CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: indeep

- Kes Settled -

Close [Copy link]
Reply 78# otai_g

kalau derma pun kena hati yang ikhlas la.. kalau was was baik x yah nak derma ..

Maaf kalau saya bertanya.

-kamu sudah berusia 36 tahun kan?
sejak habis SPM sampai umur 35 tahun ...
RedDevils Post at 30-12-2011 22:17

Saya ada adik yang masih kecil kat kampung. mak saya tak bekerja. dulu masa aruah ayah masih ada, dia selalu sakit. Jadi saya lah tempat keluarga menumpang. huhu..
Dulu umur 20's - 33, ada gak lah menyimpan duit....Tapi wat kawin, dekat RM15k semua. Janganlah tuan cakap kenapa saya berhabis untuk kawin, sebab masa tu ekonomi masih stabil. Saya pun ada buat bisnes dgn partner, supply barang ke govt. Tak lah besar mana pun kecil-kecilan. Tapi laste last year bungkus, masalah untung x banyak, harga kena mark up kat buyer@staff govt..so rasanya, ni balasan kerja saya dulu. Nak projek, kena bagi rasuah. huhu

Reply  indeep

duit yang ko dapat tu pakai la secara baik baik .. bukan niat untuk ko terus ...
tuakang Post at 30-12-2011 22:23

memang saya ada dapat duit sumbangan dari sini, tapi memang saya tak boleh pakai. Tu pun masih jauh dari mission imposible, tapi alhamdulillah. At least ada juga yang membantu..
Kalau ada yang rasa was2, sebab ada sedara tadi sebut pasal scam kes lama, boleh pm dan kita bertukar fb.

KAwan aku penah utang along
Dia bagi kad manila kuning (macam kad klinik)
CHOP RUBBER STAMP INK MERAH FONT BESAR ...sampai la ni aku ingat pantun scarry-merry dia

Pisang Emas Di Bawa Belayar
Masak Sebiji Di Atas Peti
Hutang Emas Boleh Dibayar
Hutang Budi Di Bawa MATI

Berdarah hidung aku baca... takut wooo.
Kawan aku pinjam RM1,000 (ikut A4 paper tu cakap: Pinjam RM1,000, dapat RM1,000).

14 hari pinjam, terus bayar RM1,000 + paedah.... sangguo tak makan lauk bulan tu. Makan nasik lauk air garam jer...

Reply  otai_g

kalau derma pun kena hati yang ikhlas la.. kalau was was baik x yah nak derm ...
tuakang Post at 30-12-2011 22:24

bila dah derma tu tutup mata jerk la. anggap la org yg mintk derma tu mmg betul2 sbb kalo kita pk yg negative takut x ikhlas lak jadinya...buangkan rs was2 tu...aku kalo gi pasar malam kdng2 tgk rmi pengemis, kalo nak pk yg bkn2 betul ke pengemis ni btl2 org susah mmg x jd nak hulur la jawabnya.

kalo sen tgh x de pun mmg x hulur gak kan.hehe...

KAwan aku penah utang along
Dia bagi kad manila kuning (macam kad klinik)
CHOP RUBBER STAMP INK ME ...
sya_sugar_sugar Post at 30-12-2011 22:32

itu yang aku takut tuan, takut dia follow sampai kat mana2, pastu rembat masuk kereta. kalau dia campak balik hidup lagi x per..masyaallah..tak tahu nak fikir apa bro..takkan lah kan dema ni sanggup sampai bunuh, tapi cina punya hati, x tau lah.

Follow Us
ko online dari mana nie? rumah ke?

Reply 86# indeep

i cina la bro .. kesian kat i ..

Reply 87# satusembilan

suruh MOD derma kredit blh x ? lol ..

ko online dari mana nie? rumah ke?
satusembilan Post at 30-12-2011 22:39

ye, kat rumah. internet pakai yang SKMM yang rm25 sebulan, pastu yang free sebulan tu. ni lum expire lagi. Masa ada duit tu hari, ingat lah nak wat bisnes internet, jadi pergi lah cari celcom SKMM ni, kebetulan ada usb modem huawei yang lama, crack je lah kod. leh masuk SKMM ni.

itu yang aku takut tuan, takut dia follow sampai kat mana2, pastu rembat masuk kereta. kalau d ...
indeep Post at 30/12/2011 10:37 PM

maybank kard dia pegang khen....? Buku bank dia pegang khennnnn...?

