CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Assalamualaikum.

Pagi tadi dok search rumah TT pasal badi mayat, almaklumlah bz tak sempat nak bukak berbulan lamanya.  Sedang mengikut tetiba terpandang pulak kisah ini.

Ya Allah tabah dan cekalnya hatimu dek.  Kalau akak kat tempat TT tak taulah cemana terbaliknya bumi ni dirasakan.

Semoga TT akan mencapai kebahagian dengan kehidupan baru.  Jaga diri n amanah Allah dengan sebaik2nya.

Reply 339# sukesuke

betul tu kak suke2... memang bila Allah izinkan kadang2 benda tu kita tau n dpt rasa sendiri... Allah tu maha adil...
sy doakan kak suke2 n baby sentiasa dilindungi dan dirahmati untuk dunia n akhirat..
   Insyallah ada hikmah dan sinar yg bakal menanti mu nnt kak suke2

sedih sy baca kisah akak...hurmm kn bagus if kakak sy pn cmtu...sy pelik kenapa dia masih bertahan dgn suami dia...bila sy tanya dia ckp sbb anak...sy selalu nmpk dia menangis sorg2 bila dlm bilik...tp dia tetap menidakan apa yg dilakukn suami dia...pernah tu sy datang rumah dia ade pmpn dtg bg surat ckp mcm2 sal suami dia...siap ckp pernah bersama secara intim masa akak sy dlm pntg...sedih sy tp sy da jnji dgn dia jgn bgtau famili...
sy rs xde sbb tuk dia berthn lagi...dia ade sgalanya...kerja, kereta n mungkin umah pn dia mampu beli...sy juz harap akak sy dpt berfikir same cm akak TT pk..

Post Last Edit by myariesa at 14-6-2012 00:43

Tt..maybe pernah dgr ayat what u give,u get back...moga tt tabah mnjalani hidup ini

Reply 8# paku_karat

Pakuuuuuuuuuuuuuuuuu. Nape nasib kita samaaaaaaaaaaaaa. Uwaaaaaaaaaaaaaa

sabar yea sis! sy doakan akak akan berjumpa insan yg lbh baik nnt...

Follow Us
miss baru dpt tau sal cite TT ni sbb da lama xmasuk kat bod seram tu...
tkejut gak la...apapun,harap TT n anak2 sihat,selamat &dpermudahkn sgala urusan...

hye sis sukesuke....slalu men ikot bod mps tu ha...bru ni tau ade hal lain...n way best of luck..ade hikmah seme yg terjadik...be strong k...

salam SS...

tgh ralit lepak kat MPS ko..ttba trus trjun kt rmh ni... thx to forumer hest tepek link rmh ni...
ko mmg strong... wish ko all d best n doa kami agar ALLAH permudahkan sgala urusan ko...aminnn

sukesuke Post at 22-5-2012 19:03 [/quote]

aku follow dia dari tmpat keje ke umah sawan tu,terus ke karaoke..tp aku still x tunjukkan diri..aku nak tgk bukti lagi kukuh..aku follow lg sampai la depa balik umah..bila aku tgk lampu umah dah gelap baru aku masuk diam2 ikut pintu blakang..n depa pun kantoi on the spot..

Macam mana boleh masuk ikut pintu belakang TT? Tak berkunci ke rumah diorg tu. Adusss..tak dpt ku bayang kan

Apa2 pun wish u all da best TT. It's not the end of the world. Pasti ada yg lebih baik menanti

Reply 350# Lavender_Violet

aku ada kunci umah..

aku kadang2 pelik dgn manusia yg x boleh move on nih..bkn apa,smua org duk mengata aku yg salah dlm hal cerai nie,smua simpati dgn laki aku seolah2 dia jd mangsa keadaan hanya kerana skrg aku happy mcm xde apa2 yg jadi..depa nie nak tgk aku melalak spanjang ari ker baru leh berhenti mengata?

mcm bab harta benda,smua tuduh aku kaut sorang,sdgkan aku rasa laki aku yg cuci kaki masa kawen dulu..kenapa masyarakat suka pandang serong kat miss j yer..?

sebelum nu rendang just jadi sr..baca citer TT...for TT...tabahkan hati..u r strong gal...

kalau sedih dgr lagi jaclyn victor..sebelah jiwa....boleh bg semangat kat TT balik..

insya allah..every thing will be ok...

bertabahla tt..den yg sedih bace kisah tt..kuatnye tt nih..semoga allah melindungi dan merahmati tt dan anak2..

Reply  Lavender_Violet

aku ada kunci umah..
sukesuke Post at 24-6-2012 13:07

Wahh..smp kunci umah pompuan tu pun ko ada? Dasat ko nih. Ehh..err...dorang kantoi kat rumah ko ker kat umah pompuan tu? Konpius lak haku

aku kadang2 pelik dgn manusia yg x boleh move on nih..bkn apa,smua org duk mengata aku yg salah dlm  ...
sukesuke Post at 24-6-2012 13:11

Biasa la tu, tipikal melayu punya mind set. Asal Miss J, asal bini mintak cerai, terus di label sbg pompuan tak baik. Pada hal diorang tak tau apa kes sebenarnya. Main suke suke ( ehh..nama ko lak TT ) jatuh hukum kat orang

Aku ramai jer member Miss J. Ok jer diorang tu semua. Apa2 pun semua berbalik pada individu. Kalau nak buat hal, tak perlu Miss J, anak dara pun bersepah buat perangai. Lagi satu aku tak gemar org kita suka bagi gelaran mcm2 pada Ibu tunggal. Miss J la, Mak Janda la...panggil ibu tunggal kan manis bunyinya. Ingat diorang nak sangat ke jadi Miss J. Dah itu suratannya, terpaksa lah redha

So, be fair to all human being. Bukan di sebab kan status yg di pegang oleh individu tu

TT..pe update tbaru ko??? bila due date??

saya lelaki, bila baca cerita ni memang beri satu impak yang besar ke atas diri saya.

Reply 355# Lavender_Violet

hishh ko ni lavender....ce ko gi baca balik kat page sebelah...kan ke TT dah bgtahu yg ex-hubby die bawa balik pompuan tu kat umah die..pastu jumpa pun kat atas katil die....ni mesti ko x ikut citer dari mula2 ni kan....mmgla TT ada kunci umah tu sbb tu kan umah TT ngan ex-hubby die...aduiyaiiii......

Reply  Lavender_Violet

hishh ko ni lavender....ce ko gi baca balik kat page sebelah...kan ...
raudhah0916 Post at 4-7-2012 14:09

Olololo...jangan lah marah. Aku baca dari mula cerita TT ni, tp bab dia tangkap laki dia tu, aku ingat dia cuti pas tu skodeng laki dia gi umah si perempuan birah tu. Tu yg aku konpius cemana dia leh masuk umah ppuan tu. Otak aku tak dpt menangkap cerita TT dgn tepat. Ampun TT