CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puteri_limau

Macamana nak lupakan orang yang pernah kita suka & cinta.....

Carik je yg lain......... Last edited by orangpluto on 5-9-2012 09:13 PM

BlackParasit posted on 4-9-2012 11:34 PM
tak payah lupakan. ko nangis je hari2. bawa sahaja cinta dan air mata ko sampai ke mati.

last2 mati kering sbb menangis...merepekkkkk!....

tu sebbnya dalam agama Islam ada qada' dan qadar.

kena reda jika org yg kita sayang tu tak jadi milik kita.

lagi2 kalo kita da berkahwin bagus buang jer semua bende2 kenangan lama tu. takut nanti klemudian jumpa balik satu hal lagi. sibuk berskandal lah pulak.

topik yang menarik...
wa pun tengah berusaha melupakan orang2 yang wa rasa patot lupakan...anggap mcm takde ape2..camne haaaaaaaa.

ruffleen posted on 19-1-2012 02:36 PM
aku belum ada suami lagi. bf tu ada la sorang.
tapi, tak ada masalah pun nak lupakan makhluk2 yg ak ...

mesti dia ada banyak masa terluang hahaa...
bila ada banyak masa mmg blh ingt mcm2 hal..
mouse kat rumah berhabuk pun boleh ingat..har har har

dah almost 5 bulan..naw aku leh cakap aku dah lupakan die..alhamdulillah..ngah carik yang lain...

puteri_limau posted on 18-1-2012 02:09 PM
hehehe....takderlah iols ni malang sangat sampai x sayang hubby deknon2 semua....cuma kekadang terin ...

sama la...kekadang nak tau jugak die buat apa....dengan sapa...lawa n kaya ek awek die dari aku skang ni.....
tp pk sekejap je.....lg baik aku dok pk en somi skang ni......cukup x makan die.....ke terlebih makan
nak jaga bby ku yang comel ni....(kekadang pk klo dengan die dapat ke comel macam bby ku ni...hahaha)
kalo masih dengan die dapat ke bahagia macam sekarang ni??? en somi yang penyayang...lembut..manja.....
apa pun kekadang memang nak tau pasal die jugak....hahaha

Follow Us
liez posted on 13-9-2012 03:54 PM
sama la...kekadang nak tau jugak die buat apa....dengan sapa...lawa n kaya ek awek die dari aku sk ...

aku pun sama, kdg2 suka gak terpikir2 dan menghendap ex aku kat fb nun.. tengok gak gambar2 family dia, anak dah berapa, bini dia cun ke idak (tapi of cozz aku lebih cun!!) ...

tapi at the end of the day, aku tetap rasa life dgn husband lebih baik dr life yg aku mungkin ada kalau dengan dia..

tips utk elak rasa benda2 cemgini : selalulah bersyukur dgn hidup yg kita ada sekarang dari mengenang hidup yang tak mungkin kita alami..

mcmana pulak jika suami rasa bersalah dengan ex dia sb tinggalkan dia dan selepas berpisah ex dia itu di timpah musibah yang tk sepatutnya...patut ke suami rasa bersalah.....sdgkan perkara yang terjadi itu bukan salah dia....tp dia still rasa bersalah gak...sampai bagi lagu yang mcm menyesal dan sedih.......bila isteri dpt tahu ape yang patut isteri itu buat...suami kerap hubungi ex dan ex pun hubungi suami....dengan alasan kawan lama...yang ex tu bkn main lagi...siap ambil gmbr ex dia dan dia gabung sblh...ape yg ptut dibuat supaya perkara ini tk berlanjutan..

time will heal everything

puteri_limau posted on 18-1-2012 02:09 PM
hehehe....takderlah iols ni malang sangat sampai x sayang hubby deknon2 semua....cuma kekadang terin ...

kalau cerita pasal hati dan perasaan ni mmg susah...bak kata Ustaz azhar Idrus,"sedangkan selipar jepun hilang pun kita terkenang lagila pulak org yg pernah kita sayang...'

nk lupekan kekasih... ingt Allah byk2... pastu ingt Allah... ingt mati.. ingt dosa,,,
mesti ko lupe tros psl ex ko tuh.. percaya lah... aku amalkan sume ... insyaAllah... kuat nye hati tu nk lupekan ke x bergantung kepada kehendak kiter sendirik jugak... kalo hati tidak hendak lupe... susah la jugak...

lupe ingatan....

