CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25477|Reply: 131

Pengalaman kedai makan cekik darah

Hai uolss..

nak tanya pengalaman dan pendapat korang makan di kedai yang cekik darah.

ceritanya macam ni. area office babe agak terpencil di polosok subang ni. so choice untuk makan tengahari tak banyak. walking distance, yang ada hanya satu kedai melayu, satu mamak, satu restoran yang dimiliki oleh orang cina (no beef no pork) and dua kedai cina yang sememangnya non-halal. oh.. ada satu lagi restoran baru tapi tak tau melayu atau mamak dan jenis makanan apa dia jual.

so pilihan makan tengahari sangat la payah. sebab kat mamak tu standard lauk 'indy' dan restoran no beef no pork pulak, food dia ok (ala carte) tapi harga semua RM6 ke atas. sekali sekala bole la sebab makanan dia pun boleh kata jemu. so kalau nak nasi campur, babe takde choice, terpaksa la pergi ke restoran melayu yang satu ini.

kelmarin, babe pergi la ke sana nak tapau lunch. babe amik nasi standard. lauk, sayur bayam campur cendawan beberapa helai, hati ayam masak ala rendang 1 ketul campur pedal yang dipotong 2 dalam 4 ketul, sambal kosong dan isi ikan masak sweet sour 1 ketul saiz 2 jari dan 2 3 ketul saiz kecik (lagi kecik dari separuh 2 jari). tau berapa tauke kedai charge? RM9.20. terkejut mak!! itu takde air tu.

sakit hati sangat. dalam hati dok menyumpah perempuan tua kutuk itu sampai ke hari ini. memang makanan kat situ dalam kategori mahal sampai kitaorang panggil restoran tu 'kedai hotel'. tapi selalu tak la kena sampai macam kelmarin sebab yang biasa jadi tukang kira adalah anak menantu hantu dia. dah tu, kalau tak reti kira, jangan duduk kat kaunter. melampau sangat cekik darahnya. betul-betul menganiaya orang namanya. dah la sama melayu.

so babe nak tanya pendapat korang. kalu restoran yang melampau sangat cam ni, cam mana kita nak buat? cuba bagi idea sikit, please..

Rate

1

boikot..boikot..
wat piket pon ok gak..
huhuhuh

boikot, boikot jugak. no more nak gi sana. tapi cam mana nak bagi dia pengajaran tu yang penting.

kalau sy direct tanya, lauk camne awk char ge berapa, yg ni charge berapa, nasi kosong kira berapa...

Hai uolss..

nak tanya pengalaman dan pendapat korang makan di kedai yang cekik darah.

cerita ...
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 14:19

klau haku mmg boikot je kedai mkn camnehh....psl aku pnah mkn kat hentian chendor akhir thn lepas......mmg mahal gilos la.....aku amik nasik puth + ikan kembung grg + sayur campur + sambal belacan.....-----> RM9.50......terkejut beruk aku dgn muka kelat masam terus mengeluarkan duit utk membayar....dlm hati terus menyumpah seranah tobat xkan pegi mkn lg kedai tu.......psl aku pnah mkn nasi lauk camtu cuma perlu membayar dlm rege RM 4-5 je utk sepinggan.....agak2 la nak caj melampau lampau camtu khenn.....

dgn rege camtu baik aku gi mkn kepci jer....amik dinner plate ker.....pastu duk dlm restoran ekon....lg berbaloi baloi!!!!

subang kt area mane?

Follow Us
kalau sy direct tanya, lauk camne awk char ge berapa, yg ni charge berapa, nasi kosong kira berapa.. ...
anieszack Post at 12-1-2012 14:53

nak tanya tapi masa tu dah terkedu.. seb baik babe pikirkan itu makanan. kalau tak mau nyer babe baling nasi tu kat depan kedai dia.

subang kt area mane?
delimaputih Post at 12-1-2012 14:55

kat USJ.. border putra heights..

klau haku mmg boikot je kedai mkn camnehh....psl aku pnah mkn kat hentian chendor akhir th ...
tuan_wu Post at 12-1-2012 14:54

tu la tu.. melampau tul..

Reply 8# prettyuglybabe

yg dekat kilang2 tu ye? yg banyak bengkel tu ke?

Reply 10# delimaputih

sini boleh kata perumahan dengan small business area. kalau kilang tu, mungkin depan lagi. nak menghala ke shah alam tu.

Reply 11# prettyuglybabe

oooh.. i think i know that area.. boikot je kedai makcik tu..
xpon nti pegi lg skali ckp je kt anak menantu die scara beseloroh.. huhu

ada jugak plan nak cakap cam tu. tapi hati tengah bengang giler. nak pijak kedai tu pun malas. tunggu hati sejuk sikit.

tu la tu.. melampau tul..
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 14:59

kat area situ xde restoran makanan segera ke....

kat area situ xde restoran makanan segera ke....
tuan_wu Post at 12-1-2012 15:09

kena drive. kalu jalan kaki, tempat-tempat yang babe bgtau tadi je. kena drive tu ok, tapi masalahnya parking. tu yang malas tu. tau-tau la kat subang ni, kalu bisnes area masalah parking memang hazabedah..

kena drive. kalu jalan kaki, tempat-tempat yang babe bgtau tadi je. kena drive tu ok, tapi mas ...
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 15:15

ko mesti bw kete kan....klau aku naik moto jer....bleh jer parking atas kaki lima.....myk pun save....hehe

boleh bagitau dengan tepat area mane?

sebab ako nak berhenti kerja...nanti boleh ako datang tempat hang jual nasik campor bungkus2..

boleh ke boleh ke boleh ke? hari2 datang...leh ambik order siap2 pon takpe...lauk boleh keluarkan ikot emel....

ko mesti bw kete kan....klau aku naik moto jer....bleh jer parking atas kaki lima.....myk  ...
tuan_wu Post at 12-1-2012 15:19

kalu ada lesen, aku pun ingat nak tangkap motor sebijik. tengok la nanti. aku tengah survey survey nak amik lesen. tapi masalahnya aku takut bawak motor. ari tu baru nampak mat dengan minah rempit berguling masuk longkang depan aku. terus mengeletar satu badan.

boleh bagitau dengan tepat area mane?

sebab ako nak berhenti kerja...nanti boleh ako datang tempa ...
mohdlorong Post at 12-1-2012 15:19

kalu serious, pm aku. kalu setakat nak survey survey, tak payah buang masa aku.

kalu ada lesen, aku pun ingat nak tangkap motor sebijik. tengok la nanti. aku tengah survey su ...
prettyuglybabe Post at 12-1-2012 15:24

xyah takut la naik moto.....aku dlu takut nk drive kete.....sejak dah drive kete selama 3 thn ni...dah ilang rs takut....

pe2 hal yg ko buat....ko wat yg terbaik dan tawakal....

dgn skill ko bw moto nnti senang skit ko nak park.....x cam kete....aku skang klau gi town je mesti naik moto....kecuali hari hujan je aku drive kete........