CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

Cik_Oren posted on 15-8-2013 03:47 PM
sy baru 6 bulan kawen.. kosong lg.. masih xde rezki...

tp time raya ni asik jadi kaunter ptayaan  ...

tak payah tension.
buat tak tahu je.
InsyaAllah ada rezeki.

Cik_Oren posted on 15-8-2013 03:47 PM
sy baru 6 bulan kawen.. kosong lg.. masih xde rezki...

tp time raya ni asik jadi kaunter ptayaan  ...

xpayah nak tenson sngt gan pertanyaan org..buat xtahu je..
aku dulu pun 7 bulan kosong.. kwn aku yg kawen selang seminggu gan aku dah bunting pelamin dok tiap minggu call aku..
sibuk tahu aku dah preggy ke blm..mmg menguji kesabaran betol.. last dari aku ambik keputusan berserah pada allah swt..
klu ada rezeki aku terima dan bersyukur..klu xde nak wat camne..!!
tp alhamdulillah next month nya aku sah bunting..now anak aku dah 2 tahun dan skrg mmg nak lagi sbb anak aku dah besar tp xrezeki lgi..

Aku dah lima tahun lebih kawin tp blum rezeki... tp ni dah lebih seminggu x period. Berdebar la pulak... huhuhu

honda_jazz posted on 15-8-2013 07:53 PM
xpayah nak tenson sngt gan pertanyaan org..buat xtahu je..
aku dulu pun 7 bulan kosong.. kwn aku  ...

Betul tu
Aku ni dah kahwin lebih lima tahun blum ada anak. Mula mula aku stress gak org tanya tp skang aku dah lali

Syumaimah posted on 16-8-2013 05:02 PM
Betul tu
Aku ni dah kahwin lebih lima tahun blum ada anak. Mula mula aku stress gak org tanya tp ...

biasa lah mulut org... klu xkawen ckp xlaku..bila dah kawen tanya bila nak ada anak..bila dah ada anak..tanya bila nak tambah lagi..
bila tambah anak ckp..asik beranak je tiap tahun..entah lah ssh nak puaskan hati org..

honda_jazz posted on 16-8-2013 05:14 PM
biasa lah mulut org... klu xkawen ckp xlaku..bila dah kawen tanya bila nak ada anak..bila dah ada  ...

Betul tu... ada masa aku bagi gak sbb panas juga telinga dengar

Follow Us
Syumaimah posted on 16-8-2013 05:29 PM
Betul tu... ada masa aku bagi gak sbb panas juga telinga dengar

hehehe bgs gak bls balik.. aku klu org luar ckp mmg aku xkisah sngt tp klu sdara mara yg berbunyi mmg aku angin 1 badan..

tarikh nikah dgn tarikh lahir anak sulung ngam2 9bln 10hari.anak lahir masa 36 minggu.
lepas kawin, tinggal bersama-sama 3 hari je. 2minggu berikutnya baru jumpa semula.
lps tu, tak jumpa sebulan.

agenda mengandung memang tak pernah ada dlm kepala.
tak plan apa-apa.
tak reti pun nak kira date ke,pakai k*nd*m ke..(walaupun berpendidikan tinggi dan faham subjek sains tingkatan 3..tp naive sgt okey bab-bab praktikal ni..)
tahu pregnant masa kandungan sebulan, sbb asik muntah.
bila tahu ngandung, mmg tak ckp kat sapa2 sebab malu..org tanya brp bulan pun aku tak ckp.
dgn mak pun tak cerita.
bila dh 4bln, baru tercakap kat kakak, kakak pun bgtahu mak.
lawak betul..

pinkzara posted on 17-8-2013 02:43 AM
tarikh nikah dgn tarikh lahir anak sulung ngam2 9bln 10hari.anak lahir masa 36 minggu.
lepas kawin, ...

Hang nee mesti sama tarikh lahir dengan si MISS WASHING MESIN FD kita.......jenis celup jerk jadik..celup jerk jadik  kot?????

Rate

1

Dah 5tahun tp masih belum ada anak sebab merancang secara natural. Masih belum bersedia dan tak stabil sebab we're both still studying. Umur sama 27 tahun. Habis belajar dan dapat kerja nanti terus nak ada anak 2 orang by the age of 35. Sekarang ni tengah nourish kesihatan dalaman supaya time dah bersedia nanti boleh terus lekat insya'Allah.. amin...

