CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miu84

Berapa bulan/tahun uols kawen sebelum pregnant dengan anak pertama?

tosei replied at 18-9-2014 12:02 PM
tahun ni dah 10 tahun kawin tp belum ada rezeki lagi...aku pon x penah putus berdoa dan usaha...

Tabah & sabar nya you.... Semoga Allah murahkan rezeki... Tea dulu 7 tahun baru pregnant 2nd time untuk anak pertama.. Preggy 1st tu bunting pelamin, tp gugur minggu ke 12... Lepas d&c tak lekat2... Sampai 7 tahun... Tuhan yang tau cemana nak sabar & tahan muka tebal bila orang menyindir bagai siap suh hubby kawen lain... Mcm2 gynae dah tea jump, tukang urut laa, homeopathy laa etc..

Nak dijadikan rezeki.. Tea berubat ngn dr hamid arshat, lepas abes pntang (dr hamid wat d@c semula), tea gi umrah.. Few weeks after terus lekat...  

Sementara blom ada anak tu,  tea jalan merata2 laa.. Girls trip laa, backpacking laa.. Puas hati... Bila ada baby susah sket nak wat  aktiviti lasak... Pstu kalo nak travel overseas pun mmg kena plan elok transportation accomodation etc.. Kalo masa berhoneymoon tu bley redah je & lg jimat..

Sebut psal mulut orang ni... Mmg tak habis2....   :zz:zz tak yah layan je... Tp kdg2 yang terlampau pedas tu mmg kita ingat laa... Masa blom lekat diorang duk kutuk2... Sindir2... So, bila kita travel utk hepi kan diri dituduh membazir perabis  duit laki... Padahal tea keje ade duit sendiri kotttt..

Bila dah usaha mcm2.. And finally dpt lekat... Tea decide nak amek epidural & ceaser... Kena kutuk lagi.. Even tea dah usaha utk normal tp talipusat baby pendek jadi membahayakan nyawa both tea & baby kalo nak bersalin normal... Tp kata2 yang tea takleh nak lupa sampai bila2 ialah

"Engko ni, dah la payah nak lekat... Lama tunggu... Bila lekat payah nak beranak kena belah bagai... Eiii tak pernah lagi keturunan aku payah beranak macam kau... Gini laa senang2 ko usaha dpt lagi sorang & lepas tu ko ikat je laa takyah beranak2"
Lepas tu topik mengutuk berkisar beranak ceaser badan hodoh sbb perut besar xleh menyusu anak sbb sakit... Tp tea prove them wrong.. Within 40 hari bersalin tea da turun 12kg back to pre pregnancy weight.. Tea dpt bertungku everyday, berdian, berurut etc.. Dan tea dpt menyusu anak for 2 years!! Walau tea berkerja... Alhamdulillah...

green~tea replied at 26-6-2015 08:53 AM
Tabah & sabar nya you.... Semoga Allah murahkan rezeki... Tea dulu 7 tahun baru pregnant 2nd time  ...

tq kak....alhamdulillah, saya ada family & family in laws yg baek...x penah nk bangkitkan isu ini..suami pon x penah nk salahkan sapa2..cuma masa adik ipar dah kawin sebulan, wife dia pregnant, saya ada nangis gak.....ye la, x dinafikan terusik juga hati ni..jenuh mak mertua pujuk..dia kata tosei ada anak ka,xdak anak ka dia tetap sayang tosei... suami tosei ckp, anggap ja weols masih berhanimun...

green~tea replied at 26-6-2015 09:10 AM
Sebut psal mulut orang ni... Mmg tak habis2....   :zz:zz tak yah layan je... Tp kdg2 yang terlampau  ...

sedihnya.. mulut sape yg hazab macam tu.

elle_april replied at 23-7-2015 12:11 PM
sedihnya.. mulut sape yg hazab macam tu.

Hahahaha.. Biasa je laaa makcik3 mulut puaka... Adoii mmg letih mengadap... Kalo kita lazer balik walau sepatah, mmg 6 kurun laaa depa duk ulang tayang mengungkit kesalahan kita.. Jadi bila kita kena lazer walau hazab cemana pun.. Kita diam je la

green~tea replied at 23-7-2015 12:38 PM
Hahahaha.. Biasa je laaa makcik3 mulut puaka... Adoii mmg letih mengadap... Kalo kita lazer balik  ...

sabar jelah. orang macam tu sebenarnya dengki kita lebih something dalam hidup dari dorang2 ni dan dorang ni macam tak happy dengan life sendiri.. pathetic lah kiranya tu yg bermulut lazer tu hikhikk

Follow Us
saya dah 2 tahun kawen tp belum ada rezeki baby lg & tgh berusaha..
2 tahun saya pjj dgn suami & Alhamdulillah baru2 ni dah dapat stay skali..
so saya percaya Allah tgh plan yg terbaik utk kami..

kalo nak kira mulut org,memang sakit hati..
1st year marriage,sy asyik menangis ja bila tau kwn2 or cousins yg kawen lmbt dari sy dah preggy..
2nd year,sy dah cool..jadi malas nak layan mulut2 org..sbb bagi sy diorang x tahu kesusahan kita,diorang x tahu banyak mana dh usaha & ayaq mata yg kluaq utk dapatkan baby..

