CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: indeep

- Kes Settled -

Close [Copy link]
Esok hari Jumaat. Apa kata ambik berkat hari Jumaat. Macam Ada forumer bgtau kat pages blkg2. Tt dit ...
cataleya Post at 6-1-2012 00:38

aku tak dpt bersama TT bsk sbb dia berada di penhujung negeri selangor arah utara dan aku berada di hujung negeri selangor arah selatan di atas urusan kerja...so anything we will be communicate by ym sms or phone call...so aku harap sgt la dpt settle bsk dan klu bole sabtu kita buat gath...

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 6-1-2012 00:49
Tu lar kan... Kalau tipu, bukan setakat dia, dgn kawan2 dlm list FB dia tu pun kita boleh bakar sekali terutama yg ex MRSM tu....
sourplum Post at 6/1/2012 12:15 AM

Amboih... Momod Sour... tergamak Momod nak bakor kita setelah Momod reiki FB kita...?
Malu ahhh... terbongkar identity... forumer kertu... ekekkek

Malu-malu pun nak ucap Thanks kat Momod Sour sebab calit peanut butter 10gram kat kita post tadi.. tetiba... haaa, tak lama lagi tak pangkat Adventurer dah...

Reply 901# camprofile

harap momod me dtg gath tuh..dier mana pernah join gath gath nih

(^.^) All the great things are simple, and many can be expressed in a single word: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.

Salam mod mod, tak tau la kalau cadangan cat ni boleh di Kira pakai atau tak? Tp boleh tak minta bantuan mod mod di board2 lain utk membantu menaikkan thread ni atau highlight kan ( tak tau mcmana system kat cari ni) satu hari je esok kat semua boards. Sbb rasanya tak semua org suka masuk board PP ni. Kalau letak kat board CI or board gossip artis tempatan ke, mesti ramai org yg baca. Just for the sake of last day.

Of course Akan Ada mcm2 argument nanti but at least people get to notice this and somehow Ada yg terbuka hati utk menolong sedekah ke derma ke sikit2. Minta tolong derma seringgit pun tkpe tapi kalau dah ramai org yg tau Dan in gin Bantu. Lama2 jadi bukit.

Salam mod mod, tak tau la kalau cadangan cat ni boleh di Kira pakai atau tak? Tp boleh tak minta ban ...
cataleya Post at 6-1-2012 01:19 AM

Yg tu tak boleh dibuat... Yg dibuat skrg ni pun tak brp dibolehkah kekdahnya...

Me rasa TT sendiri kena ada plan B kalau lah jumlah gagal menepati sasaran... Mungkin macam yg ada forumer cadangkan mintak kat masjid ke apa... Tapi harapnya akan ada berita gembira la besok...

Follow Us

Wah...

Post Last Edit by AceHand at 6-1-2012 01:46
TQ Kaka Sya...

Dan sedikit penjelasan dr me  khas utk forumer2 yg bertanya ttg semakan IP Ind ...
sourplum Post at 5/1/2012 22:24

Worang kat sini ramai yang dermawang betol eh...? Banyak dapat pahala tu... Aku pong nak cuba nasib gak lah ni...

Aku pong dah tak tahu mana nak tuju lagi dah ni... Bebetol in dip terabel... Jadi ini jer lar kot ikhtiar terakhir... Demi Allah aku bukang  reka cerita ni... (Kalau aku tipu pong bukannya ko worang tak tahu jugak kan...?)

Aku sekarang ni ada hutang sama along RM 7,000... Oleh sebab nak bayar hutang along tu tak mampu jadi aku hutang sama angah plak RM 7,000 atas tujuang nak bayor hutang along... Tup tap tup tap ada masalah peribadi pulak... Belom sempat nak bayor hutang along RM 7,000 duit dah habes dah... Sebab nak setel masalah ni aku hutang sama achik plak RM 14,000... Niatnya nanti bleh lar bayor hutang along sama angah tu sekali...

Nak dijadikang cerita ada lar seorang forumer yang mengalami naseb yang seakang sama ngan aku... Disebabkang rasa simpati aku pada dia aku pong bank in lar duit yang aku pinjam RM 14,000 tu pada dia... Kesian wei sama anak bini dia yang tak bersalah tu terlibat sekali kena ugut sama along... Dia ucap terima kaseh bebanyak sama aku... Walau pong aku susah tapi hati aku senang dengar dia sudah happy...

