CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angketam

kaunter pertanyaan...

yg sangkut kat leher tu samada dia nak menunjuk sebab baru keluar dr kedai atau bahu dia dislocated: ...
cmf_blingblings Post at 27-2-2012 14:27

Hahaha.... Tulah pasal auntie seriau tgk camera gantung kat leher ni.... Dahlah auntie perasan auntie cute... Cewah.... Tambahan en suami tak ikut gi sightseeing - dia bz bermeeting2.... Takut balik hotel, terus koma sbb spinal cord dah terkehel...

My doter's dslr is Canon - jgn tanya model apa and such... Auntie tak tau and she's not around to answer... Hihihi... Sungguh illiteratenya diriku...

Reply 41# auntieagony

auntie dah ada kamera.. senng sikit.. pinjam pun dah kira ok...

auntie snap ajer apa yg patut.. dan post kat sini.. leh kita bincang sesama..

auntie leh tengok  byk slot yg dibuka.. ada gambar pemandangan, kanak2, bunga2an... dan ramai lagi contoh yg di paparkan..

saya cuma guru sandaran jer kat sini...

ramai betul chekgu kat sini...senang lah sikit, saya pun nak blaja nih dgn chekgu kitul, chekgu angketam, chekgu bling, chekgu scubby...

Reply 43# bulat

prof bulat .... kan wazir kat sini...

Reply 42# angketam

Cikgu Angketam,

auntie nak on kamera dslr ni pun tak tahu...Tu pasal ler auntie minta tolong ajarkan nak picit butang mana dan nak pusing lenz tu camna.....

Tapi agaknya masa dah suntuk kot nak belajar all these thingy....

Auntie balik nanti, baru auntie nak explore further...

Auntie bawak camera kontot cap ayam jer laa.... Kalau lagi sempoi, pakai camera hp jer laa....

Insyallah kalau ada foto yg ada rupa gambar, auntie uploadkan ok.... Janji jgn gelakkan, auntie ni tak berseni orgnya....

Reply 44# angketam

Kalau status "wazir", boleh ajar "accelerated" photography short-course tak?

Follow Us
Reply 46# auntieagony

itu auntie kena tanya prof bulat....

or auntie leh jumpa cekgu disiplin alongarts..

Reply  auntieagony

itu auntie kena tanya prof bulat....

or auntie leh jumpa cekgu disiplin alongarts..
angketam Post at 27-2-2012 15:39

Ok ler nanti auntie tanyakan... Prof bulat tu bulat mcm namanya ker? Prof... ampun noh... melawak di petang hari....

Siapakah cekgu disiplin alongarts?

Jumpa tak mau - auntie pemalu - bayangkan ahso tua gigih nak pegi jumpa pencinta seni fotografi... Idok le gamaknya...

Reply 43# bulat

Assalamualaikum Prof Bulat.

Auntie nak tanya - sempat tak auntie jalani accelerated short-course utk belajar menggunakan dslr cap ayam?

Nak belajar yg basic jer kalau boleh... Rasanya tak mampu nak digest ilmu2 photography yg dah advanced stage tu... Auntie mengaku auntie punya memory box limited....

Gambar yg auntie ingin snap ialah gambar pemandangan, bangunan, makanan, bunga (mungkin ler kot, mungkin tak) dan apa2 gambar yg terdetik kat hati.....

Auntie cuma ada masa sehingga Rabu (the most) nak belajar cara2 menggunakannya.. Itu pun jika Prof Bulat sudi....

Thanking you in advance...

Reply 48# auntieagony

kalu auntie malu jumpa cekgu disiplin alongarts...

teacher blingblings pun boleh....

Reply 50# angketam

Cikgu, jauhnya auntie nak jumpa Bling2 sampai kat Langkawi tu.... Dahlah auntie kesuntukan masa cikgu....

Auntie ni misteri nusantara, tak nak jumpa face-to-face, nak jumpa kat forum jer... Ok tak gitu?

