CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: indeep

- Kes Settled -

Close [Copy link]
print screen pembayaran kepada bos along..dpt diskaun RM50 hengget.....last payment hutang sudah set ...
camprofile Post at 6-1-2012 17:04

ko ke yg tolon setelkan dgn balasan dia kena keje dgn ko kan

ko ke yg tolon setelkan dgn balasan dia kena keje dgn ko kan
cak! Post at 6-1-2012 17:05

aku beri dia choice untuk fikir masa depan dia semasa mlm aku jumpa dia..mlm new year..klu dia nk teruskan kehidupan dia sendiri..takder masaalah..klu dia nk aku bantu dia bina hidup baru ..stay ngan aku Insyaallah aku tlg ape yg termampu..

alhamdulillah...kita sama2 dpat selesaikan masaalah dia..

aku beri dia choice untuk fikir masa depan dia semasa mlm aku jumpa dia..mlm new year..klu dia ...
camprofile Post at 6-1-2012 17:13

ko bg keje ape tu...nak join

cak! Post at 6/1/2012 05:16 PM

Ko mampu kew? Kerja juru andam solek-menyolek pengantin... Campro ni Make-Up Artist

wah................terbaiklah geng2 cari.. arap2 mslh mcm nih x ada lagi.......

cak! Post at 6-1-2012 17:16

aku ade byk projek nak buat ni..buat masa ni aku bg dia keje duduk2 je dulu ..kekekekeke

Follow Us
Ko mampu kew? Kerja juru andam solek-menyolek pengantin... Campro ni Make-Up Artist
sya_sugar_sugar Post at 6-1-2012 17:18

kalo juru andam xmampoo la haku..

tgh nak cari keje baru ni

bg indeep masuk thread ni la..masa org2 forum nak 'membasuh' die lakss...

Teringin nk kenal sape Campro ni...mcm superhero dlm thread ni..

klu nk kenal2 tu masa buat gath...sure aku join..

Post Last Edit by llisamaisarah at 6-1-2012 17:54

Sampai 2 kali aku pos haa..xberapa aktif porem..segan

ak highlight thread nih smntr ......sbb kes sh stle ...kang ade lagik org masuk duit lakss..

aku dah bg pelepasan indeep join thread....so....sedia utk blasahhhhhhhhh

alhamdulillah...tercapai jugak misi. haritu tengok 4 sekeluarga mati kat dalam berita seriau betul terbayang kot2 kes ah long jugak.

Semoga encik indeep mengisi hari-hari selepas ni dengan melakukan perkara yang lebih bermakna & memberi manfaat kepada keluarga. Biar susah dalam kategori cukup2 makan. kais pagi makan pagi ke asalkan jangan dah melibatkan diri dalam rasuah2 ke apa yang tak baik tu. Ikhlas dalam menjalani hidup insyaAllah urusan hidup pun akan dipermudahkan nanti. Nak bagi makan anak isteri biarlah dari sumber yang halal. Banyak2 muhasabah diri & insaf. Ujian Allah bagi ni kalau encik indeep tak amik pengajaran jugak tatau la nak cakap apa dah. Saye doakan yang terbaik untuk encik indeep sekeluarga. InsyaAllah.

Kisah ni elok dijadikan iktibar untuk kita semua. Susah2 macam mana pun ingatlah kat orang2 yang terdekat dalam hidup kita. Keselamatan diorang semua. Yang penting, jauhkan diri dari aktiviti2 yang dah sah2 Allah takkan berkati tu. Tahniah jugak kepada bro campro & insan2 yang telah digerakkan hatinya oleh Allah untuk membantu encik indeep.

Dari Abu Hurairah “Barang siapa yang melepaskan satu kesusahan seorang mukmin, pasti Allah akan melepaskan darinya satu kesusahan pada hari kiamat. Barang siapa yang menjadikan mudah urusan orang lain, pasti Allah akan memudahkannya di dunia dan di akhirat. Barang siapa yang menutup aib seorang muslim, pasti Allah akan menutupi aibnya di dunia dan di akhirat. Allah senantiasa menolong hamba-Nya selama hamba-Nya itu suka menolong saudaranya.  (HR Muslim)

Boleh dah tukar tajuk kot. kang ada plak yang duk bank-in lagi..