Post Last Edit by indeep at 30-12-2011 22:53
Reply  indeep

i cina la bro .. kesian kat i ..
tuakang Post at 30-12-2011 22:40

adoi..i tak tahu u cina tuan? huhu..really u chinese? . maaf, saya siap bagi salam tadi rasanya kat pm

maybank kard dia pegang khen....? Buku bank dia pegang khennnnn...?
sya_sugar_sugar Post at 30-12-2011 22:44

Yang ni dia x pegang maybank kad. dia cuma ambik photostat ic, photostat bil api, pastu tunjuk rumah kat mana. Terus bagi cash

aku cakap terus terang aja lah, harap jangan fikir bukan bukan.

Zaman sekarang ni, terlampau ramai penipu, menipu dgn pelbagai 1001 cerita sedih semata mata nak hidup mudah dapat wang.
Jadi dek kerana terlampau ramai penipu, termasuk lah di alam cyber, maka semua orang aku yakin ambil langkah berhati hati..
Aku yakin ramai forumer kat sini nak bantu, tapi was was, dan kau tak boleh salahkan mereka.
Aku cakap terus terang lah, aku pun was was dengan cerita kau ni.

Aku tak cakap kau menipu, dan aku harap kau tak menipu.
Dan tujuan aku menulis pasal ni ialah sebab nak kau sedar, bahawa jangan letak harapan terlalu meninggi tiba tiba ada dermawan dalam forum yang sudi derma, atas sebab zaman ini terlalu ramai penipu.

Cadangan aku macam ni ajalah:

Selain kau pegi ke MCA tu, kau buat fotokopi Mykad kau, dan kau mintak tolong kat masjid.
Kat situ jemaah boleh tgk muka kau, dan pegang salinan IC kau, in case mereka ragu2 kau menipu.
Mintak tolong kat situ, face to face. Ya, aku cadangkan kau minta derma kat masjid. Dah byk kali kali aku jumpa org minta derma kat masjid style macam ni, tetapi atas alasan penyakit(nak duit berubat), atas alasan sebagai saudara baru(mualaf). Dan harap kalau kau buat style ni, kau jelaskan sebenar2 nya, kau pinjam Along. Jangan menipu.

Harapnya kalau mengadap muka face to face, orang lebih yakin berbanding dekat forum/email/facebook, yang mana kat situ memang ramai penipu buat kerja.

Tu aja yang aku boleh tolong.
Maaf, harap kau jangan salah tafsir tulisan aku ni...

Buat iktibar...
Pasni ko tak yah lah niaga2,,,bisness2 bagai.

Sesetengah org memang tak ditakdirkan makan hasil bisnes sendirik.
Mkan gaji. Gaji kecil, tapi berkat.

Ko kena nekad & tekad, gaji pertama, priority bayar utang dulu.
Aku kalo pinjam duit org, tepat pada masa terus bayar. tolak tepi aku nak makan apa bulan tu bla2...

Mak aku ada ajar aku baca doa semoga dianugerahkan kekuatan bayar hutang.
Aku baca, aku dah bebas dari dirantai, digelangi, dibelengu hutang la ni...

Dari sebesar2 hutang sampai sekecil2 utang aku dah bebas...
Allah Humma Inni, 'A'uzibika Minnal Hammi Wal Hazan ....(sampai abis tu)

Satu lagi, dah nak dekat pilihanraya ni, kau pergi mintak tolong kat Biro Pengaduan UMNO.

Setakat RM6000 tu, sekelip mata aja boleh bagi

Reply 94# RedDevils

orang yang biasa hidup dalam rumah yang lengkap x kan tau perasaan kena kejar along  ..

orang kena kejar along ni .. i tau la akibatnya ..

6K hutang = patah tangan dan kaki (masa kena tangkap along sebab kes pinjam lari)

kes penipuan memang banyak ..di dunia ini  .. ramai orang cuba ambil perasaan simpati daripada orang ramai untuk mengaut keuntungan ... memang ramai pengemis yang kaya kaya duduk kerja mengemis saja ..

dosa pahala bukan kita tentukan di dunia ini .. biarkan tuhan yang tentukan segala-galanya ...

derma dengan hati yang ikhlas .. tak dapat dibeli dengan nilai wang ringgit ... cuma hati si penderma dengan tuhan saja yang tau ...

Reply 96# RedDevils

i rasa belum sempat nak file aduan / pertolongan .. TT dah lama terlantar kat hospital ..

Reply  RedDevils

orang yang biasa hidup dalam rumah yang lengkap x kan tau perasaan kena ke ...
tuakang Post at 30-12-2011 23:02

tu semua aku tahu. derma hati kena ikhlas.

maksud posting aku tu ialah supaya TT sedar kenapa org bila dalam dunia maya susah nak beri bantuan yg melibatkan kewangan.

suruh MOD derma kredit blh x ? lol ..
tuakang Post at 30-12-2011 22:41

nanti dapatlah +10...