CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Reply 220# sukesuke

hati-hati la TT...
org ni klu dh fikiran tu dah dikuasai nafsu amarah n benci dia jadi berani...
berani buat benda bodoh yang boleh puaskan hati dia...
hope TT jaga diri baik-baik ye...

perempuan tu selayaknya masuk tanjung rambutan...
sebab aku rasa dia punya tahap psiko tu dah melampaui batas...
perasan hak dia yang dirampas...
rasa insecure yg melampau...

untuk keselamatan better pi je la buat report TT...
karang kot tak makan saman dgn gertakan TT tu dibuatnya jugak...
ish....
kenapa la ada orang macam ni....

Reply 208# botolmineral

tu la botol... ape kata kita g bagi sebijik ke enam bijik ke kat pempuan tu... biar dia rasa

Reply 222# lilinputih

bagi ape yg berbijik2 tu...
telur ayam buleh?
muahahaha!

Reply 219# sukesuke

baru baca bape kerat jah iols tak suke, sbb terus2 ada babak suami pasang lain kehkehkeh. potong betul la. tapi theyols cerai bukan pompuan tu mintak tapi sebab lain, iols tak nak sbut karang spoil plak sapa nak baca khenn. tapi ending dia .........
-ku sru rindu

Reply  esbok

cerita novel tu ok la cuma hana terpikir ada lg x perempuan yg baik mcm tu sekali.  ...
shana85 Post at 22-3-2012 16:54

entah rasa nak hempuk2 je, bajet baik kehkehkeh voley iols sakit ati tgk dia konon baik?

Reply  sukesuke

baru baca bape kerat jah iols tak suke, sbb terus2 ada babak suami pasang lain k ...
esbok Post at 23-3-2012 20:39

boleh jerrr tp kir ok la heroin citer tu berbanding andai itu takdirnya... itu heroin yg hana paling nyampah sekali...

Reply 225# shana85

my favourite - KL DI MANA SUAMIKU..
tertarik dgn ketabahan heroin yg juga seorang muallaf utk teruskan hidup bila suami wat hal..

Follow Us
tujuan aku menulis di sini bukan utk mencari perhatian..cuma aku ingin kaum adam yg membaca tulisan  ...
sukesuke Post at 11-3-2012 09:47

sedih baca part note kat baju nikah.......

Post Last Edit by mummyslove at 26-3-2012 14:27

pssst2... harap TT bersabar dan tabah ye.. Tak tahu lah dunia nak akhir zaman nie mcm2 boleh berlaku ye..

salute kat TT.. sgt tabah.
aku pun doa semoga aku akan terus tabah jgk.. mcm TT

panjang gak coretan TT      

Reply 226# sukesuke

pernah baca tp da lupa jln citer kl mana suamiku.

semoga TT tabah n sabar menempuh dugaan ini. apa perkembangan terbaru TT?

Reply  hest

ok jer..mcm biasa..just 2 ari lpas bday my bakal ex..dia minta nak celebrate dgn ana ...
sukesuke Post at 20-3-2012 19:45

saiko sungguh si sawan tu ek?

tp sukalah cara you layan dia..
dah cukup sawan terus jd giler!

Reply 231# shana85

mcm biasa aje la..tgh uruskan proses mahkamah n pindah umah baru..tentang si sawan tu,alhamdulillah xde kaco dah..x tau la pasal dia dah insaf atau dah termakan ckp yg aku ada wat laporan polis pasal dia..pasal my bakal ex,we all da ok..but just as friends..dah boleh gurau2 n ketawa sama2..aku x ungkit salah dia n dia pun faham n x paksa aku balik dgn dia lg dah...apa2 hal jodoh kami,aku serah kat yg maha kuasa..

Reply 232# beldandy

kalo ikutkan aku nih malas la sesangat nak melayan..coz bagi aku xde faedah pun..tp bila makin ari makin x reti bahasa,tu yg aura kejahatan aku terkeluar ckit tu..sbenarnya aku simpati gak dgn dia,terlalu dikawal oleh perasaan insecure dia tu..but pasnie kalo dia usik aku lg,memang x tau la apa nasib dia..bab aku leh la tolak ansur..tapi kalo da sampai bab babitkan anak aku,sendiri mau ingatlah kan..

Reply  shana85

mcm biasa aje la..tgh uruskan proses mahkamah n pindah umah baru..tentang si sawa ...
sukesuke Post at 29-3-2012 19:40

alhamdulillah...
kalau mmg jodoh tak kemana kan?
allah tentu punya rancangan yang lebih baik untuk korang berdua...eh! bertiga.

