CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 13894|Reply: 37

Menjejaki Orang Hilang

Salam kepada semua forumer..

Straight to the point, saya nak tanya.. Kalau nak cari orang hilang, boleh tak guna pendekatan mistik ni?
Ada tak mana-mana individu yang boleh gunakan ilmunya untuk mengesan kat mana lokasi orang yang hilang tu?
Sebab ada kawan saya, saudara dia hilang dilarikan oleh seseorang.. Dan sekarang ni tengah berusaha mencari.. Tapi masih belum jumpa..

Kalau ada gambar orang tu, boleh tak kita kesan kat mana dia ada? Harap sangat-sangat sesiapa dapat membantu..

Dan kalau dah ada thread similar to this topic, please inform eh.. Sebab saya search tapi tak jumpa.. TQVM..

Straight to the point, saya nak tanya.. Kalau nak cari orang hilang, ...
iz_ejay Post at 3-1-2012 23:01

Pastekan gambar dia kat sini..Insya-allah ada lah nanti tu...ada 2-3 orang forumer kat sini Allah beri kelebihan tu...Insya-allah.

Post Last Edit by te_peng at 4-1-2012 01:41

Saya dlm bab cari tak reti cuma nak citer kalau dalam pendekatan mistik orang hilang ni ada dua cara biasa org buat. Pertama spt yg dikehendaki oleh TT scan/trawangan mencari orang hilang. Kedua dipanggil balik spt diseru/dicuit rohnya agar balik semula ke rumah.

Kaedah umum yg mudah solat hajatlah lebih di dahulukan. Selain buat sendiri mintak orang masjid buat solat hajat.

pss: cadangan paste gmbr di forum scr umum saya tak berapa setuju takut2 menjatuhkan maruah samada org itu atau keluarganya. Sebaiknya hal begini TT sorongkan pic melalui PM sahaja kepada org dirasakan patut spt Luckman

Pastekan gambar dia kat sini..Insya-allah ada lah nanti tu...ada 2-3 orang forumer kat sini Alla ...
Luckman Post at 3-1-2012 23:47

Takpe ke kalau paste kan gambar kat sini?
Kalau awak tau sapa2 yang dapat tolong, PM saya ye.. Sebab dah sebulan lebih hilang.. Sampai sekarang tak jumpa lagi..
Saya pernah dengar, orang hilang kita boleh cari dari jauh.. Sebab tu saya post dlm forum ni.. Harap sangat dapat membantu..

Di pinang pinang tak dapat ,di pujuk pujuk di bawa lari...
Cam ner?

Kalu dia dengan rela hati ...tak leh lah nak buat ape aper...

Follow Us
Saya dlm bab cari tak reti cuma nak citer kalau dalam pendekatan mistik orang hilang ni ada dua cara ...
te_peng Post at 4-1-2012 01:39

Kalau ade sape2 yang tahu mcm mana nak tau lokasi orang yang hilang, boleh PM saya.. Really need help..
Thanks te_peng for ur opinion.. Solat hajat dah pun dibuat.. Tapi sampai sekarang masih belum ada apa-apa petunjuk..
Tak tau nak buat mcm mana lagi...

Kalu dia dengan rela hati ...tak leh lah nak buat ape aper...
rdzaccess Post at 4-1-2012 23:12

Kalau di pukau pulak mcm mane? Kalau rela hati, memang tak boleh buat apa..
Yang jadi lagi berat sebab lelaki tu bawak lari seorang perempuan dan 2 orang anak yang masih kecil, sorang 2 tahun, sorang 3 tahun..

Tu nk cari apanyer ..clitoris da gatal Lerr tu..

menggoogle keyword tu

lari ke lombok tak

paper hr ni ada kuar psl anak beranak ilang naik keta kancil kot...anak laki n pompuan...org yg sama ke TT...

Straight to the point, saya nak tanya.. Kalau nak cari orang hilang, ...
iz_ejay Post at 3-1-2012 23:01

adik sharlini hilang yg dapat coverage seluruh negara siang malam pun tak jumpa sampai sekarang.
kalau ada ummah yg hebat boleh jejak, udah lama adik sharlini pulang ke pangkuan keluarga beliau/.

Kalau di pukau pulak mcm mane? Kalau rela hati, memang tak boleh buat apa..
Yang jadi lagi b ...
iz_ejay Post at 4-1-2012 23:15

pukau lah sangat!!!

haah le, me pun nak cari, anak kawan, dilarikan oleh mak tiri kawan una...

ekceli, baby 2 anak luar nikah, but dia bagi mak sendri bela, bila dah besar sikit, baopak kawan ni amik (mak kandung dgn pak kandung dah bercerai)

so now, bila dia dah nak amik budak 2 balik, sbab dah mampu, mak tiri dia kata ada kat area ampang, but x kasi jumpe...

iols speku, mak tiri sheols dah jual budak 2...

nak gak tau...
mmg ada wat solat hajat bagai, tpi masih belum berjumpe lam mimpi...

Solat Hajat biarlah banyak kali mcm 40 hari berturut2 sbg tanda kesungguhan kita dengan Allah. Solat tu pula biarlah ikut tertib, didahului dgn Solat Taubat, ada selawat, ada istighfar, ada tahmid, ada Yasin dan sbgnya kemudian barulah berdoa. Insya Allah makbul.

Kemudian carilah waktu2 mustajab atau pergilah ke tempat2 mustajab berbetulan pula dgn waktu mustajab dan berdoalah. Itulah rahsia2 tok bomoh/tok lebai kampong. Mrk taklah byk ilmu tapi mrk berdoa kene dgn caranya maka mudahlah dimakbulkan.

Reply 13# Changa

aku pun terpikir benda yang sama, dah ada posting..

adik sharlini hilang yg dapat coverage seluruh negara siang malam pun tak jumpa sampai seka ...
Changa Post at 5-1-2012 15:46

dalam kekalutan kita disuruh berikhtiar dan berdoa utk mencari penyelesaian..selepas hbs semua jalan baru kita tawakal..kehilangan adik sharlini yg masih xdijumpai tu mungkin ada hikmah..allah turunkan cubaan kat manusia utk menguji hambanya..sama2 la kita berdoa agar ahli keluarga mereka itu bertabah dgn ujian allah dan semoga kita dihindari dari dari fitnah dajjal dan syaitan..allahualam

aku mcm rase ade perasaan tak kena lerr dgn kes nihh.... hurrmmm.... ni melibatkan tuan punya badan sendiri nihh.... adakah yang hilang tuhh berbadan sedikit gempal... putih,.... ???

ha tt ...cepat jwp...

12Next
Return to list New