Reply 973# camprofile

Alhamdulillah....semoga rezeki ko makin bertambah lepas ni.....kem salam dgn indeep tu...aku doakan semoga hidup dia makin bahagia lepas ni....

alhamdulillah...tercapai jugak misi. haritu tengok 4 sekeluarga mati kat dalam berita seriau betul t ...
cinta_ungu Post at 6-1-2012 18:02

Off topic*

Mak aihh siggy..Serabut hingga 15/1

Aku nak menyakat bulleh tak... sambil2 wat kempen kesedaran.
Kang muncul lagi thread2 sama tema macam cendawan...

Tolong lah sesangat....

Seb baik Indeep tak berkesudahan begini...

Forumer pompuan pulaks... beringat2 jgn nak wat perjanjian syaitan..

Anak bini jd mangsa... trauma

Tuuuu diaaaaaaaa...

Post Last Edit by indeep at 6-1-2012 18:40

Assalamualaikum & Salam Sejahtera,

Waktu malam tahun baru minggu lepas, time orang sibuk nak tengok bunga api, saya tengah sibuk nak menyusup keluar dari rumah, planning nak ke Masjid di area Taman Tun, seperti yang dicadangkan oleh salah seorang forumer. Kepala tengah peningm sebab duit yang ada tak cukup nak settle along, so saya mintak tolong saudara camprofile untuk pick up kat stesen komuter sg. Buloh. Sebab saya x berapa arif area Taman Tun

Tapi nasib x berapa baik, komuter last train kol 11.15pm, jadi terpaksa tukar plan. Saya naik cab ke RNR Bukit Dugong, dan nanti camprofile akan jemput. Terus terang saya cakap, dalam kereta memang saya cakap kat dia, drop aja kat mana2 masjid. Nanti saya akan meminta bantuan @ mengemis kat sana. Dengan harapan nak kutip dekat RM1k sehari ( besar angan2 ). Tapi sewaktu singgah kejap di rumah dia dan berjumpa dengan adik beradik dia, plan dah berubah. Mereka sudi untuk menolong saya top up RM2K untuk settle Along pada pembayaran pertama. Dan saya juga berjanji kepada mereka akan membantu camprofile buat sementara waktu dia short staff, untuk tolong running bisnes diorang. So malam tu tido di rumah camprofile, dan esok gerak gi Bukit Beruntung dan saya stay sana sampai sekarang ni.

Bermula dari malam tersebut, saya anggap kejadian sebagai miracle. Bantuan untuk bayar pada 2nd time hari Jumaat@ hari ni mula datang mencurah2. Alhamdulillah, ni semua kerja tuhan untuk membuka hati sebahagian dari forumer di sini. Jadi pada hari ini iaitu Jumaat 6 hb Januari, saya telah membuat pembayaran last kepada along2 tersebut, dan mulai saat ini, mereka sudah tidak akan mengacau hidup saya lagi. Dan mulai hari ini, saya sudah kembali menjadi warga merdeka di bumi sendiri. Syukur sangat2, memang saya tak sangka kesudahan begini. Saya dah tak boleh nak ucap dengan kata2, betapa berharganya hidup dalam aman, bebas dari gangguan & tekanan. Korang pastut bersyukur,

Jadi di sini saya ingin mengucapkan jutaan terima kasih kepada semua forumer yang telah membantu menghulurkan wang ringgit untuk membantu saya, kepada yang selalu menelefon & memberi kata sokongan, kepada MOD yang membenarkan thread ini terus dibuka, dan kepada sesiapa saja yang membantu hamba Allah ini kembali menjalani kehidupan normal kembali..Terima kasih ini adalah ikhlas dari saya, wife & anak kecil kami yang berumur 1 tahun..Nampaknya kami boleh membina hidup baru nanti.

Semoga Allah akan merahmati hidup & memurahkan rezeki kalian semua...

Jadikan lah kisah ini, sebagai teladan untuk rakan2, saudara & sahabat handai korang. Elakkan dari along ini, kerana hidup korang akan diselubungi misteri ..

Merdeka !!!!!!!!!!  Merdeka !!!!!!! Allahuakbar...Allahuakbar...Allahuakbar..

camprofile Post at 6-1-2012 18:20

Macam tau jek saya mau pergi bukit beruntung lagu ni..huhu..ironi betul