat, cawan kecik asalnya sukatan) atau kalo dah boring (tekan 1x esspresson + 2 kali cappucino)

Macam tu lah, Hasilnya? Sebab kurang minum air jernih, muka naik jerawat banyak. Tu lah yg now sibuk2 nak minum air & nak detox bagai...

NOW, masih ketagih kopi, tapi disertai minum air jernih bebanyak sampai nak busung dah perut ni. Gi wash room tak yah citer laaa... penat! dah buang air-airan ni. Dah minum takkan tak kuar2...

sure kerap kencing.

btw, tak cuba merokok?
PEPPERMAN Post at 24-12-2011 09:26

Tak nak arr merokok... nanti lebih tua dr usia sebenar. Org lagi nak detox bg muda... sumer dah berjaya diimprove kan & diatasi... kecuali Ketagihan Kopi Ultra Melampau tak bleh nak solve & ditangani.

Masa belum kerja, duk dgn parents, parent asik marah je, kopi  kat umah sapa bedal? cepat norr abis. So kena tahan2 la nafsu tu. Ni dah pegang duit... habis sepeket , beli sepeket... tak beli sekaligus... bahaya.

erkkk....
rasa apa kopi tu ratah camtu je....
pestime aku dengar orang ratah kopi...  

first time aku baca ada orng yg ratah serbuk kopi, x tercapai nk mmbyangkannya

TT nyer tajuk mengundang kontrobersi da..aku igt ketagihan mende. kopi. fisrt time aku dengaq org ketagihan serbuk kopi...

Follow Us
Ni macam kes kalu, tokey kopi boleh tinggal seluar dalam beb

Btw, nape ai tak pernah kopi nie dijual kat JB yea??

Memang ade jual kat emporium ker?? Or nie produk MLM??
Atau setaraf kopi yang wat seorang dua jadi jutawan tue?

Malam semalam aku tak leh tito sampai pukul 3 pagi. Punca ketagihan.

Aku masa kecik2 bon ...
sya_sugar_sugar Post at 23-12-2011 10:12 PM

hai TT

maaf tanya

nape kecik2 bonda gosok ngn kopi?

err..pestaim dgr..

err..nway,

prob. TT ni...pestaim gak baca and dengar...

lagi pun ramai dah bagi cadangan..

tapi yg penting TT de inisiatif nak stop ..tu yg penting..

takpe lah..jgn r stop mendadak..

mebi boleh kurangkan intake..sikit je..

or..wat2 lupa ke..or ganti ngn chewing gum ke..amik yg mints..okay gak..

tapi cara TT pun sihat gak..mcm2 amik..

okay r..tu..

pelan2..slowly but surely..he he

good luck TT

Tolong! Aku Ketagihan Melampau...!

Aku pun suka minum kopi..kopi o..nescafe pun aku suka..aku pun da mcm immune to caffein..lepas minum kopi o, aku bole bantai tido dgn nyenyaknye..hehe..tapi takle sampai ratah kopi..Aku pun first time dengar org ratah kopi dgn byknya..
Rasanya TT bole kurangkan sikit tahap meratah kopi n lama2 berentikan terus ratah kopi..kena usaha sikit kuatkan semangat utk stop ratah kopi..kalau takde semangat yg kuat, buat ape pun tak jadi nanti..

(posted by mobile)

bau kopi mmg sedap

smpai meratah tu kagum ler...

aku slalu rasa secolek ajer

alamak..gila la mkn kopi mcm 2 je...wow..xdpt ku bayangkn mcmane...

first time aku dengar orang ketagih ratah kopi...hihih..aku ketagih minum nescafe..sehari sekurang2nya 2 cawan..kalo xdapat mmg gelisah aje rasa...terutama kalo aku tengah tension, 4 cawan tanpa henti pun aku leh habiskan...sekarang ni tgh cuba nak kurangkan minum nescafe..kat rumah dah xde stok nescafe, tp baru pagi td aku minum nescafe kat kedai depan rumah aku ni...adoi...terbabas...

