CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_bear

Kisah Hantu Di Batu Pahat

kwan aku dulu pun pernh kna kt tmn ******** jaya.

citernye mlm tu kitaorg melepak cam biasala. budak2 rempit. pas merempit kt jln tnjung labuh kt golf tu cuaca mcm berangin kuat memg mcm nk ujan lebatla.angin memg kuat gile time tu.

bile dh tgok cmtu aku pun ckp aku nk lik la. nk ujan dh ni. so aku balik dulula. cuma tgl brape org jek yg xtau nk lik lg.

smpai jek umah betol2 ujan lebat giler. aku ckp kt member abisla diaorg tu lik bsah2.
soknye aku jumpa member aku sorg tu, dia ckp kt aku ,nsb baik aku lik cpt smlm, aku tnyala nape, dia kta dia lik time ujan lebat tu. smpai kt ujung jln umah dia tu, dulu tmpt tu kwasan getah & lapang. bile smpai kt ujung tu dia mcm nk trtoleh ke knan xtau nape. skali tgok cik pon daaa.....trkejut dia. dia kta xigt ape dah time tu. trus perah gile2 padahal memg dh dkt ngn umah dia.

smpai jek umah dia, trus msuk parking mtor, kunci pintu suma. igtkan xda papela. so dia trus naik atas bilik. sklai tgok ade bnda melekat tingkap bilik dia tuuuuu...siap tembus masuk bili trus ilang.

mggigil member aku time tu gak. nsb bek family dia ade mlm tu. tmn tmpt aku tu memg keras sbb dulu kwasan estet besar. org mancing mati pun ade.

aku pun prnah kna skali dgr suara pompuan mtk tlog kol 12 mlm.

Reply 9# miss_bear

kau skang batu pahat duk kat mana?
    aku pun kat batu pahat gak, selalu dengar area
    Jalan Parit Jamil tu ada gak orang nampak2

Reply 37# ariapersanta

penah gak dengar pasal tasik ni, betul ker katanya ada ikan berkepala
    manusia atau sebaliknya kot citer yg aku dgr tu...sbb tu mmg tak maju2

ada versi lain plak dgr remaja yg tengah berasmaradana buat menda tak
    elok ditarik masuk dalam tasik tu

Reply 43# MYviHaZz

cerita dalam tahun 80an ada seorang amoi lemas kat tasik tu, jadi pakar2 menyelam dari TLDM pun dipanggil cari mayat amoi tu, salah seorang dari diorang yang cerita nampak istana kat dalam tasik tu, sampai hari ni mayat amoi tu x jumpa2

Reply 41# encikotot

cik pon tu kawasan dia start dari Kg Kelicap bawak ke simpang Sg Suloh, area dia tu, kalo moto rosak ke apa ke tahan orang mmg confirm x berenti punya sbb kalo x hantu perompak (kawasan banyak pendatang)

Reply  encikotot

cik pon tu kawasan dia start dari Kg Kelicap bawak ke simpang Sg Suloh, are ...
ariapersanta Post at 15-2-2012 10:57

dulu msa aku tgh naik, skodeng org main mlm2 pun pernh kna gak. kt kwasan kilang kt tmn tu la. dulu kosong xdak pape. memg port org wat maksiat dlm keterla.

ade skali msa aku tgh skodeng tu, member idupkn signal mtor. aku dtg tnye dia nape. dia xckp pape. dia cuma ckp jom blah.

smpai kt tmpt lepak bru dia citer. dia dgr ayam bertelur kuat gile. pastu kt blakang aku ade lembaga besar pintu tgh berdiri.

nsb bek aku xnmpk.

Follow Us
Reply 44# ariapersanta

tak penah lak dengar kisah yang amoi lemas nih
aria ni mesti orang sini kan sbb tau bnyk kisah
kt Batu Pahat ni

nanti saya risik2 ngan org2 Batu pahat sendiri citer2 n
kalau sempat share kat sini

kampung kat sri gading bt pahat... makcik yg masih duk sana... ade la beberapa kali die crite pasal benda seram ni....

