CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mash311

Kenapa Yang Datang Semuanya Suami Orang..???

Salam semua,
Before ni aku penah post thread pasal suami org yg dah kawen dok sibuk nak sms/call ak ...
mash311 Post at 26-1-2012 22:29

sedey dengar criter ko ni...

aku pon penah ade masalah cam ko.... bile dah 30++.... senang je laki org nak dekat..... diorg ingat kita ni .. pompuan yg dah 30++ single ..adelah pompuan yg pasrah dan rela ngan takdir.... soo konon2nyer dtg nak menyelamatkan kita...... konon2nyerr la sgt kannnnn

sebenarnyer ramai lagi lelaki bujang/duda/ANTERTU..... tp org tak hilite.. org tak hebohkan.... diorg pon sednag mencari isteri.... tp belum dipertemukan jodoh......

doa la banyak2 semoga dipertemukan dengan lelaki yg sesuwei ngan ko.... dan menepati citarase ko... try la tanye kawan2... sedare mara... aku pon macam tuh jugak.... tanye kawan2 ade tak lelaki single....

tapi masalahnyer org sekeliling asik dok bercakap pompuan je yg lambat kawen/andartu...... masalah negara katenyer

yg dok sibuk2 pasal andartu kt porem ni pon adelah seorg lelaki yg tak kawen2 jugak/ seorg ANTERTU..... pelik aku....

Rate

1

lajunya thread ni.....  

Ramai gupernya insan2 berusia 30-an kat forum nie..

sedey dengar criter ko ni...

aku pon penah ade masalah cam ko.... bile dah 30++.... senang  ...
True-X Post at 1-2-2012 18:44

tq...golongan ANTERTU ni kalau 30-an tu still saham tinggi lagi...tp kalau masuk 40...mcm dah down jer sahamnye...

skrang ni tgh berusaha sedaya upaya & semoga Allah izinkan untu dipermudahkan & dipercepatkan jodoh..

Ramai gupernya insan2 berusia 30-an kat forum nie..
Jejaka#Macho Post at 2-2-2012 10:17

kat porum ramai...kat luar lagi ramaaaiiii...

Salam semua,
Before ni aku penah post thread pasal suami org yg dah kawen dok sibuk nak sms/call ak ...
mash311 Post at 26-1-2012 22:29

kalo TT pk mcmtu mungkin ia akan jd kenyataan mcmtu....sbb sllnya wanita yg dah berusia atau dah bnyk kali gagal bercinta ni spai satu tahap yg depa pk kalo tak terima bila ada lg lelaki yg nak kat depa mesti tak kawin spai bebila, so depa terima jer walaupun suami org sbb takut memikirkan diri yg tak kawin2 berbanding memikirkan terlalu bnyk hati2 lain yg tak sepatutnya dilukai dilukakan....

Follow Us
misal kata...sampai umur 35, still suami org jugak yg dtg..faham2 jela pempuan ni kan ada masa expired nye (menopouse)..aku rasa masa ini aku akan mempertimbangkan suami org tu kot..tp masa tu, mgkn aku perlukan lelaki just utk zuriat aje..wajar ke aku berpikir mcm tu?

actually, sejak dr aku bekerja di usia 22 tahun..10 thn lps, mmg aku la tmpt parents aku mengadu. sampai aku terpk, setiap kali raya aku nak balik raya kat kampung (kalau kawen, kene bergilir balik kmpg suami/isteri). sebab mmg aku jer yg pk segala2nye utk parents.dlu2 aku sedih gak..pk kenape mesti aku sorg. mane adik beradik lain sedangkan semuanya ada kelulusan dan bekerja..tp aku pk positif, pahala ni bkn utk dikongsi..so, kalau dorg xnak pahala tu..masalah dorg la kan..

itula aku..selama ni aku cume pikirkan keselesaan idup parents aku. aku bkn dr keluarga senang. aku x penah pk kebahagiaan diri sendiri..kalau dah mmg takdir aku hidup bermadu, mgkn tula sisa kebahagiaan yg ada utk aku...

iyala semua org ada pendapat masing2 dlm bab kawin tak kawin ni....ku memikirkan kalo dah spai bebila pun tak kawin itu adalah yg terbaik yg dah ditakdirkan Allah...kita manusia hanya mampu berdoa dan bersabar....and mintak dijauhkan daripada melukai terlalu banyak hati..biarlah hati kita yg terluka dan terluka takder siapa yang tahu...Life Must Go on.....

mmg tak dinafikan sunyi hidup tanpa seseorang yg dpt dikongsi segalanya and mmg terasa bila tgk kwn2 yg seusia anak dah besar2....berbalik pada takdir Tuhan....mesti ada rahmat disebalik semuanya dan Tuhan tak menakdirkan sesuatu pada umat Dia utk menderitakan umatNYA.....

iyala semua org ada pendapat masing2 dlm bab kawin tak kawin ni....ku memikirkan kalo dah spai bebil ...
puteri_malam Post at 3-2-2012 19:04

awak pon blom kawen lg ke?

awak pon blom kawen lg ke?
mash311 Post at 4-2-2012 12:17

belum and rasanya saya lg tua dr cik mash311....

