CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Urban Legend - Malaysia

Me org ganu. Tp ms arwah meninggal me baru lahir my mom ade cite gak psl arwah, time tu tmpt tinggal my mom kena attack dgn setan2 yg nk sesat kan kte semua dgn menyerupai arwah.. Moga Allah ampunkan dosa2 beliau dan dosa2 kita juga..

Seram la tered ni! iol sekolah asrama perempuan area airport ipoh.  Ada jugak stori piano main sendiri waktu tgh malam. Pastu pemes urben legend 'green lady', tapi sheol ni bukanlah golongan kerabat

Seram seyh. Aku baca kat ofis pepagi bute pun meremang bulu tengkuk

tahun 88 umur saya baru 4 tahun.. saya pernah dengar khabar angin ni... saya pun jenis suka cerita2 seram ni... mungkin sebab masa kecil pernah nampak entiti jadi saya boleh terima cerita-cerita tak normal mcmni hehe.. kalau pada saya, saya simpulkan.. semua orang ada cerita hidup masing2,selagi kita tak berada, tak melalui, tidak melihat dengan sendiri anggap je semua khabar-khabar cerita tu tak benar.. dan sekiranya ada peringatan yang baik dari jalan cerita yang kita dengar ambil untuk pengajaran dalam hidup.. al-fatihah untuk yang telah pergi.. ~

dah unlock!  

nak kongsi cerita pasal kerabat ni...
1. berlaku kat sekolah saya dan ada kerabat almarhum yg sekolah sekali kat situ...
2. ex roomate kat uni...mak dia tukang masak istana, byk ceritanya..

tapi macam tak berani pulak nak taip kat sini.....

Follow Us
Ipo replied at 29-12-2015 04:07 PM
1. berlaku kat sekolah saya dan ada kerabat almarhum yg sekol ...

cerita lah kalau boleh

Dah alang2 terkeluar cerita tu, silalah cerita ye ipo..
takut nak karang memalam, tunggu esok siang ye..janji taip..

Munnalicious replied at 21-1-2012 11:40 AM
Aku dah google pic Raja Perempuan Taayah, ape yg seramnye? Xde seram pon, mungkin sbb gambar tu lama ...

muka dia macam biasa2 jer ..... age gracefully gitu ..... maybe sebab gambar lama kot ...and gambar di katil tu nampak "hiduo"(xde kena mengena ngan mistik or apa2 jer) sebab back ground yang lebih pudar and she stand out dalam gambar black and white itu ...

kalau betul okay lagi hantu ni sbb kacau beberapa org je
yg tak tahan kerabat P ni yg blom jadi hantu tu tapi perangai kalah hantu..buat masalah sampai rakyat menderita

#saynotobauxite

cer citer...cer citer

Ye lah...padalah tiap Jumaat org doakan kerabat ni...cubalah memahami kesusahan rakyat. Thn depan sekolah bukak..mak bapak Felda Bkt Goh, Neram...hantar anak dgn motor, berselisih dgn lori berat bwk bauksit...baju putih hilang warna putih...yg risau hilang nyawa berlanggar ke...sibuk jalan Felda Neram tu..dah macam rally Paris Dakkar...sori mod...terover sikit.

vespa_oren replied at 17-1-2012 08:48 PM
jika dalam kamus dewan hari hol: hari kenduri arwah... semua negeri yg ada raja ada hari ho ...

hari Hol ada 2 negeri je. jeng jeng jeng

sranua replied at 30-12-2015 08:28 AM
Ye lah...padalah tiap Jumaat org doakan kerabat ni...cubalah memahami kesusahan rakyat. Thn depan se ...

aku rasa cik ponti dan ciklang mau serapahkan geng2 bauxite ni jugak
abis oren seragam diorg...dah hilang trademark putih duk merayau area2 bukit goh tu...

citer lahh .. citer lahhh ... citer lahhhhh ...  

Edited by Ipo at 30-12-2015 06:42 PM

bila teringat balik kisah ni..
teringat pula saya dah tepek kisah ni kat thread saya dulu...tapi saya tk mention nama la..dan kisah tu sekerat jalan je..

ok, ini kisah yg dalam thread saya tu..tajuk 'HANTU CARI WARIS', saya tepek semula kat sini...

