CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

cekalnyer akak...harap saya pun secekal akak nk hdapi dugaan...

Reply 96# sukesuke

berat nye ujian yg sukesuke lalui kan...kalo vase di tempat sukesuke, vase juga akan buat menda yg sama....xde maaf2 lagi daa...kalo takat gatai2 dating2 chatting2 masih laa bole maaf n diberi peluang terakhir, tapi kalo dah tahap zina ngn gugurkan anak....no no no....kepada suami2 nape laa meka mudah mendua dn mentigakan wife, n buat segelintir ppuan2..nape laa suka sgt ngn suami2 org...xde perasaan bersalah ke diorg bila ganggu umah tangga org lain...buat ppuan yg ganggu umah tangga sukesuke itu..vase harap beribu2 juta2 kali keseksaan dn kemeranaan laa di hati ko kelak bila dh bersuami...what u give. u get back...eeeeee

aduhi..kesiannyeer...kisah hidup u macam kat story ni ajer???
http://www.youtube.com/watch?v=xRLw6VgBJX4&feature=youtu.be

kakak... apa latest update.. hope akk lebih tabah hari yang mendatang... jaga baby baik2 ya

sbb dah follow thread seram TT ni
Bel rasa sgt2 terkesan dgn kisah TT ni...

Macam auntie agany cakap...dah buat keputusan teruskanlah melangkah
jangan toleh2 belakang lagi.

sebagai kenalan, bel hanya mampu turut doakan apa yang TT buat ni adalah yang terbaik buat TT dan anak. Moga2 allah merahmati setiap langkah TT dan melindungi TT.

Yang bel tahu, bukan mudah untuk jadi sekuat TT...
walau hati remuk redam, TT masih berfikiran positif bilamana dia berkata dia masih lagi sayangkn dirinya melebihi sayangnya pd suami. Bravo TT bravo!

Post Last Edit by sukesuke at 3-3-2012 00:44

skrg tgh failkn cerai..tp aku x duk situ dh..just amik kain bju anak aku n aku..pindah tmpat bru.yg problem kete la,aku letak nama dia,tp masalah aku malas sgt2 nak tgk muka dia..adoiiii...:@

Follow Us
Reply 123# polabear

yelah kut,aku tiru la tu...

Post Last Edit by sukesuke at 2-3-2012 22:41

n bru2 nie that girl cari aku,masa tu tgh2 pack brg nak pindah..dia tanya ada x bakal ex laki aku 2 blk jenguk anak n jenguk aku2 skali..aku pun x tau apa masalah dia..aku just bagi tau dia simple,nie sapa yg amik laki sapa nie..? naper lum apa2 da takut dgn bayang2 sendiri..? funny rite..? aku x tau la apa yg diorang fikirkan coz patutnya dlm logik akal,aku yg patut tgh merana duk peluk2 tiang..terbalik la pulak dah..

masa last aku update 2-3 ari lepas,masa tu aku sakit teruk,demam panas..mmg allah ajer yg tau,hati aku nie.dgn sakit,dgn tension..aku x malu ngaku sampai aku bwk kete g empangan semenyih..duk sorang2 menangis..masa tu mmg aku dah set otak aku nie yg hari itu sajalah hari utk aku menangis sepuas2 ati aku..slps nie no more tears,sampai penyudahnya mata aku sakit smpai 2 ari bru ilang merah..alhamdulillah,skrg aku dah boleh ketawa,dah boleh lalui tmpat kenangan kami tanpa rasa apa2.cuma aku masih xleh tgk dia,bukan apa,aku rimas la org merayu bersyg2 nih..dah terlambat..!

aku rasa Allah tu maha adil..buktinya,aku x pernah rasa tenang n bebas sampai ke tahap nie..mmg hati aku sakit,pedih ibarat kena baling dari menara klcc,tp bak kata satu forumer kat sini,watpe nak pandang blk ke belakang stelah melangkah..?

lelaki 2 pun agaknya bila dah fedup x dpt pujuk,trus kuar ugutan..xleh idup tanpa dia la,apa la..sampai satu tahap dia ckp that girl yg tergila2kan dia..hello,bertepuk sbelah tgn xkan berbunyi..apa2 pun aku akn terus bersabar walo ikutkan kepala tgh semak dgn rayuan lelaki tu,n pertanyaan that girl adakah betul2 aku xkan kembali pada lelaki yg dah hancurkan kepercayaan aku tu..lagi2 dgn keputusan my ex nak rebut hak penjagaan anak..tp aku x bodoh..masa pompuan tu wat pengakuan,diam2 aku record perbualan aku ngan dia..itu bukti aku..doakan aku menang..

:@ :@ Reply 129# sukesuke

Ktorg sentiasa doakan ko TT... Allah ada dgn ko n org2 yg kuat dan sabar...
Tapi aku rs cam nk jumpe pempuan S****L!! N kasi penumpuk naruto kat muka dia
biar dia tau rs sikit! :@ {:4_236:}

Post Last Edit by sukesuke at 3-3-2012 23:16

Reply 130# lilinputih
thanks..pasal pompuan tu,aku xpenah risau pun..lum nikah da meroyan tanya itu ini..insyaallah..ada bahagian dia tu nnt..

maaf andai coretan nie x sesuai diletakkan di sini..tp aku xde laman blog,so aku tulis aje la...mod  ...
sukesuke Post at 20-2-2012 13:34

As Salam...maafla bertanya...ni kali keberapa suami curang..?? kalau sekali...kenapa tak bg peluang sekali lg..at least sekali lg....sayang...dah ada anak2....sian kat anak2...kalau kali yg kedua...errr...up to you la....kannn...err..sori ngantuk sgt tak sempat nak baca whole story cuma nak bg pendapat jek.....

mmg bercerai bukan dunia kiamat....life still can goes on....but....to err is human....Nabi pun mengampunkan umat.....bagi la..peluang sekali lg kat suami.....itu saja.....