Reply  beldandy

kalo ikutkan aku nih malas la sesangat nak melayan..coz bagi aku xde faedah pun. ...
sukesuke Post at 29-3-2012 19:43

sesekali org mcm si sawan tu mmg kena buat camtu
at least dia tau langit tu tinggi ke rendah ke...

Reply 233# sukesuke

Alhamdulillah semua dah ok.... smoga si sawan tu terus x kaco TT n anak... kalo dia kaco lagi TT roger je ktorg.. leh sama2 kasi terus sawan babi kat dia... hehehe
   Tapi tu la kan.... ajal, jodoh semua kat tangan Tuhan... siapa sangka org yg pernah berkongsi segala dgn kita akhirnya just jd kawan... Hope TT kuat dan percaya Allah ada dengan orang yg sabar n kuat cam TT... aminnnn

Reply 1# sukesuke

Awk sorang yang tabah....bagus sangat cite awk bagi inspirasi....supaya org lain lebih tabah....

semoga ada sinar kebahagiaan buat TT. amin..

kak aku nk tumpang gak kat thread ko ni....
kebetulan plak cerita lbh krg...

4thn aku dgn bf aku....mcm2 la kitrg lalui...
dlm 4thn ni die kje xttp..asik kne buang kje je...ade je alasan die...kate org dengki kat die la kne sabitaj la...bile die xde kje aku yg tanggung die...duit gaji aku bonus aku hbs kat die...bnyk kali dah aku mengamuk bagai nk gile bile die kne buang kje...tp last2 aku blk kat die..die xde moto aku bg duit deposit tok beli moto sng nk g kje...tp still asik benti2 je...

last year die dpt kje kat 1 company die thn sethn...so aku happy la...
da plan nk tunang n kawen thn ni...tibe2 bln 12 tu die kne benti...alasan bos xsuke die...aku pnye la frust smp aku nk bunuh diri...padahal die yg kne benti tp aku yg tertonggeng...die xdpt gaji pon...aku lg la yg tanggung die...
tp kali ni aku xde la 100% tlg die...aku tlg sikit2 je...sbb aku da pnt nk tlg..duit gaji aku hbs kat die je...family die sikit pon xnk tlg...sakit hati aku...

pastu die da dpt kje...so dah ok sket...tp aku da start kureng la dgn die...sbb terasa sakit la hati aku jd bodo dok korban mcm2 tok die...
lame2 aku makin jarak...smp msg pon kurang jumpe pon kurang...

few week lps aku perasaan die mcm ade pompuan lain...die da xksh aku ujud ke x...ape jd kat aku..n aku pasan die aktif sgt2 kat fb which sblom ni die rarely bukak fb...n aku pasan die rajin tkr2 pon dgn sorg pompuan...tp aku xkompom la dorg ade pape...

selasa lps aku try ajak bincang tp die elak2....tp aku trs kan jgk..aku tny die dah ade pompuan lain ke? (kat msg) lngsng die xjwb...n aku tau die da bace msg tu...
so aku assume die jwpn die yes...so aku kate aku undur diri la...

wlpn mcm tu aku still bersangka baik aku still cover line tok die dpn kwn2 n family die...xpnh aku kate yg buruk2 psl die....
aku consider kitrg da clash tp aku xde sakit hati sgt n aku ok klu die nk kwn dgn aku sbb bg aku kitrg pisah care baik n xde pape yg sakit kan hati sgt.....

tp hr ni...aku dpt tau rupe2nye btl2 die ade hbgn dgn pompuan yg aku syak tu....sakitnye hati aku trs meleleh2 air mate aku kat opis.aku nk nagis gile2 tp aku kat opis kang ape plak bdk opis aku kate...tp aku nk kate kat sini...mayb ni balasan ats perbuatan aku n..die mmg

ps:sorry kak panjang plak aku tulis...aku mmg perlu luahkan segalanye skrg...sbb air mate aku asik nk jatuh je ni,,,

Reply 239# hyeed

sabar la hyeed.... skrg ko ikhlaskan je la ape yg jadi.... ko bg sebijik ayat power kt dia, biar dia sedar diri...
then slow2 blajar lupakan dia.... yg pasal duit ko yg dh byk labur kat dia, anggap la ko buat amal jariah kat fakir miskin...
Allah sentiasa ada dgn org yg sabar.. ko bykkan la berdoa... mesti Dia dengar....