CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 41435|Reply: 157

masalah hutang keliling pinggang...duniaku kini gelap dan musnah..tolong aku ya

Post Last Edit by sourplum at 20-1-2012 11:44

Assalamualaikum....

saya masih baru di cari ini....maaf kerana first post lagi dah buka thread cerita masalah peribadi..pada pagi Jumaat yang penuh rahmat ini saya berharap agar ada insan yg boleh berkongsi pengalaman,sumbangan fikiran dan jalan penyelesaian bagi masalah besar saya ini...saya sekarang dalam keadaan amat tertekan dan tidak boleh tidur lena sepanjang mlm...apa yang perlu saya lakukan pada tindakan yang amat2 bodoh sy yg lepas ini??nak ceritakan pun segan tp disinilah saya rasa boleh mengadu.

baiklah saya ceritakan masalah saya secara detail...saya sekarang sudah berumur 34 tahun...hasil perkongsian hidup saya telah dikurniakan 2 org cahayamata...yang kecil sekali baru 2 bulan.....isteri bekerja swasta..saya bekerja sebagai penjawat awam...pendapatan saya dlm payslip rm1734 sebelum ini saya pernah buat 2 loan iaitu satu ambank dan satu lagi kowaja.itu semasa bekerja ditempat lain...

bayaran untuk dua loan tu je rm600...tak cukup untuk menampung kehidupan kat tempat kerja baru ni pinjam lagi satu di bank rakyat dan satu lagi di koperasi...dua2 tu je dah rm 934 aku kena bayar...duit kereta lak tiap2 bulan aku kena bayar rm530....jadinya gaji aku tadi ada lebihan rm 340 lagi yg perlu aku cari dan bayar untuk hutang pinjaman tadi...mana aku nak cari duit?kalau tak dapat bayar mau kena tindakan muflis nanti...

isteri aku dah bayar jaga anak...duit sewa rumah...susu...bil2....gaji dia pun memang tak besar....apa aku dan keluarga aku nak mkn?tolonglah aku wahai insan2 dan rakan2 cari forum apa yang perlu aku buat untuk aku selesaikan masalah besar ini....setiap hari lepas solat selalu aku berdoa pada allah memohon pertolongan diatas kebodohan aku sendiri...mlm tadi pun aku tak dapat tidur mengenangkan masalah ini....pergi kerja naik motor jer...duit minyak dengan belanja lagi....ya allah bagaimana aku ingin meneruskan kehidupan ini???kasihan anak2 aku....disebabkan kebodohan aku sendiri mereka juga merasa kesusahan...

kasihan juga pada isteriku yg susah hati dan sedih mengenangkan masalah ini...dia sentiasa menangis...aku dah tak tahu nak buat apa....tak pernah seumur hidup aku menangis kini aku menangis depan siteri dan anak2 atas masalah ini kerana kebodohan aku....tolonglah aku insan yg berhati mulia agar berikan idea dan pandangan untuk aku teruskan kehidupan didunia ini ini membesarkan anak2 aku....tolonglah...(

Post Last Edit by matryoshka7 at 20-1-2012 09:10

Reply 1# khalifah3

masa ko dah bayar the first two loans tu nape ko pegi amik lagi 3rd n 4th loan lagi padehal ko dah rasa perit nak dapat gaji bersih yg mencukupi utk sebulan?? ko tak fikir jauh2 ke before amik loan selepas loan pertama n kedua tu??
ukur baju di badan sendiri.....

sila pegi AKPK utk mereka bantu selesaikan mslh kewangan anda

Rate

1

sila pegi AKPK utk mereka bantu selesaikan mslh kewangan anda
chaintea Post at 20-1-2012 09:13 AM

aku setujuk dgn idea chaintea nih.....

Reply 3# chaintea

aku setujuk yg nih jugak...

Dah jadi masaalah berantai lak kat sini ek.

Setuju dengan cadangan chaintea.  Go  check with AKPK.

Follow Us
Post Last Edit by chaintea at 20-1-2012 09:35
Dah jadi masaalah berantai lak kat sini ek.

Setuju dengan cadangan chaintea.  Go  check with AKPK ...
minahsaudi Post at 20-1-2012 09:29

halo kak min...sampai ke sini merantau ye..

back to topik..
TT..
ai pelik cmne u manage dpt loan yg ke 3 and 4 tuh when your gaji bersih yg sedia ada x mampu nk cover loan 1 and 2
sapekah loan officer anda?
cr keje part time
cuba check kt petrol station tuh..selalu je ada nmpk mereka cr pekerja..kepsi..mekdi..memanjang ada kekosongan
xyah nk sedih2 meratap..
look for the solution muleh? awak tu lelaki

Reply 1# khalifah3

salam..

bawak bertenang ye TT...

sekarang ni, TT berdiri di A..so, hadap A ni dulu..

elakkan fikir sampai..L...sampai Z...lagi tertekan nanti..

lagi satu..jangan buat apa-apa personal loan lagi..stop...

dalam keadaan ni, banyak nak kena cut...takleh nak mewah dan membazir..

cekalkan hati..menangis menangis jugak..tapi tak boleh diam diri...bertindak untuk dapatkan bantuan khidmat nasihat...

halo kak min...sampai ke sini merantau ye..

back to topik..
TT..
ai pelik cmne u manage d ...
chaintea Post at 20-1-2012 09:33

orang tgh pening tu.. tak payah lah kita banyak soal.. benda dah lepas pun... kesian dia

mcmane HR ko bleh lepas ko buat pinjaman 1/2 potongan dr gaji ko ye??..hmm oh ye maybe ms ko pindah keje baru ko xdeclare dgn hr ko ade utang tmpt lain...kat sini dah mmg jelas salah ko...

