CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bulan_78

Failkan Cerai Fasakh...ada ape2 bayaran tak?proses?

Ala kalo de pape nk tnye..tnye je la..Makcik tukang sapu pun sian je tgk saya..ktenye slame di ...
patah_hati Post at 13-5-2012 23:05

choyyy sgt la bagi aku kalu laki mintak duit pmpuan...pastu dpt cerai...nmpk sgt nk duit je!

patah_hati..kalu die dok merayu hang nak ke terima blk?

choyyy sgt la bagi aku kalu laki mintak duit pmpuan...pastu dpt cerai...nmpk sgt nk duit je ...
wangbesar Post at 13-5-2012 23:08

Tu la pasal..de ke sy pulak yg kne byr wit kat die...x logik lnsung huhu..die ingat bila dia buat tbus talak tu saya akn takut..
tgk2 saya amik lawyer..die plak tkut...bkn pe tkut sy tuntut hrta sepencarian..sy pun x hengen hrta2 die tu..yg sy nk ank2 bersama sy..bak kte rita rudaini la..ank2 ada bersama susah n senang...cewahhh..emm saya xkn berpaling lagi..skrg ni khidupan sy lebih hepi with my kids..no more tears...yg paling penting i can survive without him..Allah kan sentiasa ada bersama kita

ex aku dulu lagi le mintak sejuta ... tapi lawyer bagitau kene kira kemampuan kita bukan leh minta suke hati diorang ....

yup, tebus talaq hakim akan tgk juga kemampuan isteri...lainlh klu dua2 dh setuju ngn jumlah tu...tp klu u all rasa u all xde wt salah dan mmg suami yg salah wtpe nk tebus talaq...

Tu la pasal..de ke sy pulak yg kne byr wit kat die...x logik lnsung huhu..die ingat bila dia bua ...
patah_hati Post at 13-5-2012 23:30

Good...terusskan hidup bersama anak2..didikla mereka bebaik

Post Last Edit by BidadariAnggun at 14-5-2012 23:02
ex aku dulu lagi le mintak sejuta ... tapi lawyer bagitau kene kira kemampuan kita bukan leh minta s ...
dahliea Post at 14-5-2012 10:36

Mcm mana la aku tak keep saying hakim kes fasakh aku tu bias, seolah tak ambik kisah nasib org perempuan yg dianiaya & nasib anak2, suker lengahkan kes etc..... laki aku mintak tebus talak RM1 juta & anak2 dia nak jugak punnnn hakim tak kata apa2.... balik2 buat muka blank bodo dia jek.... pd hal terang2 kat tuntutan aku tu yg laki tu dah 6 thn tak keje makan minum berak cangkung aku yg tanggung dan aku takde buat salah apa2 kecuali tak layan laki for more than 2 months sebelum file cerai fasakh...... klu aku tak layan tu berdosa, laki tak sediakan tpt tinggal, beri makan minum anak bini & tak beri pakaian utk tutul aurat pd anak bini for 6years tu tak dosa? Aku pun tak tau la nk kata apakan.... kuasa kat tangan dia, ala2 berkuasa ke atas kehidupan manusia lain...

Takpe la, biar Tuhan je balas nanti.....

Follow Us
yup, tebus talaq hakim akan tgk juga kemampuan isteri...lainlh klu dua2 dh setuju ngn jumlah tu...tp ...
hafiz_1312 Post at 14-5-2012 16:49

betul kte hafiz ni..kalo kita byr kat ex ibarat kte plak ada llaki lain..tu yg tukar ke fasakh tu..

Mcm mana la aku tak keep saying hakim kes fasakh aku tu bias, seolah tak ambik kisah nasib ...
BidadariAnggun Post at 14-5-2012 22:52

Ada kwn pun kne gak..hakim tu bias..padahal dia lagi teruk kena dengan ex dia..bygkan dia yang cari duit..bila balik keje suami keje nak ehem2 je..penah dia mndi dulu lepas balik keja..suami die cucuk benda tu sampai berdarah..eii ngeri...pastu kena halau dari umah sehelai sepinggang...tapi hakim xlayan pun...kes die ttp kalah di mahkamah rendah sbb hakim tu kwn ex die..bila saya tau kes die yang berat pun xleh setel tu yang saya failkan fasakh..emm sian die kes masih belum selesai..