Reply 132# akula203

first time..hmm..cant la..takut nnt satu ari kalo gaduh mula ungkit mengungkit..baik lepaskan skrg dr bila anak da ramai n mula bertekak dpn anak..

aku rasa Allah tu maha adil..buktinya,aku x pernah rasa tenang n bebas sampai ke tahap nie..mmg hati ...
sukesuke Post at 3-3-2012 00:58

amin kak.... hest doa kan... nasib akk ni bijak...dan serabut boleh pikir.. bagus kak bukti tu kalau boleh copy banyak2 atau simpan 1 dalam email folder... incase ada pape terjadi... ada backup!

Reply  akula203

first time..hmm..cant la..takut nnt satu ari kalo gaduh mula ungkit mengungkit.. ...
sukesuke Post at 3-3-2012 01:49

As Salam sukesuke.....jgn fikir mende yg tak berlaku lg....mungkin akan terungkit..mungkin juga tidak...so better fikir positive...dan nak tambah lg pendapat....yg last kot...semoga sukesuke..amik masa seminit dua untuk berfikir dgn waras tanpa ikut perasaan dan kalau boleh wat solat Istikharah 3 malam berturut...bangun kol 2/3 pagi....mintak petunjuk...InsyaAllah...keputusan yg diambil tepat...

dan pendapat..saya...

curang baru sekali....so sebelum kawin mmg dia setia kan...so nampak kat cnie..suami mmg tersilap langkah..saya rasa pompuan tuh yg goda dia..so elok diberi peluang kedua untuk suami...

cam ne selama ni layanan dia....bertanggungjawab..?? penyayang kat anak2? sentiasa membantu sukesuke...dan sentiasa ada bila diperlukan..?? dan sentiasa menjaga hati sukesuke serta bukan panas baran..???  jika jawaban dia YA...maka sah ...suami tersilap mencurang....dah saya rasa kalau diberi peluang kedua..dia tak akan mempersia2kannya....InsyaAllah sukesuke dan suami akan lebih bahagia dimasa depan.suami akan setia ke akhir hayat..ni pelajaran terbaik utk dia.......mungkin nt bila sukesuke marah...sukesuke akan ungkit kembali.....rasa2 suami akan...mengaku kesalahan dia...dan harap2 sukesuke boleh forgive...and buat2 forget forever...just untuk kebaikan bersama...

sila fikirkan banyak faktor2 lain ..jgn mudah amik keputusan cerai berai ni....byk keburukan dr kebaikan....mmg kesilapan dia besar..tp...kalau selama ni mmg dia seorg yg baik....dia layak diberi peluang kedua....tapi kalau dia selama ni ...bukan bersifat seorg suami yg bertanggungjawab dan penyayang..so..up to you..la...

nasihat saya ni based kepada pembacaan selama nie.....ramai isteri2 yg teruk kena dera...laki kaki main pompuan tp tak berani nak minta cerai.....tp isteri2 yg ada suami yg baik bertanggungjawab...cuma satu kesilapan suami...terus minta cerai....langsung tak tgk segala kebaikan suami selama ni .....

ramai yg soh bercerai....setan gak soh bercerai.....sukesuke...sila fikir yg terbaik ye...fikir guna akal..jgn guna perasaan...semoga..pendapat saya ni..dapat membaiki istana yg bakal roboh....dapat gak saya pahala.....sekian pendapat terakhir dari saya...

Reply  cokchibor

so true..allah xlupakan hamba Dia kan?
paku_karat Post at 22-2-2012 17:28

yaaaa, i believe it so true...wp DIA bg bala bencana kat kita, DIA tetap sayang..

Reply  sukesuke

kak, luka di tgn nmpk berdarah..luka di hati siapa yg tahu..
paku_karat Post at 22-2-2012 17:30

nape nak orang tau??? kan lebih baik DIA je tempat kita mengadu???

As Salam sukesuke.....jgn fikir mende yg tak berlaku lg....mungkin akan terungkit..mungkin juga  ...
akula203 Post at 5-3-2012 08:22

tapi kan akula... agak2 sampai dah termengandung dan mengugurkan kandungan... agak2 bape kali diorang dah buat?? dah tu... buat atas katil.. yang kita tido sama dengan laki kita.. yang kita juga bersama dengan laki kita? ..memang la sekali.. makna.. blm penah bagi can lagi nak berubah.. tapi kot berkali2 dia dah buat.. selama berkali2 tu kita nak kata sekali je ke yang dia tercurang??

maaf la.. bukan hest nak galak kan akk suke2 pk pasal cerai.. cuma mungkin kerana perit dia rasa tu kot..

nape nak orang tau??? kan lebih baik DIA je tempat kita mengadu???
cokchibor Post at 5-3-2012 09:44

memang dengan Allah adalah tempat pengaduan paling aman... tapi kadang kala.. kita juga memerlukan sokongan kata2 dari kawan2..

Reply  cucur

memang betul..tapi serius,xde maaf dah..cemana nak ckp yek..aku nih teramat susah n ...
sukesuke Post at 23-2-2012 11:42

emm...dugaan jer tu..jgn lupa ada makhluk lain yg gembira dengan tindakan kita xmemaafkan sesama kita ni..