CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Lelaki...mereka tak pernah puas, cantik macam mana pun isteri mereka.my hubby pernah terkhilaf, "ter" ke. konon itu first love dia, terjumpa le balik setelah berpuluh tahun tak jumpa. janda lak tu. ye le dah laki kita, setelah berbelas tahun hidup bersama, bila dia lain macam, sure kita perasan. cuma tak nak syak wasangka, tapi minta Allah tunjukkan jika betul firasat di hati and Tuhan itu maha adil. time tu hp tak pernah lekang dr tangan, if dpt call pun, tak nak cakap depan kita. mesti jauh dr me. tiap2 malam mesti keluar, ada saja alasan. sampai le satu hari tu i tgerak nk tgk hp dia.ehhh...ada janji nak dinner lg.rasa nk meletup hati. mmg gaduh but me jenis malas nak panjang2 cite. tanya apa lebih betina tu, he said cinta datang tanpa di undang. ok fine, me kata. u pilih..cinta dia or me. dia boleh kata buat apa nak pilih2. tak pe if u tak nak pilih, i boleh keluar dari hidup u. the next day, masa dia tgh tidur, i pack my things and bawa my youngest keluar with me. stay kt budget hotel aje. but my kid pandai call papa dia, papa dia tanya kt mana n mana mama.kita tidur hotel...aduh nasib dia tak tahu hotel apa.he keep on calling tp me tak pick up.then sms berpuluh2...umpannya kesian anak2 yg lain kt rumah. so, malam tu mengalah juga le. then..baik le seminggu cam tu, rupanya he still gak dgn janda tu. boleh rasa nak ambil pisau n potong aje anu dia tu. so, i bg last warning, this time if i keluar, jgn harap i akan balik. pandai2 u le nk jaga budak2 kat rumah cos i will go with my youngest aje.merayu and janji sume bagai.so far, alhamdullilah.....tp tak tahu le hati diakan, bukan kita boleh baca. i just go with the flow ajer.

ala spt biasa para somi akan kate dia xde ape ngn ppuan tu... tapi bila dh lama2..somi admit yg dia  ...
vase_pecah Post at 2-5-2012 11:54

betul tu vase...if kita call betina tu, dia akan salahkan kitakan. padahal selama hari ni, kita ni le yg laki kita ulit siang malam. bila jumpa pompuan lain, tak tahu mana keluar semua yg salah ajer.bila tanya hubby....ooooohhhhh tak ada cite apa2 yg buruk pun pasal you kat dia. but bila kita call pompuan tu....uisssshhhhh semua yg buruk dia citekan....pelik gak le org luar lg kenal kita....

Post Last Edit by toet2meoww at 14-5-2012 17:07

salam..

actually toet baru je berjinak2 dgn thread kak suke2 kat mps sejak minggu lepas..pastu td tgh sedap nk habiskan cite seram2 sejuk kat sane, tbe2 ade link kat thread ni plak..so, lepas bace pengalaman kak suke2, nak nangis toet rase time tu..smpai ati die n sawan tu buat cmtu..tp xpe..Allah tu maha adil n klu mmg dorg silap, Allah akn bg balasan utk dorg..utk kak suke2, smoge kak suke2 tros tabah..wat ever pong yg jd, rmai yg menyokong tndkn kak suke2 termasuk toet..psl kes sawan tu, toet igtkan bdak lagi..da tue rupenyer..tp akal letak kat lutut, tu yg perangai n umo x seiring..

maaf la klu ade sape2 trase dgn ape yg toet nk cerite ni..tp toet pnh la kawan dgn sorg laki nih..lame dulu la..mase tu mmg toet xtaw pong die da kawen..abg angkat toet a.k.a besfren die pong xinform psl tu awal2..alasan die, die igt kami kawan biase je..

lepas toet taw die da kawen, toet decide xmo ade pape dgn die..yela, toet pong ppuan..for sure toet paham perasaan wife die..tp die pujuk2 toet kate die ade mslh dgn wife die..siap ckp wife die giler..jahat x jahat jantan lahanat cenggini?silap toet sbb dgr cerite die..time toet dpt taw tu mmg kesian la..nk2 plak wife pnh msg toet nk bunuh toet dgn simbah asid..so, dr ctu toet mmg caye yg ppuan tu bermasalah..