Buang sume memOri yg ade kaitan dgn die...
kena kuat semangat & fokus pd yg ade depan mata skg...

kata Uztaz Azhar..sedangkan selipar burok lagi teringat inikan pulak bekas kekasih...

ingat tu tanpa berniat apa apa macam kita tiba tiba teringat kan cikgu kita..atau opah kita...apalah pulak masalahnya...tiada

tapi siap simpan nombor tu kenapa......

pulak kut kut kita tertalipon sebab dah ada nombor ..alih alih isteri dia lak angkat...alih alih..dia gadoh ngan isteri alih alih isteri dia carik kita simbah ngan asid.....

macam mana pulak nk buat pulak ....  klu kawan sukakan kite sangat......sampai tak blh terima orang lain... ?

lyza2474 posted on 16-11-2012 11:02 AM
macam mana pulak nk buat pulak ....  klu kawan sukakan kite sangat......sampai tak blh terima orang  ...

Tu masalah dia, bukan masalah hang
Jgn buat masalah dia jd masalah hang.
Masalah dia, kena kena pikir & settle sndiri

Lain la kalau hang suka dia, sampai takleh terima org lain.

hmm...............

kalau teringat biasalh...kita manusia bukan robot bila dah lepas delete trus..tu la kelebihan manusia..cuma tu lebih pada mainan perasaan je..jangan ikutkan sangat perasaan dan hati...orang kata..ikut hati, mati...hargai apa yang kita ada..apa yg sudah ada depan mata, xperlu ingat2 atau impikan perkara yg xpasti..kenapa awak ditakdirkan dengan other person sbbnyer dialah yang terbaik yan Allah tentukan untuk kamu...kuatkan semangat..itu salah satu hasutan n bisikan jahat...

Assalamualaikum wbt TT n sume..

emm
to TT..
wa xde byk sgt nk komen..
tp wa bleh fhm situasi TT...ag pun..byk tips yg boleh diguna pakai..
ag pun..mebi Allah nk uji TT..so up to TT ar nak wat cmne..kn?

to poremer..CARI
emm..
wa tak tau ar nape..most of poremer..suka sgt melahar..
haha..bukan wa against melahar ni..
just..kkdg kesian kat TT
ye ye je ar bukak thread..(which wa bleh bet..nk buka thread ni sure TT pikir byk2 kali....)
dh penat2 buka thread..
...which ngn harapan ada yg memahami and boleh bg cadangan or pertolongan..tp alih2 kena lahar plak..

emm...
korunk penah terpikir tak...
agak2 korunk mmg TT minta ada prob cmni ke?
spe yg x nak hidup hepi ever after..sume org nak..
tp nk wat cmne..dh bahagian masing2..

so..
wa rasa in the future..
sblm nk bg pendapat or melahar..
better kita empathy dulu
wa rasa most of rakyat malaysia..mmg kurang rasa empathy ni..

and..cmne plak lau korang..
nak minta tolong..tb2 kena marah..
x lg rasa sedih ke?

for those yg disagree or terasa..wa mohon maaf...

take care n have fun..

Astaghfirullahalazim, banyak2 lah beristighfar TT dan jangan cari masalah.

Anak pun dah 3, besar dosanya kalau curang ni. Rasanya tak perlu lah TT nak hubungi orang tersebut semula kerana bakal mendatangkan masalah bukannya kebaikan.

Bunga pohon pada TT, renunglah wajah anak2 dan bertindaklah sematangnya. Ada ramai orang diluar yg dahagakan kasih sayang, tiada anak, tiada suami atau kehilangan salah satunya melalui kematian.