Reply  bulat

prof bulat .... kan wazir kat sini...
angketam Post at 27-2-2012 15:25

wahhaahahaha... tiba-tiba aku jadik prof pulok... aku bukan prof tapi pros a.k.a prosak @ prach a.k.a prachun jah

Reply  bulat

Assalamualaikum Prof Bulat.

Auntie nak tanya - sempat tak auntie jalani accelera ...
auntieagony Post at 27-2-2012 15:50

Waalaikum salam... aku jawab lah jugak walaupun aku ni bukannya prof, kamera pun pakai henpon je

auntie...dlm masa yg sesingkat ni aku rasa susah lah jugak... tapi pada pendapatan saya lah kalau sempat cuba auntie google apa itu aperture, shutter speed, exposure dan composition sbb menda ni kira yang paling basic dalam penggunaan dslr..

tapi kalau auntie guna Panasonic Lumix DMC-GF2 tu, yg paling senang guna je mode IA tu, pada pemandangan saya dah ok dah kot utk permulaan ni sambil2 cuba fahamkan perkara2 tadi

Reply  auntieagony

kalu auntie malu jumpa cekgu disiplin alongarts...

teacher bli ...
angketam Post at 27-2-2012 15:51

I belum lagi tamat kursus perguruan, baru guru sandaran

...auntie...dlm masa yg sesingkat ni aku rasa susah lah jugak... tapi pada pendapatan saya lah kalau sempat cuba auntie google apa itu aperture, shutter speed, exposure dan composition sbb menda ni kira yang paling basic dalam penggunaan dslr..bulat Post at 27-2-2012 17:25

Terima kasih Prof Bulat (kalau panggil pros... rasa tak sopan... mcm prost*t*t* )...

Ok ler... auntie akan cuba google segala perkataan yg auntie rasakan mcm drp "bahasa Lord of The Rings".....

I will keep in mind about the 1A thingy....

Doakan gambar yg auntie ambil nanti cukup sifat.... Insyallah dan amin....{:4_189:}

I belum lagi tamat kursus perguruan, baru guru sandaran
cmf_blingblings Post at 27-2-2012 17:29

Kalau skill mcm Bling2 tu dianggap sbg guru sandaran...

Auntie yg tak berpengetahuan ni, kira mcm "IQ Zero".....

Insyallah Bling2, ilmu yg diajar dan masih digunapakai, pahala dpt sampai ke bwh tanah...{:4_189:} Ilmu yg baik2 jer lah... bukan ilmu mencuri & merompak....

Kalau skill mcm Bling2 tu dianggap sbg guru sandaran...

Auntie yg tak berpengetahuan ni, kira ...
auntieagony Post at 27-2-2012 17:51

masalahnya gambar-gambar saya kebanyakannya di bawah par, tu hah, geng-geng otai tu, berbuih mengajar tapi tak pandai-pandai gak...itulah org dah pakai calculator saya dok pakai buah sempua tu lagi...ketok ketaq ketok ketaq

masalahnya gambar-gambar saya kebanyakannya di bawah par, tu hah, geng-geng otai tu, berbuih menga ...
cmf_blingblings Post at 27-2-2012 17:56

Alamak... lagi ler seriau nak tunjuk gambar kat cikgu, prof, Wazir and such..... Takut diaorg koma terus kalau tengok...

Entah2 auntie dicadangkan supaya join remove class nanti...  Atau diremovekan terus dan di"ban" drp menggunakan dslr.... Satu hari dlm sejarah... Jgn lupa ambil gambar sbg memori jika kejadian itu berlaku....{:4_233:}

Alamak... lagi ler seriau nak tunjuk gambar kat cikgu, prof, Wazir and such..... Takut diaorg ko ...
auntieagony Post at 27-2-2012 18:00

tak apa, boh ja gambar, depa tak pakai rotan

tak apa, boh ja gambar, depa tak pakai rotan
cmf_blingblings Post at 27-2-2012 18:01

Insyallah auntie cuba uploadkan bila balik nanti. Harap2 cekgu2 tak menderita otot muka kekejangan sbb ketawa tak berhenti.... On the hindside, best juga dpt mendera cekgu2....