CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_acura

Maintance Odyssey??

haha. tu special sikit dune.. mana p.. lama tak nampak ang dune??
Alt-F4 Post at 27-12-2011 01:38 PM

hehe, itu kasi pulas berderau darah.. empat tayar pun menggeletar heheh... oho, busy giler.. dengan study, kerja, side project... ades... lagi half year habis la degree ni huu... susah nak jenguk web

aku pun tgk kereta odyssey ni ala ala kereta mayat...but who cares kan
kita beli kereta yg kita suka tgk di mata kita, bukan nak puaskan hati org

sama lah macam aku tgk alphard, macam kotak sabun aja...tapi taste manusia berbeza2..

entah entah org tgk kereta aku ni apa lak dia org kata, ...but as I said, who cares kan?

pasal mentenen tuh, aku rasa affordable lah...tu wok getoh pun kata ok aja..

Reply 17# woh_getoh

Lama dok napok online, hehee... Mu paka lagi ke odc tu, ke jual doh ?

ala beli aje bang...Odyssey aje bukannya nak beli Lamborghini  yg nak pikir sampai tak leh tido malam pasal maintenance. Paling2 pun tukar minyak itam ngan filter, parts kalu mahal boleh masuk potong punya semetara nak tunggu bonus masuk. Bukan hari2 pun nak menukar parts ni bang, setahun ada lah sekali dua. Lepas tu beli kanci 660 secondhand sebijik buat lanyak hari2 utk gi kerja denag utk ke mesjid. Pasal bentuk kereta mayat tu, actually bawak odyssey ni boleh dapat byk pahala lah bang, ya lah org yg menengok, akan terbayangkan kereta mayat, lepas tu teringatkan mati, buka ke mengingati mati itu sunat

Rate

1

ala beli aje bang...Odyssey aje bukannya nak beli Lamborghini  yg nak pikir sampai tak leh tido mala ...
zzcbr Post at 27-12-2011 15:28

terasa nak beri kredit atas posting bagus ni....tapi rupa rupanya teman bukan Mod kat sini

ala beli aje bang...Odyssey aje bukannya nak beli Lamborghini  yg nak pikir sampai tak leh tido mala ...
zzcbr Post at 27-12-2011 15:28

butul..butul..  contohnyer, dah 4 tahun haku pakai, tahun nie baru power steering pump haku wat hal. sekali tukar hose ngan pump, dalam RM900 gak lar.. kete nie, kalau dah masuk rim 19", body kitt baik punyer.. maner ader rupa kete mayat dah.. paling haku suka, sebab rendah.. then ekon punya lubang sampai 3rd row, kira exora takleh kerek. highway driving, superbly comfort.
biar pong recond @ janda jepun, berganda-ganda bestnya dari pakai exora baru yg dara.

Rate

1

Follow Us
Nak tanya otai otai honda ni...
Cost maintance Odyssey cam mana ek?
Ni tahun 2004 / 2005 punya ...
cmf_acura Post at 25-12-2011 11:17

Walaupun di pasaran banyak yang 2nd import@recond, tetapi Honda Malaysia juga menjual model ni. Model menjurus kepada L Pakej. Enjin K24 yg sama digunakan pada Accord. Alat ganti enjin tiada masalahlah.

salam sahabat..

dah bertahun aku x post @ cari..arini terpanggil utk login n post hehhehe..

u ...
woh_getoh Post at 27-12-2011 11:59

Aku tak pernah pandu RB1, tapi RB3 Absolute 2009 pernah pandu. Oleh kerana aku sekarang ni pandu Livina, gaya duduk di bahagian pemandu tidak banyak beza. Ruang kepala juga lebih kurang dengan Livina. "Feel Drive" juga hampir sama. Pick up memang  tak boleh lawan. RB3 Absolute = 200hp, berdesut.

