CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

saya lelaki, bila baca cerita ni memang beri satu impak yang besar ke atas diri saya.
dudu_pudu Post at 29-6-2012 11:36

So ko jngn la buat pangai mcm tu. Hargai lah isteri anda. Kot ye nak berpoligami pun, ikut saluran betul dan yg PALING PENTING ukur kemampuan diri dulu. Ikut nafsu binasa bro!

Reply 360# Lavender_Violet

mana ada aku marah ler...aku habaq jer...hehehehe....die follow laki die..

hish tapi klu aku la, mmg sampai bila2 aku takkan dapat lupakan perbuatan suami klu camtu. maafkan mungkin la bole tp utk melupakan, ohhh tidaakkkk.....mmg sampai kiamat pn aku xkan balik semula dgn jantan jenis camtu....sampai hati die...berzina atas katil die ngan isteri die lak tu...sedey nyer...sob sob sob....robek sungguh hati ku...ishh aku lak emo lelebih pesal tah...

tp betul TT...aku pun akan amik tindakan sama cam ko...klu jd kat aku la..tp NAUZUBILLAH ler....x dapat aku nk bayangkan camana luluhnya hati aku sbgi seorang isteri yg betapa sayangkn suami ku itu...nak2 lak aku yg tangkap sendiri..atas katil aku lak tu....Allahuakbar....remuknyer perasaan ini...sedangkan masa bercinta pun kalau terserempak bf dating ngan awek lain pun ngamuk, confirm dapat penampo, ni apatah lagi seorang SUAMI tempat bermanja...bukan dating lagi, siap berzina lak tu....x tau laa nk bg apa..nk bg maaf pun rasa cam terpaksa rela jela kot...

astaghfirullahalazim...

Reply 6# aliaa

yup
betul
every cloud has a siver lining

Reply 360# Lavender_Violet

camno la den nak ada kunci umah dia..lg pun si sawan tu duk ngan family..xpe..aku lg suka tuhan tunjukkan smua time aku masih lg sihat n leh berdikari..kalo la time aku sakit or terlantar ke,kan payah tu..alhamdulillah..benda nie wat aku lebih bersedia utk masa depan..

Reply 357# amyainsamad

hujung bln 8,meletop la teman..sempat lg melantak rendang..ha..ha..pasal sbelum nie raya dlm pantang..

Reply 353# rendangayam

lagu favourite den..learn the best from u n i will survive.

Follow Us
Reply 343# adyraney
maybe lum sampai limit dia..kita nie kan ada limit masing2..percaya la..nnt bila akak adik tu dah sampai tahap yg sepatutnya dia leh sabar,dia sendiri yg akan tinggalkan laki dia tu..hati manusia nie lain2..mcm aku lainlah,aku terus terang aku bkn pemaaf..maybe coz dari kecik parents dah xde,so aku dah terdidik x akan biarkan sapa2 pun perbodohkan aku walo mcm mana syg pun aku kat org tu..

Reply  adyraney
maybe lum sampai limit dia..kita nie kan ada limit masing2..percaya la..nnt bila a ...
sukesuke Post at 8-7-2012 05:36

Aku suka ngan semangat ko ni. Go sukesuke go!

Terharu baca...

apabila hati terluka..

Reply 362# raudhah0916

Adess.. aku yg tahu ex aku berzina sakan blakang aku pun mcm nk pitam memikirkannya..apa lagi dpt tangkap red handed....trauma seumur idup kan..

(posted by mobile)

mek peminat kipas susah mati thread tt yanng seram itu..tak sangka ye kuat sungguh dugaan tt..mek yang kena secebis ni pun kadang-kadang rasa down....if i'm in ur shoes tak tahulah..harap2 boleh kuat macam tt..betullah Allah bagi dugaan seiring dengan kemampuan..

Lavender_Violet posted on 27-6-2012 10:09 AM
Biasa la tu, tipikal melayu punya mind set. Asal Miss J, asal bini mintak cerai, terus di  ...

betul..aku pun x suka org panggil aku janda...wpun hakikatnya mmg aku janda..sebut MJ ok lagi..ibu tunggal lagi ok.
kat tmpat kerja aku ada 3 org MJ..kami bagi gelarann J1,J2,J3...aku  J3...itu kwn aku yg bagi..

MamaMima711 posted on 30-7-2012 10:34 PM
betul..aku pun x suka org panggil aku janda...wpun hakikatnya mmg aku janda..sebut MJ ok lagi..ibu ...

