CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teky

Inilah sebabnya, Rasulullah sukakan kucing

bila kucing melepak atas sejadah tu, terperasan la pulak kita ni ummi hurairah... hahahaha... :l ...
boocik04 Post at 6-3-2012 12:10

hahaha..perasan pun perasan la...lulus kot ujian kesabaran tuuu...

heheheh i like it kak B, umah moi dh abis lingkup terlungkup sofa umah huhuhuu, sofa kecik mira pon  ...
moimed Post at 6/3/2012 14:28

nak buat camna, moi... itu la asam garam bela anak2 bulus ni

betul3...kadang2 kucing ni suka sgt melepak atas sejadah masa kite solat. tak khusyuk jadin ...
rose_liz Post at 6-3-2012 11:49

tutup ler pintu bilik masa solat.....
tapi pelik my cats tak pernah ganggu masa kita solat.....kalau ada pun derang tunggu kat tepi tgk kita...

tutup ler pintu bilik masa solat.....
tapi pelik my cats tak pernah ganggu masa kita solat... ...
ronin Post at 7-3-2012 10:42

ada cats yg sopan santun camtu la,elok je duk tepi tunggu kite siap...
ada cats lain pulak sajer riak nak tunjuk dia pembersih, duk jilat2 bulu dia, betul2 kat tempat sujud tu haaaa...

dulu bilik solat just tirai dengan kain langsir je...

ada cats yg sopan santun camtu la,elok je duk tepi tunggu kite siap...
ada cats lain pulak saje ...
rose_liz Post at 7-3-2012 14:04

boleh dibayangkan bila u nak sujud jer u tepis kucing tu ke tepi ataupun u lencong kepala kat tikar sejadah....

boleh dibayangkan bila u nak sujud jer u tepis kucing tu ke tepi ataupun u lencong kepala kat tika ...
ronin Post at 7-3-2012 15:41

sempat la bg jelingan maut dulu sebelum kepala sampai sejadah tuh...

biasanya sy step ke sebelah satu langkah...

Follow Us
sempat la bg jelingan maut dulu sebelum kepala sampai sejadah tuh...

biasanya sy step ke  ...
rose_liz Post at 7-3-2012 16:12

haaa tu dikira solat tak kusyuk tu....
sib baik u tak jegilkan mata....nanti risau pula kucing tu tengok tuan nya....

subhanallah.... saya memang sayangkan kucing setelah seekor kucing dtg ke rumah pada 2 tahun lepas, bulan puasa, kakinya berdarah... kerana tak sanggup tinggalkannya, saya dan hubby bawa pulang, siap beli cage lagi supaya senang dia duduk di dlm kereta... setelah lama dia lahirkan empat ekor anak, tinggal satu je , dinamakan along.kemudian ada kawan beri kucing persian kelabu, adik dinamakan..tak lama dia pregnant lagi, 3 anak, ahmed, fatimah dan latifah, dan raya tahun lepas jumpa kucing persian warna putih, kelaparan, dah besar dah sekarang.

nak dijadikan cerita, kucing persian , ;adik; tu hilang, puas cari tak jumpa,....beberapa bulan seleas tu fatimah pulak hilang... lebih seminggu leas tu fatimah balik, dlm keadaan menggigil, kelapran... dia takut nak keluar rumah, apabila dia nampak jiran rumah sebelah kanan, dia lari dan sembunyi di bawah sofa, lama baru eluar, tai bila nampak org lain dia tak setkut itu... kami syak jiran yang membuang kucing kami... memang perbuatan syak itu tidak bak.. tapi ada history, dia memang tak suka kucing...

sekarang ini 'along dah hilang hampir dua minggu, hampir setiap hari pergi cari dia...dia tk tahu cari makan di luar, main-main di luar rumah, pasti tunggu kami balik dan berlari sambut  kami... dialah penghibur hati, bila dipanggil namanya dia terus datag, disuruh duduk tunggu kami habis makan, dia patuh, disuruh marah adikadiknya, dia akan menurut, dia akan membiarkan adik-adiknya makan dahula baru dia makan, kalau kami nak keluar rumah, kami suruh dia jaga adk-adiknya, bila kami balik dia akan ada di depan pintu rumah.... bila hari cuti, dia hanya di dalm rumah, makan dan tidur, suka nak cium kami... manalah dia ... semuga Allah lindungi di dn dia jumpa jalan pulang... semuga dia ada sahaja rezeki untuk makan.... saya sangat syangkan long... adik-adiknya sering mencari dia...along ni campuran persian dan kucing kampung, warna kelabunya lebih cerah dari ucing kampung dan berekor pendek... saya tak de gambar dia, cuma ada dalam hati saya...

Rate

1

sedihnya dgr cite ummiy, sebak sgt, pasnih kurung je la kucing2 umiy, litter tray letak kat blkg tp netting kan jgn bg derang keluar, kadang betul la kita xtau ati budi jiran kita, kesin kucing tuh, moi faham kucing umah mana tau cari mkn kat luar...moga2 Allah lindungi derang

subhanallah.... saya memang sayangkan kucing setelah seekor kucing dtg ke rumah pada 2 tahun lepas,  ...
ummiy Post at 7-3-2012 22:46

mmg sedih kalo kucing hilang....
Saya tawakal jer bila lepaskan kucing dari rumah mereka.....ada tu keluar malam baru balik....kucing 2 tu pula jenis parsi, cross antara parsi dan siam dan american breed, kalo orang nak curi mmg dorang akan curi....
ada antara kucing tu pergi kat foster parents dorang kat dlm area perumahan ini.....mungkin jiran2 tersebut memang sayang kpd kucing dan memberi makanan kpd mereka......tapi alhamdulillah setakat ni tak pernah pula kucing2 saya pergi lebih dari 24 jam....semuanya balik bila malam....

Sy mmg bersedia untuk kehilangan kucing2 saya jika itu takdir yg ditentukan oleh Allah....yg penting saya dah beri yg terbaik kepada mereka......

i love my kucing2 even depa nih nakal ya hamat, tambah2 time malam jemahat esoknye kite cutikan, kite sibuk dok kemas umah, kasi kemas siap2 esok leh rilex2 nk tdo mlm tuh pasang la lampu tdo yg ada aromatheraphy tuh, bkn main xcited depa 2 ekor nih, tambah2 samar2 lampu malap tuh, kewangian lavender bagai, derang jd tergedik2 dok main kejor2 jenuh la aku dok menegah, kot2 depa lupa terlompat atas katil ada bb tdo tuh huhuhuu, sekian laporan dr ibu anak 2 + 2 ekor kucing hehehhee

aman-aman adja konsepnya

Rate

1

hebak kusheng nih dok bersimpuh baca buku kekekeke

mana-mana pergi mesti nak ikut

Rate

1

comelnye bling2...kucing ko ke semua nih? gebus2 putis melepakssss

me pon ada kongsi makan ngn kucem2 ..putu mayam pon diorang sebat

Rate

1

dulu Kat bahagian tapak tangan terutamanye celah2 jari banyak sgt kutill...Sampai nak salam org pon sy segan...hehhe kucing2 sy telah menjalankan tugas2 mereka iaitu menjilat2 jari sy hampir setiap hari...Nah hasilnye langsung xde tumbuh sebiji kutil pon.....sebagai balasan nyer kucing2 sy dapat makan sedap2...(kucing kampung Mane bg makanan kucing ,bg nasi gaul dgn ikan yg banyak2 Jer )

Rate

1