Ada kwn pun kne gak..hakim tu bias..padahal dia lagi teruk kena dengan ex dia..bygkan dia yang ...
patah_hati Post at 15-5-2012 12:07

kalau dh tahu hakim tu kwan ex dia, dia boleh buat satu permohonan untuk pindahkan kes tu ke dewan lain...

kalau dh tahu hakim tu kwan ex dia, dia boleh buat satu permohonan untuk pindahkan kes tu  ...
hafiz_1312 Post at 15-5-2012 12:31

Emm skrg dia amik lawyer n failkan fasakh..dia failkan exparte hak penjagaan anak n suami die xleh dtg kacau..berjye..kes fasakh masih lom setel..

Emm skrg dia amik lawyer n failkan fasakh..dia failkan exparte hak penjagaan anak n suami die xl ...
patah_hati Post at 15-5-2012 12:42

yup..klu failkan ex-parte mesti dpt...tu lah pasal, klu kes mahkamah ni nk sng pkai je lawyer..mmg lh org ckp lawyer mahal lh apa suma, tp klu x pkai mcm tu r jd smpai 5 tahun x abis2 kes..lawyer ni sbnrnya mmbantu..bab bayaran tu terpaksa lh sbb kita gunakan khidmat profesional..hehe

yup..klu failkan ex-parte mesti dpt...tu lah pasal, klu kes mahkamah ni nk sng pkai je lawyer..mmg ...
hafiz_1312 Post at 15-5-2012 12:44

Betul..tambah de gak lawyer yang berimbang rasa..byr sikit2 secara ansuran..sebabnye lawyer lbih tau n pandai cakap..lawyer la katekan hihihi

Betul..tambah de gak lawyer yang berimbang rasa..byr sikit2 secara ansuran..sebabnye lawyer lbih ...
patah_hati Post at 15-5-2012 12:46

haha dlm maknanya tu...rmai je lawyer yg boleh byr ansur2 sbb kita pun fhm keadaan org...

haha dlm maknanya tu...rmai je lawyer yg boleh byr ansur2 sbb kita pun fhm keadaan org...
hafiz_1312 Post at 15-5-2012 12:55

hihi..bukan tuju pada hafiz tapi tu mmg hakikatnya..

hihi..bukan tuju pada hafiz tapi tu mmg hakikatnya..
patah_hati Post at 15-5-2012 13:07

hehe betul tu..hehe

dkzue replied at 29-12-2011 11:58 AM
Kalau Cerai Fasakh atau Taklik...memang kita wajib bawa peguam..
Kalau mampu bayar..fee...3-7K... s ...

Hai...boleh bagi contoh surat rayuan tu x.... Please... email - alishanurarfan@gmail.com

alishanurarfan replied at 22-6-2015 02:57 PM
Hai...boleh bagi contoh surat rayuan tu x.... Please... email -

salam.. sori dik lama dah...

step pertama.. pi ke BBG
nanti dia interview kita serba sedikit
kalau ok terus bukak fail
kalu gaji lebih dari rm2500 dia akan suruh buat rayuan dan dia akan bagi salinan contoh
Tiru saja salinan tersebut.. tapi kena siapkan perbelanjaan termasuk resit bil dan lain2 (salinan) selama 3 bulan dan kepilkan bersama surat rayuan... dulu tok menteri nazri yang sign..

step kedua
tunggu dengan sabar (dalam 3 bulan lebih kurang)
Nanti bila mahkamah panggil untuk sebutan kes..
call bagi tau tengah tunggu urusan peguam dari BBG

step ketiga
Akan dapat call dari BBg
dah dapat peguam
so pi la bila sebutan kes..(peguam pun akan deal ngan kita)
Jumpa dia di mahkamah
Jalan kes macam biasa

sabar la kak

Assalam
Nak tya kalau cerai atas persetujuan bersama mcm mana?
katalah suami dh tinggalkan isteri  dan mmg asyik ucapkan nk cerai
Isteri boleh ke failkan kes ni?

dkzue replied at 30-12-2011 08:46 AM
Salam
Tq Bulan.. alhamdulillah...
Akakpun tak menyangka semudah ini Allah permudahkan...

Assalammu'alaikum dkzue.
Boleh akak pm utk tanya lbh lanjut prosidur fasakh yg dkzue lalui dulu?