CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

Tolong! Aku Ketagihan Melampau...!

tak silap aku, caffein patch pun ade untuk org yang addict coffee ni... macam nicotine patch untuk smoker

ketagih kopi ek.. pertama kali dengar

nafas ada bau kopi x???

hai TT ..
saje nak up kan entry neh ..
how ? dh okay ketagih tu ?
TC jumpe benang neh masa carik pasal kopi hang tuah tu td ..
FYI , TC pun ketagih kopi dr umur 15thn gtu .. TC pun akan kunyah kopi kasar sahaja... that time minum kopi neh jarang ...
pastu masuk U dh reti minum kopi sikit , tp yg paling best Aik Cheong je ..
until now hanya AIk Cheong ...
dulu time ratah kopi extreme , TC akan beli yg AIk cheong uncang tade gula tu .. dlm paket tu campur kopi bijik yg kasar n halus , so potong paket tu n sedia satu sudu then goncang2 paket then yg kasar akan ke atas .. so kaut ngn sudu masuk mulut ..nyumsss huhu ..
TC paham kenapa TT rasa kopi hang tuah neh sedap sbb dia ade letak byk marjerin n garam kan .. so akan rasa lemak2 kalau kunyah ratah tu ..
Tp AIk Cheong dia kurang kit atau tade pun letak marjerin n garam .. dia pure bakar kot sbb AIk cheong nye tak lekat2 bijik kopi dia ..
TC kurang kunyah bijik kopi sbb satu je , gigi kuning ... actually mak pun suka kunyah kopi .. dia la penyebab nye ..
dulu TC tak suka kot kat kopi neh ..
sbb gigi kuning je TC stop kunyah kopi extreme .. masa blaja kolej dulu mmg hosmate tau yg TC beli kopi utk kunyah bukan minum ..sbb TC mmg jarang minum air berwarna huhu ...
so now , alhmdulillah dh kurng ... sesekali tu ade la jugak kunyah ..
tp my habit is , after kunyah mesti akan kunyah lak ais ..
n TC mmg hantu kunyah ais jugak ..
bg TC , kunyah ais tu bleh bersihkan kopi kopi yg lekat celah gigi TC after kunyah2 uuhuhu ...
AIk cheong okay sikit sbb dia pure kopi hitam ..
kalau TT gooogle pun , kopi hitam pure mmg gud kalau amek tak berlebihan ..
so now, disbbkan gigi kuning la habit tu boleh di kurgkan ..
actually tak bagus tau habit neh .. so berpada la huhu ...
yg nyata kunyah kopi mmg sedap .. tp TC kurg la yg bermarjerin tu walau tahu yg tu la paling sedap huhu

i LOVE my coffee too.....

every morning, mesti kena minum kopi.  Tapi saya control max sehari 2 mug saja.  Tak kisah sgt kopi apa pun.  Tapi kalau stop minum,  saya rasa sakit kepala (mcm withdrawal sympthoms gitu), saya akan stop minum kopi brand tersebut.  

Tapi yg pelik, masa bulan puasa, tak minum kopi sebulan pun takper.....agaknya my craving for coffee kuat masa time minum pagi jer kot.

hehehehe, pelik... macam2 kan...

adik aku pulak (dulu la tapi) addicted makan garam kasar tu...
sehari mustik dia curik garam kasar dlm gobok uwan aku...
aku tau, tp aku tak pedulik pun sebab aku penah cuba, huhuhu.. rejected..
jadi bila dia 'mencuri2' makan tu aku tak kisah pun sebab aku tak tau keburukan...

adik aku mmg waspada selalu takut mak aku marah dia kalau mak aku tau dia tengah 'menggentel' garam dlm mulut dia...
kiranya adik aku makan sorok2, sehinggalah tabiat nya berhenti secara drastik dek kerana tercekik garam tu... wakakakaka, tp sian beb, mgkn bila tercekik dia macam lekat kan kat tekak, terbatuk2 mcm nak pengsan... mak aku punyalah cemas ingatkan adik aku knapa... tapi.......... bila dia tau adik aku ni tercekik dek kerana sebutir garam kasar tu, naik lah jin kontot mak aku..... hahahahahaha, siannnnn adik aku....

satu lagi, dia pun ketagih cabut2 rambut ni.. dulu penah dia punya addicted mencabut rambut sampai dalam tidur pun dia boleh cabut rambut dia.. tau2 bila bangun pagi.. ha segumpal rambut kat tilam... yang peliknya mak aku tak berapa nak perasan adik aku ni mencabut rambut tu sebab, dia mencabut rambut bukan kat tengah2 kepala atau bhgn atas kepala, tp rambut kt bhgn atas tengkuk tu....

