CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Reply 240# lilinputih

thanks lilin....tgh pasrah la ni...gigih kumpul brg2 ltk dlm kotak....nk je aku humban kat muke die...bkn nk ungkit la kan...tp bile dah sakit hati mmg semua tu leh kuar blk....

wlpn aku dok gelak2 dgn kwn2 tp mlm2 meleleh gak la air mate aku

Reply 241# hyeed

tu lumrah hyeed.... aku pun mcm tu jugak dulu... tp nak x nak kena gak nangis kalo x lg sakit kat hati... aku nangis sampai tertido , ye ar asyik fikir nape la jantan tu sanggup wat cam tu pada hal depan aku pijak semut x mampos!

xpe Hyeed... nangis slagi ada air mata... boleh gak skali cuci mata... hehehe.. pasni lama2 ko mesti ok balik... nt sampai tahap once ko ingt dia ko sengih jer sbb rs klakar dgn kisah hidup sebelum ni..
   Biarkan Waktu Merawat Segalanya...~~~

x tau nak ckp camner..serabut nie ha..baru blk klinik coz 2-3 menjak nie demam on/off..takut ada penyakit serius..check2 aku preggy 3 bln lbih..pening..tp laki x tau lg..

Reply 243# sukesuke

erk.. biar betul kak...

tak pe kak... jaga kesihatan... Allah maha berkuasa.. ada sebab datangnya si kecil tu... jangan kau tak jaga kesihatan kak.. jangan biar sikecil tu plak menderita... jaga diri k...

cuma..... talak tak boleh jatuh kak... sebab kau mengandung sekarang... jangan lupa untuk bagi tahu pasal ni pada jabatan agama.. ini akan  melibat kan hukum ...

kau jaga diri kak... Allah ada perancangan terbaik untuk kau... lagi satu.. jangan sampai pompuan gile tu tahu... kang ada je plak niat jahat dia... kau hati2 tau

Reply 244# hest

talak lum jatuh lg pun..pasal skrg masih dlm proses kaunseling..lum naik mahkamah lg..tgh pening nak bg tau kat papa dia ke x..kang bg tau,takut dia xnak lepaskan pulak..

Post Last Edit by hest at 8-4-2012 22:12

Reply 245# sukesuke

- maaf kesilapan dalam meletak kan hukum di post ini -

Follow Us
Reply 246# hest

tu la..hmm,tp bkn skrg kut..biar la nnt2 dia tau sendiri..takut dia tau skrg,lain pulak jadi..lg2 aku x pasti dia still ngan sawan tu ke x..kalo masih ada,aku xnak dia terlepas ckp kat si sawan 2 pulak..

Reply 247# sukesuke

hurm betul juga tu.....
jadik.. better late than never

Reply 242# lilinputih

tu la...lg2 klu aku bace post2 kat fb die...bkn main lg amoi tu merawat hati ex aku yg terluka...post yg memujuk2 bagai...kasi kate2 semangat lagu2 cinta....adoiiiii.....bek ako amek pisau tikam dada aku ni...pedih siottttt....
cpt la mase berlalu...sakit jiwa aku...smp kan aku saje xnk tdr...sbb klu ttp mate kang terkenang...demm

Reply 249# hyeed

naper nak sakitkan ati sendiri..jgn tgk fb ke pemende..lg bagus kalo x tau langsung perkembangan dia..

Reply 250# sukesuke

dah tu terkeluar kat wall aku...dgn sayunye la aku membace...huhu
la ni slmt dah aku block trs fb die...hbs cite....

oooh..kalo kes tertengok tu x dpt nak ckp ape la..tp kalo aku,maaf la yek..aku xkan block malaun tu..coz satu ari nnt time aku happ,aku nak dia nampak aku happy..n of coz la kat wall aku jgn ada satu pun status yg meroyan..aku pun dah rasa sakit ati nie..but satu jer yg aku bangga sgt2,skali pun aku x penah nangis dpn laki aku n si sawan dia tu..yg mana membuatkan penyudahnye laki aku n pompuan 2 yg sawan blk..tp ati lain2 kan..sabar aje la dik..insyaallah nnt jupe yg lg baik..

besar dugaan tuk kamu sukesuke...
bel doakan kamu buat pilihan yang terbaik...
bukan hanya untuk kamu semata tapi untuk semua pihak
cuma dlm pd membuat keputusan tu selalunya ada yang terpaksa di korbankan
teruskanlah kuat semangat
mintalah petunjuk dr allah
dia lebih tahu apa yang terbaik untuk kamu
mungkin kamu nampak yg diberikan buat masa ni serba tak kena dan tak elok
tp bila tiba masanya kamu akan nampak jua keindahannya

Reply 246# hest

kak... kalau kau bagi tahu pun... talak tetap tak kan jatuh.. sebab kau mengandung... talak boleh jatuh lepas bayi di lahirkan sahaja....

