CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: iz_ejay

Menjejaki Orang Hilang

Badan memang gempal sebab orang Lombok tak suka yang kurus...soooorrryyyy....

aku mcm rase ade perasaan tak kena lerr dgn kes nihh.... hurrmmm.... ni melibatkan tuan punya badan  ...
edy137 Post at 5-1-2012 18:23

Ha...ha... Edy ...Buat practical scanning yah...?

Mantapkan aura lagi dan kalau boleh gunakan yang ada di sekeliling juga...kumpul dan satukan...

cari jgn tak cari,gali dalam-dalam...tp jgn sampai rosakkan struktur.

saye ade pengalaman crk org hilang..sorg dah jumpe,,lg sorg tgh dlm proses...cara saya camni..disebabkan i ade kwn2 yg keje kat epf,socso,jpn dan sebagainye...so,i mintk tlg mereka carikkan..dptkan info,,klu org yg hilg tu keje,msti ade carum epf,socso..dptkan info2... utk kes i yg pertama,die pernah kerja dan dah 4 thn berhenti..so,i ambil address syrt tu n no tepon..tp syrkt tu x bole dedahkan mklumat pekerja..so,jln terakhir,i mintk tlg kwn2 yg keje jpn,,mintk address terakhir kat ic...bile address ic ngan address yg register kat epf tu sama, i terjah g carik die walaupon jaoh...tp still mcm2 dugaan..tp berkat doa dan usaha,,jumpe jgk akhirnye..Alhamdulillh.. utk kes kedua,cara yg sama i guna,,cume xde carum kat epf tp ade kat socso,,tp syrkt tu xnak bg kerjasama...so,,kene usaha lebih sikit..i nak terjah syrkt tu plk sbb byk sgt alasan xnak tolong i...
ade doa utk carik org yg hilang ni,,u cube google ye...tq..

Reply 1# iz_ejay

kakak sy pernah hilang.

mak dah puas cari, cukup 24 jam mak buat report polis. sy call kawan kakak, rupanya dia dengan kawan dia. rumah kawan dia tu kat pulau pinang. kami kat kl. dia ada selisih faham dengan mak. mintak kebenaran utk pergi rumah kawan dia kt sana mak xbagi. actually kakak sy dah besar pun time tu. bukan underage. dah 2+. mak sy ni mengongkong sikit.

kisah nya, kakak suruh sy rahsiakan yang saya tau dia kat mana. sy pun jadi pemerhati. kelakar sgt bile bawak pergi jumpe orang sane, orang sini. macam2 lah dia cakap. kejab cakap kakak sy tgh menangis, dikurung. ade yg ckp di ikat. macam2. seolah2 kakak sy di culik. macam2 sgt.

last2 sy bagitau jgk perkara sebenar sbb melampau2 sgt tafsiran dorang tu, buat family sy sedih. masa tuh pulak tgh hangat kes adik Nurin.

Hati-hati lah kalau jumpe orang utk mintak tolong cari guna chanel mistik nih. xsemua yg betul. semoga berjumpa sahabat yang hilang itu.

p/s: ada yang betul. sbb penah pergi jumpa ustaz untuk cari orang hilang, akhirnya dia pulang sendiri ke rumah. berbulan2 hilang. dia ckp dia mimpi mak ayah dia. terus balik ke rumah dengan sendiri.

knp TT senyap????{:4_193:}

Follow Us
Post Last Edit by iz_ejay at 9-1-2012 00:22

Sorry semua... Ni baru on9...
Haritu kawan saya ada pergi jumpa someone.. Tak tahu lah ustaz or siapa.. Dia just cakap pergi berubat...
Orang tu bagitau (melalui cara dia berubat), dia nampak perempuan tu naik bot pergi ke satu tempat.. dan anak-anaknya diikat dan di bawa dalam satu kereta.. Orang yang berubat tu pun bagitau kata orang yang membawa lari mereka ada di suatu tempat terpencil@perkampungan di Melaka..
Kawan saya ni pun pergi dengan kawan-kawan & saudara dia.. Cari kat sana.. Tapi tak jumpa..
Apa yang saya nak tanya, agak-agak boleh percaya tak apa yang orang berubat tu cakap?
Sebagai kawan dia, saya bersimpati.. Tapi untuk percaya 100% apa yang orang berubat tu cakp, saya pun tak tahu nak percaya atau tak..
Lagi satu nak tanya, kalau lah perempuan tu ikut lelaki yang bawak lari dia sebab cinta or sebab nak kawin lari, tapi lelaki tu ada muslihat lain guna pukau sebab nak murtadkan perempuan tu ke (contoh), agak-agak yang bersalah lelaki tu atau perempuan tu? Dari segi undang-undang mcm mana? Ni saya just nak minta opinion dari forumer..

saye ade pengalaman crk org hilang..sorg dah jumpe,,lg sorg tgh dlm proses...cara saya camni..diseba ...
lotus_e05 Post at 6-1-2012 15:59

Masalahnya, mangsa & anak-anak dia dah lebih sebulan tak ada kat rumah.. Kawan saya dah banyak kali pergi... Kerja pun dia dah berhenti... Tak tau nak cari macam mana... No phone pun dah tak boleh nak contact..

