CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 76817|Reply: 357

SAMSUNG GALAXY TAB 7.0 PLUS

Post Last Edit by medangmru at 12-3-2012 17:28

Assalamualaikum,

Pada semua otai2 dan rakan di Rangkaian Pengendali & Telefon Bimbit, mari kita sembang2 mengenai Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus. Apa2 jua mengenai tablet + hp yang baru ini. Pada semua yang memiliki Galaxy Tab 7.0 Plus neh mari berbicang mengenai applikasi dan kegunaan tablet ini.

Tablet Specification :

CPU : 1.2-Cz dual-core Exynos processor
RAM Included : 1GB RAM Upgradeable
Storage Drive Size : 16GB
Storage Drive Type : Flash Memory
Display Size : 7
Display Resolution : 1024x600
Wi-Fi : 802.11b/g/n
Has Bluetooth : Yes
Operating System : Android 3.2 HoneyComb
Camera Resolution :
3MP
Front-Facing Camera Resolution :
2.0MP
Ports
Headphone :
Mic; Proprietary
Card Readers :
microSD
Card Reader Size :
32GB
Size :
7.6 x 4.8 x 0.39 inches
Weight :
12.17 ounces
Warranty / Support : Tablet 1 Year Batteries (Including Internal Batteries) 1 Year Case 90 Days Other Tablet Accessories 1 Year

PRICE : RRP RM1699.00
p/s : momod, if dh ada thread neh..tolong merge yek..ampun dan maaf dipinta jika ada buat sebarang kesalahan..

Rate

1

thread pasal Samsung ni sedang dibincangkan dengan panjang lebar kat Thread Samsung 7.7" tu.....sementara tunggu tab 7.7" tu release...bincang dulu kat thread sana...

ko punya spec tu tak kuar arrrrrrrrr...sila edit balik...

sorry momod med..dh edit..harap menepati ciri2 yang diminta..maafkan saya..

saya baru lagi dalam dunia android neh dan perlukan bantuan rakan2 yang ada..mcm mana utk fully utilized this tablet..any recommendation??

sorry momod med..dh edit..harap menepati ciri2 yang diminta..maafkan saya..
xaliey Post at 12-1-2012 11:27 AM

Ok...
BTW udah beli ke Tab 7 Plus ni Xaliey???

rsnya mcm lambat bukak topik ni ....sbb tab ni pun dah hampir 2 bulan dipasaran..

but it's still ok ...better late than never,,..

Follow Us
Post Last Edit by medangmru at 12-1-2012 11:47
saya baru lagi dalam dunia android neh dan perlukan bantuan rakan2 yang ada..mcm mana utk fully util ...
xaliey Post at 12-1-2012 11:29 AM

utk fully utilized..hehehehehe.....1st step..opkos..tuk explore + donlod sevgala maca SOftware kat android tu...anda perlukan Internet access....dan opkosla internet access tu perlukan sambungan dr wifi ataupun simkad 3G ( broadband )...kalau nak mobile on the go..better pilih broadband...but since tablet ni boleh buat phone call....so recommended amik smart data plan yg boleh buat call + Internet tanpa perlu risau utk bayar bil internet yg mahal.................
Itu langkah pertama yg plg penting ok...tablet tanpa internet access ...its nothing...kita tak bley fully utilized tablet ni ( dan tablet2 lain jugak )....

2nd step....sila donlod software android yg melambak2 kat android market....make full use of it....apa2 sajer yg free kita donlod...apa2 software....kita cuba sofwtare tu walaupun tak tahu kegunaan software tu...untuk apa....bila agak2 tak bley nak masyukkk dengan kita...boleh je remove...dr situ skit2 kita akan dapat pengalaman dan pengetahuan tentang software yg kita donlod tu...

byk aplikasi boleh di apply ...e-mail appl.sbg contoh....walaupun tak tahui camner nakl setup...tp try cuba dulu....once sucessful...akan terasa kepuasan mutlak kat diri kita ( buat dan try dulu tanpa bertanya kepada org lain )...kita akan terasa lebih sayang pada tablet ni nanti....
mcm aku dulu masa memula guna Tab Samsung 7 P1000....aku bayar utang member aku ( masa tu tgh makan kat kedia mamak )..hanya beberapa langkah je dan aku dah transfer duit kat dia melalui Maybank2u...mbr aku siap tanya camner aku buat tanpa PC/laptop...aku bgtahu dan tunjukkan kat dia..." Ni Haaaa....amsung Tab ni..."...dia mmg terkejut beruk dan ujung bulan terus sambar sejibik....