Hah! Sekarang ni camne ni...? Masalah worang lak aku tolong setel... Masalah aku sendiri dah blank dah tak tahu nak setel camne lagi... Mohong ko worang sudilah bantu aku yang sudah blank nak dapatkang RM 35,000 untok bayor hutang... (Termasok bunga yang nak kena bayar sekali...) Along angah achik dah kejar aku sana sini dah... Tak tahu nak nyorok mana lagi... 13 Januari 12 ni (Friday The Thirt3en...) last day kena setel semer... Ya ampong...

Jizzz... Klong! Klong!

Worang kat sini ramai yang dermawang betol eh...? Banyak dapat pahala tu... Aku pong nak cub ...
AceHand Post at 6-1-2012 01:43 AM

Kesiannya...  Kroniknya masalah u....

Mohon pm kat me no. tepon, alamat rumah, gambar IC,  gambar terbaru bersama isteri tercinta... Malam ni gak me bank-in 35k tuh...

Kesiannya...  Kroniknya masalah u....  

Mohon pm kat me no. tepon, alamat rumah, gambar ...
sourplum Post at 6-1-2012 01:55

sama2 la kita tlg ace ...sorang 35000 rpiah ..

Reply 907# AceHand

Tak tahu nak nyorok mana lagi... 13 Januari 12 ni (Friday The Thirt3en...) last day kena setel semer... Ya ampong
...

bila baca kisah TT ni (bru je baca daru kul 12. mlm tadi, baca demi pgs demi pgs demi pgs, terus skip pages 30 sampai pg last dh tahan mata dah ni.

bg MOD tangan Ace, silale kemana2 masjid utk sembahyang Jumaat semuga roh anda akan tenang dan damai didalam masjid, dan sesambil tu sila potostat banyak2 duit not baru tu dan harap bayar kat ahlong, ah ngah dan ah cik tu waktu tgh malam , kat tepi2 jalan so diorang mungkin tk pasan duit tu local atau pun ori sambil ditemani ole Camhpro, The Italiano Job Expertise.
To TT, bertabahle, semuga lepas ini anda akan mendapat rezki yang berlebihan lagi dan to Camphro kalau ada sesape nak mintak tulon utk buat italian Job ni, hadakah anda buat secara sukarela atau secara pay per hour/day/months etc.

Reply 791# camprofile

bsk aku dan TT akan ke Jelebu urusan keje..nk ajar TT mcmana susahnya carik duit..

ade buat Italian Job lagik ke, ko nak tulon TT buat kije  tu ke, tu kije yang suci dan murni
pls la hapdet cite ko wat next Italian Job tu ( wah cam episode Donald Duk with The Apprentice nya plak), saspen tul {:4_190:}

Worang kat sini ramai yang dermawang betol eh...? Banyak dapat pahala tu... Aku pong nak cub ...Demi Allah aku bukang  reka cerita ni... (Kalau aku tipu pong bukannya ko worang tak tahu jugak kan...?)
AceHand Post at 6-1-2012 01:43

Kenapa main2 ni? Citer TT dah jadik citer jenaka hari ini ke?

Reply 907# AceHand

Di pagi jumaat yg mulia ni  harap benda nih akan betul-betul jadi kenyataang dalang hidungp momod ace...aminn

x baik main2 benda camni... seolah mendoakan pulok. nanti jadi kat batang idung sendiri baru melopong. manusia x lari dari wat kesilapan.

yg FD tu kn tipu ke..
juju_amin84 Post at 5-1-2012 17:59

baca link ni dan link2 berkaitan, nanti juju faham.kes yg kat FD ni complicated sikit.

http://eforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=611940&extra=page%3D3

harinilah kan last day....................

Worang kat sini ramai yang dermawang betol eh...? Banyak dapat pahala tu... Aku pong nak cub ...
AceHand Post at 6-1-2012 01:43

hahaha...TerBaeKK!!!
S/Mod punya pasal...ramai je yg terlebih dermawan...mintak 35K silap2 dpt 50K

memandangkan momod sourplum kata bole tepek.. aku tepek print screen kat bawah ni..kalau dia dah edi ...
camprofile Post at 6-1-2012 00:06

maaf la akak bertanya..
kalau buat pembayaran thru mayban2u..

kat description of transcation tu mmg akan ditunjuk 'pembayaran along rm1K ya.

bermakna along pun joint venture dgn bank ke..

Takde update ke jumlah terkini ?

so ape cer dah skang ni? dah setel byr along