dan aku sebenarnyer xbape setuju ko buat pinjaman kat KOWAJA tu..tu kampeni mcm ahlong....byk sgt interest yg dier kene kan kat ko....(aku pernah keje situ kejap pas grad...aku tau laa)....hmm mmg kesianlaa kat ko...

ko g jela ngadu kat AKPK atau ko pegi jela Baitumal...tgk pe diorang bleh buat utk bantu ko...xpun ko g je pusat zakat...xsalah aku kat situ ade tmpt khas utk membantu org2 mcm ko ni...

aku harap ini bukanlah seperti thread ahlong spt yg lepas2 tu...aku mls nak tulis tajuk...cume aku berharap ini bukan thread seperti itu lg...k??...gud luck tt..

Post Last Edit by juju_amin84 at 20-1-2012 09:54

nih thread nk mintk nasihat ke thread nk mintak derma? mintak maaf bertanya .
kalo thread mintak nasihat akan dibiarkan di sini kalo thread mintah forumers bantu akan diclosed serta merta

Sila baca link kt bawah nih untuk pencerahan

http://mforum.cari.com.my/viewth ... 0019&extra=page%3D1

sabar TT, ko tgu je SBPA dilaksanakan x lama lagi, at least ada la sikit penambahan gaji ko utk byr hutang...dan ko kena ingat....jangan buat apa2 loan dah lepas ni.....

dan pastinya ko kena buat part time la utk cr income tambahan utk ko....

Assalamualaikum....saya masih baru di cari ini....maaf kerana first post lagi dah buka thread cerita ...
khalifah3 Post at 20-1-2012 09:03

saya sangat setuju dgn chaintea ... better pegi sana.. nanti mereka akan bincang dengan semua pihak bank masalah pembayaran tu.. mungkin minta pengurangan ansuran atau apa saja..dan mereka akan aturkan kewangan anda.. dan perkhidmatan mereka juga adalah percuma...

lagi satu.. kalau anda gomen.. makna waktu kerja anda adalah 8-5 jadi masa selebih nya sila buat part time kat mana2.. serius seyh.. banyak kerja yang ada.. buang rasa malas dan penat.. berusaha lebih sikit...

aku sendiri.. tak delah masalah beban hutang melampau.. tapi masa aku ada masalah kewangan dulu..... aku kerja macam kau 8-5 .. penat? memang penat.. duk kat HR tak de masa langsung untuk relax... semua nak kena siap ontime.. campur dengan aku study e-pjj. tapi aku sanggup bangun jam 2 @ 3 pagi masak nasik lemak.. bungkus siap dan hantar kat cafe yang berdekatan.. hari2 bro.. keja 8-5 balik dari keje aku dah kena masak sambal nasik lemak yang memakan masa dari jam 6-9 malam.. aku masak banyak dengan api kecil sebab tak nak sambal bau hangus. kalau berlauk.. aku kena kopek kerang.. kena potong ayam.. siang ikan.. itu ini bagai.. selalu aku tido jam 12malam... dan akan bangun jam 2 @ 3 pagi, untuk aku masak nasik sejam lepas tu aku dah kena start membungkus selalu abes jam 6 pagi.. aku terus bersiap pegi kerja dan hantar nasik lemak.. kena hantar awal pagi... makanan sarapan kan.. tak kan nak hantar jam 8.30 pagi plak

kau pikir.. berapa masa aku berehat? penat.. memang sangat penat aku akui... tapi aku tak suka kongsi masalah aku dengan family.. aku tak nak menyusahkan diorang... aku tak suka pinjam duit kat orang.. aku tahu aku kena berusaha... alhamdulillah... setahun aku bertahan hidup macam tu... last sekali perniagaan aku lingkup ada orang sabotaj... biasalah kan orang hantar menghantar ni.. last2 aku stop.. tapi aku dapat sub tender dari catering kawan aku untuk masak sarapan, nasik lemak ke.. bihun ke.. mee ke.. papelah yang aku tahu buat.. mengikut permintaan diorang dan kuantiti diorang.. jadi makna.. boleh la nak topup2 duit belanja yang ada balance dari gaji hakiki... alhamdulillah...

dan amalkan surah al insyirah setiap pagi..

Rate

1

530 tu kete aper? persona ker?

banyak betul masalah duit kat sini....forum nie dah jadi tempat nak selesaikan masalah duit pulak....apa kata TT nie refer mana2 thread yang sewaktu dengannya....dah macam2 pendapat kat situuu.....tak yah bukak benang baru...

MOD ...close jerlah!...

naper ayat dia macam sama jer, macam ayat mendayu-dayu bunyinya...

B.K Post at 20-1-2012 09:55

ko pakai keta ape tiap2bulan 530?

amik loan kat benk mane ni yg senang epruv ni??

aku nak beli reta pon tak lepas nih..padahal teda tanggungan

B.K Post at 20-1-2012 09:55

eh..jgn lah kantoikan

cari ler kerja part time nak tampung perbelanjaan.... paling senang apply jd security guard tp hanya utk waktu malam jer... x pun, bawa ler teksi ker utk part time... dan 1 lg, pandai2 ler berjimat, lunch time bw bekal jer dari rumah, jangan merokok, pg kerja naik motor..... tu pun antara cara utk cut cost gak....