yang kantoinya bila satu hari tu mak aku buat operasi mencari kutu... korang bayangkan betapa terkejutnya mak aku bila rambut adik aku bahagian atas kepala lebat, tp bila mak aku sebak je bahagian bawah dia, botak licin.. serius beb.. mmg licin macam kepala org botak yang berkilat tu... mak aku pnya tindakan yang maha kejamnya, amik gunting terus zasssssssssss...... hamik ko, mak aku sesedap rasa menggunting rambut adik aku sampai macam org yang kat sepital sakit jiwa tu.. compang camping rambut dia.. sian aku tgk, tp nak wat cemana... lepas pada tu tak da dah adik aku amalkan habit mencabut rambut ni.. cuma sesekali ketagih (even dah tua ni pun) dia akan cabut gak, tapi berpada2 gak lah... cuma setahun dua ni jer dia tak buat lagi dah....

ish, macam2 kan kalu bab ketagih ni............

Follow Us
BlueHand posted on 29-12-2011 03:17 PM
aku jarang minum kopi, tapi breasts aku xkembang pung

aiyakkkkk ... aku pengsan ...

aku pernah ketagihan neskepi........ masa studen dlu.. buat neskepi dalam botol oren f&N yang besar tu... aku minum 5 botol sehari..nekmat sungguh.. tapi tak suka letak susu...

bertahun2 cenggitu.. neskepi botol besar tu 2 hari ja tahan...

tapi ketagihan aku terhenti sebab satu kejadian yg tak dapat aku lupakan hingga kini...... tapi syukurlah.. aku mmg dah brenti dah minum neskepi walopun aromanya ketika masih panas amat mengoda

jika tiada masalah kesihatan ... tkyah risau ...

kopi mmg ada kafein dan setiap org mempunyai daya ketahanan yg berbeza terhadap kafein ...

mungkin daya ketahanan semulajadi ko terhadap kafein adalah tinggi ... jadi tiada akibat buruk ...

ada org mungkin daya ketahanan semulajadi terhadap kafein rendah ... mcm aku pening kalo minum kopi bnyk ... kena kopi tongkat ali segelas pun aku rasa pening dan mual ...

aku ketagih 'bersama' bini jer ... sib baik bini pun mempunyai ketagihan yg sama ...

adeiii...1st time aku dgr ratah kopi...huhuhu
kalo ratah milo ker...
ratah wife die....
ade laa..

mcm2...hehe.buat i tersenyum sorg2 je baca komen uolls ni..

err aku pernah mengalami ketagihan makan biji kopi.. the roasted coffee bean tu aku sukaa sgt baunye n aku kunyah buat cam bertih... tp skg ni aku dah stop.. cuma aku still kena minum coffee gak la.. at least seminggu kena 3-4 x.. camna ek aku kluarkan diri dari addiction tu? akupun x bape ingat.. mungkin sbb aku ada beberapa addiction.. coffee n chocolate.. hehe.. so selang seli le..

adoyaiiii..extreme betul..
ader gk org mcm nie ehhh..

perembes posted on 2-10-2012 06:03 PM
aku pernah ketagihan neskepi........ masa studen dlu.. buat neskepi dalam botol oren f&N yang besar  ...

kejadian ape tu?

ade yang ketagih hiris2 badan nak kongsi cerite kat sini tak?

rasa kopi itu tidak pahit dan kelat kah..
April tidak minum kopi..tak suka sama bau nya

iols suka cium bau nescafe....
aroma bisa wat iols rasa peaceful

puanlina posted on 2-10-2012 02:52 PM
hehehehe, pelik... macam2 kan...

adik aku pulak (dulu la tapi) addicted makan garam kasar tu...

adoi...... gila lawak la ketagihan adik ko ni... hahahaha..

aku dulu ms keje penah ketagih cappuccino...pagi...lunch...ptg n mlm mesti nak minum...alih2 aku baca kat mn tah minum benda berkafein nie leh jdkan kulit muka berkdt cpt...aku pun ape lg trs stop minum cappuccino...mmg ms ml2 rs mengigil,rasa nak mara tp aku kontrol tak fkr psl nak minum cappuccino...lalu kat kedai2 ada jual air tu pun aku elakkan..dekat setahun gak lar aku berperang gan diri sendiri...lama2 dah ok...rsnye ko kene kuat menempuh cabaran tuk menghilangkan ketagih kopi ko nie...mcm gak org melatah...  

mama masa awal pregnant ja...ratah, kunyah kopi pas tu pi tengok depan cermin...pasai pa pun tak tau, mcm kepuasan plak bila gigi jadi hitam kerana kopi....sungguh ku faham apa yg kau tanggung, tapi la ni dah takbuat mcm tu lagi...sindiri tak lalu laaaaaaa