tp ntah cmne Allah nk tunjuk gak kebenarannyer, toet call wife die sbb time tu die asek call2 toet..mase toet call tu la, mende tu terbongkar..rupe2nye mmg laki die bermasalah..sblm dgn toet, laki tu pnh kapel dgn bini org..time tu mmg rase nyesal sgt2..pas dr tu, toet tros tukar no fon, abg agkt pong toet xcontact sbb xnk ade kene mengena lagi dgn sape2 yg relate dgn die..

lepas dr putus dgn die, toet rase tenang giler..n taun lepas ntah cmne bley terserempak dgn wife die..wife die ngadu kat toet mcm2 psl laki die..tmskla scandel baru..smpai nangis2 la..sian toet dgr cite die..time tu toet siap kate nape xcerai je..sbb kelakuan suami die tsgtla teruk(maaf xdpt trgkan)..tp die jwb sbb anak2 je..time tu toet mrh tol..tp nk wat cmne, xkn toet nk pkse2 plak..juz toet suh die pikir byk2la..lepas dr tu, toet xpnh jmpe da dgn wife die..

sbb tu skrg2 ni klu dgr cite psl suami curang ke, toet tol2 rase bersalah..rase bodo tol percaye dkt die cmtu..nasib la kitorg stkt couple blom plan nk kawen ke, hape ke..klu x,lagila trase bodonyer..kdg2 terpikir gak klu da kwen nnt mende same akn jd kat toet..sbb tu skrg ni perasaan nk kawen tu ade tp bile trigt kesilapan yg toet pnh buat, toet takot Allah akn balas perbuatan toet mcm ape yg toet pnh buat sblm ni..nauzubillahminzalik..

kak.. ko apa cer skang kak?

baby dalam perut macam mana? makin sihat kah dia??

jgn stress2 sangat k..

Post Last Edit by dellashrill at 20-5-2012 00:04

Kak, semoga akak sihat Dan kuat menghadapi dugaan Allah. Lama xbaca story akak, bila rempit hari ni, dpt link kat sini. Take care kak Sukesuke.

Reply 324# hest

alhamdulillah..sihat..baby pun sihat..smua urusan pun dah selesai dah..aman jer idup dgn anak2 skrg..

Follow Us
Reply 326# sukesuke

ye ke kak? alhamdulillah ...

Reply 326# sukesuke

assalamualaikum..

kak dah settle hal dgn exhubby ke?skrg ni consider exhubby la ek?bukan exhubby to-be da ek?

Reply 328# toet2meoww

dah slamat pegang title miss j dah...

Reply 329# sukesuke

alahai kak..ko gelak2, aku plak yg trase sediynyer..tp xpela..da mmg bukan jodoh kak suke2 dgn die..semoge pasni akn dtg sinar bahagie utk kak suke2..cewah..err, baby dlm peot tu exhubby da taw ke?

p/s : kat mps bile nk nyambung?

Reply 330# toet2meoww

xnak sedih2 la..yg lepas tu lepas lah..aku pun dah maafkan dia.pasal baby,dia dah tau dah..mula2 memang dia xnak cerai,tapi aku da cakap elok2,aku xnak stress2 dah..sian nnt x pasal2 ada kesan kat baby dlm perut nie..aku mintak dia bg aku masa,kalo ada jodoh lg,kawin lah..bkn cerai talak 3 pun smpai xleh nak nikah lg kan..

cite seram tunggu mlm sikit..siang2 cerita x best..xdek thrill..

Reply 331# sukesuke

klu da cenggitu xpela..ade jodoh tu adela..skrg ko konsentret kat baby ko je kak..gpong mungkin berpisah cenggini ade rahmatnyer utk kak dgn exhubby..smoge ko tros sukses kak..

mlm?bley gak..tp aku bace pg esokla kak..xkoser aku hadap mps tgh2 mlm..seriau weh..da la sejak due menjak ni aku asek byg encik pocong je....da alang2 nk post cite seram, sile post byk2 sket..klu bley 10cite utk mlm ni..ekekeke..aku nk gnti missnourell merusuh kat umah ko..aku gurau je kak..1 pong jdla..kang kesian plak kat baby dlm peot tu..

salam suke2..

dah selesai ek. cepat tol proses penceraian ko. aku dok dengar org citer bukan main lama tuk bercerai walaupun bercerai secara baik...

aku doakan yg terbaik tuk ko, anak n bby yg bakal lahir. semoga ko tabah menghadapi kehidupan sebagai ibu tunggal. semoga ko dimurahkan rezeki tuk meneruskan kehidupan bersama anak2 tersayang. berapa laki ko kasik nafkah anak tetiap bulan..

kalu ko tak keberatan.. aku nak tau sgt camner ko mengkantoikan laki ko masa dia bermukah ngan si sawan tu.