# Hantu Cari Waris (posted on 17.4.2014)

Kisah ni pun kat asrama gak. Time tuh Ipo SPM. Tau2 la bila dah dekat exam..mcm2 kes terjadi..mostly histeria tak ingat tuh!

Lepas isyak, kami semua form 5 kena studi kat library. WAJIB! Sapa yg tak masuk library, kena denda berdiri kat tepi dinding dengan sebelah kaki diangkat ke lutut.Kaki kiri atas lutut kaki kanan..bukan seminit dua tapi sampai habis prep! Boleh pengsan wei!
Ok, habis prep kul 10.30 . berpusu student ke kantin dan dewan makan. Kebetulan malam tu, kami dihidangkan dgn kuih tradisi ganu..akok..tapi kali ni akok tu keras dah boleh dibuat piring terbang. kalau gigit, dah sah2 patah gigi... makanya, ada yang tak puas hati. Dindinglah jadi mangsa, bertepek akok tu kat dinding. mana yang tak suka, pergi beli makanan kat kantin di tingkat atas dewan makan tu. Ipo and geng, kami bertiga, malam tu pun beli je makanan kat kantin. kena beratur masa nak beli mee goreng dan kuew teow goreng..punyalah panjang beratur, sampai boleh habis satu novel Ipo baca..  ( intro tak der kene mengena ngan tajuk..)
tengah syok beratur tu, ada satu student lelaki ni, same batch, form 5, siap usik kita orang. Dia kata, kat asrama kita orang tu ada perempuan hodoh cari waris.
Ipo cakap kat dia, ko jangan nak takutkan kami. Mana ko tahu semua tu?
Dia cakap, dia pernah nampak. Ipo sengih sebab memang sah2 dia tipu sbb lelaki tak dibenarkan masuk hostel pompuan!
Dia cakap lagi, memang betul, masa tu dia dan dua orang lagi kawan dia tengah mandi kat kolam..(kolam ni, utk pengetahuan forumer, kolam kumbahan...hahahha, dekat ngan asrama pompuan). kan dah kantoi aktiviti mereka tu!

Ok berbalik citer hantu cari waris tadi tu, lepas je dah dapat beli mee goreng yang beratur sampai berjnaggut tu, Ipo and geng pun balik asrama. Time tuh dah hampir sebelah setengah malam. Lights off plak, kul dua belas malam. kelam kabut kami makan dn cuci pinggan dan gelas. warden datang check. Lights off!!!! jerit warden macam komander bagi arahan.
kami cepat-cepat tutup lampu kalau tak, kena denda satu hostel tu berdiri macam tadi..heheheh.

Ok, bila dah lights off tu...semua gelap. Mana yg rajin benor studi tu, siap buka torch light pulak..
Ipo dan member lain sembang..time macam tu la sibuk nak bukak citer hantu bagai. dari satu topik ke satu topik sampailah ke citer yg budak lelaki usik tadi tu pasal pompuan hodoh cari waris.
Ipo: betul ke citer tu?
Jem: entah ler..kalau betul, aku nak jugak tengok...hehhee..
Pijot : ko jangan nak mengada jem..celupar tu wei!

Masa tu, sedar tak sedar kami bertiga je yang masih bersembang. Yang lain sudah lena dibuai mimpi.
tengah asyik sembang tu, tiba-tiba ada suara mencelah..
Korang sembang apa?
Masing-masing saling berpandangan..aku tengok kau, kau tengok aku..
Senyap jap.
Kemudian bunyi lagi suara tu..
Tak tidur lagi ke?
Kami semua dah pucat. Entah suara dari mana bertanya macam tu..
Jem pandang Ipo, psssttt...siapa yg tanya tu?
Ipo jongket bahu. Pijot plak dah dekat ngan Ipo.
"Siapa tu?" Ipo beranikan diri tanya.
' Saya nak cari waris...' suara tu menjawab dgn nada sayu. macam menangis.
kami bertiga berpelukan..serentak kami bangun dan berjalan ke arah tingkap sebab dengar suara tu dari tingkap. mana tahu budak lelaki tu yg nak menyakat kan..
Tiba kat tingkap tu..terbeliak kami pandang. memang ada pompuan di tepi tingkap dengan dua wajah. Sebelah hodoh sebelah lagi lawa. Pompuan tu menangis merayu2.
masa tulah plak kami rasa macam dah kena gam kaki tu..mulut plak dah kena zip/jahit.
Pompuan tu cakap lagi yg dia nak cari waris dia sebab nak bagi ilmu. Ilmu apa entah!
kami apa lagi, bila dah sedar tu, terus cabut lari masuk bilik. bertindan tidur atas satu katil.

