CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: khalifah3

masalah hutang keliling pinggang...duniaku kini gelap dan musnah..tolong aku ya

x abes2 lagi pasal hutang

Reply 79# zarasafiya

terharunye

kenape tt hanya reply post di CG kenapa kat sini hanya diam @ SR?
{:4_190:}

korg xnk donet jgn menyemak dlm ni hoke...okeh, ape no akaun bank, iolss nk donet...
philipinoe2 Post at 21-1-2012 00:36

Tu lah.....kalau tanak donet, dok diam-diam je lah....
Bagi lah orng nak cipta pahala dgn ikhlas.....

so sapa perunding cara tt kali? meh la kasik acc number... daku nak bayar zakat neh........... kalo kasik resit pun bagus jugak, bleh daku claim pelepasan income tax

Reply 1# khalifah3

Bro,
Bole contact saya..saya bole bg extra income jd ejen insuran..
Jgn risau tentang modal, sumer air liur..tp income bole berlipat ganda
Tiada risiko kerugian pun, rata2 yg berjaya dlm kerjaya insuran dtg drp background terhimpit kesusahan..
Yg penting ada usaha kederat laa

Follow Us
bg ide, overlap smue loan2 td dlm 1 loan je.
skrg mbsb buat promotion 3.99% setahun utk pekeje gomen.
den bkn ejen mbsb tau..hnye bg ide je..

apa itu CG??  boleh bagi link?  thank you in advance
minahsaudi Post at 21-1-2012 08:56

baru nak tanya soklan sama mcm ahkak....

sejak2 kes ahlong nie, makin ramai yg masok sini mintak bantuan dari porumer2 CARI.....dah boleh jadi welfare dah nie bod nie

Post Last Edit by disketkosong at 22-1-2012 15:09

org zaman sekrg ni mmg suka besorkan keta dr benda lain..baru keja je terus booking keta..sanggup tipu pay slip utk approve loan tu..kalau kat atas jln tu aku nengok yg pakai persona tu eksyennya kan main feeling2 pakai honda civic 2.0 kekdahnya..tak sedor tu hutang keta je kena tanggung sampai 9 thn..
masalah tt ni mmg diakui dr kebodohan tt sendiri..tapi jgn le biorkan diri tu bodo sampai bila2...tt ni dok area mana ha??kalau kt kl ni melambak je keja part time tt leh wat..ambik la iktibar sikit, warga bangla, nepal and indon yang pendatang tu pun leh hidup mewah kat mesia ni...ni kan pulak tt yg ada ic warganegara mesia ni..tp kena la kerja keras sikit..kena rajin, kalau malas aku pun rasa nak sepak je bontot tt ni...

aku pun keja gomen..yg aku peratikan senario pekerja gomen ni mmg suka gali lobang tutup lobang..mentang2 lah senang wat loan..tapi tt kena ingat aliran tunai tu sgt penting dr loan yg menimbun2 tu..

aku dah keja dkt 10 thn..6thn kt swasta, 4 thn ngan gomen..aku masih je pakai wira aeroback cabuk aku tu...tu pun masa beli aku carik yg second hand..sebab tak sanggup nak tanggung hutang bulanan keta mahal2 ni..sekrg dh dah abis hutang pun..walaupun org keliling aku dok asak aku suh tuko keta...walaupun aku mampu dan org keliling kata gaji aku dh mantap, tapi kereta tu bagi aku keperluan je, bkn barangan utk bermewah2...hanya disebabkan nk ikut trend aku yg seksa menanggung hutang, baik takyah..keta aku tu pun aku dah cat elok, dah buat major servis enjin baik punyer..leh la berthn 5 thn lagi kot...yg penting aku dah lega dr bayor utang keta bulan2..takpe lah tak pakai persona pun..

lagi satu aku ada gak wat hobi2 menjahit secara sambilan...yg best dan tak disangka2 pulak tu hobi ni jadi side income aku pulak..bertalu2 org email nak buat tempahan, tapi ada yg aku tolak sebab  takde masa..tapi best lah...seminggu bodo2 pun leh masuk RM50-rm100..tapi aku kena rajin la...kena korbankan masa rehat aku sikit...oo yee..utk pengetahuan tt aku ni seorg wife, seorg ibu kepada 2 anak..kalau tt lelaki lagi la boleh buat mcm2 kerja2 lagi tuk tambah oncome kan..