Post Last Edit by mucheng at 15-2-2012 11:15

aku pon org batu pahat gak. abah aku hari2 ulang alik dari tempat keje dia kat bandar ke rumah n lalu jalan bukit kelicap tu. memang ada dengar2 gak cerita mistik.kawasan tu memang slalu kemalangan. yela. jalan dahla gelap gelita, selekoh baik punya tajam n jalan berbukit2. tapi selama 20tahun ayah aku ulang alik xpenah plak dia cerita pape cite antu wpon slalu dia lalu situ pukul 10pm keatas.

aku penah gi tasik merdeka masa budak2 dulu.time tu dah petang sangat. dah dekat magrib. sunyi je. aku berlima ngan adik2 aku 2 org n mak abah. tengah kitorang jalan kat tasik tu lalu kat satu jambatan terapung (mcm jambatan atas air n bawahnya disokong tong2 bulat untuk bg dia terapung), kat tengah2 tasik tu muncul satu gelombang udara yang besar. mcm belon udara besar naik kepermukaan n menyebabkan air berombak sket. mungkin ikan besar amek udara kot n kalo betul ikan, mesti saiznya sangat besar. 2kali gelembung tu terjadi n kitorang cepat2 blah dari situ. itula last time aku pg.

Reply  encikotot

antu 1 jantan 1 betina tak apa, kalau dua2 jantan tu yg bahaya ...kat Tasik M ...
nhuser Post at 14-2-2012 11:46

klu nk cari antu 2-2 jantan..cari kat fountain..atau skrg panggil dataran (yg ada tangan hantu pegang pahat tu)

ramai rupanya yg duk/asal/penah dtg BP ni eh? aku ingatkan BP dulu just bandar yg ramai org tak tahu..

Reply  nhuser

tasik merdeka (sekarang Wet World Bkt Pasir) berapa ramai yang mati lemas kat situ ...
ariapersanta Post at 14-2-2012 19:08

yup...one of my sedara pun pernah mati lemas kat situ few years ago...tapi dah lama dah..time aku kecik2 dulu...

kat tasik merdeka tu dulu ade tmpt rekreasi, tp dh tutpla. org ktala kt situ ade ikan besarla, a ...
encikotot Post at 14-2-2012 11:52

apa pulak tutup..skrg kat situ laa wetworld batu pahat..taman tema air pertama kat negeri johor..

Pernah dengar citer...kat jalan kampung antara Pt. Yaani ke Seri Gading tu....ada satu perkampungan bunian...pernah ada orang kampung lalu situ time maghrib2...terjumpa 1 pasar malam.....tapi bila check2 balik...situ kawasan kebun...mustahil ada pasar malam...dah lama baru tau rupanya tu pasar malam orang Bunian...

apa pulak tutup..skrg kat situ laa wetworld batu pahat..taman tema air pertama kat negeri j ...
safamm Post at 15-2-2012 11:26

mksud aku tasik tu laaaa..........
dulu ade leh naik paddle boat tu. ade lg ke skrg ni>?

Pernah dengar citer...kat jalan kampung antara Pt. Yaani ke Seri Gading tu....ada satu perkampungan  ...
butterprawn79 Post at 15-2-2012 11:30

ni kawasan kampung seri bengkal. memang popular cerita pasal pasar malam misteri ni. mak aku pon penah cerita. selekoh dia memang betol2 bentuk huruf L. tajam sungguh.

Reply 54# encikotot

dh takder kan...dh takder orang berani nak naik lagi
    benda alah tu

ada satu jambatan dekat jalan Kampung Parit Karjo menuju Senggarang yang dulu pernah keluar dalam Mastika. kononnya kat bawah jambatan tu mcm ada satu kerajaan bunian. masa jalan Pt Karjo-Senggarang ni dibuat, x siap2 jambatan tu. jalan sume dah siap kecuali jambatan. mcm2 masalah nak siapkan. asyik mendap je tanah walaupon dah ditambak berkali2. buat piling pun ble tumbang tiang piling tu. tapi skrg dah siap dah.. sepanjang jalan tu banyak makan nyawa gakla. jalan baru, ramai merempit. banyak selekoh plak tu.

ni kawasan kampung seri bengkal. memang popular cerita pasal pasar malam misteri ni. mak aku p ...
mucheng Post at 15-2-2012 12:08

yup kt sri bengkal slekoh dia memg L. abg ipar aku trgolek kt situ.

Reply  encikotot

dh takder kan...dh takder orang berani nak naik lagi
    benda alah tu
MYviHaZz Post at 15-2-2012 12:13

memg dah xda dh. dulu aku kecik2 skali jek naik. tp memg tkut.

mksud aku tasik tu laaaa..........
dulu ade leh naik paddle boat tu. ade lg ke skrg ni>?
encikotot Post at 15-2-2012 11:38

dah takde.. yg idup pun wetworld tu je laa