Bersabar lah Mama. Harap2 sekrg dah move on dgn hidup baru. Janagn risau, pasti ada sinar menanti di hujung sana. Allah maha adil.

TT pun dah senyap dah. Apa la jadi agaknya dgn dia, x lama je lg nak due, hujung bulan 8 ni. Confirm ke nak bercerai tu?

Lavender_Violet posted on 31-7-2012 02:33 PM
Bersabar lah Mama. Harap2 sekrg dah move on dgn hidup baru. Janagn risau, pasti ada sinar menanti  ...

mlm tadi aku accident,nasib baik x bwk anak sama..hidung patah,muka kena 7 jahitan..yg aku sedih masa aku dgn berlumuran darah,terkial2 kuar kete minta tlg pada kereta2 yg lalu lalang kat situ..smua pakat slow,bila aku dtg dekat mintak tlg call ambulance,smua pakat pecut tekan minyak..ya allah..aku nie kat negara mana skrg..?masing2 dah xde perikemanusiaan..sampai la aku pitam kat tepi kereta,adalah callman dtg 2-3 org tlg..itupun  sempat lg rembat hp n duit serta brg2 dlm kete aku..menitis airmata aku nie..nape la manusia skrg dah jd makin kejam..?

sukesuke posted on 1-8-2012 05:45 PM
mlm tadi aku accident,nasib baik x bwk anak sama..hidung patah,muka kena 7 jahitan..yg aku sedih m ...

Kesiannya kat kau TT.....
Apasal diorang lari?....aku ni kalau ada accident, aku cuba nak tlg apa yang patut....hulur tel ke...air mineral ke....sbb aku dah pernah kena....ada mamat tu hulur tel suruh aku call sedara terdekat....sejak tu aku ikut apa yang mamat tu buat....sekurang-kurangnya dapat membantu.....

mcmana keadaan TT skrg?....kena admitted ke atau skrg kat rumah.....
Take care TT....

jazaa posted on 1-8-2012 06:06 PM
Kesiannya kat kau TT.....
Apasal diorang lari?....aku ni kalau ada accident, aku cuba nak tlg  ...

agaknya diorang xnak darah aku nie kotorkan kete mahal diorang kut..patut kena duk wad lg,tp aku mintak balik umah..kena sign surat risiko tanggung sendirik la..muka dah bengkak mcm belon nih..kete aku la syg,abih total loss..

sukesuke posted on 1-8-2012 06:43 PM
agaknya diorang xnak darah aku nie kotorkan kete mahal diorang kut..patut kena duk wad lg,tp aku m ...

MasyaAllah...siannya ko TT. Ko ok ke tak sekrg? Baby dlm perut mcm mana? Family,sedara mara ko mana?

Sabarlah banyak2 TT. Aku pulak rasa nak nangis baca cerita ko ni. Keta total loss tp nasib baik ko cuma patah hidung aje. X pe, jgn risau pasal keta, nanti Insuran bayar. Kesihatan ko dgn baby dlm perut tu lg penting.

Bertabahlah TT, ni dugaan bulan puasa. Aku tau ko kuat. Sabar banyak2

Lavender_Violet posted on 1-8-2012 08:54 PM
MasyaAllah...siannya ko TT. Ko ok ke tak sekrg? Baby dlm perut mcm mana? Family,sedara mara ko man ...

family aku,adik2 aku ajela..opah aku dah xde,bru meninggal bulan 2 ari tu..n ex aku la banyak tlg..(tlg membebel)..baby ok,xde apa.tp aku kena g check lg 2 ari coz diorang suspect ada darah beku..bila aku kena mcm nie,terasa mcm skrg aku duk kat negara china lak..

sukesuke posted on 1-8-2012 09:54 PM
family aku,adik2 aku ajela..opah aku dah xde,bru meninggal bulan 2 ari tu..n ex aku la banyak tlg. ...

Owh...dah ex ye? Bila tu? Tp edah ko belum start kan, kena tggu pas bersalin. Biar lah dia membebel pun, at least ada yg nk tolong ko dlm keadaan yg mcm ni.

G la cek cepat2. Time2 peknen ni mmg bahaya sikit, takut ada efek apa2 nnt.

Jgn lupa hapdet status ko nnt

perpisahan tu mmg menyakitkan...ati setiap org lain2 ade yg keras ade yg lembut...mmg akan ade ati yg terluka dan dilukai..pedih tetap pedih..tp life should go on ....mgkn ade kebhagiaan pd masa akan dtg...