CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: indeep

- Kes Settled -

Close [Copy link]
Reply  RedDevils

i rasa belum sempat nak file aduan / pertolongan .. TT dah lama terlantar ...
tuakang Post at 30-12-2011 23:04

Jangan tunggu hingga tarikh dateline baru nak pergi MCA/Biro Pengaduan UMNO. Esok pagi2 terus pergi, jangan pulak tercongok kat rumah mengadap PC

Reply 94# RedDevils

pls.. saudara baru x semestinya perlu bantuan sebegini mintak kat masjid ..  ayat ko kena hormat sikit ...

kalau x suka saudara baru mintak sederkah kat masjid ..  ko  boleh kasitau pak iman kat masjid bukan promote kat sini ..

hang x pernah raya puasa kat arab ..hang x tau keadaan luar masjid di sana masa lepas solat awal pagi raya itu ...

Reply  RedDevils

pls.. saudara baru x semestinya perlu bantuan sebegini mintak kat masjid  ...
tuakang Post at 30-12-2011 23:07

Loohhhhh..yang ko sentap ni apahal pulak

Aku menulis tadi tu ikhlas nak tolong TT..dan aku kasi tau contoh saudara baru tu bukan pasal nak rendah-rendahkan saudara baru...

Tapi terpulanglah kalau kau nak sentap. Tuhan tahu niat aku, betul tak?

aku cakap terus terang aja lah, harap jangan fikir bukan bukan.

Zaman sekarang ni, terlampau r ...
RedDevils Post at 30-12-2011 22:52

terima kasih atas ulasan tuan,

Sebelum buka thread di sini, saya dah fikir yang akan ada perasaan skeptikal dari warga forum ini. Kebetulan memang kita masing2 tak mengenali, jadi memang akan ada peluang yang besar untuk melakukan penipuan. Tapi saya dah tawakal dan minta doa kat tuhan, "jika saya benar, saya berani jika orang tuduh bukan2, dan minta dibukakan hati orang untuk menolong saya". Alhamdulillah, saya ada juga menerima sedikit sumbangan dari forum ini, walaupun masih jauh dari apa yang diperlukan, tapi tetap bersyukur.

Tentang derma di masjid, memang akan saya buat hari Ahad ini. selain dari saja mengemis kat tepi jalan orang lalu lalang, saya juga akan singgah kat masjid2 untuk minta kebenaran mohon derma time orang sembahyang. Kalau minta derma untuk buka satu tabung untuk saya, rasanya memang x dibenarkan, tapi akan cuba juga tanya..

Tapi kalau ada yang curiga lagi, saya boleh bagi no tel & alamat rumah, untuk datang jumpa saya. tengok keadaan macam mana la nie. Demi Allah , memang saya ada hutang dengan Along ini RM6k dan perlu diselesaikan bermula isnin ini, dan jika saya menipu, maka gugurlah agama saya.

terima kasih atas ulasan tuan,

Sebelum buka thread di sini, saya dah fikir yang akan ada pera ...
indeep Post at 30-12-2011 23:12

Andai kisah kau benar, aku doakan semoga dipermudahkan urusan, dibuka jalan supaya masalah kau dapat di atasi.

Jangan lupa cuba try mintak tolong dgn:

-masjid
-Biro Pengaduan UMNO

Jangan tunggu hingga tarikh dateline baru nak pergi MCA/Biro Pengaduan UMNO. Esok pagi2 terus ...
RedDevils Post at 30-12-2011 23:07

MCA kalau saya pergi, dia akan call dan deal sahaja, sambil tu masa dah berlalu. Along ini saya x berani jamin, yang dia akan dengar kata MCA. jadi saya ambil peluang sementara masa yang ada ni, untuk cuba dulu buat sedaya upaya saya.
dan alhamdulillah, ada juga saya terima dari dermawan kat sini. terima kasih banyak2. semoga rezeki kalian semakin murah.