Alhamdulillah sy dpt husband,family & family in law yg sgt supportive..

Laduree replied at 19-8-2015 04:11 PM
saya dah 2 tahun kawen tp belum ada rezeki baby lg & tgh berusaha..
2 tahun saya pjj dgn suami & Al ...

Hang cuba mintak tips dari @Faraway kita, camna selama lebih sepuluh tahun berlaki tak beranak beranak ...... dia boleh buat muka SARDINE dalam Tin bila kaum kerabat sahabat handai tanya...pi ler .....

She is more than willing to share...caya le cakap Manak........

i olls after 1 year, ngam ngam bru lekat .. the right thing will come at the right time

jepun_murtad888 replied at 18-6-2015 11:33 AM
Salam forumers. Nak mintak pendapat, let say perempuan baru 1 month pregnant masa 1st day puasa. So, ...

Agama itu ikhsan.........memberi kelonggaran pada kaum hawa yang sedang mengandung dalam bulan posa.....jika merasa Akan mendatangkan kemudaratan pada diri Dan janin yang sedang dikandungkan maka dibenarkan meninggalkan posa Dan diganti pada lain ketika....

Member aku 10 tahun kahwin baru preggy baru2 ni tp sygnya jodoh xpanjang dgn hasben sbb hasben ada perempuan lain dengan alasan nak anak n tuduh member aku ni mandul pdhal dah mcm2 cara dia buat plus ada campur tangan in law setuju denga keputusan ex hasben dia...nak jadi cerita sebelum tarikh cerai tu member aku di takdirkan preggy..masa tu kandungan dia da 6 bulan! mmg dia terkejut n xsangka betul.. aku pon xperasaan sbb bdn dia kecikkan tp yg aku sakit hati..sebelum dia tahu dia preggy gf ex hasben dia dtg serang member aku

green~tea replied at 26-6-2015 08:53 AM
Tabah & sabar nya you.... Semoga Allah murahkan rezeki... Tea dulu 7 tahun baru pregnant 2nd time  ...

Dr arsat???? Melekat dgn dr arsat atau dgn laki hang?????

Ampungggggggg

Edited by rose_2011 at 11-11-2015 03:15 PM

herm taktau nak jawab. hihi boleh??

rose kahwin baru 2 tahun.
last year (after 1year kahwin) dapat pregnant jap tapi masuk kandungan baru 2 bulan keguguran.
then til now lom rezeki dapat anak.

me n husband takde la g check kesuburan or usaha utk dapat anak. takde TTC.
just go with d flow. kukuhkan financially, physically & emotionally..hehe
so that bila ada rezeki anak Allah nak bagi. baby dah cukup serba serbi.
Kita rancang je.

Ada orang tak paham & takleh terima our style, ada orang sungguh2 suruh kita usaha dapatkan baby, rugi dapat baby lambat la nanti tua la..

biarla, susah senang kita yg tanggung, orang pandai komen jerrr.

rose_2011 replied at 11-11-2015 03:08 PM
herm taktau nak jawab. hihi boleh??

rose kahwin baru 2 tahun.

U keguguran aritu ada buat d&c tak after that? Kalo susah nak lekat after d&c, kena check laa.. Tea punye kes dulu susah lekat lepas d&c and doc suruh d&c lagi sekali and about one month after that i preggy.. Kira sempat period sekali aje lepas d&c semula tu

green~tea replied at 14-11-2015 02:26 PM
U keguguran aritu ada buat d&c tak after that? Kalo susah nak lekat after d&c, kena check laa..  ...

tak buat sis GreenTea.
keluar sendiri. Doc check takde baki2 kat dalam dah. so tak perlu d&c.

After a good 8 years....Tapi bukan tak boleh melahirkan dari malam pertama I bernikah tau...cuma I aja takmo pregnant.....

Yang benar...

@paraway1

alhamdulillah bunting pelamin..lepas kawin terus lekat..terkejut semua org..utk yg ssh nk conceive, tips dr dr.hamid arshad, "kalau umur bwh 30thn dan dah kawin 1thn tp masih blm lekat better cek kesuburan.."..moga cpt rezeki u ols pregnant ..amin

*utk anak 1st n second sy ada amalkan 1 tips ni..alhamdulillah menjadi..if sape2 nk tau boleh pm sy ya..xde ubat2 pn just tips biasa je hehe...

sinisananora replied at 22-1-2016 01:46 PM
alhamdulillah bunting pelamin..lepas kawin terus lekat..terkejut semua org..utk yg ssh nk conceive,  ...

tips ape tu? share la sket

sinisananora replied at 22-1-2016 01:46 PM
alhamdulillah bunting pelamin..lepas kawin terus lekat..terkejut semua org..utk yg ssh nk conceive,  ...

Haah awak. Share la kat sini. Saya pun tgh berusaha. Dah kawen 1tahun ++ tp belum ade rezeki

mrsLY replied at 25-1-2016 03:48 PM
tips ape tu? share la sket

awak berdua..hehe..pm sy ya..segan nk tulis kat dalam ni