Memang orang2 kepochi suka tanya dah ada anak ke belum, siap rekomen itu ini padahal kitorang memang tengah merancang. Sabar je la... hanya Allah dan kita sahaja yang tahu apa yang terbaik untuk diri kita. Last edited by sue_0586 on 21-8-2013 06:56 PM

lepas ai branak ramai la kwn2 opis pegang kalkulator haha
ingat ai peknen sbelom kawen...ai bunting plamin larr

lepas 4 bulan kawen baru aku mengandung..tu pun mak mertua aku siap ajar lagi posisi tu, posisi ni, apa yang perlu buat lepas ehem ehem..mula-mula cam nak tergelak jugak rasa..tapi pas dengar ceramah dia panjang lebar, baru aku tau aku silap rupanya..maklumla pengantin baru..apa pun tak tau..nak harapkan laki aku, lagi la x tau...

Alhamdulillah, lepas aku praktikkan apa yang mak mertua aku bagitau, tak lama pas tu aku disahkan hamil..

Wlupun aku baru kawen masa tu, tapi bila dengar sepupu suami aku dah mengandung, terasa jugak..padahal dia kawen lepas seminggu aku kawen.,.mungkin mak mertua aku tengok aku duk sedih je bila sedara-sedara Tanya..tu yang dia turunkan ilmu tu..hehehe

.Saya 11thn kawin....mcm2 berubat....dalam Dan luar negeri jumpa doktor....ngandung gugur etc....sampai tahap dah Bosan....tapi kuasa Allah swt, balik dr umrah Posa n raya kat sana, ngandung n skg my son dah msk 8 bulan....mulut2 yg jahat hari tu, terdiam skg ni sbb sejak lahir sampai skg, alhamdulillah anak saya xpernah nagis mlm2 atau nagis dpn org....dgn ayah nya pun xnagis....syukur sgt spt anak mcm ni....

L_Z posted on 27-8-2013 05:27 PM
.Saya 11thn kawin....mcm2 berubat....dalam Dan luar negeri jumpa doktor....ngandung gugur etc....sam ...

Mengikut statistik BUKIT TAK BERAPA NAK AMAN.....anak anak yang pada USIA baby nee yang hardly menangis...bila besar panjang...akan buat Mak ayah mereka nangis....

Manak tak berapa nak paham tang nee...hang paham tak?????

alhamdulillah, sy 3 bulan kawen dh disahkan hamil sebulan...

saya dah kahwin 3 tahun 3 bulan masih belum dikurniakan zuriat..
dah mcm2 usaha makan product kesuburan termasuk biodex, rawatan luar mahupun turun naik hospital dan pernah menjalani proses IUI tetapi masih belum diizinkan tuhan...

kos semua ni bukannye murah, dah beribu2 juga kami belanjakan. Alhamdulillah, kedua2 kami tiada masalah dr segi kesuburan dr aspek sperma/ovari/telur/saluran tiub/etc tetapi ini semua ketentuan ilahi..hanya kami berserah pada-Nya dan selalu berdoa agar suatu hari kami dikurniakan zuriat. Insya Allah.

soulgarden posted on 28-9-2013 09:02 AM
saya dah kahwin 3 tahun 3 bulan masih belum dikurniakan zuriat..
dah mcm2 usaha makan product kesub ...

pandangan : jgn skali2 makan ubat......sbb itu punca mengurangkan kebarangkalian untuk hamil...

Kalau aku, anak yang first tak merancang. Anak yg seterusnya baru merancang, kang merancang awal2 tup2 sampai last2 takdapat anak.

penmerah posted on 27-5-2013 05:06 PM
tahniah gep
aku dah masuk 7 thn... alhamdulillah masih steady berbulan madu berdua with  ...

masuk thn ke7 ni baru laa isteriku preknen...yg penting jgn putus asa..berdoa byk2..buat solat sunat

pendeta posted on 4-11-2013 09:02 AM
masuk thn ke7 ni baru laa isteriku preknen...yg penting jgn putus asa..berdoa byk2..buat solat sun ...

Laaa nee dah dikurniakan olehNYA zuriat........dah boleh kurennnggggg  kureennnngggkan solat solat sunnat sehingga sampai satu ketika nanti.....l lupa pulok ada solat2 sunnat rupanya.....