Terima & redha dan tak perlu terlalu memikirkannya.... Tumpukan pada orang yang ada disekeliling & happy kan diri.
Insyaallah semua akan indah walaupun belum ada jodoh....

Reply 130# puteri_malam

so..senasebla kite yer..

Reply 131# Innrukia

erm..mgkn sbb rasa sunyi kot..kawan2 pon sume dah kawen...

Reply  puteri_malam

so..senasebla kite yer..
mash311 Post at 4-2-2012 15:10

hehehe.....tu la jgn la mash sedih pk diri sorang jer mcmtu...ramai lg kuat luar sana....

hehehe.....tu la jgn la mash sedih pk diri sorang jer mcmtu...ramai lg kuat luar sana....
puteri_malam Post at 7-2-2012 00:36

kann...dlm porem ni pon ramai..........

Reply 127# mash311

sudah tiba masa utk TT berkeluarga..klu yg dtg itu suami org yg bagus imannya, hormat org tua & kukuh ekonominya..kenapa perlu ditolak

kann...dlm porem ni pon ramai..........
ruffleen Post at 7-2-2012 00:48

hehe...sejak2 join porem ni terisi jugak masa..xdela sunyi cam dulu lg...walaupon cume di alam cyber...

Reply  mash311

sudah tiba masa utk TT berkeluarga..klu yg dtg itu suami org yg bagus imannya, ho ...
kegimaru Post at 7-2-2012 11:37

bimbang melukakan hati kaum sendiri...tapi, jika itu yg terbaik....mgkn akan dipertimbangkan...

hehe...sejak2 join porem ni terisi jugak masa..xdela sunyi cam dulu lg...walaupon cume di alam cyber..
mash311 Post at 7-2-2012 16:37

betoi2......tapi kan, bila dah bersua muka kat luar, lagi best

aku skrg dah ada ramai kawan rapat hasil dari merapu dlm porem ni

kalo ada masalah, takyah sesusah bukak thread.....telefon je sapa2 yg dirasakan boleh memberi nasihat

kalo nak pk kan hati..takde sape yg nak kawen dgn laki org..tanyela mana2 pompuan pun..confirm tak sanggup nak kongsi kasih syg tu..kdg2 bukan sbb tamak atau pentingkan diri..tapi ade something perasaan yg tak dpt nak terima kalo suami kita sygkan org lain..kita manusia kan..bukan malaikat..tak sempurna..perasaan iri hati tu tetap ada walau alim mcm mana pun la..sbb kita bukan maksum mcm nabi..tapi kalo dah ditakdirkan utk kita,akan bertemu jodoh dgn laki org,kita kena redha..sbb kita tak tau apa tujuan Allah tentukan idup kita mcm tu..aku as pompuan,tak berani nak ckp lebih2..xberani nak ngata og lebih2..sbb kdg2 kita tak berada kat situasi tu..aku ada kawan yg sampai skrng kapel lagi dgn laki org..aku banyak kali jgk nasihat tapi kalo die sendiri yg tak nak dgr,aku tak bole buat apa2..die satu jela..sama ada ko teruskan bkawan dan keras ati,terima je laki org tu kalo dah jodoh..atau ko keras kan ati tak terima..pilihan kat tgn ko..kalo ko terima,ko kena hadapla yg laki ko takkan dpt 24jam dgn ko sbb kena ingat yg priority die tetap bini tua unless ko bmadu dgn madu yg baik dan memahami which is sgt rare la kan..dan kalo ko tak nak terima,ko kena sabar dan tawakal disamping berusaha cari lelaki bujang yg nak dijadikan suami..pape pun sabar la beb..bukan ko sorang yg belum kawen..ramai lagi..tiap org Allah bg dugaan yg berbeza2..yg penting kena yakin je Allah tu dah tetapkan jodoh kita..cuma cepat atau lambat je..