Reply 333# MMISS

alhamdulillah la,senang sgt urusan kat mahkamah..n aku pun xde tuntut apa2..mula2 aku budget mau mkn tahun.tp x jugak..maybe yg lambat selesai tu pasal ada sangkut dgn nafkah kut..

masa ex aku kantoi dulu,sbenarnya aku dah tau lama dia ada ngan si sawan tu..tapi aku wat x tau apa2..n aku pancing laki aku dgn wat2 g melancong ke luar negara.aku cakap aku g bandung dgn kwn aku.memang betul pun kwn aku g sana tp ex aku x tau yg aku dah pakat dgn kwn konon2nya aku ada dgn dia.aku suh kwn aku text laki aku dari bandung pakai no tel indon.konon2 aku la yg text.n sepanjang aku menyorok,aku x pakai kete aku,aku pinjam kete kwn aku yg laki aku x pernah tengok.n aku juga gunakan friend finder utk tau laki aku kat mana..(laki aku x tau aku leh trace dia)

aku follow dia dari tmpat keje ke umah sawan tu,terus ke karaoke..tp aku still x tunjukkan diri..aku nak tgk bukti lagi kukuh..aku follow lg sampai la depa balik umah..bila aku tgk lampu umah dah gelap baru aku masuk diam2 ikut pintu blakang..n depa pun kantoi on the spot..

Reply 334# sukesuke

Dahsyat cara suke-suke kantoikan exhsbd....
Tak semua pompuan blh secekal & hati keras mcm ni...
selalunya, bila tau husband ada affair je...akan meroyan & tak sempat cari bukti....

Reply 334# sukesuke

respek cara ko kantoikan laki ko. dgn cara ko ni buat dia tak bleh lepaskan diri. anyway semoga ko n anak2 berbahagia

Reply  MMISS

alhamdulillah la,senang sgt urusan kat mahkamah..n aku pun xde tuntut apa2..mula2 a ...
sukesuke Post at 22-5-2012 19:03

Salam.

Auntie respek betul dgn cara sukesuke membuat penyiasatan. Sungguh kerlass....

Mungkin ex-suami setuju utk berpisah sbb dia nak beri masa "bertenang" kpd sukesuke dan mungkin merasakan bhw sukesuke mungkin akan berubah fikiran bila anak kedua dilahirkan....

Doa auntie semoga sukesuke diberkati kesihatan tubuh badan dan tabah mengharungi hari mendatang... I know u might think it's ridiculous at this moment sbb auntie mendoakan agar sukesuke mendapat jodoh baru yg akan menyayangi sukesuke dan anak2 sepenuh hati...  

Insyallah dan amin...

Reply  MMISS

alhamdulillah la,senang sgt urusan kat mahkamah..n aku pun xde tuntut apa2..mula2 a ...

sukesuke Post at 22-5-2012 19:03

fuh!! cara you mmg hebat!

bak kat aunty agony, ada kelassss!

tp cemana ko blh dpt tau pasal dia dgn si sawan?
ayg yg inform ko ke?

jiran baru bel pun dr bukit aman juga..bah forensik...

Reply 338# beldandy

da namanya laki,perangai berubah walo pun sikit mesti kita perasan..kelemahan ex aku nie,senang nak agak no pin hp dia..mesti dia pakai no ic lama dia..n aku pun kalo nampak yg pelik2,aku x pernah tanya dia..so dia x pernah terfikir la yg smua gerak geri dia aku tau..sampai la nie pun dia x tau yg aku tau pin code dia..hal sawan tu,dia suspect sawan tu sendiri yg pecah rahsia kat aku..kelebihan aku maybe la aku slalu berpura2 x tau apa2..sbenarnya smua tu Allah yg izinkan..

ooo......baru aku tahu