1st time dgr kes bgini.
kwn aku plak,ketagih bawang besar.
mkn bawang mcm mkn epal.
bau ketiak?
xde pun..

erk! tak pahit ke ratah kopi?

rosse cuma ketagih nescafe jer ... tupun dlm sehari plg2 habis pun takat 2 mug ... tak bleh pegi lbh drp tu rasa mual semacam ... biasanya 1 mug breakfast & 1 lagi lunch ... klu tak dpt mmg menggelisah tak menentu / addict ...

coffee mmg ada caffeine yg bleh menyebabkan ketagihan  ...

eawww!!!!tak pahit ker?

aku dlu masa student2, aku ketagih coke.. tapi x la seteruk kau kot. serius bangun pkul 3 pagi semata2 nk minum coke. sanggup keluar tgh2 winter sejuk2 nk beli coke punye pasal. x de coke x boleh study.

last2, cara aku... aku x beli coke je, n try minum juice plak.

Reply 1# sya_sugar_sugar

nampaknya kita ni berada kat dua hujung dimensi yang berbeza. aku langsung takleh minum kopi, sikit pun mesti pening kepala. TT penah tak wat health screening atau checkup pe2 ke, misalnya buah pinggang ke, jantung ke. kalau takde pe2 masalah dan clear je semua, maksudnya badan TT mmg dah adapt dgn kuantiti kopi yang sebanyak tu. kalau kurang sikit pun, mesti ada efek lain. so kalau TT mmg berniat nak hilangkan ketagihan kronik tu, mmg takleh wat secara drastik. mungkin leh pergi terapi macam orang yang nak stop merokok tu ke.

Manusia boleh jadi addicted/ketagihan kpd apa jua benda, termasuk kpd benda2 yang non-edible (yakni benda yg tak boleh makan, ingat kes sorang pakcik yang ketagihan makan bedak talkum? )

Bila tak dapat makan/minum benda yang anda suka, dan ini menjadikan anda menggigil, tak tentu arah, rasa sakit sakit badan, lemah longlai, jadi hot temper, ini semua ciri ciri yang menjelaskan bahawa anda sudah di tahap ketagihan/addiction pada benda benda tersebut. Kena bezakan antara ketagihan VS suka sangat. Kalau suka sangat (contohnya suka sgt makan nasi ayam), anda tak dapat makan/minum, anda tiada simptom simptom yang saya nyatakan di atas. Simptom2 ini dipanggil Withdrawal Symptoms.

Jujurnya, it is beyond my expertise to help TT, nasihat saya, anda perlu cuba dgn Psychologist utk tolong anda membuang tabiat ketagihan kopi ini.

Cuma saya boleh berkongsi antara method yang biasa/general kita lakukan utk buang addiciton, yang ini maybe saya scrutinize kpd masalah anda:

1- Jangan biarkan kopi itu sentiasa ada di rumah. Benar, anda akan mula tunjukkan simptom Withdrawal (bila tak dapat kopi), tapi anda perlu lawan. Kalau stok kopi sentiasa ada, maka susah anda nak melawan nafsu. Bayangkan anda bukak cupboard, tadaaaaaa....dah ada serbuk kopi kesukaan anda, masakan anda boleh menolak, kan? So jgn simpan stok kopi dalam rumah.

2- Kalau perlu juga letak kopi di rumah, letak kopi jenis yang anda kurang suka. Jangan letak stok kopi yang peket hijau yang anda suka tu. Lama kelamaan kalau makan kopi yg tak disukai, boleh hilangkan ketagihan itu.

3- Peranan suami/partner itu penting. Suami anda perlu memberi sokongan membantu anda buang ketagihan ini. Suami boleh beri nasihat, peluk, calm down you masa u tunjukkan simptom withdrawal(akibat tak dapat kopi).

4- Jangan terlalu bergantung kpd terlalu banyak human made supplement/antioxidant. Ada jenis orang yang memang telan macam2 produk utk kesihatan diri. Saya tak kata salah. Contohnya macam kes TT makan anti oxidant/detox itu dan ini...Tak salah. Cuma yang terbaik ialah ambil anti oxidant/detox yang datang dari natural source, contohnya ambil secara tetap dan cukup kuantitinya buah buahan, dan sayur. Sedikit supplementation utk minerals yg susah diperolehi dari diet (contohnya zink, copper), its OK utk ambil pil supplement/multivitamin + minerals. Kena faham so called anti oxidant/detox yang manusia cipta dan jual itu sendiri, ialah bahan kimia!

5- Sibukkan diri dgn aktiviti lain apabila anda ketagih/teringat nak consume kopi, contohnya sibukkan diri dgn anak, baca buku, exercise..

Rate

1

mohon tt mamam gula gula kopiko....

kalo boley, suruh kompeni yang manufactured kopi kegemeran tt ni wat dalam bentuk candy.... at least, mengolom candy tak ar serius or teruk sangat as compared to mamam serbuk kopi nie