lagi satu...masukkan data2 penting ( paper work...dokumen keje etc ) dalam tab ni ( since tab ni leh sumbat memory card ..so boleh masukkan segala mcm mak nenek dokumen )....bawak tablet dan buku nota je dalam meeting.....apa2 hal kalau ada dokumen yg perlu ditunjuk...kita hanya bukak tab untuk rujukan....senang dan mudah....tu yg kdg2 ada perkara yg pernah dibincangkan dalam meeting ( perkara2 lama )...yg staf2 lain tak bawak dokumen tu...aku dengan selamba tunjukkan dokumen tu yg dah sedia ada dalam tablet....senang kann.....Management pun akan lebih impress dengan kita....nak buat rujukan on the spot boleh ajer google....senang wooooooooooooooooooo

dan rsnya byk lagi kegunaannya.....nanti leh arr poremer2 lain kongsi2...

mod med, aku baru beli tab 7+ neh..baru 3hari dok guna..tp mmg xreti..haha..sbb aku dh ade blackberry for call & email..just nak merasa ada tablet..thats all..coz aku lebih suka utk surfing at tablet coz besar..sebab sebelum neh aku ade iPod Touch 4 utk kegunaan multimedia mcm dgr lagu, video, games, gambar2 dan lain2..

soo tu yang nak cuba gunakan tab 7+ neh..mcm boleh make full utilized jek kan?..skrg aku pakai umobile nye broadband package..yg prepaid jek sbb dh ade blackberry kn..hihi..soo just to have fun and try to fully utilized this tablet laa kalo boleh...

yessssss...dah ada thread khas.......tq tt...

bagus gak ni...saya baru amik semalam...terkial-kial gak memulanya...sib baik ada junior kat umah ni tolong.

nak tanya gak ni...kenapa kat link Utube kat FB saya takde video...cuma audio jer yg ada

soklan kedua....kalau kita nak amik nota atau anything yg sama ngan MS Office; application yang mana diperlukan....jap lagi nak g market..hehe

Reply 7# medangmru
tq mod med atas penerangan panjang lebor tu.....setakat ni saya tak dapat nak menyumbang lagi sebab masih tahap newbie ngan tab ni...

Reply 11# monorail

nampaknya kita serupa..huhu..newbie..

nak tny..mcm mana nak copy contact dari blackberry ke tab 7+ neh yek??

yessssss...dah ada thread khas.......tq tt...

bagus gak ni...saya baru amik semalam...terkial-kia ...
monorail Post at 12-1-2012 12:31 PM

try Document to go..office suite dll...

Reply  monorail

nak tny..mcm mana nak copy contact dari ...
xaliey Post at 12-1-2012 12:38 PM

nak copy contact dr simkad la ni yek...

Ok...1st sekali....sumbat masuk simkad ( yg dah sedia ada contact la )...ke dalam Tab ni...kendian tekan icon "contacts"..kendian klik ke icon plg kana sekali ( yg ada 3 garis tu )..klik pada "import/export"...klik pada "import from simkad"...settled...semua contacts dr simkad akan di copy masuk ke dalam Phonebook Tab..

Reply  monorail

nak tny..mcm mana nak copy contact dari ...
xaliey Post at 12-1-2012 12:38
mod...over to U...hehhe

mod...over to U...hehhe
monorail Post at 12-1-2012 12:50 PM

udah berjawab kat atas ..

Reply 16# medangmru
ooopppps sori...tadi masa taip tu lom kuar lagi jawapan mod tu..

tadi call samsung tu nak tanya code 7+ ni...sbb nak register online...hampeh..listnya tak complete...so tak jadi nak register

nak copy contact dr simkad la ni yek...

Ok...1st sekali....sumbat masuk simkad ( yg dah sedia ...
medangmru Post at 12-1-2012 12:49 PM

mod med, bukan dari sim card..tp dari phone book sendiri..mcm mana yek?..sebab dh try guna google sync..still xleh gak..sebab xsemua nombor hp die copy..xtaw mcm mana nak buat neh..tolong2..
lagi satu..ape yg korang letak kat screen korang yek??..leh x tunjuk..mcm mana korang susun and organized ur Tab 7 Plus..huhu..sungguh hampeh diri ini rasanya...

mod med, bukan dari sim card..tp dari phone book sendiri..mcm mana yek?..sebab dh try guna  ...
xaliey Post at 12-1-2012 01:16 PM

sync ni aku x pernah try plak.......