Yang hilang tu....
Kawan TT punyer saudara punyer (saudara)....

Ni macam mana nak buat...?
Detail lah sikit...bagi lah klu yang lebih mantap...

Kalau Edy guna scan pun ( macam komputer ) jadi pencarian berhasil menemukan
Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogle >567896765432 results.

( termasuk aku nyer scan )
Sekurang kurang berilah maklumat untuk kecik kan scanning tuh...
Ni kira percuma nak bantu ( kalau terdaya )
Amik wudhu pun guna air gomen 5 kali sehari seminggu dah 2 hinggit.
Layan forum pun 1 jam 2 hinggit gak...

ari tu masa gi ceramah anjuran spies.. ada ustazah tu citer.. nak cari anak hilang... dia citer la ada satu mak tu buat gini.. sembahyang hajat (igt2 lupa) dan berdoa ( maaf la lupa sikit tapi ada la sebut ttg " anakku ini minum susu dari tubuhku ini , maka " sbb tak brp dia dia ckp cepat... ) anak pompuan dia balik... alhamdulillah.. anak tu citer.. dia terbangun pukul 3 pagi and terdengar suara mak dia suruh balik.. menggigil satu badan.. besok pagi terus balik.... dia lari ikut pakwe... doa sorang mak tu power juga... dgn izin Allah..

Sy pun tgh tension ni... Ayah sy keluar rumah petang tadi sampai sekarang belum balik. Memang risau sangat2 sbb dia pegi rumah kawan dia tapi kawan dia kata pukul 7 dah balik.. Tp sampai skrg tak sampai rumah. Sy risau sbb ayah sy tu kadang2 hari pun dia lupa. Macam mana nak buat ni??

want2bhappy posted on 9-1-2012 08:18 AM
ari tu masa gi ceramah anjuran spies.. ada ustazah tu citer.. nak cari anak hilang... dia citer la a ...

Haah la.. Step Yg sama. Ada cite budak laki ni hilangkan diri dekat 2 bulan. Polis semua cari.  Mmg budak laki ni larikan diri sembunyi...bila dpt kesan dia lari tempat lain pulak. ibunya risau Yg amat...  Satu hari ibunya Jumpa ustaz, solat hajat, zikir n doa.. Dan mcm2 lg..  Mcm u cite la..Ustaz tu kata insyaallah dlm 3 hari balik la dia... Kita doa lembutkan hatinya... Tgk2 esok pagi budak laki tu balik uma.

kalau try guna yasiinn mubin leh tak? kan salah satu khasiat yasiin mubin, utk mencari sesuatu yang hilang...

te_peng posted on 4-1-2012 01:39 AM
Post Last Edit by te_peng at 4-1-2012 01:41

Saya dlm bab cari tak reti cuma nak citer kalau dalam ...

Pepandai jer si te_peng nie sebut2 nama orang....awak tu kan ader...cubala bantu....
Yang minta bantuan pun tak bagi details, macam mana nak bantu ek? Bayang kan kalau kita bagi surat kat pos Malaysia suruh hantar surat kat orang cuma bagi nama negeri jer...alamat tak lengkap, mau bengong dibuatnyer.......ha ha ha ha....

Anak saya hilang dah 4 mingu masih x jumpa blh sapa2 tlg cari .saya x tahu nak cari mn lg .budak tu baru 3 tahun.klu ada sape2 blh tlg tlg rply

Anak saya hilang dah 4 mingu masih x jumpa blh sapa2 tlg cari .saya x tahu nak cari mn lg .budak tu baru 3 tahun.klu ada sape2 blh tlg tlg rply

ESMAIL replied at 19-10-2016 09:40 AM
Anak saya hilang dah 4 mingu masih x jumpa blh sapa2 tlg cari .saya x tahu nak cari mn lg .budak tu  ...

ini betul2 ke cobaan?

te_peng replied at 4-1-2012 01:39 AM
Post Last Edit by te_peng at 4-1-2012 01:41

Saya dlm bab cari tak reti cuma nak citer kalau dalam ...

Tuan tahu kr mane nak cari org hilang.. Family member kami hilang darul syifa dah cuba solat semua dah buat masih xjumpa lagi.. Ada cara lain ke?

12
Return to list New