sambung kat sini...kisah hantu cari waris tu..

lepas kejadian tu...kecoh  satu sekolah  sampai warden pun masuk campur. Rupanya sebelum tu dah ada pelajar yang kena kacau dan apa yang buat saya, Jem dan Pijot terkejut, budak yang kena kacau tu adlah kerabat..nama bermula dengan Tengku. Baru teringat dia ada abang juga, form 5 Tengku S namanya. Menangis2 budak tu bila dia cerita kat warden, kami yang dengar masa tu, tak tahu nak cakap apa, kesian sangat and at the same time, rasa takut la sebab kerabat dari negeri P tu dah muncul kat asrama kita orang.

Dan dan tu jugak saya terfikir, apa yang kita orang bualkan malam kena nyakat tu, memang betullah. Kawan saya Jem tanya budak tu, dia describe rupa perempuan yang muncul tu. Budak tu angguk. Masa kami nampak wajah tu..sebelah lawa tu memang ada iras muka almarhum. Memang dua beradik tu kerabat sana..dan bila saya baca semula thread ni (Urban Legend nih), memang almarhum asal dari Terengganu...huhuh. Sekolah asrama ni kat Terengganu...patutlah dia muncul kat sekolah saya..

Warden mula suruh semua student solat hajat, sedekah al fatihah dan tahlil dan lepas lights off je..semua kena tidur. Jangan nak mengada2 bersembang, study ke hapa ke. Habis saja SPM, yg si abang tu pun tamat la sekolah juga. Adik dia yg  form 4 tu pun ikut pindah sekolah. Dengarnya balik ke negeri P. Lepas semua settle...masa nak ambik results SPM, sembang2 ngan kawan, ada yg buka mulut, cakap warden tu sendiri terserempak dengan perempuan muka hodoh sebelah, lawa sebelah tu dan warden tu beritahu pelajar asrama lelaki saja..sebb benda tu muncul kat tepi tingkap bilik dia...huhuhu..

yang kisah dari ex roomate kt Uni tu..banyak sangat..macam2..yg tu saya boleh cerita satu je..
time mak dia pergi masak tu...orang dlam istana tu hanya ada orang gaji lain je...kerabat tak ada..time makan je dia orang ada..sunyi dan sepi lah jadinya..
tengah masak tu..kerusi bergerak sendiri..gambar yg digantung kat dinding jatuh. lagi menyeramkan...kat dapur tu...alas meja dan sudu garfu atas meja makan...bergerak2...
yg baca yasin tu pun ya jugak....ditegurnya orang yg baca yasin tu...

sekian, nampak sangat haku ni dah kertu...
panjang lebar haku bercerita.. harap mod medang tak marah ya...tak mention pun nama...
saya pun serba salah juga nak cerita kisah yang dah legend ni...bimbang jadi fitnah plak...tapi itu adalah apa yang terjadi kat asrama kita orang dulu.

citer la, citer la.. dah lama xde citer best kt MPS ni

best thread ni plus seram, kebetulan malam ni azrain nak cari hantu ngan kawan kat area2 putrajaya ni...
cuma nak tanya, nama dgn start "tengku" mmg keturunan diraja ek? takleh sebarangan letak nama tengku ek kat anak? oooo sebab azrain ada kawan perempuan aka classmate start dari tengku and ada terdengar dia kerabat diraja tpi taktau negeri mana

azrain98 replied at 30-12-2015 01:21 PM
best thread ni plus seram, kebetulan malam ni azrain nak cari hantu ngan kawan kat area2 putrajaya n ...

ya dik
kalau ayah dia ada tengku baru boleh letak tengku
kira ikut nama ayah je
kalau ibu ada tengku pun takleh sukati letak
tapi kalau mak je tengku, nama dia takde tengku, dia still dikira kerabat dari segi bloodline..

rupanya tred ni pernah kena lock,patutla lama x nampak. thx bro medang bukak balik tred ni,