Saya akan pergi ke MCA Isnin ini, kalau betul2 dah habis jalan, duit dah x ada..sekarang campur dengan duit saya sendiri, dah ada rm850

Follow Us
Andai kisah kau benar, aku doakan semoga dipermudahkan urusan, dibuka jalan supaya masalah kau d ...
RedDevils Post at 30-12-2011 23:16

terima kasih. akan saya usakan tuan MOD.

dah try mintak kat pejabat zakat? tak silap aku, ko ni (golongan berhutang) adalah salah satu asnaf (penerima) zakat..  sebab kalau ko minta derma kat sini atau kat luar sana pada orang awam, aku tak rasa ko mampu dapatkan 6K pada hari Isnin ni.. sikit2 beratus2 RM bole la dapat kot..

ko pi mintak sedekah jer kat high traffic area.
Sejam leh dapat RM200

MCA kalau saya pergi, dia akan call dan deal sahaja, sambil tu masa dah berlalu. Along ini say ...
indeep Post at 30-12-2011 23:16

aku cadangkan ko pegi PPIM jugak... dgr cite dorang dah banyak tolong mangsa along nie...

Reply 110# satusembilan

PPIM stand for???

ko pi mintak sedekah jer kat high traffic area.
Sejam leh dapat RM200
sya_sugar_sugar Post at 30-12-2011 23:19

tu lah saya fikir, cuma tema minta sedekah nanti tu yang tengah fikir..Adakah perlu bawak kertas dan tulis "SAYA MANGSA ALONG, TOLONG BANTU SAYA"..atau just cakap, tolong "SAYA TAK ADA DUIT" ??? Atau ada tema lain ?? maksud tema ni, ayat yang boleh orang tak herdik kita. huhu..

dah try mintak kat pejabat zakat? tak silap aku, ko ni (golongan berhutang) adalah salah satu asnaf  ...
mesmerize Post at 30-12-2011 23:19

ya betul....Asnaf yg tergolong ialah 'org berhutang'.

Tapi tafsiran hutang tu luas, dan kompleks...But who knows, tak salah mencuba kan..

Reply  satusembilan

PPIM stand for???
blazzard Post at 30-12-2011 23:22

persatuan pengguna islam malaysia

TT, kau kata kau duduk Nilai kan..

Cuba kau jumpa ketua UMNO Seremban, Datuk Sahak (ishak)...dia jenis senang bawak berunding....
Tak tahu lah kalau hujung2 tahun ni dia busy, tapi selalunya senang aja nak jumpa dia..

Try mintak tolong dgn dia

Reply 114# RedDevils

woohh...

Salam TT...sila pm me your bank account number... Walau tak dapat membantu dalam jumlah yang besar, sekurangnya ia dapat mengurangkan beban saudara... Simpati saya pada isteri dan anak yang turut kena tempiasnya...

* saya cuba pm saudara tapi tak boleh masuk..kenapa ye?*

ok, klau semua cara da cuba, xnk mntak bantuan gereja? [aku bkn joking]

Reply 113# RedDevils

tapi yg iols google.. golongan berhutang yg camni aje yg layak memohon zakat :

• Bantuan hutang kerana keperluan hidup.
  • Bantuan hutang perubatan/pendidikan dan kesihatan.

tak tahu pulak iols, berhutang dengan along masuk kategori mana

dah try mintak kat pejabat zakat? tak silap aku, ko ni (golongan berhutang) adalah salah satu asnaf  ...
mesmerize Post at 30-12-2011 23:19

lupa nak beritahu. sebelum pinjam along ke2 , ada pergi Majlis Zakat. Dia kata, peruntukan hanya untuk orang yang berhutang kerana berjuang di jalan Islam sahaja. dan untuk yang sakit & student yang nak masuk u. Tapi proses ambik masa berminggu2. ada yang sampai 2 bulan baru dapat. Sebab bertimbun permohonan, dia kata.