Reply 110# disketkosong

org zaman sekrg ni mmg suka besorkan keta dr benda lain..baru keja je terus booking keta..sanggup tipu pay slip utk approve loan tu..kalau kat atas jln tu aku nengok yg pakai persona tu eksyennya kan main feeling2 pakai honda civic 2.0 kekdahnya..tak sedor tu hutang keta je kena tanggung sampai 9 thn..

Ni aku sokong.
Aku nak besar + Bold kan sikit.

Sebab kat Thread laki gaji 2.5K, tgh pregnat pun sama sejibok macam  ni. NAIK PERSONA.

Maafkan saya MOMOD, saya wat tulisan Font Besor. Geram

Reply  disketkosong

Ni aku sokong.
Aku nak besar + Bold kan sikit.

Sebab kat Threa ...
sya_sugar_sugar Post at 22-1-2012 03:00 PM

khenn...kalau tak percaya, tgk la atas jln tu yg pakai persona..kan main bangga je rupa dia..mentang2 la aku pakai wira cabuk yg dh 10 thn je..pandang rendah gitu...

khenn...kalau tak percaya, tgk la atas jln tu yg pakai persona..kan main bangga je rupa dia..menta ...
disketkosong Post at 22-1-2012 15:11

stakat pesona aku rasa kau je prasan dorang pandang rendah...

Reply 110# disketkosong

Saya salute & bangga dgn sikap hakak kerana sanggup pakai keter biasa2 jer walaupun mampu.... Memang tak dinafikan pekerja gomen especially guru, ramai antara mereka yg berselera besar bab kereta nih... Cth macam ayah saya, masa zaman paklah naik gaji dulu (2007), ayah saya tukar keta lama amik Persona... Then, bila saya dah kerja ni, dia paksa lak amik kereta baru Toyota Vios, so skrg dh pakai 2 kereta, padahal ansuran Persona pun tak abis lagi, me tak guna keta sbb dekat ngan tempat kerja, jln kaki jer ... Memang rasa membazir sangat sbb duit tu sepatutnya leh wat beli tanah/rumah...

Even lecturer saya Gred 45 dan sorang officer gred 54 kat tempat kerja pun masih pakai kereta Wira yg lama...

Reply  disketkosong

Saya salute & bangga dgn sikap hakak kerana sanggup pakai keter biasa2  ...
shyman Post at 22-1-2012 17:10

kau pakai la vios tu...baru senang nak dpt awek....

kau pakai la vios tu...baru senang nak dpt awek....
lavapanas Post at 22-1-2012 17:12

vios ayh aku nk pkai, dia suruh aku guna Persona...tapi, masalahnya aku tak reti drive... kalo nak gi mana2 pun slalunya naik LRT/Monorail/Teksi/Bus....

vios ayh aku nk pkai, dia suruh aku guna Persona...tapi, masalahnya aku tak reti drive... k ...
shyman Post at 22-1-2012 17:29

patut la...kau kawin ngan pompuan siam aje la..sama2 menapak p mana2

patut la...kau kawin ngan pompuan siam aje la..sama2 menapak p mana2
lavapanas Post at 22-1-2012 17:31

haha.. tu lar pasal... aku mmg x reti bab driving keter ni, slalu fail... kalo motor boleh arr... tapi kat KL ni aku tak brani bawak motor sbb dh byk kali dah aku nampak motor terpelanting ( depan mata sendiri ) & kena langgar oleh keter... dasat KL ni...

haha.. tu lar pasal... aku mmg x reti bab driving keter ni, slalu fail... kalo motor boleh  ...
shyman Post at 22-1-2012 17:35

lagi cantik...pas kau kawin budak siam..kau duk sana terus...

lagi cantik...pas kau kawin budak siam..kau duk sana terus...
lavapanas Post at 22-1-2012 17:37

apa ko merepek ni? Kerja aku kat sini dah stabil (badan berkanun) watper aku nak susah2 cari kat tempat lain...