Yang dokleh tahan, papan pemuka cam dlm kapal terbang. Perghhhhh!!!. Bila letak sebelah Livina, Odyssey lagi rendah. Haiyaaaa
Hmmmm.. Odyssey,Pilihan utamaku jika aku tukar MPV selepas Livina

kalau nak maintenance odyssey kena selalu tengok utube searh Eric the car guy...
dia expert pasal honda dan dia tunjuk satu persatu... odyssey punya enjin pun dia baraikan satu persatu...

hmm rasanya tak susah nak cari alat gantikan...

Tukar minyak hitam dengan plug saja la {: 4_237:}

Aku tak pernah pandu RB1, tapi RB3 Absolute 2009 pernah pandu. Oleh kerana aku sekarang ni pandu ...
imayronster Post at 1-1-2012 21:26

huhuhu... tak pernah bawak lagi RB3.. masih ngan RB2... tunggu gaji naik dulu...

aku ada badge aka krosang (metal with pin) untuk semua model odyssey plus kad gambo setiap model. Aku dapat ni masa test drive odyssey masa kat jepang dulu. Semalam  aku dah nak buang, tapi kutip balik.  Ada sesiapa yang berminat? (aku nak bagi free)

nak beli adyssey mahal, pakai krosang aje lah.

aku ada badge aka krosang (metal with pin) untuk semua model odyssey plus kad gambo setiap model. Ak ...
zzcbr Post at 3-1-2012 13:00

cuba try tanya anis, dier minat krosang krosang nieh..

Brake discs, Brake pad, Suspension, Flywheel, Clutch (Semi Racing), forge Piston, Toda Valve spring, Injector, fuel filter, oil filter, air filter, 5 zigen exhaust system, Dyno tunes, 19" sport rim, ported and polish, 10" subwoofer, Playstation 3, Timing Belt, lightened crank pulley, RON 97, M7 0W-20 Oil, gearbox, Throttle body

Abam zz bagi kat kawan ah heheh...
Fast: ehhh ko layan odc gak ek? Aktif myodcclub x?

mana berbaloi ambil Exora Bold Primeum berbanding Odeyssey?
cmf_acura Post at 25-12-2011 11:17

usahkan Exora bold premium...Exora Gold Diamond kaaa haku tetap pilih Odyssey jugak Spare Part atau Maintanenance?
Lagi byk part dan maintenance Odyssey ni berbanding exora...exora ni kira product baru bagi proton...
Tahap penjualan more to domestic ajer export pun baper percentage jer...tak mcm honda...
Yg kedua...Honda jepun beb...bukan Honda Melaka ...ada different quality...dulu honda mesia ada gak jual...tp dah surrender org lagi ramai beli recond berbanding honda mesia dahulu...
Yg ketiga....of course sudah well known about VTEC performance...yg confirm takde dlm exora
Yg keempat...cermin gelap dr OEM
Yg terakhir...walaupun recond lagi mahal dr exora baru...depreciate value mana yg cepat turun...exora ke honda?

Summarize: Mahal tetapi puas memakainya...Exora walaupun baru masih ragu2 nak memakainya...

woh_getoh Post at 4-1-2012 01:59 AM

woh, nanti teman snap gambo...tepek kat sini, mung tengok dulu, berkenan ke idak...aku rasa ramai yg berkenan, sebab badge tu size dia kecikl, bukan nak pin kat baju as krosang macam yg Anis nak buat tapi as collection items kalau ada benda ni baru lah sah sebagai hardcore honda odyssey

woh_getoh Post at 4-1-2012 00:59

tak aihh.. haku aktice club stream..

skang club ODC tu, depa dah berpecah jadik 2 kelab lar plak..

setahu aku kete odc tak penah lagi jadi kete mayat.....
yg aku tahu keta Inova yg banyak jadi Van pengangkut mayat...
odyssey di design kan utk pemandu2 yg cintakan performance dan ruang besar....
apa2pun teruplang pada individu masing2....u money u choice...
ada org kata estima cantik...tapi ada juga org kata grand livina cantik.....mata masing2 lain2...