Pandainya ko....kat mana ko belajor?...kalau tak tau hukum, jgn pandai-pandai bagitau orang.

Talak boleh jatuh, tapi edah sehingga anak tu lahir.....

Reply 254# jazaa

wahai puan yang bijak pandai.. kalau saya tersalah.. tak payah lah nak perli segala kan manis kalau betulkan sahaja... tak payah nak 'bermanis' mulut macam tu sangat.. tak salah kan kalau tegur..

maaf sangat2 kak suke-suke.. saya tersalah dan terkeliru dengan hukum lafaz cerai ketika haid.. maaf kan saya... betul lah bak kata puan jazaa.. talak tetap jatuh.. iddah sehinggah bayi di lahirkan...

saya manusia biasa.. kadang kala terkeliru.. lain kali tegur.. jgn menghina... tapi adat manusia.. maaf lah.. at least menda ni akan saya igt.. terima kasih tak terhingga buat puan jazaa

Post Last Edit by jazaa at 9-4-2012 00:05

Reply 255# hest

maaf sangat2 kak suke-suke.. saya tersalah dan terkeliru dengan hukum lafaz cerai ketika haid.[/

ketika haid le pulak......

Reply 256# jazaa

ketika haid le pulak......

Dalam riwayat Muslim disebutkan : “Perintahkanlah dia agar merujuk istrinya kemudian hendaklah ia menceraikannya dalam keadaan suci atau hamil.”Al Imam Ash Shan’ani menyebutkan keharaman talak dalam masa haid ini dalam kitabnya Subulus Salam demikian juga Al Imam Asy Syaukani dalam Nailul Authar Menurut Asy Syaikh Ibnu ‘Utsaimin ada tiga keadaan yg dikecualikan dalam pengharaman talak ketika istri sedang haid ertama : Apabila talak dijatuhkan sebelum ia berduaan dgn si istri atau sebelum ia sempat bersetubuh dgn si istri setelah atau selama nikahnya. Dalam keadaan demikian tidak ada ‘iddah bagi si wanita dan tidak haram menceraikannya dalam masa haidnya.Kedua : Apabila haid terjadi di waktu istri sedang hamil dan telah lewat penjelasan hal ini.Ketiga : Apabila talak dijatuhkan dgn permintaan istri dgn cara ia menebus dirinya dgn mengembalikan sesuatu yg pernah diberikan suaminya atau diistilahkan dgn khulu’.Hal ini dipahami dari hadits Ibnu Abbas radhiallahu ‘anhuma.

[url=http://blog.re.or.id/hukum-dan-masail-haid-muslimah.htm]link[/url]

Reply 257# hest

Hello Mak Senah....
Boleh tak kau jangan bagi orang confius?....yang senangnya mcm ni je lah....

1)  Isteri dalam Haid.
     kalau suami lafazkan talak...talak tetap jatuh, tapi hukumnya haram....bermakna suami tanggung dosa tapi talak tetap jatuh.

2)  Isteri sedang mengandung.
     Talak tetap jatuh tapi eddahnya sehingga anak tu lahir.....

Tu aje.....

apabila hati terluka..

perpisahan adalah lebih baik dari hati jiwa terus disakiti. Tlglah.

(posted by mobile)

Reply 258# jazaa

kan senang kau terang macam ni dari tadi kau dah tahu aku tak pandai... lain kali jangan main perli2 orang tak tahu.. orang kompius.. orang tersalah.. orang terkeliru.. sila terangkan dengan jelas.. kalau anda ada ilmu cara2 nak menegur orang salah kan dah ada dah dalam pelajaran akhlak.. ..dah ada ditunjuk adab2nye...

dari tadi kalau kau beringan tangan menerangkan dengan jelas dan nyata.. tak lah banyak dosa kau menyumpah aku yang asyik tersalah tu

terima kasih banyak2 makcik joyah